مهاجرت

آب و هوای لیتوانی

آب و هوای لیتوانی

به دلیل تفاوت آب و هوای کشورهای مختلف، زندگی در برخی کشورها می تواند دشوار باشد. آب و هوای لیتوانی نیز برای کسانی که قصد مهاجرت دارند موضوعی مهم تلقی می شود. کشورهای اروپایی به دلیل برخورداری از طبیعتی زیبا و چشمگیر سالانه مقصد عده زیادی از گردشگران از سراسر جهان می باشند. در این مقاله که توسط تیم ترجمه موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تهیه و تنظیم شده است، اطلاعاتی در زمینه آب و هوای کشور لیتوانی و تاثیرات آن بر زندگی در این کشور به شما عزیزان ارائه خواهیم داد.

 • شرایط جوی در لیتوانی چگونه است؟
 • محدودیت های مهاجرتی به لیتوانی به دلیل شرایط آب و هوایی این کشور چیست؟
 • زمستان های لیتوانی چه شرایطی دارد؟
 • بهترین زمان برای سفر به لیتوانی چه زمانی است؟

شرایط جوی در کشور لیتوانی

کشور لیتوانی یکی از کشورهای واقع شده در ناحیه شمال شرقی اروپاست که در همسایگی کشورهایی از جمله لتونی از شمال، بلاروس از شرق و جنوب شرقی، لهستان از جنوب و روسیه از ناحیه جنوب غربی قرار گرفته است. هم چنین این کشور در قسمت غربی خود توسط دریای بالتیک احاطه شده است. لیتوانی کشور وسیعی نیست و تنها 3 میلیون نفر سکنه در آن زندگی می کنند. بزرگترین شهر و پایتخت این کشور شهر ویلنیوس می باشد که حدودا 560000 نفر جمعیت دارد. زبان رایج در این کشور زبان لیتوانیایی بوده اما زبان های روسی و لهستانی نیز در این کشور مورد استفاده قرار می گیرند. بیشتر مردم این کشور مسیحی هستند و پیرو آئین کاتولیک می باشند.


کشور لیتوانی به دلیل قرار گیری در دریای بالتیک و موقعیت خاص جغرافیایی، نقش ترانزیتی مهمی بین اروپای شرقی و غربی ایفا می کند. بزرگترین شرکای اقتصادی این کشور در سال های گذشته کشورهای روسیه، لتونی، آلمان، لهستان، استونی، بلاروس و هلند بوده اند. بشتر صادرات این کشور را محصولات معدنی، تجهیزات مکانیکی، الکتریکی و شیمیایی، پارچه، مواد غذایی و صنایع چوبی تشکیل می دهند. هم چنین صنعت توریسم نیز در این کشور به دلیل وجود جاذبه های طبیعی زیبا و آب و هوای معتدل، با رشد قابل توجهی مواجه بوده است. به دلیل آب و هوای معتدل کشور لیتوانی، سالانه عده زیادی از توریست ها دست به انتخاب این کشور برای گذراندن تعطیلات خود می زنند و این موضوع باعث شده تا درصد قابل توجهی از سود اقتصادی سالیانه این کشور حاصل از صنعت توریسم باشد.

توریست های ورودی به لیتوانی

اطلاعاتی درباره مردم لیتوانی

ساکنان بومی لیتوانی از دوره نوسنگی هرگز توسط هیچ گروه قومی دیگری جایگزین یا تحت فشار قرار نگرفته اند. این بدان معناست که لیتوانیایی های امروزی بخش اعظم ترکیب ژنتیکی اجداد خود را دارند. لیتوانی دارای جمعیت نسبتاً همگن و تفاوت ژنتیکی آشکاری بین زیر گروه های قومیتی نیست. با تجزیه و تحلیل دی ان ای که در سال 2004 انجام شد، مشخص شد که لیتوانی ها نزدیک به فنلاندی ها، استونی ها و لتوی ها هستند. لیتوانیایی های اصیل 83% از جمعیت لیتوانی را تشکیل می دهند که این کشور را به یکی از همگن ترین ایالت های بالتیک تبدیل می کند. سرشماری ها نشان داد که 84% از مردم لیتوانیایی قومی بودند که به زبان لیتوانیایی صحبت می کردند.

لهستانی ها 6.6% و پس از آن روس ها 5.8%، بلاروس ها 1.2% و اوکراینی ها 0.5% از مردم لیتوانی را تشکیل داده اند. لهستانی ها بیشتر در جنوب شرقی لیتوانی متمرکز هستند، در حالی که روس ها بیشتر در ویلنیوس و کلایپدا هستند. تقریباً 3000 رومی در لیتوانی وجود دارد و همچنین یک اجتماع کوچک از تاتارها وجود دارد. لیتوانیایی زبان رسمی مورد استفاده در این کشور است و برخی نیز از زبان های روسی و لهستانی و همچنین سایر زبان های نا مشخص استفاده می کند. ساختار سنی در لیتوانی حدود 26% زیر 25 سال، 54% بین سنین 25 تا 64 سال و نزدیک به 20% بالای 65 سال سن می باشد.

تغییر آب و هوای لیتوانی در فصول مختلف

زندگی کردن در کشور لیتوانی از طریق مسیرهای مختلفی امکان پذیر است. افراد زیادی از طریق مهاجرت تحصیلی، مهاجرت از طریق ثبت شرکت و سرمایه گذاری، مهاجرت از طریق ازدواج غیره تصمیم به مهاجرت به این کشور گرفته ند. عده زیادی از افراد نیز با اخذ ویزای توریستی به این کشور سفر کرده اند و با بازدید از جاذبه های پر طرفدار این کشور، تعطیلاتی زیبا را برای خود ساخته اند. بدیهی است افراد به هر دلیلی قصد سفر یا زندگی در کشور لیتوانی را داشت باشند حتما به آب و هوای این کشور نیز توجه می کنند.

کشور لیتوانی یکی از کشورهایی است که داراری تنوع آب و هوایی در نقاط مختلف می باشد و همین موضوع به هراه معتدل بودن آب و هوا، این کشور را از لحاظ جغرافیایی به منطقه مناسبی برای زندگی کردن و سفر تبدیل کرده است. آب و هوای این کشور به طور عمده معتدل است اما در مناطق مختلف تغیراتی را در خود جای داده است. زمستان های این کشور سرد بوده و با وزش باد از سوی دریای بالتیک همراه است. در فصل زمستان هوا زودتر تاریک می شود و متوسط دما در این فصل به 3 درجه سانتی گراد نیز می رسد. تابستان های این کشور خنک بوده و به دلیل وزش بادهای متوالی از جانب دریای بالتیک، از آب و هوای مطبوعی برخوردارند.

تاثیر آب و هوای لیتوانی بر صنعت توریسم

یکی از مواردی که باعث می شود تا یک کشور یا شهر یه یک مکان توریستی تبدیل شود، وجود آب و هوای متاسب و جاذبه های طبیعی آن مکان است. کشور لیتوانی نیز از این مورد بی بهره نبوده و به دلیل برخورداری از آب و هوای معتدل، توانسته است تا نظر گردشگران بسیاری را به خود جلب کند. همان طور که ذکر شد، وجود دریای بالتیک در همسایگی این کشور تاثیر قابل ملاحظه ای بر آب و هوای آن گذاشته است، به طوری که تابستان هایی خنک و زمستان هایی مرطوب برای ساکنین این کشور پدید آورده است.

دمای هوا در زمستان بین -5 الی 5 درجه سانتی گراد متغیر است و تغییرات ناگهانی آب و هوا، از جمله بارش باران های سنگین در روزهای آفتابی در این کشور به طور متعددی به چشم میخورد. در فصل زمستان طول روز کمتر از کشورهای دیگر است و گاهی به 7 ساعت نیز می رسد. با این وجود، لیتوانی یک کشور چهار فصل است که می توان همواره مقصد خوبی برای مسافرت باشد.

تاثیر آب و هوای لیتوانی بر صنعت توریسم

نحوه اخذ ویزای توریستی کشور خوش آب و هوای لیتوانی

برای افرادی که قصد سفر به کشور لیتوانی را دارند، امکان اخذ دو نوع ویزا وجود دارد. با دریافت ویزای ملی لیتوانی می توان به این کشور سفر کرد اما امکان سفر به سایر کشورهای اطراف وجود ندارد. به دلیل عضویت کشور لیتوانی در اتحادیه اروپا، امکان اخذ ویزای شینگن برای مسافران عازم به این کشور نیز وجود دارد؛ با دریافت این ویزا می توان به سایر کشورهایی که عضو اتحادیه اروپا هستند نیز سفر نمود. مدارک لازم برای ارائه به سفارت لیتوانی به شرح زیر است:

 • پاسپورت معتبر با حداقل 6 ماه اعتبار
 • دو قطعه عکس 6 در 4
 • گواهی تمکن مالی و پرینت حساب بانکی
 • شناسنامه و کارت ملی به همراه ترجمه
 • اصل پاسپورت به همراه کپی از صفحه یک و دو و صفات مربوز به ویزای شینگن
 • بیمه نامه
 • اصل و کپی بلیط رزرو شده
 • تکمیل فرم درخواست ویزا
 • گواهی رزرو هتل

قابل ذکر است که کشور لیتوانی در ایران سفارت ندارد و افرادی که قصد اخذ ویزای این کشور را دارند باید از طریق مراجعه به شعب این سفارت در کشورهای همسایه اقدام کنند. در صورت تمایل برای مطالعه در مورد کشور لیتوانی، می توانید از مقاله های بهترین شهرهای لیتوانی برای کار و هزینه تحصیل در لیتوانی استفاده کنید. وکلای مجرب ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت با سال ها تجربه کاری در زمینه مهاجرت، آماده کمک به شما عزیزان در زمینه مهاجرت به کشورهای مختلف می باشند.

پرسش هایی درباره آب و هوای لیتوانی

برخی از پرسش هایی که در این رابطه مطرح می شوند عبارتند از:

 • آیا لیتوانی از نظر آب و هوایی شرایط مناسبی دارد؟ بله لیتوانی از نظر آب و هوایی اعتدال بالایی دارد.
 • آیا شرایط آب و هوایی در لیتوانی منجر به کاهش سطح ورود توریست ها می شود؟ خیر دوره کرونا بیشترین آسیب را به صنعت توریسم در این کشور وارد می کند.
 • آیا لیتوانی یک کشور بارانی است؟ بله این کشور دوره های بارانی زیادی را به همراه دارد.
5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *