مهاجرت به کشور مجارستان

آب و هوای مجارستان

آب و هوای مجارستان

شرایط اقلیمی و آب و هوای مجارستان به دلیل قرار گرفتن این کشور در اروپای مرکزی به نسبت سایر کشورها آب و هوای مطلوبی را دارد. اگر علاقه مند به شناختی از شرایط آب و هوایی در کشور مجارستان هستید با خواندن این مقاله که توسط نویسندگان سایت موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت نگاشته شده می توانید به پاسخ اغلب سوالات خود در مورد این کشور دست می یابید. جغرافیدانان آب و هوای کشور مجارستان را از نوع آب و هوای قاره مرکزی اروپا با تابستان های گرم و خشک و زمستان نسبتا سرد توصیف می کنند.

  • بهترین زمان برای سفر توریستی به این کشور به جهت وجود آب و هوای مطلوب چه زمانی است؟
  • شرایط اخذ ویزای توریستی این کشور که از کشورهای حوزه شنگن است به چه صورت است؟
  • سردترین و گرم ترین ماه های سال در مجارستان کدامند؟
  • شرایط جوی در مجارستان چگونه است؟
  • آیا شرایط طاقت فرسای جوی در مجارستان نیز وجود دارد؟

ژانویه سردترین ماه است و دمای روزانه آن معمولا حدود صفر درجه سانتیگراد است، اما در بعضی موارد ماه های زمستان می تواند بسیار سرد با درجه حرارت پایین تر از همراه با باد سرد شمال شرقی، به نام بورا باشد؛ به ویژه در مناطق کوهستانی. در برخی از روزها در آنجا ممکن است بارش برف های سنگین وجود داشته باشد؛ میانگین سالانه تعداد روزهای با برف، کمتر از 40 روز در مجارستان است.

درباره زندگی در مجارستان

از پایتخت باور نکردنی بوداپست تا اطراف شهر بارن، مجارستان مکان های تاریخی، هنری و گردشگری زیادی برای ارائه به توریست های ماجراجو دارد. مجارستان عمدتا از دشت ها و تپه ها تشکیل شده است. مجارستان یک اقتصاد با درآمد و شاخص ملی بالا است و جزو 58 کشور بزرگ اقتصادی جهان است. این کشور رتبه 45 در شاخص انسانی را به خود اختصاص داده است که بخش مهمی از آن به نظام تأمین اجتماعی، مراقبت های بهداشتی جهانی و آموزش متوسطه تحصیلی مرتبط است. هزینه زندگی در مجارستان نیز پایین است. این موضوع در نمودار ذیل نشان داده شده است:

هزینه زندگی در مجارستان

وضعیت بین المللی کشور مجارستان

تاریخ فرهنگ غنی مجارستان شامل سهم قابل توجهی در هنر، موسیقی، ادبیات، ورزش، علم و فناوری است. مجارستان سیزدهمین کشور محبوب مقصد توریستی در اروپا است و در سال گذشته حدود 15.8 میلیون گردشگر بین المللی را جذب کرده است. به دلیل جاذبه هایی مانند دومین دریاچه گرم و بزرگ ترین دریاچه در اروپای مرکزی و بزرگ ترین چمنزارهای طبیعی در اروپا این کشور همواره مورد استقبال گردشگران است. مجارستان در سال 2004 به اتحادیه اروپا پیوست و از سال 2007 بخشی از منطقه شنگن شد. همچنین مجارستان عضو سازمان های بین المللی متعددی از جمله سازمان ملل متحد، ناتو، سازمان تجارت جهانی، بانک جهانی، AIIB و شورای اروپا است.

اطلاعات کلی درباره مجارستان

اقلیم و آب و هوای مجارستان

از آنجایی که مجارستان کمی از جنوب اروپا دور تر شده و فاصله دارد، از تأثیر و مداخله اقلیم اقیانوس اطلس و مدیترانه برخوردار نیست و بنابراین آب و هوا قاره ای است. از تابستان تا زمستان دامنه دمايي زيادي وجود دارد. هرچند شرایط آب و هوایی این منطقه تحت تاثیر دوره های آب و هوایی طولانی مدت قرار دارد و سال به سال آن بسیار متفاوت است اما این روند در حال یک دوره اقلیم تکراری حداقل 10 ساله است. همانطور که زمین به طور خاص متفاوت نیست، شرایط آب و هوایی مشابه در اکثر مناطق غالب است.

تغییرات کوچک بین مناطق مشاهده شده بوسیله تفاوت در ارتفاع و نزدیکی به دریاچه ها و رودخانه ها ایجاد می شود. مجارستان در نقطه طلاقی 3 منطقه مختلف آب و هوایی قرار دارد: قاره، مدیترانه و اقیانوس آرام. در غرب کشور، بارندگی بیشتری نسبت به شرق دیده می شود. همانطور که در نزدیکی کوه ها قرار می گیرید، آب و هوای قاره ای بیشتری با دامنه دما و سالانه و فصل های متمایزتری شکل می گیرد. دامنه دما سالانه در مجارستان -14 ° C تا 36 ° C است.

جغرافیا و آب و هوای مجارستان

مجارستان کشوری است که در حوزه کارپات واقع شده است. 2 مورد از طولانی ترین رودخانه های آن، دانوب و تیزا است. معمولا مجارستان را به 3 بخش تقسیم می کنند: دانوب، دشت بین رودخانه های دانوب و تیزا و منطقه شرقی. کوه های مجارستان در واقع تپه های بلندی هستند که به ندرت از ارتفاع 1000 متر بیشتر می شوند. دو سوم ناحیه جغرافیایی مجارستان کمتر از 200 متر بالاتر از سطح دریا است. دریاچه بالاتن، پوشش 598 کیلومتر مربع، یکی از بزرگترین جاذبه های گردشگری این کشور است.

عمق متوسط ​​دریاچه 2 تا 3 متر است، بنابراین تبخیر آب در تابستان به سرعت صعودی می شود. 10 پارک ملی در مجارستان وجود دارد. مجارستان دارای بیش از 2000 گونه گیاهی گلدار است که بسیاری از آنها به طور معمول در این محدوده پارک های ملی حفاظت شده یافت می شوند. تعداد زیادی از حیوانات اروپایی مشترک وجود دارد (گوزن، خرگوش وحشی، گراز و صدف) و همچنین برخی از گونه های نادر (گربه وحشی، دریاچه خفاش و مارمولک پانونی) و سه چهارم از 450 مهره دار کشور، پرندگان، به خصوص پرندگان آبزی هستند که توسط رودخانه ها، دریاچه ها و تالاب ها جذب می شوند. در مورد شهر بوداپست مجارستان در مقاله مشخص شده اطلاعات جامع تری خواهید یافت.

جغرافیا و آب و هوای مجارستان

بررسی آب و هوای مجارستان

در تابستان های مجارستان دمای هوا به 20-25 درجه سانتیگراد می رسد، اما گاهی اوقات ممکن است بالاتر هم باشد، 30 درجه سانتیگراد یا بیشتر. در اکثر مواقع آب و هوای خشک با تابش آفتابی همراه است، هر چند گاهی ممکن است در پایان روز وزش بادهای خنک رخ دهد. بین ماه های میلادی ماه جولای بالاترین دمای سال را با میانگین دمای 22 درجه سانتی گراد دارد. بارش سالانه در مناطق مختلف مجارستان حدود 400-600 میلی متر است اما بیشتر در مناطق کوهستانی است. آب و هوا مجارستان را می توان به عنوان آب و هوای Cfb طبقه بندی کرد. آب و هوای مناطق شرقی و کوهستانی می تواند به عنوان آب و هوای Dfb طبقه بندی شود.

از آنجایی که بوداپست پایتخت این کشور می باشد اکثرا دانشجویان و افراد خارجی تمایل دارند در این شهر زندگی کنند و حتی به تحصیل و کار بپردازند.  عمدتا بهترین فصل برای سفر به شهر بوداپست در ماه های مارچ تا می میلادی می باشد که فصل بهار است زیرا تابش آفتاب و شکوفه ها  آب و هوایی دلپذیری را برای متقاضیان خارجی فراهم می کند البته ذکر این نکته اهمیت دارد که بدانیم ممکن است نیمه اول آپریل کمی وضعیت آب و هوا غیر قابل پیش بینی باشد که پیشنهاد می شود دانشجویان ورودی فصل بهار لباس گرم و چتر به همراه داشته باشند.

دراین فصول نیز گردشگران بسیاری با اخذ ویزای توریستی وارد این کشور شده تا از جاذبه های این کشور دیدن کنند زیرا قیمت هتل ها نیز نسبت به ماه تابستان بسیار ارزان تر است در فصل بهار دمای هوای این کشور بازه 19 تا 22 درجه سانتی گراد خواهد بود که گاهی روزهایی همراه با باران های فصلی و وزش باد ملایم در این شهر خواهیم داشت.

مهاجرت به مجارستان در سال 2022

باتوجه به این که آب و هوای مجارستان بسیار متنوع و در عین حال مساعد است و از طرفی این کشور اروپایی شرایط زندگی فوق العاده ای دارد افراد زیادی قصد مهاجرت به این کشور را دارند. همچنین از آن جایی که در سال 2022 هزینه های زندگی در این کشور نیز تقریبا نصف کشور همسایه اش یعنی اتریش می باشد، یعنی ماهانه تنها 450$ تا 600$ (دلار آمریکا) است، افرادی که تمکن مالی لازم برای مهاجرت به کشورهایی مثل استرالیا، آمریکا، کانادا و دانمارک را ندارند، معمولا مجارستان را به عنوام مقصد خود انتخاب می کنند.

چرا که بهترین راه مهاجرت به مجارستان روش تحصیل است و اگرچه نظام تحصیلی مجارستان رایگان نیست شهریه دانشگاه ها و کالج های آن سالانه تنها بین 2000$ تا 11000$ (دلار آمریکا) می باشد. پیشنهاد می شود اگر شما هم علاقه مند به مهاجرت به این کشور هستید مقاله مشکلات زندگی در مجارستان را نیز مطالعه نمائید تا به طور کامل با همه جنبه های زندگی در کشور مجارستان آشنا شوید و با دید کلی و شناخت کامل اقدام نمایید. موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در تمامی مراحل مهاجرت در کنار موکلین خود می باشد.

5/5 - (2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
Enter Captcha Here :