مهاجرت به کشور گرجستان

آب و هوای گرجستان

آب و هوای گرجستان

داشتن اطلاعات کافی پیرامون شرایط آب و هوای گرجستان و اقلیم این کشور کمک بسزایی به علاقه مندان سفر به این سرزمین خواهد نمود. اگرچه گرجستان هنوز جزء کشورهای اتحادیه اروپا محسوب نشده و اصطلاحا ناظر نامیده می شود، قراردهای امضا شده در باب تجارت آزاد با کشورهای عضو اتحادیه اروپا در سال 2014، موجب رونق اقتصاد این کشور گشته و توجه بسیاری از علاقه مندان به مهاجرت را به خود جلب نموده است. یکی از مهم ترین شاخصه های زندگی در هر کشور، وضعیت آب و هوایی و میانگین دمای آن منطقه در هر یک از ماه های سال است که همواره شاهد تاثیر غیرقابل انکار آن بر تعداد متقاضیان تحصیل و کار در کشورهای مقصد بوده ایم. ما کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت قصد داریم در ادامه این مقاله همراه شما به چگونگی شرایط آب و هوایی کشور گرجستان بپردازیم:

  • آیا گرجستان کشوری چهار فصل به شمار می رود؟
  • بهترین ماه سفر به گرجستان کدام است؟
  • موقعیت جغرافیایی گرجستان و کوهستان های این کشور چه تاثیری بر آب و هوای آن داشته اند؟
  • آیا آب و هوای این سرزمین بر وضعیت اقتصادی آن موثر است؟

درباره موقعیت جغرافیایی گرجستان

گرجستان کشوری در حوزه قفقاز بوده که در غرب آن قاره اروپا و در شرق آن نیز آسیا قرار گرفته اند و به همین علت آن را در زمره کشورهای اوراسیا برمی شمارند. یکی از اصلی ترین منابع درآمد این کشور از طریق فعالیت های گردشگری و افزایش پتانسیل های حوزه توریسم بوده و همچنین مردم آن نیز در استقبال از افراد خارجی بسیار خونگرم می باشند. به علت مجاورت گرجستان با دریای سیاه، خط ساحلی ایجاد شده در این کشور شامل شهرهای زیبایی چون باتومی بوده که دارای انواع جاذبه های تفریحی مانند غذاهای دریایی گوناگون می باشند. کوتائیسی و روستائی از دیگر شهرهای مشهور گرجستان بوده و پایتخت و پر ازدحام ترین شهر این کشور نیز تفلیس نام دارد. گرجستان در گذشته جزء اتحاد جماهیر شوروی بوده و در سال 1991 میلادی استقلال خود را اعلام نموده است.

تاثیر آب و هوای گرجستان بر جنبه های مختلف زندگی

گرجستان در زمینه های گوناگون کشوری درحال توسعه محسوب شده و آب و هوای ایده آل این کشور مزید بر علت گشته تا در کنار مزیت هایی چون هزینه پایین زندگی و جاذبه های گردشگری متعدد، افراد اشتیاق فراوانی جهت اخذ ویزای این کشور داشته باشند. اگرچه یادگیری زبان گرجی کمی دشوار می باشد، افراد می توانند با تسلط بر زبان انگلیسی به راحتی در شهرهای گرجستان زندگی نمایند. از آنجایی که بیش از 70% بخش های گرجستان توسط کوهستان های متعدد پوشیده شده اند، نیمه بالایی این کشور دارای آب و هوای خاصی می باشد و کوه های قفقاز از ورود بادهای سرد به آن جلوگیری می نمایند. همچنین می توان قرارگیری دریای سیاه در غرب گرجستان را علت آب و هوای نیمه گرمسیری آن دانست؛ شایان ذکر است که شهرهای شرقی گرجستان دارای آب و هوای معتدل قاره ای می باشند.

تاثیر آب و هوای گرجستان بر جنبه های مختلف زندگی

بررسی آب و هوای گرجستان و اقلیم این کشور

جزایر کولخیس در غرب گرجستان دارای آب و هوای مرطوب و شرجی در اغلب ماه های سال بوده و میانگین بارش باران این ناحیه در سال حدود 1600 میلی لیتر می باشد؛ سایر نواحی ساحلی گرجستان نیز دارای وضعیتی مشابه می باشند. این درحالی است که در مرکز این کشور آب و هوای خشک و قاره ای غالب است. با توجه به موقعیت جغرافیایی گرجستان و مساحت 70000 کیلومتر مربعی آن، این کشور دارای 4 فصل بوده و بهترین زمان بازدید از آن فصل بهار تعیین شده است و علاقه مندان می توانند در این زمان از کلیساهای با معماری بسیار جذاب، رودخانه آراگوی، مراتع سرسبز و قله های برفی دیدن نمایند. همچنین شرایط منحصر به فرد آب و هوایی این کشور موجب حضور بیش از 4000 گونه گیاهی سرزمین گرجستان شده است.

شرایط فصلی آب و هوای گرجستان

همه ساله تعداد بی شماری از افراد جهت تفریح به پایتخت گرجستان، شهر زیبای تفلیس، سفر می نمایند. اگرچه فصل زمستان و ماه ژانویه همزمان با تعطیلی کریسمس بوده و آداب و رسوم مردم این کشور در این برهه از زمان بسیار جذاب می باشد، به علت سرمای هوا و قیمت بالای اجناس، سفر در فصل بهار دارای ارجحیت می باشد. ماه مارس همزمان با عید نوروز ما ایرانیان بوده و در این مقطع از زمان گرجستان پذیرای بیشترین مهاجران از کشور ما می باشد. آب و هوای تفلیس در این ماه اندک اندک رنگ و بوی بهار را به خود می گیرد. بسیاری از گردشگران ماه های آوریل و مه رو بهترین زمان سفر به گرجستان می دانند؛ علت این امر را می توان در وضعیت جوی مساعد و آب و هوای بی نظیر شهرهای اصلی گرجستان و همچنین وجود فستیوال هوای متعدد و گوناگون جست.

اشخاصی که با سفر در گرما مشکلی ندارند، می توانند ماه آگوست را برگزیده و در این زمان به گرجستان مهاجرت نمایند؛ در این ماه تفلیس داغ ترین روزهای خود را تجربه کرده و شهرهای ساحلی نیز از بارش باران بی بهره می باشند. سرما در ماه های نوامبر و دسامبر که مصادف با ماه های آذر و دی تقویم شمسی می باشد، خودنمایی کرده و اگرچه سخت و طاقت فرسا نمی باشد، شرایط را برای بازدید از اماکن عمومی چون قلعه ها و خیابان های سنگی تفلیس اندکی دشوار خواهد کرد. در ادامه به بررسی میانگین دما و بارش ماه های مختلف گرجستان در پرمخاطب ترین شهرهای آن پرداخته ایم:

ماه میلادی دمای هوا متوسط بارش باران
مارس 13-18 4 سانتی متر
مه 15-20 12 سانتی متر
نوامبر 8-12 3 سانتی متر

بهترین زمان سفر به گرجستان

همانطور که پیش از این نیز ذکر کردیم، آب و هوای گرجستان در فصل بهار مثال زدنی بوده و افراد می توانند به سفر به این کشور علاوه بر تجربه تفریحات گوناگون در شرایط جوی ایده آل با فرهنگ غنی مردم این کشور نیز آشنا گردند. پس از بهار، فصل پاییز یکی از متداول ترین زمان ها برای مهاجرت افراد بوده با آغاز ماه سپتامبر متقاضیان اقدام به اخذ ویزای توریستی گرجستان می نمایند. حداقل دمای شهرهای گرجستان در طول پاییز 17 درجه سنتی گراد بوده که بسیار مناسب است. همکاران حاذق و توانمند ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت آماده ارائه اطلاعات بیشتر به شما عزیزان در این مقوله می باشند.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *