مهاجرت تحصیلی آمریکا

آزمون LSAT و USLME

شرایط آزمون LSAT و USLME

بسیاری از دانشجویان می دانند که اگر بخواهند پس از تحصیل رشته حقوق یا پزشکی به شغل پزشکی یا وکالت مشغول شوند باید آزمون LSAT و USLME را طی کرده باشند. ساده ترین راه برای اخذ نمره قبولی آزمون LSAT و USLME این است که تمرین کنید، یک برنامه دقیق تر مطالعه برای خود داشته باشید و نقاط ضعف خود را از بین ببرید. چنانچه قصد دارید اطلاعات تکمیلی در زمینه آزمون LSAT و USLME به دست آورید و یا ویزای تحصیلی در آمریکا دریافت نمایید می توانید از تجربه بین المللی و پرونده های موفق کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت بهره ببرید.

آزمون USLME

تفاوت هایی میان آزمون LSAT و USLME وجود دارد و اکنون می خواهیم در خصوص آزمون USLME بدانیم. قبل از اینکه بتوانید برای مجوز پزشکی درخواست بدهید، باید یک آزمون سه مرحله ای با نام Examination of Licensing Medical ایالات متحده که اختصارا (USMLE) نامیده می شود را پشت سر بگذارید، این آزمون همچنین به عنوان امتحان هیئت مدیره شناخته می شود و به دو دلیل غیرعادی است. اول، هر بخش را در مرحله ای از آموزش پزشکی خود باید بگذرانید. دوم، بر خلاف بسیاری از آزمون های استاندارد، USMLE در واقع تسلط شما در مورد مواد ارزیابی می کند. برخی از استراتژی های تست عملکرد شما را بهبود می بخشد، اما شما بدون دانش جامع از علوم پزشکی و همچنین توانایی اعمال این دانش در محیط بالینی قادر به گذراندن این آزمون نخواهید بود.

USMLE برای دانشجویان پزشکی آلوپاتی طراحی شده است که در مسیر پزشک شدن قرار دارند. دانشجویان پزشکی استئوپاتیک می توانند یا USMLE را امتحان دهند و یا یک آزمون مشابه را به عنوان آزمون جامع صدور مجوز پزشکی با نام Osteopathic (COMEX) ازمون دهند. USMLE به سه مرحله تقسیم می شود:

مرحله اول USLME

مرحله 1 آزمون یک روزه است که معمولا در پایان سال دوم دانشکده پزشکی انجام می شود. این ازمون بر دانش علوم پایه، از جمله آناتومی، بیوشیمی، علوم رفتاری، میکروب شناسی، ایمونولوژی، آسیب شناسی، فارماکولوژی و فیزیولوژی تأکید دارد. موضوعاتی همچون تغذیه، ژنتیک و پیری نیز پوشش داده شده است. همه سوالات چند گزینه ای هستند.

مرحله دوم USLME

مرحله 2 یک آزمون دو روزه است که معمولا در سال چهارم دانشگاه برگزار می شود. این مرحله دو جزء دارد. برای اولین بار (به نام دانش بالینی یا CK) شما نیاز به پاسخ سوالات چند گزینه ای در علوم بالینی مانند جراحی، پزشکی داخلی، اطفال و زنان و زایمان و زنان را دارید. دومین جزء (به نام مهارت های بالینی یا CS) شما نیاز به بررسی و تشخیص مراجعین به عنوان بیمار خواهید داشت. برای مرحله 2 CS، دانشجویان پزشکی باید به یکی از پنج مرکز آزمایش در سراسر کشور سفر کنند.

مرحله سوم USLME

مرحله 3 آزمون دو روزه است که معمولا پس از اولین سال اقامت در نظر گرفته می شود. این ارزیابی نهایی این است که آیا شما آماده تمرین عمومی در یک محیط پزشکی هستید یا خیر. همانند مرحله 2 مرحله 3 تمرکز بر تشخیص و درمان بیماران دارد. این مرحله شامل هر دو سوالات چند گزینه ای و شبیه سازی کامپیوتر از مراقبت از بیمار است.

امتیازات آزمون LSAT و USLME

مرحله 2 CS نمره عددی ندارد. شما بر اساس توانایی برای جمع آوری داده ها، برقراری ارتباط با بیمار و ارسال یک گزارش موثر، یک حد نصاب “قبول” یا “رد” کسب می کنید. در تمام قسمت های دیگر، تعداد پاسخ های صحیح که شما کسب می کنید، به دو نمره عددی تبدیل می شود، یکی در مقیاس سه رقمی و دیگری در مقیاس دو رقمی است. شما باید نمره 75 در مقیاس دو رقمی برای کسب نمره قبولی کسب کنید. برای مشاوره بیشتر در مورد تحصیل پزشکی در آمریکا و موفقیت در آزمون LSAT و USLME راهنمایی های موسسه سفیران سروش سعادت را مطالبه کنید.

درباره LSAT

در ادامه بحث آزمون LSAT و USLME اکنون به آزمون مخصوص رشته حقوق می پردازیم. آزمون پذیرش دانشکده حقوق (LSAT) بر خلاف تمام آزمون هایی است که تاکنون در حرفه تحصیلی خود گرفته اید. LSAT یک امتحان مبتنی بر مهارت است که برای تست مهارت های تفکر انتقادی و تفکر تحلیلی که برای موفقیت در مدرسه حقوق بسیار مهم است، طراحی شده است.

قبل از اینکه آمادگی LSAT خود را آغاز کنید، مهم است که خود را با امتحاناتی از این قبیل آشنا کنید تا بتوانید برای آنچه که در LSAT است، آمادگی داشته باشید. اول، بیایید نگاهی به بخش های مختلف LSAT، از جمله طول زمان و نحوه ارائه سوالات داشته باشیم. LSAT به شش بخش تقسیم می شود، هر بخش 35 دقیقه طول می کشد و یک 15 دقیقه برای بخش سوم است. این به این معنی است که 210 دقیقه زمان آزمون LSAT یا 3 ساعت و 30 دقیقه، به استثنای زمان استراحت، است. در فصل پاییز، دسامبر و فوریه، شورای پذیرش دانشکده حقوق (LSAC) از شما می خواهد تا بعد از 8:30 صبح به مرکز آزمون برسد. برای گزارش ماه ژوئن LSAT، زمان ازمون 12:30 ظهر است.

آزمون LSAT و USLME

بخش های مختلف آزمون LSAT و USLME

کدام یک از سوالات را می توانید در هر یک از شش بخش LSAT انتظار داشته باشید؟ بیایید یک نگاه سریع به هر بخش LSAT به صورت جداگانه داشته باشیم. دو بخش استدلال منطقی که ارزش 50٪ کل نمره شما را دارند، توانایی شما را برای تجزیه و تحلیل و ارزیابی استدلالها تست می کند. منطقا نیاز به خواندن مضامین کوتاه و پاسخ دادن به یک سوال در مورد هر یک دارید. این قسمت است که بیشترین تاثیر را بر نمره شما خواهد گذاشت. تفکر خواندن، به ارزش 27٪ از نمره کل شما، بخش LSAT است که احتمالا از آزمون های استاندارد گذشته آگاهی دارید. این تست توانایی شما برای شناختن نثر معروف و غریب است، اما بر خلاف سایر آزمونهای استاندارد، در LSAT شما نیاز به درک ساختار، هدف و نقاط مختلف تحلیلی، به جای واقعیت دارید.

قسمت های آزمون LSAT و USLME

در LSAT، شما چهار قسمت را مشاهده خواهید کرد، هر کدام با مجموعه ای از 5-8 سوال برای پاسخ دادن در اختیارتان قرار خواهد گرفت. یکی از از قسمت ها با نام، “سوالات جفت شده” متشکل از سوالاتی است که شما را مجبور به مقایسه و تصحیح متن می کند. این بخش است که در آن preppers اغلب سخت ترین قسمت برای کسب نمره است. منطق بازی ها، به ارزش 23٪ از نمره کل شما، شما را در منطق اساسی، سیستم های نظم و نتایج و یا در ساده ترین شرایط، استدلال تحلیلی تست می کند. از شما خواسته می شود که از مجموعه ای از اظهارات، قوانین یا شرایط استفاده کنید. این سوالات در یک مجموعه یک قسمتی قرار می گیرد.

بخش نوشتن LSAT نمره ندارد و برگه ها به دانشکده های حقوق ارسال می شود و می تواند برای انتخاب بین نامزدها نسبتا مساوی استفاده شود، بنابراین این بخش بسیار با اهمیت است نمونه نوشتن شما اغلب به عنوان یک ابزار مقایسه برای تایید لایحه شخصی شما استفاده می شود. اطلاعاتی که مطالعه کردید تنها نکاتی اجمالی و خلاصه در زمینه آزمون LSAT و USLME بود و می توانید برای اخذ مشاوره تکمیلی چه در زمینه اخذ بورس تحصیلی در آمریکا و تحصیل در آمریکا و چه در زمینه این آزمون ها با متخصصان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس بگیرید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یازده − دو =