مهاجرت به کشور کانادا

آشنایی با استان ساسکاچوان

آشنایی با استان ساسکاچوان

طبق آمار ارائه شده در سال 2021، کانادا یکی از 5 کشور محبوب در جهان برای مهاجرت می باشد؛ به همین دلیل آشنایی با استان ساسکاچوان که یکی از استان های کانادا می باشد و یا سایر استان های آن، برای علاقه مندان به مهاجرت امری مفید است. کانادا از 10 استان مجزا تشکیل شده که هر کدام قوانین مهاجرتی مخصوص به خود را دارند؛ از این رو متقاضیان مهاجرت به این کشور باید به طور دقیق با قوانین مربوط به استان مورد نظر خود آشنایی داشته باشند. در این مقاله که توسط تیم ترجمه ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت به رشته تحریر درآمده است، سعی کرده ایم تا به سوالات شما عزیزان در مودرد مهارت به استان ساسکاچوان کانادا در سال 2021، از جمله موارد زیر، پاسخ هایی مناسب و درخور ارائه دهیم.

  • آب و هوای استان ساسکاچوان چگونه است؟
  • هزینه های زندگی در استان ساسکاچوان به چه صورت است؟
  • بیمه درمانی و هزینه های بخش درمان در این استان توسط چه بیمه ای پرداخت می گردد؟
  • میانگین درآمد ساکنین این استان به چه صورت است؟
  • دانشگاه های مشهور این استان کدامند؟

معرفی اجمالی استان ساسکاچوان

ساسکاچوان استانی شمالی در غرب کاناداست که مرکز آن شهر رجاینا و بزرگترین شهر آن، ساسکاتون می باشد. این استان از فرهنگ غنی برخوردار بوده و اقوام اولیه کانادا در این ناحیه حضور داشته اند. اقتصاد این استان توسعه یافته بوده و علاوه بر اقتصاد خدماتی، صنعت نیز نقش گسترده ای را ایفا می کند. اقتصاد ساسکاتون در گذشته متکی به کشاورزی بوده اما در حال حاضر به فناوری و خدمات مالی جهت یافته است. در حال حاضرساسکاتون سرآمد بیوتکنولوژی کشاورزی در جهان و همچنین سالانه جذب ‌کننده سرمایه‌های شرکت‌های درجه ‌یک دارویی جهان است. حدودا 35% جمعیت این استان در روستا زندگی می کنند که بالاترین نرخ را در این کشور به خود اختصاص داده است. هم چنین نیمی از جمعیت این استان در دو شهر ساسکاتون و رجاینا زندگی می کنند. این استان بسیار مهاجر پذیر بوده و ملیت های گوناگونی را در خود جای داده است.

نمودار رشد جمعیت استان ساسکاچوان

زندگی در استان ساسکاچوان

زندگی در استان ساسکاچوان نیز همانند سایر استان های کانادا، افراد را از موقعیت های ویژه ای بهره مند می کند که یکی از آن ها، بیمه درمانی است. بیمه درمانی کانادا برای تمامی افرادی که شهروند این کشور باشند رایگان بوده و این افراد در هیچ یک از استان های کانادا هزینه ای در قبال خدمات درمانی پرداخت نمی کنند. شایان ذکر است که جراحی های زیبایی مشمول بیمه درمانی نمی گردند. وجود تفاوت و گوناگونی های ملیتی در ساکنین این استان سبب پیدایش فستیوال های گوناگون در زمان های مختلف سال شده که از جمله آن ها می توان به فستیوال جاز اشاره نمود. در حال حاضر یکی از عواملی که باعث جلب نظر مهاجران می شود، اقتصاد رو به رشد این استان است. هم چنین تناسب هزینه های زندگی و درآمد نیز از دیگر مزایای زندگی در این استان می باشد.

آشنایی با آب و هوای استان ساسکاچوان

استان ساسکاچوان در طول یک سال هر چهار فصل را تجربه می نماید. تابستان های این استان ممکن است بسیار گرم بوده و دمای هوا به بالای 30 درجه سانتی گراد برسد. میانگین دمای روزانه بین 20 الی 25 درجه سانتی گراد گزارش شده است. زمستان در استان ساسکاچوان بسیار سرد بوده و ساکنین روزهایی بسیار خشک را تجربه می نمایند. دمای هوا در زمستان به پایین -30 تا -40 درجه نیز می رسد. ماه های زمستانی ژانویه و فوریه سرد ترین ماه های سال اعلام شده اند و در این ماه ها دمای هوا در شب بین -15 الی -25 درجه سانتی گراد و در روز -5 الی -15 درجه سانتی گراد می باشد. دمای هوا همچنین با “باد سرد” نیز سنجیده می شود.

وجود بادهای سرد و وزش مداوم آن ها باعث می شود که دمای هوا سرد تر از آن چیزی باشد که دماسنج نشان می دهد. برای مثال در هوای -10 درجه و با سرعت باد 40 کیلومتر در ساعت، هوا ممکن است تا -20 درجه نیز سرد احساس شود. بهار و پاییز در ساسکاچوان از هوای ابری و بارانی تا گرم و آفتابی متغیر است. بهار در این استان از ماه مارس شروع شده و در ماه مه پایان می باشد. هم چنین پاییز این استان از ماه آگوست آغاز شده و در ماه اکتبر به پایان می رسد. شایان ذکر است که دمای هوا در دو فصل پاییز و بهار تغییرات زیادی را در طول روز تجربه می نماید و ممکن است از صفر درجه به 15 درجه نیز برسد. برای اطلاعات بیشتر، مطالعه مقاله آب و هوای کانادا توصیه می گردد.

آشنایی با آب و هوای استان ساسکاچوان

هزینه زندگی در استان ساسکاچوان

مانند سایر استان های کانادا، ساسکاچوان زندگی ارزان و با کیفیتی را در اختیار شهروندانش قرار می دهد. هزینه مسکن در این استان نیز از سایر مناطق پایین تر بوده و تعداد افرادی که توانایی خرید خانه دارند در این منطقه بیشتر است. نرخ مالیات اخذ شده برای فروش در استان ساسکاچوان از استان های دیگر پایین تر بوده و برابر با 6% است. هم چنین به دلیل کم بود زمان رفت و آمد در شهرهای ساسکاچوان، هزینه های رفت و آمد نیز پایین بوده و از این نظر نیز مکانی مقرون به صرفه برای کار و زندگی به شمار می رود. طبق آمار اخذ شده از سوی منابع قابل استناد، میانگین درآمد ساکنین استان ساسکاچوان در سال 2021 به طور میانگین $116000 (دلار کانادا) اعلام شده است. شایان ذکر است که این میزان در بیشترین حالت $516000 (دلار کانادا) و در کمترین میزان، $29300 (دلار کانادا) بوده است.

آیتم هزینه به دلار کانادا
یک وعده غذا در رستوران ارزان قیمت $16
یک گالن شیر $8
رفت و آمد ماهیانه $83
قبوض (آب، برق و غیره) $236
اجاره ماهیانه یک واحد آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر $1131
اجاره ماهیانه یک واحد آپارتمان یک خوابه در اطراف شهر $958

آشنایی با شرایط کار در استان ساسکاچوان

به دلیل ناحیه قرار گیری استان ساسکاچوان، کشاورزی در این استان از اهمیت بالایی برخوردار بوده و به این ترتیب این استان تولید کننده 28% غلات و بیش از 54% گندم کل کشور می باشد. علاوه بر کشاورزی، ساسکاچوان در زمینه های شغلی دیگری نیز فعالیت می کند که از جمله آنان می توان به مشاغل خدماتی از جمله شرکت های مالی، بیمه و بنگاه های مسکن اشاره نمود. نرخ بیکاری در این استان از میانگین نرخ بیکاری کانادا کمتر بوده و این فاکتور یکی از مهم ترین دلایل انتخاب شدن این استان به عنوان مقصدی محبوب برای مهاجرت کاری می باشد. شایان ذکر است که مهاجرت کاری به کانادا از طریق سیستم امتیاز بندی انجام می پذیرد که فاکتورهای گوناگونی برای تعیین امتیاز افراد وجود دارند. از مشاغل مورد نیاز این استان می توان به مواردی از جمله روانشناس و امدادگر اشاره نمود.

آشنایی با شرایط تحصیل در استان ساسکاچوان

استان ساسکاچوان همانند سایر استان های کانادا از دانشگاه ها و مراکز علمی متعدد و استانداردی برخوردار بوده و هم چنین امکان مهاجرت تحصیلی را برای علاقه مندان فراهم آورده است. از دانشگاه های معتبر این استان می توان به دانشگاه های سسکچوان، رجاینا و دانشگاه بومی های کانادا در رجاینا اشاره نمود. دانشگاه سسکچوان رشته های گوناگونی را در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا به دانشجویان ارائه داده و نام آن در میان 15 دانشگاه برتر کانادا به چشم می خورد. علاوه بر دانشگاه های ذکر شده، موسسه علوم کاربردی و فناوری ساسکاچوان (SIAST) در ساسکاتون نیز از دیگر مراکز تحصیلی این استان می باشد. شایان ذکر است که تحصیل در کانادا برای تمامی شهروندان ان کشور رایگان می باشد. علاقه مندان به کسب اطلاعات بیشتر در خصوص سایر استان های کانادا، می توانند با کارشناسان مجرب ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در ارتباط باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *