مهاجرت به کشور نیوزلند

آشنایی با کشور نیوزلند

آشنایی با کشور نیوزلند

نیوزلند از کشورهای مهاجرپذیر است که در سالهای اخیر مورد توجه ایرانیان قرار گرفته، به همین دلیل آشنایی با کشور نیوزلند 2020 میتواند برای متقاضیان مفید باشد. به همین دلیل ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در مقاله پیش رو به بررسی و تحلیل ابعاد مختلف از زندگی مردم نیوزلند می پردازیم. ابعادی که از جغرافیا و فرهنگ این کشور گرفته تا اقتصاد و بیزینس نیوزلند را شامل می شود. پس بدیهی است که این مقاله حاوی اطلاعات بروز و کاملی از نیوزلند می باشد و ما مطالعه آنرا به همه علاقه مندان و متقاضیان ویزای نیوزلند توصیه می کنیم.

آشنایی با جغرافیای نیوزلند

نیوزلند کشوری در حال توسعه و جزیره ای به پایتختی شهر ولینگتون می باشد که در جنوب غربی اقیانوس آرام قرار دارد. این کشور متشکل از دو لاند مس یا سرزمین اصلی به نام های جزیره شمالی (Te Ika-a-Māui) و جزیره جنوبی (Te Waipounamu) می باشد. جالب است بدانید که خود کشور نیوزلند از بیش از حدود 600 جزیره کوچک و بزرگ تشکیل می شود که باهمدیگر کشور نیوزلند را تشکیل می دهند. خود نیوزلند به مساحت 2000 کیلومتر مربعی شرق استرالیا در آنطرف دریای تاسمن و 1000 کیلومتری جنوب جزایر نیو کالدونیا و تونگا می باشد.

کشور نیوزلند دارای توپوگرافی مختلف و متنوعی است. در این کشور شما از قله های کوهستانی تیز و مرتفع شامل آلپ های جنوبی تا دشت های مذتفع تکتونیکی و کوههای آتش فشانی را می توانید ملاحظه کنید. اغلب به خاطر دوری، اکثر جزایر نیوزلند در واقع فاقد سکنه می باشند. اقوام پولینزی در حدود سال های 1280 و 1350 جزء اولین کسانی بودند که در این جزایر سکونت یافته و فرهنگ مائوری را به وجود آوردند.

آشنایی با جاذبه های گردشگری کشور نیوزلند

یکی از جنبه های آشنایی با کشور نیوزلند، اطلاع از وضعیت گردشگری و جاذبه های مختلف توریستی این کشور می باشد. ابتداء بایستی ای نکته را مدنظر قرار دهیم که نیوزلند از یک آب و هوای مطبوع و دلپذیری برخوردار است که حتی در فصل تابستان نیز می توان شاهد آب و هوای معتدلی بود. اما از مهمترین جاذبه های گردشگری و جهانگردی نیوزلند می توان به موارد ذیل اشاره نمود:

مهمترین جاذبه های گردشگری و جهانگردی نیوزلند

با توجه به سایت های مورد اشاره، می توان متوجه این نکته مهم شد که برترین چشم انداز کشور نیوزلند و بارزترین پدیده گردشگری این کشور همان پارک های ملی و دریاچه های معروف آن می باشد. مثلا پارک ملی فیوردلند دارای یخچال های طبیعی و پدیده زیبای فیورد می باشد که به دلیل اهمیت گردشگری آن به عنوان سایت میراث جهانی محسوب می شود. بازدیدکنندگان از این سایت طبیعی معمولا علاوه بر پیاده روی جهت مشاهده فیوردها همچنین می توانند آبشارهای زیبا و پرجاذبه، سواحل زیبا، جنگل های بارانی بکر و دست نخورده، دریاچه های وسیع و قلل مرتفع را نیز مشاهده نمایند.

آشنایی با اقتصاد کشور نیوزلند

اقتصاد نیوزلند را می توان از برترین اقتصادهای حال حاضر جهان نامید که می تواند الگویی برای پیشرفت سایر کشورها نیز باشد. این کشور دارای یک اقتصاد بازار پیشرفته ای است که با درآمد بالا مشخص می شود. اقتصاد نیوزلند با درآمد ناشی از تولید ناخالص (GDP) حدود US$36254 (دلار) در رده اقتصادهای برتر دنیا به حساب می آید. جالب است بدانید که از لحاظ آسانی انجام بیزینس یا کسب و کار نیوزلند در سال 2019 در رده اول بین المللی قرار داشت. این امر نیز نشان از جایگاه برتر سرمایه و سرمایه گذار در نظام اقتصادی این کشور می باشد. نمودار زیر نشانگر همین جایگاه نیوزلند در بیزینس جهانی است:

3 کشور برتر جهان از نظر بیزینس جهانی

سرمایه گذاران ایرانی و خارجی می توانند در این کشور هم ملک خریداری کرده و هم شرکت تجاری راه اندازی کنند. دولت نیوزلند نیز از طریق دو برنامه مختلف سرمایه گذاری به این دسته از افراد اقامت نیوزلند اعطاء می کند و دو برنامه مذکور در سال 2020 و امتیازات هر کدام را می توانید در نمودار شماتیک زیر مشاهده نمائید:

نمودار شماتیک دو ویزای سرمایه گذار نیوزلند

لازم به ذکر است که افراد در سناریو شماره یک با عنوان ویزای Investor Visa بایستی حداقل NZD3000000 (دلار نیوزلندی) و در سناریو شماره دو یا Investor Plus Visa بایستی حدود NZD10000000 (دلار نیوزلندی) در طرح ها و پروژه های اقتصادی مشخص نیوزلندی سرمایه گذاری نمایند تا صلاحیت اخذ اقامت از کشور نیوزلند را بیابند.

آشنایی با نظام آموزش عالی کشور نیوزلند

سیستم آموزش عالی نیوزلند به لحاظ کیفیت دست کمی از نظام های آموزش عالی اروپایی ندارد. در این کشور دانشگاه های مهمی مثل دانشگاه اوتاگو، اوکلند و دانشگاه ویکتوریای ولینگتون وجود دارند که به دانشجویان انواع برنامه های تحصیلی را در قالب سه دوره کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری پیشنهاد می کنند. دانشجویان برای تحصیل در نیوزلند علاوه بر ارائه مدرک دیپلم متوسطه همچنین بایستی مدرک زبان انگلیسی IELTS و TOEFL خود را نیز باید ارائه دهند. دانشجویان بین المللی برای پرداخت شهریه سالیانه خود به حدود NZ$22000 الی NZ$32000 (دلار نیوزلند) نیازمند هستند. اما میانگین هزینه زندگی دانشجوئی در کشور نیوزلند نیز نسبتا معقول و به صرفه و در حدود NZ$15000 (دلار نیوزلند) می باشد.

آشنایی با نظام آموزش عالی کشور نیوزلند

شرایط کار و زندگی در نیوزلند

در نیوزلند کارگران (داخلی و بین المللی) به صورت استاندارد در حدود 38 تا 40 ساعت کار می کنند و از مزایا و امتیازات تامین اجتماعی برخوردار هستند. نرخ بیکاری مردم در کشور نیوزلند 4.8% می باشد که یک رقم بسیار خوبی تلقی می شود. به لحاظ درآمدی هم نیوزلندی ها از سطح درآمد خوبی برخوردار هستند به طوری که متوسط حقوق ماهیانه کارگر ساده در کشور نیوزلند حدود 3114$ (دلار) می باشد. رقمی که حتی از متوسط برخی کشورهای اروپایی مثل ایتالیا (با متوسط درآمدی 3095$) که برای کارگران مقصد معروفی است، بالا است:

مقایسه درآمد متوسط بین ایتالیا و نیوزلند

اما کمی هم درباره هزینه های زندگی در نیوزلند بدانید که برای آشنایی با کشور نیوزلند بد نیست. با توجه به اطلاعات به دست آمده از وب سایت Numbeo هم اکنون هزینه زندگی یک نفر در شهر اوکلند در حدود 2125$ (دلار) در ماه می باشد. این هزینه در واقع شامل کلیه مخارج زندگی مثل هزینه غذا، تفریح و سرگرمی، پوشاک، حمل ونقل، رستوران و … می باشد.

برخی از هزینه ها در نیوزلند 2020 از این قرار می باشد:

آیتم ها هزینه ها (به دلار آمریکا)
بلیط سینما 11.59$
اجاره آپارتمان تک خواب وسط شهر 1209$
یک لیتر بنزین ساده 1.44$
بلیط یک طرفه 2.32$
هزینه حمل و نقل ماهانه 138.44$
آب 1.5 لیتری 9.66$
فیله مرغ 1 کیلوگرم 9.44$
یک کیلو گوشت قرمز 12.36$
یک کیلو برنج 1.94$
یک عدد نان تازه 1.80$

مطالب ارائه شده نگاهی اجمالی به مطالب پیرامون آشنایی با کشور نیوزلند می باشد. هموطنان گرامی می توانند با تماس با موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت از کلیه اطلاعات راجع به ویزای اقامت تحصیلی و ویزای کاری نیوزلند با خبر شده و در صورت ثبت شرکت در نیوزلند از مشاوره های وکیل مهاجرت این موسسه بهره مند شوند.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *