مهاجرت تحصیلی ژاپن

آموختن زبان ژاپنی در ژاپن

آموختن زبان ژاپنی در ژاپن

کشور ژاپن به دلیل پیشرفت های روز افزون خود در حوزه های مختلف از جمله اقتصاد، تکنولوژی، صنعت و غیره از دیر باز تا کنون یکی از مقاصد محبوب مهاجران بوده است. آموختن زبان ژاپنی در ژاپن به دلیل الزام دولت این کشور برای ارائه ویزا و امتیاز اقامت، امری مهم برای متقاضیان تلقی می شود. سالانه افراد زیادی جهت آموختن این زبان دشوار و تاریخی به این کشور مهاجرت و به شرکت در دوره های برگزار شده در کالج های زبان مبادرت می ورزند. تیم ترجمه موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت با تهیه این مقاله به سوالات شما عزیزان در زمینه تحصیل زبان ژاپنی در کشور ژاپن پاسخ داده است.

 • آیا می توان برای آموختن زبان ژاپنی به این کشور مهاجرت کرد؟
 • فرایند مهاجرت دانشجویان زبان به ژاپن چیست؟
 • چه کسانی به آموختن زبان ژاپنی نیاز دارند؟
 • بهترین موسسات ارائه کننده دوره زبان در ژاپن کدامند؟

معرفی کشور ژاپن و زبان ژاپنی

کشور ژاپن یکی از بزرگترین کشورهای آسیای شرقی و متشکل از 6800 جزیره کوچک و بزرگ می باشد. این کشور با داشتن مساحتی به وسعت 377973 کیلومتر مربع، جمعیتی بالغ بر 126500000 را در خود جای داده است. به دلیل منفی شدن رشد جمعیت این کشور در سال های اخیر، ژاپن یکی از کشورهای دارای ساخنار جمعیتی پیر به شمار می رود. پایتخت ژاپن یکی از پر جمعیت ترین و گران ترین پایتخت های جهان با 13 میلیون نفر جمعیت لقب گرفته است. سیستم اداره این کشور پادشاهی بوده و همانند بریتانیا، سیستم پارلمانی دارد. کشور ژاپن علیرغم منابع طبیعی محدود، با سرمایه گذاری در بخش صنعت و تکنولوژی، یکی از قدرت های اقتصادی در جهان به شمار می رود و در حوزه تجارت نیز شرکای متعدد و فعالیت های قابل توجهی دارد. وجه رایج این کشور ین بوده که هر واحد آن ارزشی برابر با 0.0094$ (دلار آمریکا) دارد.

با وجود حضور ملیت های مختلف در کشور ژاپن، اکثریت جمعیت این کشور را ژاپنی ها تشکیل می دهند و در جایگاه بعدی کره ای ها و چینی ها قرار دارند. درصد بالایی از ژاپنی ها به آیین شینتو معتقند و همینطور بوداییسم نیز در بین آنان جایگاه ویژه ای دارد. برخلاف کشورهای اروپایی، مسیحیت در ژاپن پیروان چندانی ندارد و تنها حدود %2 از مردم این کشور مسیحی هستند. زبان رایج در این کشور ژاپنی است که شاخه ای از زبان های آلتایی است و کلماتی مشترک با زبان چینی دارد.

نمودار رشد جمعیت کشور ژاپن در 10 سال اخیر

مهاجرت به ژاپن و آموختن زبان ژاپنی در ژاپن

کشور ژاپن به دلیل فراهم کردن امکانات شهروندی سطح بالا از جمله فرصت های کاری فراوان، امنیت اقتصادی و اجتماعی بالا، سطح بهداشت قابل توجه و دانشگاه های مطرح یکی از کشورهای ایده آل جهت مهاجرت می باشد. مهاجرت به ژاپن به روش های مختلفی امکان پذیر است. راه های مهاجرت به ژاپن شامل موارد زیر می باشند:

 • مهاجرت کاری
 • با اخذ پذیرش از دانشگاه ها و مراکز آموزشی این کشور
 • مهاجرت از طریق سرمایه گذاری و ثبت شرکت
 • مهاجرت از طریق ازدواج
 • پناهندگی در این کشور

با مهاجرت به کشور ژاپن و پس از گذشت مدتی از زمان اقامت در این کشور، در صورت تایید دولت و تحت شرایطی به افراد مهاجر، اقامت دائم این کشور تعلق می گیرد. یکی از شروط اشتغال در این کشور، تسلط بر زبان ژاپنی است. پس بهتر است که علاقه مندان قبل از اقدام به مهاجرت به این کشور در این زمینه اقدام کنند. یادگیری زبان ژاپنی برای افرادی که با سیستم نوشتاری این زبان آشنایی ندارند، کاری بسیار سخت و دشوار است اما با شرکت در دوره های آموزشی می توان در آن مهارت قالب قبولی کسب نمود.

شرایط آموختن زبان ژاپنی در ژاپن

همان طور که ذکر شد، زبان ژاپنی یکی از دشوار ترین زبان های دنیا به شمار می رود. سیستم نوشتاری زبان ژاپنی از kanji, hiragana و katakana تشکیل شده است. زبان ژاپنی طیف کمی از آواها را در بر می گیرد و دستور زبان ساده ای دارد. برای یادگیری زبان در کشور ژاپن، می توان با تحصیل در کالج های زبان این کشور تسلط خود را در این حوزه بالا برد. انواع مختلفی از کالج های زبان در مناطق مختلف این کشور وجود دارند که خدماتی را برای متقاضیان ارائه می دهند.

این دوره ها می توانند یک هفته الی 2 ساله باشند که برای شرکت در آنان به ویزاهای متفاوتی نیاز است. برای شرکت در یک دوره 3 ماهه آموزش زبان در این کشور به هزینه ای حدود 150000¥ الی 200000¥ (ین ژاپن) نیاز است و معمولا از فرد متقاضی در هنگام ثبت نام هزینه ای بالغ بر 5000¥ الی 20000¥ (ین) اخذ می شود. اکثر کالج های زبان در توکیو و شهرهای بزرگ این کشور واقع شده اند . معروف ترین کالج های زبان این کشور به شرح زیر هستند:

 • کالج زبان بین المللی KCP
 • کالج فرهنگ و زبان Genki
 • موسسه زبان Coto
 • کالج زبان Shinijulku
 • موسسه زبان KAI
 • کالج (Nichibei Kaiwa Gakuin (JLI
 • کالج زبان مرکزی Tokyo

در کالج های آموزش زبان در ژاپن، زبان ژاپنی در سطوح مختلفی از جمله مبتدیان 1، 2، 3، متوسط 1، 2، 3، پیشرفته 1، 2و فوق پیشرفته آموزش داده می شود. با تحصیل در کالج های ذکر شده، در نهایت به محصلین مدرک زبان معتبری تعلق خواهد گرفت که می توانند با در دست داشتن آن برای اشتغال، ورود به دانشگاه و یا دریافت اقامت این کشور اقدام کنند.

شرایط آموختن زبان ژاپنی در ژاپن

نحوه اخذ ویزا جهت آموختن زبان ژاپنی در ژاپن

طبق قوانین تصویب شده از سوی دولت ژاپن، متقاصیان جهت تحصیل زبان ژاپنی در کالج ها و موسسات آموزشی این کشور ملزم به اخذ ویزا می باشند. برای شرکت در دوره های کوتاه مدت آموزش زبان ژاپنی (2 هفته تا 3 ماهه)، داشتن ویزای توریستی ژاپن کافی است. اما اگر علاقه مندان قصد تحصیل در دوره های بلند مدت و حداکثر 2 ساله آموزش زبان ژاپنی در این کشور داشته باشند، موظف به اخذ ویزای تحصیلی می اشند. با مهاجرت به ژاپن از این طریق، امکان کار پاره وقت تا حداکثر 28 ساعت در هفته نیز به افراد داده خواهد شد. آموختن زبان ژاپنی در محیط این کشور باعث میشود که فرد در مدت زمان کمتری به تسلط کافی در این حوزه دست پیدا کند. ویزای زبان صادر شده برای متقاضیان آموختن زبان ژاپنی در ژاپن تا مدت زمان 2 سال قابل تمدید می باشد.

جهت اخذ ویزای زبان ژاپن به ارائه مدارک زیر نیاز است:

 • نامه پذیرش از کالج ها و یا موسسات آموزش زبان ژاپن
 • مدرک ثابت کننده تمکن مالی
 • گذرنامه معتبر
 • کپی از صفحات عکس دار گذرنامه
 • عکس پاسپورتی
 • گواهی سلامت
 • گواهی عدم سو پیشینه
 • مدرک اجاره مسکن و یا خوابگاه
 • تکمیل قرم های مربوط به درخواست ویزا

تحصیل در کالج های زبان کشور ژاپن و آموختن این زبان برای افرادی که قصد مهاجرت به هر طریقی به این کشور را دارند امری مفید و بسیار سود بخش است. شما می توانید با مطالعه مقاله های سرمایه گذاری در ژاپن و هزینه تحصیل و زندگی در ژاپن اطلاعات خود در زمینه مهاجرت به این کشور را ارتقا ببخشید. ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت با اعطای مشاوره از طریق وکلای مجرب و موفق خود سعی در بهبود و هموار کردن فرآیند مهاجرت شما عزیزان داریم. جهت دریافت مشاوره با کارشناسان ما در تماس باشید.

امتیاز دهید

4 دیدگاه برای “آموختن زبان ژاپنی در ژاپن

 1. یاسین محمدی گفت:

  سلام میشه لینک این کالج هایی که گفتید بفرستید؟؟ ممنون میشم

  1. داوری گفت:

   سلام
   لطفا تماس بگیرید یا در اینترنت سرچ بفرمایید

 2. Hanieh گفت:

  وقت بخیر
  میشه لطفا هزینه سالانه این کالج ها و زمان شروع دوره ها رو هم بگید?

  1. داوری گفت:

   سلام
   موسسه سفیران خدماتی در این خصوص نداره دوست من

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.