مهاجرت به کشور شیلی

اجاره مسکن در شیلی

اجاره مسکن در شیلی

یکی از اقدامات اساسی قبل از مهاجرت، یافتن محلی مناسب برای اقامت است؛ به این منظور به بررسی نکاتی در مورد اجاره مسکن در شیلی پرداخته ایم. به دلیل توسعه اقتصادی و افزایش فرصت های سرمایه گذاری در شیلی، آمار مهاجرت به این کشور در سال های اخیر سیر صعودی داشته است. وجود مراکز آموزشی و دانشگاه های استاندارد و پیشرفته در کنار جذابیت های طبیعی، مهاجرت به این کشور را محبوب تر کرده است. تیم ترجمه ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت با تهیه این مقاله به سوالاتی از جمله موارد زیر پاسخ داده و به بررسی اجاره مسکن در شیلی از جنبه های مختلف پرداخته است:

  • مدارک مورد نیاز جهت اجاره مسکن در شیلی کدام است؟
  • هزینه اجاره مسکن در شیلی چه بازه ای را در بر می گیرد؟
  • موانع قانونی اجاره ملک در شیلی چیست؟
  • چه کسانی نمی توانند در این کشور ملک اجاره کنند؟
  • شرایط خرید خانه در شیلی چگونه است؟
  • آیا امکان خرید مسکن در شیلی برای افراد خارجی وجود دارد؟

درباره شیلی و اجاره مسکن در این کشور

شیلی به صورت یک نوار بلند در نقشه آمریکای جنوبی دیده می شود و با کشور پرو از شمال، بولیوی از شمال شرق و با آرژانتین از ناحیه شرقی مرز مشترک دارد. کشور شیلی سرزمینی به وسعت 756950 کیلومتر مربع را در بر گرفته و پایتخت آن شهر سانتیاگو می باشد که در مرکز این کشور قرار گرفته است. در سال 2020، جمعیت شیلی 19.1 میلیون نفر اعلام شده که درصد عمده آن را شیلی تبارها تشکیل می دهند. زبان رایج در این کشور اسپانیایی بوده که به لهجه شیلیایی صحبت می شود. دین اکثریت مردم شیلی مسیحیت بوده و خدا ناباورها و پیروان ادیان دیگر نیز در جابگاه های بعدی قرار می گیرند. این کشور یکی از اعضای سازمان ملل و اتحادیه آمریکای جنوبی است و یکی از قطب های اقتصادی مهم منطقه به شمار می رود.

طی سال های اخیر فرصت های سرمایه گذاری گوناگونی در شهر سانتیاگو پدید آمده که منجر به رشد اقتصادی این کشور شده است. وجود منابع طبیعی فراوان از جمله مس، طلا و نقره در صحرای آتاکاما از پایه های مهم اقتصاد این کشور به شمار می روند. هم چنین به دلیل وجود جاذبه های گردشگری فراوان، صنعت توریسم نیز از مهم ترین منابع درآمدی شیلی محسوب می شود. همانند سایر کشورهای دنیا، مهاجرت به شیلی از طریق راه های گوناگونی از جمله سرمایه گذاری، کار، تحصیل و ازدواج امکان پذیر است. وجود آپارتمان و خانه های متنوع با امکانات گوناگون در سایت های مریوط به مسکن باعث شده تا یافتن و اجاره مسکن در شیلی روند ساده تری به خود بگیرد.

نمودار مقایسه نرخ اجاره ماهیانه آپارتمان در پایتخت های آرژانتین و شیلی

پیرامون شرایط اجاره مسکن در شیلی

اجاره مسکن در شیلی به دلیل تنوع موقعیت های موجود، در زمان کم امکان پذیر است. سایت های گوناگونی از جمله Expat.cl، Bretagne Real Estate، GoPlaceIt و Portalinmobiliario آپارتمان ها و منازل متنوعی با متراژها و امکانات متفاوت برای اجاره معرفی می کنند و از بهترین منابع جهت یافت خانه ایده آل جهت اجاره به شمار می روند. برای اجاره مسکن در شیلی، به خصوص برای افراد خارجی، به وجود ضامن نیاز است که این ضامن می تواند یک فرد یا محل کار باشد. هم چنین ارائه مبلغی به صاحب ملک به عنوان ضمانت الزامی است که معمولا برابر با هزینه اجاره 3 ماه ملک مورد نظر می باشد. نرخ استاندارد هزینه ضمانت برای منازلی که مبله نیستند برابر با اجاره یک ماه آن ملک بوده و به طور کلی نرخ ضمانت برای افراد خارجی اندکی گران تر است.

پیرامون شرایط اجاره مسکن در شیلی

بررسی هزینه های اجاره مسکن در شیلی

نرخ اجاره مسکن در شیلی با توجه به شهر و محله انتخاب شده، امکانات منزل و وسعت آن متفاوت است. به طور میانگین هزینه ماهیانه اجاره خانه ای با وسایل و مبله، 30% از خانه ای بدون وسایل بالاتر است. در سانتیاگو، اجاره بها در محله هایی از جمله ویتاکورا و لاس کوندس به دلیل وجود مدارس و کالج های بین المللی و خصوصی بالاتر از نواحی دیگر گزارش شده است. هم چنین محله پیدرا روجاس با خانه هایی زیبا و حدودا 1000 متر مربعی توجه افراد ثروتمند شیلی را به خود جلب کرده است. قابل ذکر است که به دلیل نابرابری های اقتصادی، میزان دزدی در محله های گران قیمت شیلی بالا بوده و قبل از اجاره ملک، باید از کامل بودن امکانات امنیتی آن اطمینان حاصل کرد.

هزینه اجاره ماهیانه مسکن در شیلی به طور میانگین میزان هزینه (پزوی شیلی)
یک واحد آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر CL$328598
یک واحد آپارتمان یک خوابه در اطراف شهر CL$282426
یک واحد آپارتمان سه خوابه در مرکز شهر CL$619717
یک واحد آپارتمان سه خوابه در اطراف شهر CL$470136

شرایط خرید مسکن در شیلی

طبق قوانین شیلی، افراد خارجی نیز مجاز به خرید ملک در این کشور می باشند و امکان مهاجرت به شیلی از طریق سرمایه گذاری در حوزه املاک وجود دارد. از معدود محدودیت های اعمال شده برای افراد خارجی، عدم امکان خرید ملک در مناطق مرزی است. برای طی کردن هرچه سریع تر و اصولی تر روند خرید ملک در شیلی، وجود یک وکیل می تواند کمک کننده باشد. پس از یررسی ملک و موافقت طرفین جهت انجام معامله، وکیل یا بانک اقدام به بررسی مدارک فروشنده و اطمینان از صلاحیت وی می کند. قابل ذکر است که خرید ملک در شیلی الزاما منجر به اخذ ویزای این کشور نمی شود؛ اما با داشتن سند ملک در این کشور می توان شانس خود را در زمینه اخذ ویزا بالاتر دانست.

به طور کلی شیلی در زمینه اجاره و یا خرید ملک قوانین سخت گیرانه ای ندارد و می توان به راحتی و متناسب با بودجه خود، صاحب یک ملک در این کشور شد. تحصیل در شیلی نیز به دلیل سطح علمی بالا و وجود امکانات متنوع جهت یادگیری می تواند یک گزینه ایده آل برای متقاضیان مهاجرت به این کشور باشد. مهاجرت امری حساس بوده و اخذ تصمیمات درست و متناسب با شرایط فرد یک نکته بسیار مهم می باشد که عدم رعایت آن ممکن است این فرآیند را با شکست رو به رو کند. در صورت تمایل برای مهاجرت به شیلی و سایر کشورهای آمریکای جنوبی، تیم وکلای مجرب ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت با صدها پرونده موفق آماده ارائه مشاوره و انتقال تجربیات خود به شما عزیزان در زمینه مهاجرت به کشورهای مختلف می باشند.

1/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *