مهاجرت به کشور اسلواکی

اخذ اقامت اروپا از طریق کشور اسلواکی

Rate this post

همانطور که می دانید شما هم با موفقیت در زمینه اخذ اقامت اروپا از طریق کشور اسلواکی قادر می باشید به این امر دست یابید.

با خواندن این مقاله می توانید به اطلاعات جامعی در رابطه با موضوع اخذ اقامت اروپا از طریق کشور اسلواکی دست یابید. و در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر نیز مشاوران موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت آماده اند تا شما را راهنمایی کنند.

درباره کشور اسلواکی

مکان این کشور که در اروپای مرکزی واقع شده است تا سال 1990 میلادی در کنار کشور چک، کشور چکسلواکی را تشکیل می دادند. این کشور که در بر گیرنده سرزمینی نیمه کوهستانی است، به این صورت که کوه‌های موجود در این کشور  در مناطق شرقی و مناطق شمالی و هم چنین  قسمتی از غرب این کشور  کشور واقع شده است. این کشور که دارای آب و هوای معتدل و همچنین  مرطوب  می باشد. نسبت به سایر همسایگان اروپایی خود دارای آب و هوای سردی نمی باشد.

در سال  هم زمان 1945 با سقوط شهر پراگ یعنی پایتخت کشور چک کلیه  عملیات نظامی در طی جنگ دوم جهانی در کشور سابق چکسلواکی پایان یافت و منجر به استقلال این دو کشور از یکدیگر شده است. با این توضیح که در سال 1993 کشور سابق چک اسلواکی بر اساس توافق ایجاد شده دو طرفه به دو کشور مجزای کشور چک و کشور اسلواکی تقسیم می شود. این کشور که توانسته عضو اتحادیه اروپا قرار بگیرد. و هم چنین توانسته به عضویت پیمان آتلانتیک شمالی  و  به عضویت سازمان تجارت جهانی در آید.

اوضاع سیاسی و اجتماعی در اسلواکی

دموکراسی در  این کشور براساس مجلس استوار شده است. با این توضیح که آخرین انتخابات مجلس در این کشور در سال 2006  میلادی برگزار شد. و هم چنین آخرین  انتخابات ریاست جمهوری هم در سال 2004 برگزار شد. در این کشور رئیس جمهور در راس حکومت می باشد. و همچنین با رای مستقیم مردم یک دوره‌ای پنج ساله انتخاب خواهد شد.

در صورتی که اکثر قدرت اجرایی این کشور  به وسیله شخص نخست‌وزیر اجرا می شود. در این کشور نخست وزیر مسولیت نظارت برکابینه را دارد. و مدت زمان لازم برای دوره نخست وزیری به میزان  چهار سال تمام می باشد. لازم به ذکر می باشد که مجلس  این کشور در بر گیرنده 150 کرسی و صندلی می باشد. و میزان اشتغال آنها در این شغل چهار سال می باشد.

تعداد جمعیت و میزان مردم موجود در این کشور  پنج و نیم  میلیون نفر می باشد. با این توضیح که هشتاد و شش درصد از مردم این کشور از نژاد اسلواک می باشند.  و ده درصد از مردم این کشور با نژاد مجار می باشند. و دو درصد از مردم این کشور با نژاد کولی می باشد. و دو درصد باقیمانده این مردم از سایر نژاد های دیگر می باشند.

اکثر مردم این کشور دارای دین مسیحیت می باشند. با این توضیح که به میزان شصت و نه درصد مردم این کشور به کلیساهای این کشور مراجعه می نمایند.

وضعیت اقتصاد و صنعت در اسلواکی

میزان اشتغال و همچنین نرخ بیکاری در این کشور به میزان 6/8 درصد  به ازای هر سال می باشد. هم چنین میزان نرخ تورم در این کشور به میزان 7/2 درصد در سال می باشد. و به میزان 21 درصد از مردم این کشور  زیرخط فقر زندگی می باشند. اگر شما هم علاقه مند به داشتن اطلاعات دقیق تری می باشید می توانید با مراجعه به لینک اقامت از طریق سرمایه گذاری در اسلواکی به اطلاعات جامع تری در این زمینه دست یابید.

از جمله با اعتبار ترین محصولات صادراتی در این  کشور در بر گیرنده صنایع زیر می باشد: صنایع مربوط به خورو سازی و ماشین‌آلات، صنایع مربوط به تجهیزات الکترونیک، صنایع مربوط به فلزات، صنایع مربوط به تولید مواد شیمیایی، صنایع مربوط به مواد معدنی، صنایع مربوط به مواد پلاستیکی. و همچنین محصولات وارداتی این کشور در بر گیرنده صنایع زیر می باشد: ماشین‌آلات و تجهیزات مختص حمل و نقل، محصولات گوناگون و مختلف صنعتی و  کارخانه‌ای، کلیه مواد سوختی و انرژی های حامل.

گرفتن اقامت اسلواکی از طریق ثبت شرکت مادر

اشخاص متقاضی اخذ اقامت اروپا از طریق کشور اسلواکی با اقدام به ثبت نمودن شرکت مادر در این کشور و حتی بدون نیاز به حضور یافتن در میان این کشور و بدون نیاز به زندگی دائم می توانند اقامت دائم این کشور را بدست آورند. و هم چنین این اشخاص با اقدام نمودن در زمینه ایجاد نمایندگی و هم چنین ایجاد  شعبه در میان  دیگر کشورهای اروپایی می توانند. امکان فراهم نمودن زندگی  کامل خود را در هر کشوری که  قصد زندگی در این کشور را دارند گسترش دهند.

روش های دریافت اقامت اسلوونی

از جمله روش های دریافت مجوز اقامت دائمی این کشور به شرح زیر می باشد:

روش اول – داشتن اقامت دائم قانونی به میزان پنج سال در  این کشور. با این توضیح که براساس یک مجوز اقامت موقت یا یک گواهی نامه  در راستای تأیید شدن  درخواست برای تمدید یا صدور مجدد اقامت موقت  در این کشور.

روش دوم – در صورتی که اشخاص متقاضی اخذ اقامت اروپا از طریق کشور اسلواکی موفق شوند که مجوز اقامت خود را برای تحصیل یا آموزش  در این کشور را فراهم نموده باشند، ملزم به اقامت داشتن برای مدت زمان ده سال ه در این کشور می باشند.

روش سوم – شایع ترین راه و روش برای اشخاص که دارای تابعیت خارجی می باشند (شهروندان کشورهای ثالث) برای گرفتن مجوز اقامت در این کشور روش باز نمودن باز نمودن یک شرکت و  همچنین گرفتن اقامت دائم این کشورباشد.

مجوز های اقامت این کشور که به صورت موقت می باشند معمولا برای یک سال دارای اعتبار می باشند. و اشخاص متقاضی اخذ اقامت اروپا از طریق کشور اسلواکی ملزم می باشند که تا قبل از تاریخ انقضا در واحد اداری محلی این کشور مورد تجدید نظر قرار بگیرد.

اگر شما هم با مطالعه نمودن این نوشتار علاقه مند به کسب اطلاعاتی بیشتری در زمینه مهاجرت به اسلواکی و اخذ اقامت اروپا از طریق کشور اسلواکی هستید، می توانید با مشاوره با مشاورین موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت به اطلاعات جامعی در زمینه مهاجرت به اسلواکی و اخذ اقامت اروپا دست یابید.

 

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

6 − یک =