مهاجرت به کشور اسلواکی

اخذ اقامت اروپا از طریق کشور اسلواکی

اخذ اقامت اروپا از طریق کشور اسلواکی

از آن جایی که کشور اسلواکی عضو اتحادیه اروپا می باشد، اخذ اقامت اروپا از طریق کشور اسلواکی امکان پذیر است و به طرق مختلف انجام می شود. با مطالعه این مقاله که در باب قوانین مهاجرتی کشور اسلواکی و اقامت در اتحادیه اروپا نگارش شده است، شما نیز می توانید به اطلاعات جامعی دست یابید. در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر نیز مشاوران موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت آماده اند تا شما را راهنمایی کنند.

  • مهم ترین امتیازات سرمایه گذاری در اسلواکی چیست؟
  • حداقل سرمایه مورد نیاز برای اخذ اقامت اسلواکی چقدر است؟
  • چگونه می توان اقامت کشور اسلواکی را به دست آورد؟
  • آیا تحصیل در اسلواکی گزینه ای مناسب برای آینده است؟
  • شرایط بازار کار در اسلواکی چگونه است؟

زندگی در کشور اسلواکی

مکان این کشور که در اروپای مرکزی واقع شده است تا سال 1990 میلادی در کنار کشور چک، کشور چکسلواکی را تشکیل می دادند. این کشور که دربرگیرنده سرزمینی نیمه کوهستانی است، به این صورت که کوه‌های موجود در این کشور در مناطق شرقی و مناطق شمالی و همچنین قسمتی از غرب این کشور واقع شده اند. این کشور که دارای آب و هوای معتدل و مرطوب می باشد و نسبت به سایر همسایگان اروپایی خود دارای آب و هوای سردی نیست.

در سال هم زمان 1945 با سقوط شهر پراگ یعنی پایتخت کشور چک کلیه عملیات نظامی در طی جنگ دوم جهانی در کشور سابق چکسلواکی پایان یافت و منجر به استقلال این 2 کشور از یکدیگر شد. با این توضیح که در سال 1993 کشور سابق چک اسلواکی بر اساس توافق ایجاد شده 2 طرفه به 2 کشور مجزای چک و کشور اسلواکی تقسیم می شود. این کشور توانسته عضو اتحادیه اروپا قرار بگیرد و همچنین توانسته به عضویت پیمان آتلانتیک شمالی و سازمان تجارت جهانی درآید.

اوضاع سیاسی و اجتماعی در اسلواکی

دموکراسی در این کشور بر اساس مجلس استوار شده است. در این کشور رئیس جمهور در راس حکومت می باشد و همچنین با رای مستقیم مردم 1 دوره‌ 5 ساله انتخاب خواهد شد. در صورتی که اکثر قدرت اجرایی این کشور به وسیله شخص نخست‌ وزیر اجرا می شود. در این کشور نخست وزیر مسئولیت نظارت بر کابینه را دارد. مدت زمان لازم برای دوره نخست وزیری به میزان 4 سال تمام می باشد. لازم به ذکر می باشد که مجلس این کشور دربرگیرنده 150 کرسی است و میزان اشتغال نماینده ها در این شغل 4 سال می باشد.

تعداد جمعیت موجود در این کشور 5.5 میلیون نفر می باشد. با این توضیح که 86% از مردم این کشور از نژاد اسلواک می باشند و 10% از مردم این کشور از نژاد مجار هستند. همچنین 2% از مردم این کشور با نژاد کولی می باشند و 2% باقیمانده این مردم از نژادهای دیگر هستند. اکثر مردم این کشور دارای دین مسیحیت می باشند. با این توضیح که به میزان 69% مردم این کشور به کلیساها مراجعه می نمایند. اگر علاقه مند به داشتن اطلاعات دقیق تری می باشید می توانید با مراجعه به لینک اقامت از طریق سرمایه گذاری در اسلواکی به اطلاعات جامع تری در این زمینه دست یابید.

طرق اخذ اقامت اروپا از طریق کشور اسلواکی

طرق اخذ اقامت اروپا از طریق کشور اسلواکی در 2021

از جمله روش های دریافت مجوز اقامت دائمی این کشور در سال 2021 به شرح زیر می باشد:

روش ها شرح
روش اول داشتن اقامت دائم قانونی به میزان 5 سال
یک مجوز اقامت موقت یا یک گواهی نامه در راستای تأیید شدن درخواست برای تمدید یا صدور مجدد اقامت موقت
روش دوم مجوز اقامت خود را برای تحصیل یا آموزش در این کشور
ملزم به اقامت برای مدت زمان 10 سال در این کشور
روش سوم باز نمودن یک شرکت و همچنین گرفتن اقامت دائم این کشور
شایع ترین راه و روش برای اشخاص که دارای تابعیت خارجی می باشند (شهروندان کشورهای ثالث)

اخذ اقامت اروپا از طریق کشور اسلواکی با ثبت شرکت

اشخاص متقاضی اخذ اقامت اروپا از طریق کشور اسلواکی با اقدام به ثبت نمودن شرکت مادر در این کشور و حتی بدون نیاز به حضور یافتن در این کشور و بدون نیاز به زندگی دائم می توانند اقامت دائم اسلواکی و اروپا را بدست آورند. همچنین این اشخاص با اقدام نمودن در زمینه ایجاد نمایندگی و ایجاد شعبه در دیگر کشورهای اروپایی می توانند امکان زندگی خود را در هر کشوری در اروپا گسترش دهند. البته صرف اخذ اقامت اسلواکی به منزله اجازه تردد در کل حوزه شنگن است؛ اما برای داشتن اقامت بلندمدت و اجازه کار و فعالیت در هر کدام از کشورهای حوزه شنگن اخذ مجوزهای لازم و اقامت نوع D ضروری است.

مجوزهای اقامت این کشور که به صورت موقت می باشند معمولا برای یک سال دارای اعتبار می باشند. اگر شما هم با مطالعه نمودن این نوشتار علاقه مند به کسب اطلاعاتی بیشتری در زمینه مهاجرت به اسلواکی و اخذ اقامت اروپا از طریق کشور اسلواکی هستید، می توانید با مشاوره با مشاورین موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت به اطلاعات جامعی در زمینه مهاجرت به اسلواکی و اخذ اقامت اروپا دست یابید.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
Enter Captcha Here :