مهاجرت کاری قبرس

اخذ اقامت از طریق کار در قبرس

اخذ اقامت از طریق کار در قبرس

شما بعنوان یک تبعه خارجی برای اخذ اقامت از طریق کار در قبرس در سال 2021 ابتدا نیازمند مدرکی دال بر پیشنهاد کاری از سوی یک کارفرمای قبرسی هستید. در این کشور از سوی اداره مهاجرت همانند سایر کشورها شرایط و قوانینی برای اعطای ویزای کاری در نظر گرفته شده است که در ادامه به آن ها اشاره خواهیم کرد.

  • با توجه به اوضاع اقتصادی کشور قبرس آیا به نیروی کار خارجی برای کار در این کشور نیاز می باشد؟
  • اگر شخص خارجی دارای پیشنهادکاری نباشد راهکار او برای اخذ ویزای کار قبرس چه می باشد؟

قبرس به دلیل نزدیک بودن به کشور ایران، شرایط خوب زندگی، امنیت و هزینه های کم و مقرون به صرفه مورد توجه بسیاری از افراد برای مهاجرت قرار گرفته است. موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت قصد دارد به بررسی شرایط اخذ اقامت از طریق کار در قبرس بپردازد.

مهاجرت به قبرس برای کار در 2021

متقاضیانی که شهروند کشورهای عضو اتحادیه اروپا می باشند می توانند با ارائه کارت شهروندی و یا پاسپورت معتبر وارد کشور قبرس شوند و اجازه کار در این کشور داشته باشند. اما نکته ای که وجود دارد این است که اگر در سال 2021 فردی بخواهد بیشتر از 3 ماه در این کشور اقامت کاری داشته باشد باید دارای شرایط زیر باشد:

  • برای اخذ اجازه اقامت متقاضی تا 8 روز بعد از ورود به خاک کشور قبرس فرصت دارد تا به اداره مهاجرت و ARC مراجعه نماید و مبلغ 20£ (پوند) را بابت صدور ویزا بپردازد.
  • اقدامات لازم برای دریافت شماره بیمه تامین اجتماعی باید انجام گیرد.
  • 3 ماه قبل از پایان گواهی اجازه اقامت فرد باید به اداره مهاجرت و ثبت احوال قبرس مراجعه کرده و اقدامات لازم را برای تمدید اجازه اقامت انجام دهد.
  • زمانی که فرد برای اقامت اقدام می کند در ابتدا اجازه اقامت 6 ماهه دریافت می کند تا زمانی که اقامت برای فرد صادر شود.

متقاضیانی که جهت اخذ اقامت از طریق کار در قبرس اقدام می کنند باید مدارکی را ارائه نمایند که در ادامه به آن ها اشاره خواهیم کرد:

  • ارائه پاسپورت و یا کارت شناسایی معتبر
  • ارائه قرارداد کاری که توسط وزارت کار تایید شده باشد.
  • متقاضیان باید از کارفرما کد اقتصادی دریافت نمایند و آن را ارائه نمایند.

درخواست اخذ اقامت از طریق کار در قبرس

درخواست اخذ اقامت از طریق کار در قبرس

متقاضیان اروپایی که قصد دارند در این کشور مشغول به کار شوند می توانند بعد از ورود به این کشور به اداره کاریابی در این کشور مراجعه نمایند و در شغلی با توجه به مهارت و تخصصشان استخدام شوند. همچنین متقاضیان می توانند رزومه خود را به صورت اینترنتی ارسال نمایند. اما ایرانی ها باید از ابتدا پیشنهاد شغلی داشته باشند تا بتوانند ویزای کاری قبرس را اخذ کنند و وارد این کشور شوند. یکی از راه هایی که می تواند حضور شما را خیلی کم هزینه در این کشور ایجاد نماید ویزای تحصیلی قبرس است که اخذ آن ساده تر از ویزای کاری است.

به منظور ارائه پیشنهاد شغلی و استخدام معمولا از افراد مصاحبه حضوری یا اسکایپی می شود. هنگامی که فرد با کارفرما مصاحبه حضوری دارد می تواند سایر مدارک خود را ارائه نماید. معمولا مصاحبه ها در 2 یا 3 مرحله می باشد و ممکن است متقاضی با آزمون کتبی و عملی ارزیابی شود. همچنین متقاضی باید به زبان انگلیسی تسلط داشته باشد؛ زیرا مصاحبه ها به زبان انگلیسی برگزار می شود. متقاضیان می توانند با مطالعه روزنامه های محلی شغل مورد نظر خود را پیدا کنند همین طور می توانند به دفاتر کار در هر محله مراجعه نمایند.

موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در مقاله ای که مطالعه کردید در باب اخذ اقامت از طریق کار در قبرس اطلاعاتی را در اختیار شما متقاضیان محترم قرار داده است. جهت دریافت اطلاعات بیشتر با مشاوران و کارشناسان موسسه در تماس بوده و از مشاوره های تلفنی بهره مند شوند. همین طور شما عزیزان می توانید با مراجعه به سایت موسسه مقالاتی مانند مهاجرت به قبرس را مطالعه نمائید و اطلاعات بیشتری در رابطه با کشور قبرس دریافت بدست آورید.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.