ویزای سرمایه گذاری و ثبت شرکت در اسپانیا

اخذ اقامت اسپانیا از طریق خرید ملک

اخذ اقامت کشور اسپانیا از طریق خرید ملک

اخذ اقامت اسپانیا از طریق خرید ملک از جمله طرق مهاجرتی به این کشور محسوب می گردد که سالانه مورد توجه اشخاص خارجی نیز قرار گرفته است. در سال های گذشته سرمایه گذاران بین المللی میانگین 48.000 ملک در این کشور را خریداری نمودند. طبق گزارش های مرکز اطلاعاتی دفتر اسناد رسمی در اسپانیا، شهروندان بریتانیا بیشترین تعداد خریداران اموال در اسپانیا به میزان 14% را به خود اختصاص داده اند. تعداد شهروندان بریتانیایی که در این کشور نسبت به خرید ملک اقدام نموده اند، در سال 2018 در قیاس با سال 2017 به میزان 8% می باشد که به نظر می رسد این روند در سال 2019 نیز ادامه یابد.

خرید ملک، گزینه ای است که احتیاج به ارائه طرح تجاری در ابتدا و دردسر های بیزنس در ادامه نخواهد داشت و از سوی دیگر، از همین ملک می توان به عنوان محل سکونت خود استفاده کرد و بنابراین مجموعا با سرمایه کمتری می توان نسبت به روند سرمایه گذاری اقدام نمود. امکان سرمایه گذاری از طریق خرید ملک، همواره و برای همه کشورها وجود ندارد. اسپانیا از کشورهایی است که این امکان را دارد و با سرمایه گذاری از طریق خرید ملک در این کشور می توان اقامت آن را به دست آورده و به طور دسته جمعی به همراه تمامی اعضای تحت تکفل خانواده به این کشور نیز مهاجرت کرد. موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت مفتخر به ارائه راهنمایی اشخاص متقاضی در همین باب و در امور مختلف مهاجرتی نیز می باشد.

اخذ اقامت اروپا از طریق خرید ملک

نحوه اخذ اقامت اروپا بوسیله سرمایه گذاری از سایر طرق مهاجرتی نیز محسوب می گردد که در هر کشور قوانینی مختص به خود دارد. آگاهی از شرایط اقامت از طریق خرید ملک و میزان هزینه های املاک از سایر موارد حائر اهمیت در خصوص خرید ملک نیز می باشد که می بایست با علم و دانش تکیه بر مهاجرت از طریق خرید ملک نیز صورت گیرد. مقوله خرید ملک در اروپا سالانه افکار زیادی در خصوص اخذ اقامت و تابعیت را به خود اختصاص داده است. در این میان می بایست در ابتدا شرایط کشور مقصد را در خصوص بازار املاک برای اشخاص خارجی نیز مورد بررسی قرار داد.

ایتالیا، موناکو، مالت، سوئیس، بلغارستان، پرتغال، اسپانیا، ایرلند، لتونی و یونان از جمله کشورهای اروپایی می باشند که با در نظر گرفتن سرمایه مشخص به شهروندان نیز اجازه می دهند در خصوص اخذ اقامت از طریق خرید ملک نیز اقدام نمایند.

درباره کشور اسپانیا

کشوری تاریخی اسپانیا در جنوب غرب قاره اروپا و در مرز باریک این قاره با آفریقا نیز قرار دارد. اسپانیا گرچه کشور کوچکی نیست ولی تنها با دو کشور دیگر اروپایی یعنی فرانسه و پرتغال همسایه است. این کشور همچنین سواحل گسترده ای در دو دریای مدیترانه در شرق و جنوب و نیز اقیانوس اطلس در شمال دارد. این موقعیت جغرافیایی، اولا آب و هوای مطبوع مدیترانه ای را برای این کشور به ارمغان آورده است و باعث شده از معدود کشورهای اروپایی باشد که از روزهای آفتابی بسیاری در طول سال برخوردار باشد.

ثانیا این کشور را به مثابه دروازه ای به اروپا درآورده است و بدین جهت باعث گردیده که شاهد میزان زیادی از مهاجران قانونی و غیر قانونی باشد. اسپانیا کشوری با فرهنگ و هنری بسیار غنی و جامعه ای شاد و سرزنده است. این کشور یکی از اعضای اصلی اتحادیه اروپایی می باشد که در عین حال عضوی از پیمان منطقه ای شنگن در حوزه اروپا نیز می باشد.

اقامت اسپانیا یعنی دسترسی سریع و آسان به کل اروپا و بسیاری دیگر از کشورهای دنیا و همین طور، امکان برخورداری از بسیاری موقعیت های کاری و تحصیلی و تجاری. این کشور با داشتن جمعیتی کمتر از 50 میلیون نفر، جزء 20 اقتصاد برتر دنیا می باشد. با این حال، اوضاع اشتغال در این کشور مناسب نیست. دولت برنامه های گسترده ای را برای جذب سرمایه های خارجی به منظور توسعه اقتصادی در پیش گرفته است که یکی از آن ها، اعطای اقامت این کشور از طریق سرمایه گذاری در پروژه های ملکی است.

شرایط اخذ اقامت اسپانیا از طریق خرید ملک

اقتصاد اسپانیا به منظور رشد و توسعه، احتیاج به سرمایه گذاری خارجی دارد و دولت این کشور سعی کرده است تا با در نظر گرفتن تسهیلات و مشوّق هایی، سرمایه داران از اقصی نقاط دنیا را ترغیب به سرمایه گذاری در این کشور نماید. بدین منظور و در وهله اول، دولت این کشور طرح هایی را برای سرمایه گذاری در اسپانیا در نظر گرفته است. یکی از این طرح ها، سرمایه گذاری در بخش املاک و ساختمان است. ساخت و ساز، از نظر اقتصادی فعالیتی زیرساختی به شمار می رود چرا که فعالیت بسیاری از صنایع و واحدهای تولیدی به نحو مستقیم و غیر مستقیم به آن وابسته است.

رشد و رونق در بخش ساخت و ساز باعث رشد و رونق در بسیاری از بخش ها مانند صنایع فلزیی و فولاد، سیمان و گچ، سنگ و سرامیک، چوب و پلاستیک و امثال آن ها می شود و موقعیت های شغلی زیادی را نیز ایجاد می کند و این تازه غیر از نیروی کاری است که به طور مستقیم در خود ساخت و ساز مشغول به کار خواهد شد. از این رو دولت اسپانیا با هدف توسعه متوازن، نقاط خاصی را در مکان های مختلف این کشور در نظر گرفته و از طریق پیمانکاران خود، اقدام به احداث واحد های عمدتا مسکونی کرده است. سپس از طریق در نظر گرفتن مشوق هایی، سرمایه داران خارجی را دعوت به خرید این واحد ها نموده است.

اخذ اقامت اسپانیا از طریق خرید ملک مشوقی است که دولت این کشور بدین منظور در نظر گرفته است. افراد خارجی می توانند با خرید حداقل یکی از واحدهای احداث شده در راستای این طرح، اقامت کشور اسپانیا را به دست آورده و از مزایای آن که بهره مند گردند.

خرید ملک در اسپانیا

دولت کشور اسپانیا برای خروج از بحران مالی مصمم به ارائه تسهیلات به اشخاص متقاضی خرید ملک و سایر طرق سرمایه گذاری در این کشور شده است. اخذ اقامت و بهره مندی از مزیت های زندگی در این کشور همانند یک شهروند اسپانیایی از مهم ترین مزیت های این روند نیز می باشد. طبق قوانین و شرایط مهیا شده توسط دولت این کشور، اشخاصی که سرمایه لازم و درآمد در خصوص زندگی در اسپانیا را دارند، نیز می توانند نسبت به این امر اقدام نمایند. مزیت اصلی خرید ملک در اسپانیا را می توان در اخذ اقامت آن خلاصه کرد. داشتن این اقامت، ثمرات و نتایجی دارد که در واقع آن ها هستند که مزایای اصلی به شمار می روند. این مزایا عبارتنداز:

 • مهاجرت بدون مدرک زبان
 • مهاجرت بدون محدودیت سنی
 • امکان زندگی در یک کشور زیبا و امن با سطح بالایی از استانداردهای زندگی
 • دسترسی به امکانات گسترده برای تحصیل و کار و بیزنس
 • مالکیت 100% و سرمایه گذاری مطمئن
 • امکان تردد سریع و آسان به حوزه شنگن و بسیاری از کشورهای دنیا
 • افتتاح حساب نزد بانک های معتبر بین المللی و دسترسی به سیستم مالی جهانی
 • و . . .

عمده این مزایا مربوط به عضویت این کشور در اتحادیه ها و معاهدات بین المللی یا منطقه ای تاثیر گذار و استراتژیک است مانند عضویت در اتحادیه اروپا که افق گسترده ای را در پیش روی افراد مقیم و اتباع آن می گشاید. بخش دیگری نیز مزایایی است که مربوط به ویژگی های خود این کشور است مانند فرهنگ شاد و پر جنب و جوش جامعه اسپانیولی.

مراحل اخذ اقامت اسپانیا از طریق خرید ملک

متقاضی می تواند ابتدا با اخذ ویزا توریستی وارد کشور اسپانیا شده و از پروژه های مورد نظر دیدن نماید. با انتخاب گزینه مورد نظر، پیش قرارداد تنظیم و به امضا می رسد. خریدار خارجی باید اقدام به دریافت کد NIE نماید یعنی آن چه که به افراد خارجی اجازه می دهد تا از سیستم بانکی اسپانیا صرفا به جهت آغاز مبادلات مالی خویش در حالی که هنوز اقامت آن کشور را به دست نیاورده اند، استفاده نمایند. با دریافت این کد، مبلغ اولیه یا همان بیعانه را به حساب مالک پروژه واریز می نماید و از آن پس مهلتی 1 تا 2 ماهه خواهد داشت که برای امور اداری مانند اخذ ویزای بلند مدت اقامتی و در پی آن، افتتاح رسمی حساب و نهایتا انتقال تمام پول به اسپانیا و پرداخت آن اقدام نماید.

این پروژه ها با توجه به عوامل مختلفی مانند خصوصیات پروژه در اسپانیا از یکسو و شرایط متقاضی خارجی از سوی دیگر، به دو بخش کمتر از 500.000 € (خرید ملک با متراژ کافی به ازای افراد خانواده) و بیشتر از 500.000 € (ویزای طلائی) تقسیم می شوند که هریک شرایط و امتیازات خاص خود را دارد. همچنین می بایست به یاد داشت که علاوه بر هزینه خود ملک، هزینه های جانبی دیگری مانند مالیات، ثبت اسناد رسمی، بیمه، وکیل، مترجم و غیره نیز خواهید داشت.

خرید ملک در اسپانیا با متراژ کافی

متداول ترین نوع خرید ملک در کشور اسپانیا می باشد که می بایست متناسب با تعداد اعضا خانواده باشد. بدین منظور که در این طرق متراژ ملک نیز مهم تر از قیمت است. در این طرق شخص متقاضی نیز می توانند از وام بانکی نیز برخودار گردد. مدت زمان این روند از 10 الی 15 ماه است که در این نوع خرید ملک برای شخص متقاضی نیز اجازه کار وجود ندارد، مگر اینکه متقاضی شرایط لازم را در خصوص ورود به بازار کار داشته باشد. حداقل مبلغ در نظر گرفته شده برای این نوع خرید ملک 160.000 € است. ناگفته نماند که در این طرق فرد اصلی می بایست حداقل 6 ماه در 1 سال یا 180 روز در 365 روز در این کشور حضور داشته باشد.

اخذ اقامت اسپانیا از طریق خرید ملک

خرید ملک در اسپانیا (ویزای طلایی)

ویزای طلایی در تاریخ 27 سپتامبر 2013 در مجلس کشور اسپانیا در خصوص خرید املاک اشخاص خارجی به تصویب رسید. طبق این قانون هر فرد حارجی نیز می تواند با خرید ملکی به ارزش 500.000 € یا بالاتر، اقامت این کشور را از طریق خرید خانه، واحد تجاری و یا زمین نیز اقدام نماید. در این طرق شخص متقاضی می بایست بدون بهره گیری از وام بانکی نسبت به این امر اقدام نماید. پروسه زمانی کوتاه تر و ارائه مجوز ورود از بدو ورود از سایر مزیت های این نوع خرید ملک در اسپانیا نیز می باشد. ویزای طلایی اسپانیا از مزیت عدم شرط حضور در کشور نیز برخودار است که همین مورد نیز توانسته جلب توجه نماید.

قانون کارآفرینی در اسپانیا و تاثیر آن بر ملک

با توجه به محل اقامت چند سال گذشته، دولت اسپانیا قانون کارآفرینان را تصویب کرد، که در این قانون شخصی که ملکی را در اسپانیا خریداری می کند که قیمت آن بیش از 500،000 € است، فرصت دریافت اجازه اقامت و حتی اجازه کار را خواهد داشت. کودکان زیر 18 سال و همسر وی نیز ازاین قانون بهره مند می شوند. مجوز اقامت می بایست هر 5 سال یکبار تمدید شود و این به فرد نیاز دارد تا سرمایه گذاری را حفظ کند.

مدارک لازم جهت خرید ملک در اسپانیا

از جمله مدارک لازم جهت اخذ اقامت اسپانیا از طریق خرید ملک عبارتست از:

 • ارائه گواهی بانکی دال بر موجودی حساب به میزان خرید ملک
 • ارائه پاسپورت معتبر
 • ارائه گواهی عدم سوء پیشینه کیفری
 • ارائه ویزا توریستی 3 ماه اسپانیا
 • ارائه سند ملکی خریداری شده
 • ارائه گواهی آزمایش های پزشکی

هزینه زندگی و تحصیل در اسپانیا

آگاهی از هزینه زندگی در کشور اسپانیا از جمله مواردی است که اشخاص مقاضی در این خصوص می بایست آگاهی خود را تکمیل کنند. هزینه زندگی در این کشور به نسبت سایر کشورهای غربی اتحادیه اروپا پایین تر می باشد. هزینه های زندگی در این کشور برای هر نفر به میزان 850 € به بالا نیز می باشد. هزینه های تحصیل نیز از دیگر موارد حائز اهمیت است که مانند سایر کشورها تحصیل در دانشگاه های دولتی تقریبا رایگان می باشد در حالی که در دانشگاه های خصوصی به میزان 9.000 الی 18.000 € به بالا هزینه در برخواهد داشت.

طبق آخرین آمار به میزان 10.000 خانه توسط سرمایه گذاران یا گردشگران خارجی نیز خریداری شده است. به طور میانگین به میزان 6% الی 7% از خانه ها را شهروندان بریتانیا به دلیل جذابیت این کشور خریداری کرده اند. شهروندان چینی که سرمایه گذاری در اسپانیا را جستجو می کنند، فقط بیش از 4% از کل را تشکیل می دهند. رکود اقتصادی و نرخ بیکاری بالا دو عوامل مهمی هستند که باعث شده در سال 2019 کمتر شهروندان ایرانی نسبت به مهاجرت به اسپانیا از طریق خرید ملک اقدام نمایند. موسسه سفیران سروش سعادت با بکارگیری تیم خبره مفتخر به راهنمایی افراد در خصوص مهاجرت و اخذ اقامت و تابیعت به اکثر نقاط دنیا نیز می باشد.

12 دیدگاه برای “اخذ اقامت اسپانیا از طریق خرید ملک

 1. hiva گفت:

  با سلام برای اخذ اقامت اسپانیا از طریق خرید ملک میتوان از طریق موسسه شما اقدام کرد؟

 2. سحر گفت:

  سلام
  لطفا در مورد ویزای تحصیلی توضیح دهید.
  ممنون از سایت به روزتون

 3. سما حیدرنژاد گفت:

  ممنونم بابت مقاله‌ی خوبتون

 4. ناصر زارعی گفت:

  سلام و وقت بخیر
  به نظر شما برای خرید ملک 500هزار یورویی کشور پیشرفته تر و مقرون به صرفه تر از اسپانیا نیست؟یا اینجا سودش بیشتره؟لطفا منو راهنمایی کنید

 5. لیدا بهرامی گفت:

  سلام خرید ملک در اسپانیا بهتر است یا پرتغال؟

 6. پدرِ پسرشجاع گفت:

  آیا فقط از املاکی که دولت مشخصکرده میشه خرید یا هر ملکی میشه؟

 7. حسن حسینی گفت:

  خیلی هزینه های سرمایه گذاری زیاده راه های کم هزینه تر سراغ ندارید؟

 8. محمد معتمدی گفت:

  برای اجاره ملک در کشور اسپانیا چقدر هزینه مورد نیاز است؟

 9. منو گفت:

  از این طریق اگر بشه ملکی رو تو هر شهری خرید میشه اقامت گرفت؟ چون شنیدم اسپانیا خیلی سخت اقامت میده و خرید ملک تو این کشور بدون آگاهی خطرات زیادی داره!

 10. منوچهر گفت:

  با خرید ملک تو هر جایی از اسپانیا میشه اقامت گرفت؟ برای اقامت های فرزندان متاهل هم میشه اقامت گرفت با خرید ملک؟

 11. ali ram گفت:

  بابت مطلب به روزتون در مورد تحصیل داروسازی در اسپانیا تشکر میکنم اگه امکانش هست در مورد تحصیل داروسازی در کشور انگلستان هم هم مطلب بذارید

 12. Arezoo گفت:

  سلام . باتشکر از مقاله خوبتون.
  حداقل مبلغ سرمایه گذاری در اسپانیا با خرید ملک چقدر می باشد؟
  ممنون.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *