مهاجرت سرمایه گذاری در اوکراین

اخذ اقامت اوکراین از طریق ثبت شرکت

اخذ اقامت اوکراین از طریق ثبت شرکت

اخذ اقامت اوکراین از طریق ثبت شرکت برای متقاضیان خارجی واجد شرایط امکانپذیر است چراکه برای ثبت شرکت در اوکراین شرایط مناسبی وضع شده است. متقاضیان باید پیش از انجام اقدامات لازم برای مهاجرت از آن ها مطلع باشند. دولت اوکراین برای جذب سرمایه گذاران خارجی و بین المللی مزایا و امکانات زیادی در نظر گرفته است که یکی از آن ها اقامت دائم در کشور اوکراین به همراه اعضاء خانواده می باشد. در طول چند سال اخیر تقاضا برای سرمایه گذاری در کشور اوکراین افزایش یافته است، با توجه به پرسش های متعدد مطرح شده توسط هموطنان در رابطه با شرایط سرمایه گذاری از طریق ثبت شرکت در اوکراین کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در این نوشتار تصمیم دارند به بررسی شرایط اخذ اقامت اوکراین از طریق ثبت شرکت بپردازند.

 • شرایط ثبت شرکت در اوکراین چگونه است؟
 • مزایای افتتاح شرکت در اوکراین چیست؟
 • هزینه ثبت شرکت در این کشور چقدر است؟
 • آیا می توان از این طریق به اقامت دائم اوکراین رسید؟
 • آیا دریافت پاسپورت اوکراین از طریق ثبت شرکت ممکن است؟

ثبت شرکت در کشور اوکراین

یکی از کشورهای مناسب برای سرمایه گذاری در بین کشورهای اروپایی، کشور اوکراین است. با توجه به بحران های مالی پیش آمده در این کشور پروژه های اقتصادی در کشور اوکراین می تواند زود بازده باشد. دولت اوکراین از شرایط اقتصادی پیش رو آگاه است به همین دلیل شرایط سخت و پیچیده ای برای سرمایه گذاری متقاضیان خارجی در نظر نگرفته است. پس متقاضیان واجد شرایط می توانند به راحتی در این کشور سرمایه گذاری از طریق ثبت شرکت (به خصوص شرکت هایی با مسئولیت محدود) را تجربه کنند. متقاضیان باید به این نکته توجه داشته باشند که در بسیاری از حوزه های کاری اوکراین رقیبی وجود ندارد به همین دلیل اگر فرد بتواند در این حوزه سرمایه گذاری کند می تواند به راحتی به سود قابل توجهی دست پیدا کند.

جهت افتتاح شرکت در کشور اوکراین لازم است متقاضیان خارجی مجوز رسمی کار را نیز دریافت کنند، همچنین لازم است متقاضی شماره شناسایی پرداخت مالیات را نیز اخذ کند. انواع راه های تجاری در کشور اوکراین عبارتند از: 1. شرکت با مسئولیت محدود (TOV اوکراینی) 2. شرکت سهامی خاص یا سهامی عام (PRAT اوکراینی).

مراحل ثبت شرکت در کشور اوکراین به شرح زیر است:

 • ثبت نام در اداره ثبت
 • آماده سازی مهر شرکت
 • افتتاح حساب بانک دائمی
 • ثبت مالیات بر ارزش افزوده (VAT) و اخذ شماره شناسایی پرداخت مالیات

شرایط اخذ اقامت اوکراین از طریق ثبت شرکت

شرایط اخذ اقامت اوکراین از طریق ثبت شرکت

همانطور که گفته شد متقاضیان واجد شرایط می توانند با ثبت شرکت موفق در کشور اوکراین اقامت دائم و پس از آن تابعیت و پاسپورت کشور اوکراین را کسب کنند. حداقل میزان سرمایه برای ثبت شرکت در کشور اوکراین 80000UAH (گریونا) است که باید حداقل نیمی از این مبلغ در زمان ثبت شرکت واریز شود. با ثبت شرکت در اوکراین مجوز اقامت موقت با اعتبار 3 سال به متقاضی و اعضاء خانواده وی (همسر و فرزندان با سن کمتر از 18 سال) اعطاء می شود، پس از گذشت این مدت فرد مجوز اقامت با اعتبار 2 سال دریافت خواهد کرد.

پس از گذشت 5 سال از ثبت شرکت موفق و پرداخت مالیات (میزان مالیات در نظر گرفته شده ماهانه بین 100€ الی 200€ (یورو) است) متقاضی اقامت دائم اوکراین را کسب می کند. متقاضیان با دریافت مجوز اقامت در کشور اوکراین می توانند به کشورهای اتحادیه اروپا بدون دریافت ویزا سفر کنند. پس از گذشت مدت زمان مشخص از دریافت مجوز اقامت دائم می توانیدد اقدامات لازم را در جهت اخذ تابعیت و پاسپورت اوکراین انجام دهید. با مطالعه مقاله تابعیت و اقامت در اوکراین اطلاعات بیشتری در خصوص شرایط اخذ تابعیت در اوکراین کسب می کنید.

مزایای اخذ اقامت اوکراین از طریق ثبت شرکت

لازم به ذکر است با اخذ اقامت اوکراین از طریق ثبت شرکت متقاضیان از مزایایی بهره مند خواهند شد که در ادامه به آن ها اشاره خواهیم کرد.

 • حقوق شهروندی برابر با شهروندان کشور اوکراین
 • با توجه به این نکته که ممکن است کشور اوکراین عضوء شنگن شود، در حال حاضر ممکن است متقاضیان بتوانند با پرداخت مبلغ ناچیزی این ویزا را دریافت کنند (با توجه به امر باعث شده متقاضیان زیادی برای مهاجرت به کشور اوکراین اقدام کنند)
 • امکان ورود به بازار کار برای اعضاء خانواده در شرکت ثبت شده یا سایر شرکت ها وجود دارد
 • امکان تحصیل رایگان در مدارس برای فرزندان وجود دارد
 • در صورتی که فرزند شما در کشور اوکراین متولد شوید جزء تبعه کشور اوکراین محسوب می شود و می توانید پاسپورت این کشور را برای طفل اخذ کنید
 • در صورت کسب اقامت دائم کشور اوکراین می توانید از حمایت های مالی دولت این کشور برای توسعه تجارت خود استفاده کنید
 • امکان استفاده از خدمات بهداشتی و درمانی به صورت رایگان
 • پرداخت هزینه های کم بابت زندگی در کشور اوکراین

با مطالعه این مقاله اطلاعاتی در خصوص اخذ اقامت اوکراین از طریق ثبت شرکت کسب کردید، اگر کشور اوکراین را برای مهاجرت و اقامت انتخاب کرده اید راه های دیگری برای مهاجرت نیز وجود دارد که با مطالعه مقاله مهاجرت به اوکراین می توانید از آن ها مطلع شوید. جهت کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با شرایط سرمایه گذاری در کشور اوکراین می توانید با وکلای موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در اتباط باشید و از ایشان بخواهید تا پروسه حقوقی هدف شما را به انجام برسانند.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16  +    =  26