ویزای سرمایه گذاری و ثبت شرکت در قبرس

اخذ اقامت با سرمایه گذاری در قبرس

شرایط اخذ اقامت با سرمایه گذاری در قبرس

جذب سرمایه گذاری مستقیم خارجی در قلب استراتژی توسعه قبرس در سال 2019 قرار دارد و بسیاری از افراد طالب اخذ اقامت با سرمایه گذاری در قبرس می باشند. در راستای این سیاست، دولت قبرس طرح هایی را برای فراهم ساختن اتباع خارجی برای سرمایه گذاری در اقتصاد قبرس و به دست آوردن مجوز اقامت دائم این کشور از طریق خرید اموال قبرس معرفی کرده است.

اگر مایل به اقامت دائم در قبرس هستید و مایل به سرمایه گذاری در این کشور هستید، می توانید درخواست اجازه اقامت دائمی (رده F) را از طریق روش استاندارد درخواست کنید. این طرح شما را به اقامت دائم در یک سال هدایت می کند. ملک خریداری شده باید برای اهداف مسکونی باشد و نمی تواند اجاره داده شود. از همین رو اکنون می خواهیم شرایط لازم برای اخذ اقامت با سرمایه گذاری در قبرس را با هم بررسی کنیم، لازم به ذکر است آنچه که در این مطلب می آید تنها مختصری از آنچه که باید در این خصوص بدانید است و قطعا برای از ایده به عمل درآوردن تصمیمتان باید مشورت کنید و برای این امر ما شما را به موسسه سفیران سروش سعادت ارجاع می دهیم.

آشنایی با قبرس

قبرس از سال 2004 عضو اتحادیه اروپا شده و یورو (€) را به عنوان ارز خود در سال 2008 به تصویب رساند. این کشور کوچک اما پویا دارای یک بازار مدرن، بازار آزاد، خدمات مبتنی بر بازار با چارچوب قانونی موثر و مشروع، یک سیستم مالیاتی بسیار رقابتی که توسط شبکه گسترده ای از بیش از 60 معاهده دوگانه مالیاتی در سراسر جهان اعمال شده است.

محیط کسب و کار دوستانه و زیرساخت های پیشرفته همراه با کیفیت بالای زندگی، به سرمایه گذاران و خانواده هایشان اجازه می دهد از هر دو خیالشان راحت باشد و در رفاه به سر ببرند. سهولت انجام کسب و کار، ایمنی، ثبات، آفتاب در تمام طول سال، سواحل زیبا و مناظر کوهستانی و همچنین مجموعه ای از جاذبه های تاریخی و فرهنگی، همه این موارد در کنار هم باعث شده این کشور به عنوان یک مقصد جذاب در اتحادیه اروپا برای زندگی و انجام کسب و کار شناخته شود.

امکان اخذ اقامت با سرمایه گذاری در قبرس

یکی از مواردی که باعث می شود قبرس مورد توجه اتباع بین المللی قرار گیرد، کسب اقامت این کشور است. این بخش اطلاعاتی را در خصوص شرایط لازم برای اخذ اقامت با سرمایه گذاری برای اتباع کشورهای غیر عضو اتحادیه اروپا فراهم می کند. اگر ملکی را در قبرس خریداری کرده اید نیازی به درخواست ویزای اقامت قبرس نخواهید داشت. ویزا اعطا شده براساس مالکیت ملک به شما اجازه خواهد داد که در قبرس برای 180 روز در سال، 90 روز در هر شش ماه اقامت داشته باشید. اگر شما قصد دارید زندگی و سرمایه گذاری در قبرس را به طور مداوم یا مستمر به پیش ببرید، باید برای مجوز اقامت دائم (PRP) این کشور درخواست کنید.

شرایط لازم برای اخذ اقامت با سرمایه گذاری در قبرس

وزارت امور داخله در راستای هدف دولت قبرس برای افزایش سرمایه گذاری خارجی، روند اخذ وضعیت PRP و شرایط لازم برای اخذ اقامت با سرمایه گذاری در این کشور را برای شهروندان غیر اتحادیه اروپا ساده کرده است. روش “سریع پیگیری” مستلزم یکسری اقدامات است:

عنوان مالکیت یا قرارداد خرید را برای اموالی که ارزش آن حداقل 300000 € (+ مالیات بر ارزش افزوده) است، ارسال کنید. ملک باید جدید باشد و به طور قانونی خریداری شود. برای یک متقاضی اجباری برای خرید یک ملک نیست. می توانید دو ملک را خریداری کنید در صورتی که ارزش کل املاک حداقل 300000 € باشد (+ مالیات بر ارزش افزوده) و ملک به صورت قانونی خریداری شده باشد.

اخذ اقامت با سرمایه گذاری در قبرس

مدارک لازم جهت اخذ اقامت با سرمایه گذاری در قبرس

از جمله مدارک مورد نیاز برای اخذ اقامت با سرمایه گذاری در این کشور شواهدی مبنی بر اینکه خرید از بودجه ای از منابع خارج از قبرس انجام شده است. شواهدی از درآمد سالانه حداقل 30000 € از منابع خارج از قبرس ارائه دهید. این شواهد می تواند شامل حقوق و دستمزد، سود سهام، درآمد اجاره، بهره از سپرده های بانکی، درآمد بازنشستگی و غیره باشد.

شواهدی از درآمد سالانه 5000 € برای اقوام وابسته و  8000 € برای هر یک از والدین متقاضی یا همسر وی، اگر آنها نیز درخواست اخذ اقامت قبرس را ارائه می دهند. حداقل 30000 € برای یک دوره حداقل سه ساله به یک بانک قبرس سپرده شود. مدارکی که توسط اداره پلیس کشور اقامت خود صادر شده است، ارائه کنید. منظور از این مدارک گواهی عدم سوء پیشینه است. طی یک سال از اخذ PRP و پس از پذیرش PRP از قبرس دیدن کنید.

مزایای PRP قبرس

حداکثر مدت اعطای PRP دو ماه است. وضعیت PRP هیچگونه محدودیتی برای مدت اقامت در قبرس ندارد. تنها استثنا این است که دارنده این نوع اقامت باید حداقل یک بار در هر دو سال از قبرس بازدید کند تا وضعیت PRP حفظ شود. دارندگان حق بیمه PRP بدون نیاز به گرفتن ویزا می توانند وارد قبرس شده و در این کشور زندگی کنند. PRP می تواند نه تنها به متقاضی اصلی، بلکه همچنین به بستگان متقاضی بدون نیاز به خرید ملک یا پرداخت 30000 € به حساب بانکی در قبرس اعطا شود.

مدارک مورد نیاز قبرس برای بستگان

اخذ اقامت با سرمایه گذاری که باید از سوی بستگان متقاضی اخذ اقامت ارائه شود به قرار ذیل است. برای همسر متقاضی، متقاضی باید شواهدی از 5000 € اضافی بر درآمد سالانه خود ارائه دهد. یک درخواست PRP جداگانه باید برای همسر متقاضی ارائه شود.

پس از پرداخت هزینه مربوطه، اطفال وابسته متقاضی اصلی (تا 18 ساله) و همسر وی می توانند به عنوان وابستگان در برنامه های PRP به همراه دو والدین متقاضی درخواست اقامت خود را تقدیم کنند. متقاضی باید شواهدی از 5000 € اضافی برای درآمد سالانه برای هر فرزندش ارائه دهد. با پرداخت هزینه مربوطه، فرزندان متقاضی که بین 18 تا 25 ساله هستند و دانشجو یا متاهل هستند، می توانند به عنوان وابستگان در برنامه های PRP والدینشان اضافه شوند. متقاضی باید شواهدی مبنی بر 5000 € اضافی برای درآمد سالانه برای هر فرزند داشته باشد.

والدین متقاضی و همسرش. در میان شرایط لازم برای اخذ اقامت با سرمایه گذاری در قبرس متقاضی باید درآمد اضافی حداقل به اندازه 8000 € برای هر یک از والدین همسر یا والدین خود را ثابت کند. یک درخواست PRP جداگانه باید برای هر والدین همسر یا والدین متقاضی ارائه شود. چنانچه در تصمیم خود برای مهاجرت به قبرس قاطع  هستید و پس از خواندن این متن در زمینه اخذ اقامت با سرمایه گذاری در قبرس نیاز به مشاوره دارید، با موسسه سفیران سروش سعادت تماس بگیرید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *