مهاجرت سرمایه گذاری در قبرس

اخذ اقامت با سرمایه گذاری در قبرس

اخذ اقامت با سرمایه گذاری در قبرس

جذب سرمایه گذاری مستقیم خارجی در قلب استراتژی توسعه قبرس در 2022 قرار دارد و بسیاری از افراد طالب اخذ اقامت با سرمایه گذاری در قبرس می باشند. در راستای این سیاست، دولت قبرس طرح هایی را برای فراهم ساختن اتباع خارجی برای سرمایه گذاری در اقتصاد قبرس و به دست آوردن مجوز اقامت دائم این کشور از طریق خرید اموال معرفی کرده است. آنچه که در این مطلب می آید تنها مختصری از آنچه که باید در این خصوص بدانید است و قطعا باید با متخصصین مشورت کنید و برای این امر ما شما را به موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت ارجاع می دهیم.

قبرس از سال 2004 عضو اتحادیه اروپا شده و یورو (€) را به عنوان ارز خود در سال 2008 به تصویب رساند. این کشور کوچک اما پویا دارای یک بازار مدرن، بازار آزاد، خدمات مبتنی بر بازار با چارچوب قانونی موثر و مشروع، یک سیستم مالیاتی بسیار رقابتی که توسط شبکه گسترده ای از بیش از 60 معاهده دوگانه مالیاتی در سراسر جهان اعمال شده است.

  • شرایط سرمایه گذاری در قبرس چیست؟
  • برای ورود سرمایه به این کشور چه راه هایی وجود دارد؟
  • بهترین زمینه های سرمایه گذاری در این کشور کدام هستند؟
  • محدودیت های سرمایه گذاری در قبرس چیست؟

امکان اخذ اقامت با سرمایه گذاری در قبرس در 2022

محیط کسب و کار دوستانه و زیرساخت های پیشرفته همراه با کیفیت بالای زندگی، به سرمایه گذاران و خانواده هایشان اجازه می دهد از هر دو خیالشان راحت باشد و در رفاه به سر ببرند. سهولت انجام کسب و کار، ایمنی، ثبات، آفتاب در تمام طول سال، سواحل زیبا و مناظر کوهستانی و همچنین مجموعه ای از جاذبه های تاریخی و فرهنگی، همه این موارد در کنار هم باعث شده این کشور به عنوان یک مقصد جذاب در اتحادیه اروپا برای زندگی و انجام کسب و کار شناخته شود.

یکی از مواردی که در 2022 باعث می شود قبرس مورد توجه اتباع بین المللی قرار گیرد، کسب اقامت این کشور است. این بخش اطلاعاتی را در خصوص شرایط لازم برای اخذ اقامت با سرمایه گذاری برای اتباع کشورهای غیر عضو اتحادیه اروپا فراهم می کند. اگر ملکی را در قبرس خریداری کرده اید نیازی به درخواست ویزای اقامت قبرس نخواهید داشت. ویزا اعطا شده براساس مالکیت ملک به شما اجازه خواهد داد که در قبرس برای 180 روز در سال، 90 روز در هر 6 ماه اقامت داشته باشید. اگر شما قصد دارید زندگی و سرمایه گذاری در قبرس را به طور مداوم یا مستمر به پیش ببرید، باید برای مجوز اقامت دائم (PRP) این کشور درخواست کنید.

امکان اخذ اقامت با سرمایه گذاری در قبرس

مزایای PRP قبرس

حداکثر مدت اعطای PRP دو ماه است. وضعیت PRP هیچگونه محدودیتی برای مدت اقامت در قبرس ندارد. تنها استثنا این است که دارنده این نوع اقامت باید حداقل یک بار در هر دو سال از قبرس بازدید کند تا وضعیت PRP حفظ شود. دارندگان حق بیمه PRP بدون نیاز به گرفتن ویزا می توانند وارد قبرس شده و در این کشور زندگی کنند.

مدارک اخذ اقامت با سرمایه گذاری در قبرس برای بستگان

اخذ اقامت با سرمایه گذاری که باید از سوی بستگان متقاضی اخذ اقامت ارائه شود به قرار ذیل است. برای همسر متقاضی، متقاضی باید شواهدی از 5000€ (یورو) اضافی بر درآمد سالانه خود ارائه دهد. یک درخواست PRP جداگانه باید برای همسر متقاضی ارائه شود. پس از پرداخت هزینه مربوطه، اطفال وابسته متقاضی اصلی (تا 18 ساله) و همسر وی می توانند به عنوان وابستگان در برنامه های PRP به همراه دو والدین متقاضی درخواست اقامت خود را تقدیم کنند.

متقاضی باید شواهدی از 5000€ (یورو) اضافی برای درآمد سالانه برای هر فرزندش ارائه دهد. با پرداخت هزینه مربوطه، فرزندان متقاضی که بین 18 تا 25 ساله هستند و دانشجو یا متاهل هستند، می توانند به عنوان وابستگان در برنامه های PRP والدینشان اضافه شوند. یک درخواست PRP جداگانه باید برای هر والدین همسر یا والدین متقاضی ارائه شود. چنانچه در تصمیم خود برای مهاجرت به قبرس قاطع هستید و پس از خواندن این متن در زمینه اخذ اقامت با سرمایه گذاری در قبرس نیاز به مشاوره دارید، با موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس بگیرید.

4.7/5 - (4 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.