ویزای سرمایه گذاری و ثبت شرکت

اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری در مالتا

اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری در مالتا

یکی از پرطرفدارترین مباحث مهاجرتی در سال 2024، اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری در مالتا می باشد که شرایط ویژه ای را داراست. اما چرا این موضوع برای سرمایه گذاران و تجار ایرانی مهم می باشد؟ اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری در مالتا به دلیل روش آسان و سریع اخذ اقامت اتحادیه اروپایی و ناحیه شنگن و نیز امتیازات حاصل از این روش اهمیت فوری برای هموطنان ایرانی متقاضی اقامت اروپا دارد.

بنا به قوانین مهاجرتی مالتا، دولت مالتا اقامت دائمی (PR) این کشور را به سرمایه گذاران خارجی اعطاء می کند که به توسعه اقتصادی کشور مالتا کمک می کنند. برنامه های اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری در مالتا (GRP ، MRVP ،OR و TRP) به متقاضیان امکان زندگی در مالتا و مسافرت بدون ویزا به کلیه نقاط اروپا را در قالب ناحیه شنگن می دهد. ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت، این برنامه ها را برای هموطنان سرمایه گذار به طور جامعی توضیح می دهیم.

 • شرایط سرمایه گذاری در مالتا چیست؟
 • چگونه می توان از طریق سرمایه گذاری در مالتا اقامت این کشور را به دست آورد؟
 • حداقل سرمایه مورد نیاز برای ورد سرمایه به مالتا چقدر است؟
 • امتیازات ورود سرمایه شخصی به مالتا چیست؟
 • شرایط ورود پول به مالتا چیست؟

اقتصاد کشور مالتا در 2024

اقتصاد کشور مالتا در سال 2024 وابسته به بازرگانی بین المللی و تولیدات عمده پارچه، سبزی، میوه و فرآورده های دامی است. همچنین در صنعت در صنایع کشتی سازی، جهانگردی و لوازم الکترونیکی و در واردات نفت و خودرو بسیار قوی می باشد. به همین دلایلی که ذکر شد این روزها کشور مالتا دارای مخاطبین زیادی برای سرمایه گذاری می باشد. کشور مالتا به خوبی توانسته از پس بحران مالی و اقتصادی بربیاید و همین موضوع باعث شده این کشور تحت تاثیر کشورهای صنعتی مانند آلمان که قوی ترین کشور از نظر اقتصادی در منطقه یورو € می باشد را به خود جلب کند. بانک های کشور مالتا که ارائه دهنده سهام و اوراق قرضه به افراد خارجی می باشند در رتبه 5 جهانی قرار دارند.


دلایل اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری در مالتا

دلایل متعددی برای جذابیت مالتا برای سرمایه گذاران خارجی و اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری در مالتا وجود دارد که از بین دلایل مختلف می توان به موارد زیر اشاره کرد که از دلایل اصلی اقامت مالتا به شمار می روند:

 • فرهنگ و تاریخ غنی مالتا که به لحاظ قدمت به 7000 سال می رسد.
 • آب و هوای ملایم که مالتا را برای زندگی در کل دنیا به جای دلپسند و مطلوبی تبدیل می کند.
 • میزان جرم و جنایت پایین، بنابرین مالتا برای زندگی جایی ایمن به حساب می آید.
 • زبان انگلیسی زبان رسمی به همراه زبان های مهم فرانسوی و ایتالیایی است که بطور گسترده ای تکلم می شود.
 • هزینه زندگی متوسط
 • نرخ های مالیات سود بخش
 • زیر ساخت های ارتباط از دور برتر
 • مالتا کشوری با ثبات اقتصادی و سیاسی
 • نظر سنجی شده به عنوان یکی از بهترین مکان ها برای بازنشستگی در دنیا

مدیران تجاری بین المللی، سرمایه گذاران خارجی، اشخاص عمومی، VIP ها و شهروندان خصوصی شامل واجدین شرایط می باشند که شرایط درخواستی حداقل را تامین می کنند. به منظور اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری در مالتا، فرد متقاضی بایستی بالای 18 سال سن داشته باشد.

بررسی شایستگی افراد برای سرمایه‌ گذاری در مالتا

طبق اصلاحیه‌ ای که در سال 2013 تصویب شد در فصل 188 از قانون شهروندی، مالتا به طور قانونی اتباع واجد شرایط را از طریق سرمایه‌ گذاری های معتبر شناسایی و به آنها اقامت قانونی اعطا میکند. برای رسیدگی به طرح شهروندی مالتا، متقاضی باید حداقل 18 سال سن داشته باشد و باید تمام الزامات مهاجرت به مالتا که در پایین ذکر شده را برآورده کند:

 • تمکن مالی: اخذ شهروندی از طریق سرمایه ‌گذاری در مالتا دارای سختترین استانداردهای ارزیابی در جهان است تا اطمینان حاصل شود که تنها متقاضیان مستحق و مشهور از شهروندی مالت برخوردار هستند.
 • متقاضیان باید سابقه کیفری تمیزی داشته باشند: دولت مالت، بررسی های وسیعی را با اینترپل، دادگاه جنایی بین‌ الملل و دیگر منابع مختلف انجام میدهد و به عنوان بخشی از فرآیند ارزیابی ریسک، متقاضیان باید قبل از اینکه برای شهروندی اروپایی تصویب شوند یک گواهی از پلیس ارائه کنند.
 • سلامت جسمی و روانی: برای پذیرفته شدن درخواست تابعیت از طریق برنامه سرمایه‌گذاری مالتا، متقاضیان باید نشان دهند که از هرگونه بیماری روحی و روانی رنج نمیبرند؛ همچنین تمام متقاضیان باید توسط یک سیاست بیمه سلامت بین ‌المللی پوشش داده شوند.

برنامه اقامت جهانی (GRP) مالتا

برنامه اقامت جهانی مالتا یک وضعیت مالیاتی خاصی را برای شهروندان غیر اروپایی در دریافت منابع پایدار و منظم تایید می کند. این برنامه اقامت جهانی یا Global Residence Program در واقع یکی از برنامه های اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری در مالتا می باشد. نرخ مالیات بر درآمد دریافتی از خارجی ها در مالتا به همراه احتمال کاهش مالیاتی دو برابر 15% است. پس از اعطای چنین وضعیت مالیاتی خاص، متقاضیان می توانند کارت اقامت دائمشان را بر این اساس درخواست کنند.

دلایل اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری در مالتا

فرآیند درخواست برنامه اقامت جهانی (GRP) مالتا

برای جلوگیری از انقضای ویزا، وضعیت اقامت مالتا تحت برنامه GRP بایستی به طور سالانه تمدید شود. این برنامه مخصوصا مطلوب متقاضیانی است که تنها نیازمند وضعیت اقامت موقتی EU می باشند. از امتیازات خاص این برنامه می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • اخذ اقامت دائم در عرض 3 الی 4 ماه
 • شمول اعضای خانواده در درخواست
 • حضور حداقلی مورد نیاز نیست
 • مالیات جهانی نیست، مالیات صرفا بر مبنای وجه واگذاری است
 • گزینه درخواست روادید کار وجود دارد
 • کارت اقامت شنگن
 • مسافرت بدون ویزا در ناحیه شنگن

لازم به ذکر است که ویزای اقامت مالتای GRP بطور خودکاری به تابعیت مالتا (پاسپورت مالتا) منجر نمی شود و اخذ پاسپورت مالتا منوط به گذشت 6 سال از وضعیت اقامت می باشد.

برنامه ویزا و اقامت مالتا (MRVP)

برنامه MRVP یا ویزای طلایی مالتا ویژه شهروندان غیراروپایی که منجر به اخذ اقامت دائمی مالتا می شود. مسافرت بوسیله این نوع ویزای اقامت به همه کشورهای اروپایی در داخل ناحیه شنگن بدون ویزا آزاد بوده و گزینه درخواست روادید کار مالتا دارد. این نوع ویزای اقامت مالتا مستلزم سرمایه گذاری یک زمانه بوده و نیازی به تمدید سالانه نیست. زمان رسیدگی به درخواست ویزای طلایی مالتا 3 الی 6 ماه می باشد. از امتیازات خاص این برنامه می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • اخذ اقامت دائم در عرض 3 الی 6 ماه
 • شمول اعضای خانواده در درخواست
 • حضور حداقلی مورد نیاز نیست
 • مالیات جهانی نیست، مالیات صرفا بر مبنای وجه واگذاری است
 • گزینه درخواست روادید کار وجود دارد
 • کارت اقامت شنگن
 • گواهی اقامت دائمی برای زندگی
 • مسافرت بدون ویزا در ناحیه شنگن

برنامه های اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری در مالتا

هر 4 برنامه اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری در مالتا را می توان به صورت جدول زیر نشان داد:

پارامترمخصوصمدت اقامتشرایط ویزادرخواست روادید کار مالتانرخ مالیات بر درآمدقابلیت تمدید
برنامه اقامت جهانی GRPغیر اروپایی هایک سالهمسافرت 90 روزه بدون ویزا به کشورهای EU و ناحیه شنگندارد15%دارد
برنامه ویزا و اقامت مالتا (MRVP)غیراروپایی هاتا زمان مورد نیازمسافرت معاف از اخذ ویزا به کشورهای EU در ناحیه شنگنداردنیازی نیست
برنامه اقامت معمولی (OR)اروپایی هاتا زمان مورد نیازمسافرت معاف از اخذ ویزا به کشورهای EU در ناحیه شنگننیازی نیست
برنامه اقامت (TRP)اروپایی هاتا زمان مورد نیازمسافرت معاف از اخذ ویزا به کشورهای EU در ناحیه شنگن15%نیازی نیست

اقامت در مالتا در 2024

اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری در مالتا در سال 2024 به دلیل روش آسان و سریع اخذ اقامت اتحادیه اروپایی و ناحیه شنگن و نیز مسافرت بدون ویزا به کشورهای اروپایی داخل ناحیه شنگن از اهمیت فوق العاده ای برای هموطنان ایرانی برخوردار است. برنامه های اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری در مالتا 4 نوع می باشد که 2 نوع آن شامل GRP و MRVP ویژه سرمایه گذاران غیراروپایی و دو نوع دیگر یعنی OR و TRP مخصوص سرمایه گذاران اروپایی است.

از شرایط این نوع ویزاهای اقامت مالتا می توان به خرید یا اجاره ملک با قیمت مشخص، امکان درخواست روادید کار، شمول اعضای خانواده و غیره اشاره کرد و از امتیازات این برنامه ها می توان به اقامت اروپایی و مسافرت معاف از ویزا به کشورهای اروپایی اشاره نمود. در پایان، موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت مفتخر است به عنوان موسسه پیشرو در ارائه خدمات تخصصی و برتر مهاجرتی در خدمت کلیه هموطنان عزیز باشد.

مهم ترین پرسش ها درباره اخذ اقامت مالتا از طریق سرمایه گذاری

برخی از مهم ترین پرسش هایی که در این رابطه مطرح می شوند عبارتند از:

 • مهم ترین مزیت دریافت اقامت در مالتا چیست؟ فرد می تواند در این کشور به یک پاسپورت بسیار ارزشمند دسترسی داشته باشد. سفیر به بسیاری از کشورهای جهان با پاسپورت مالتا، نیازی به ویزا ندارد.
 • آیا سرمایه گذاران می توانند در مالتا اقامت دریافت کنند؟ بله این امکان برای شهروندان خارجی وجود دارد.
 • آیا سرمایه گذاران می توانند به پاسپورت این کشور دسترسی داشته باشند؟ بله این امکان پس از 6 سال به وجود می آید.
5/5 - (2 امتیاز)

2 دیدگاه برای “اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری در مالتا

 1. محمدرضا شفائی گفت:

  سلام عرض ادب احترام و خسته نباشید دارم به محضرتون همینطور آغاز سده ی جدید و شروع سال 1401 را تبریک میگم من دوتا سوال دارم که امیدوارم درست بیان کنم و البته امیددارم که هم پاسخ بدهید هم راهنمایی بفرمایید من میخوام مهاجرت کنم و برم مالتا و البته میخوام در آنجا هم خانه ای بخرم و هم شرکتی در زمینه ی آی تی دایر کنم در ایرانمون من شرکت کامپیوتری دارم که بیش از ۱۵سابقه ی فعالیت داره بنده دانشجوی مقطع دکتری هستم سنم هم ۳۶سال هست مجرد هستم و میخوام با مادرم این مهم را رقم بزنم راهنمایی بفرمایید که باید چه کارهایی انجام بدهم سپاس دارم از محبت شما

  1. امیر جلالی گفت:

   سلام
   شرایط مهاجرت ایرانی ها به مالتا در سال های اخیر بسیار سخت شده.
   توصیه می کنم با مشاورین ما در تماس باشید تا شما رو در این زمینه راهنمایی کنند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *