مهاجرت کاری دومینیکا

اخذ اقامت دومینیکا از طریق کار

اخذ اقامت دومینیکا از طریق کار

دومینیکا در آمریکای مرکزی بوده و افراد زیادی تمایل به اخذ اقامت دومینیکا از طریق کار را دارند. این کشور مملو از جاذبه های گردشگری می­ باشد. جمعیت کشور دومینیکا برابر با 37000 نفر است و زبان رسمی مردم این کشور اسپانیایی است. شرایط اقتصادی در کشور دومینیکا بسیار مناسب است و همین موضوع باعث شده که افراد زیادی به دنبال اخذ اقامت دومینیکا از طریق کار باشند.

بیشترین درآمد سالانه کشور دومینیکا بر پایه صنعت کشاورزی و گردشگری این کشور می­ باشد. این کشور سالانه پذیرای گردشگران زیادی از سایر نقاط جهان است. دوستان عزیز جهت آگاهی از هزینه های زندگی و تحصیل در دومینیکا می­ توانند با کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت ارتباط برقرار نمایند. در بازارهای کاری کشور دومینیکا فرصت های شغلی بسیار مناسبی در زمینه های مختلف همچون پارچه، الکترونیک، داروسازی و تنباکو وجود دارد.

با پیشرفت علم و تکنولوژی در جهان این کشور از بازارهای کاری بزرگی در زمینه صنعت و تکنولوژی برخوردار است. در دومینیکا منطقه سانتا دومسنگو یک منطقه تجاری بحساب می­ آید که فرصت های شغلی بسیاری در زمینه های کامپیوتر و مهندسی فناوری اطلاعات موجود می­باشد. افراد دارای تخصص های فوق در این کشور می­توانند برای دریافت مجوز کار در دومینکا برای اخذ اقامت دومینیکا از طریق کار اقدام نمایند.

شرایط اخذ اقامت دومینیکا از طریق کار

همانطور که بیان نمودیم اقتصاد کشور دومینیکا از روند رو به رشدی در سال های اخیر برخوردار شده است. این کشور دارای فرصت های شغلی بسیار مناسبی است و در جذب نیروهای کاری فعال و متخصص از دیگر کشورها بسیار علاقمند می ­باشد. دولت دومینیکا با ایجاد گزینه اعطای تابعیت از طریق کار باعث شده است تا مهاجران زیادی برای انجام کار به این کشور مهاجرت نمایند و به اخذ اقامت دومینیکا از طریق کار اقدام نمایند. افرادی که قصد مهاجرت کاری به کشور دومینیکا را دارند باید در ابتدا به دنبال اخذ نامه پیشنهاد کاری از سوی کارفرمایان در دومینیکا باشند.

کارفرمایان نیروهای مورد نیاز شرکت خود را اعلام می ­نمایند و افراد در صورت برخورداری از شرایط کاری شرکت مورد نظر فرم استخدام شرکت را تکمیل و برای کارفرمای مورد نظر ارسال می ­نماید. پس از موافقت طرفین برای انجام کار میان آنها قرارداد کاری منعقد می­ گردد که باید در زیر این قرارداد کاری امضای هر 2 درج گردد. دولت دومینیکا نیز به افرادی که دارای قرارداد کاری با شرکت هایی که در دومینیکا هستند، دارند مجوز کاری و اقامت دومینیکا را صادر خواهند نمود. اعتبار مجوز کار دومینیکا به مدت یک سال است و افراد در صورت تمایل انجام کار در این کشور می توانند آن را تمدید نمایند. برخی از شرکت ها در ابتدا برای افراد مجوز کار کشور دومینیکا را اخذ می­ نمایند و پس از آن فرد می­تواند برای اخذ ویزای کاری این کشور اقدام نماید.

شرایط درخواست مجوز کار در دومینیکا

همانطور که می­ دانید افرادی که برای انجام کار در کشور دومینیکا نیاز به اخذ مجوز کار در این کشور دارند، دولت دومینیکا به افرادی که دارای شرایط زیر باشند مجوز کار این کشور را صادر می ­نماید:

 • ارائه نامه های پیشنهاد کاری
 • ارائه رسید گردش های بانکی فرد
 • ارائه گواهی عدم سوءسابقه کیفری
 • قرارداد کاری فرد با کارفرمایان دومنیکن
 • پرداخت 300$ (دلار آمریکا) بعنوان هزینه درخواست
 • ارائه مدارکی که فرد قادر به تهیه بلیط برگشت به کشور خود را دارد.
 • ارائه نمودن گواهی آزمایشات پزشکی فرد مبنی بر سلامت جسمانی وی
 • ارائه نامه کارفرما مبنی بر نوع فعالیت کاری فرد، مدت زمان همکاری و حقوق سالانه فرد

اخذ اقامت دومینیکا از طریق ویزای کار

اخذ اقامت دومینیکا از طریق ویزای کار

اخذ ویزای کاری دومینیکا برای آن دسته از افرادی که بدنبال زندگی در کنار سواحل کارائیب و آب و هوای جزیره ای هستند می تواند، گزینه مناسبی باشد. افراد با اخذ مجوز کار دومینیکا به مدت 6 ماه می ­توانند در این کشور اقامت گزینند. افراد با اخذ اقامت 6 ماه دومینیکا می ­توانند نسبت به دریافت اقامت دائم این کشور نیز اقدام بنمایند. فرد متقاضی انجام کار در کشور دومینیکا باید تمامی مدارک خود را به وزارت کار کشور دومینیکا برای اخذ مجوز کار ارسال نماید. مقامات مسئول در این اداره با بررسی مدارک فرد متقاضی پس از مدت 2 هفته تا 7 ماه مجوز کار دومینیکا را صادر خواهد نمود.

افراد متقاضی کار در دومینیکا باید در اداره مربوطه نام تجاری برای کار خود را ثبت نموده و شناسه کاری برای پرداخت مالیات به کشور دومینیکا را دریافت نماید. پس از انجام مراحل فوق فرد باید به اداره امنیت اجتماعی دومینیکا جهت ثبت نام براساس پیشنهاد کاری دریافتی خود مراجعه نماید. سپس با اتمام تمامی مراحل فوق امکان انجام کار و اقامت در کشور دومینیکا مقدور خواهد بود. ناگفته نماند اقتصاد کشور دومینیکا هر روز رو به رشد است و دولت دومینیکا با به وجود آوردن فرصت های شغلی بسیار مناسب در این کشور از پیشرفت های چشمگیری در میان کشورهای جهان برخوردار گردیده است.

مدارک اخذ اقامت دومینیکا از طریق کار

افراد پس از دریافت پیشنهاد کاری از سوی کارفرمایان دومینکن و مجوز کار این کشور باید برای اخذ ویزای کاری دومینیکا اقدام نمایند. از این رو باید مدارک زیر را برای اخذ ویزای کار این کشور به سفارت این کشور تحویل نماید. معمولاً مدت زمان لازم برای بررسی و صدور این ویزا 20 روز کاری می­ باشد.

 • تحویل 2 قطعه عکس پاسپورتی
 • تکمیل فرم درخواست ویزای کار دومینیکا
 • پرداخت هزینه بررسی فرم ویزای فرد متقاضی
 • ارائه مدارکی که تمکن مالی فرد را برای زندگی در دومینیکا اثبات می­ نماید.

مهاجرت به دومینیکا از طریق کارآفرینی در 2021

دولت دومینیکا در سال 2021 از تمامی کارآفرینانی که این کشور را برای ایجاد کسب و کار انتخاب می ­نمایند، حمایت های ویژه ای می­ نماید. با توجه به شرایط بسیار مناسب اقتصادی دومینیکا سرمایه گذاران زیادی این کشور را جهت کارآفرینی و سرمایه گذاری انتخاب می ­نمایند. دولت دومینیکا مشاغل مورد نیاز کشور خود را در لیستی فهرست نموده و در اختیار کارآفرینان قرار داده است و کارآفرینان با ایده های مناسب اقتصادی خود مشغول به ایجاد کسب و کار و فعالیت در این کشور می­شوند. کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت پاسخگوی تمامی سوالات عزیزان در زمینه اخذ اقامت دومینیکا از طریق کار می ­باشند. اشخاص متقاضی نیز می توانند در خصوص تکمیل اطلاعات خود در اخذ تابعیت دومینیکا از طریق تولد به لینک مذکور در سایت موسسه ما مراجعه نمایند.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *