مهاجرت کاری روسیه

اخذ اقامت روسیه از طریق کار

اخذ اقامت روسیه از طریق کار

اخذ اقامت روسیه از طریق کار از جمله راه های مهاجرت کم هزینه محسوب می گردد که سالانه جزو پرمخاطب ترین گزینه ها در میان افراد است. افراد از زمانی که حقوق دریافت می کنند و بیمه و مالیات خود را به مدت 3 الی 5 سال پرداخت می کنند، اقامت دائم خود را اخذ می نمایند. نرخ بیکاری روسیه در روسیه نیز از سال 1999 تا به الان به میزان 7% کاهش یافته است که همین اتفاق نیز باعث روی آوری افراد به اخذ اقامت روسیه از طریق کار شده است. اخذ اقامت پس از تحصیل در روسیه در خصوص کاریابی از امتیازات به خصوص کشور روسیه در باب اخذ اقامت تحصیلی می باشد که سالانه مورد توجه نیز قرار گرفته است و دانشجویان می توانند با تماس با موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت شرایط را در همین باب مورد بررسی قرار دهند.

کشور روسیه پهناورترین کشور جهان می باشد که در شمال اوراسیا واقع شده است، پایتخت این کشور مسکو می باشد و زبان اصلی آن، روسی است، اقتصاد این کشور ترکیبی پردرآمد هست و همین موضوع باعث شده بسیاری از افراد به دنبال کار در روسیه باشند، در کشور روسیه افراد امکان کار در سازمان های تجارت جهانی، سازمان های اقتصادی آسیا و اقیانوسیه و مجتمع اقتصادی اوراسیا را خواهند داشت.

ویزای کار کشور روسیه در 2021

از جمله نکاتی که در باب ویزاهای کار نیز مطرح می باشد شرایط چگونگی مهاجرت کاری و کشورهای مختلف است که در اکثر کشورها نیز برای اخذ ویزا کار، فرد حتما می بایست از قوانین کشور مقصد و شرایط کار نیز آگاهی کامل داشته باشد. اگر فردی قصد عزیمت به روسیه و کار به عنوان یک فرد خارجی را داشته باشد روند پیچیده و طولانی خواهد داشت و شامل مراحل کاغذ بازی بسیاری از سوی کارفرما و دولت می باشد.

افراد خارجی که قصد کار در کشور روسیه را دارند می بایست مجوز کار از سمت دولت و کارفرما را دریافت نمایند، پس در نتیجه فرد حتما باید از سمت یک کارفرما روسی دعوت نامه یا پیشنهاد کاری داشته باشند و از آن جایی که اکثر کشورها دارای قانون حمایت از نیروی کار داخلی هستند و اولویت با تبعه های کشور می باشد و اگر کارفرمایی قوانین کار را زیر پا بگذارد جریمه سنگین خواهد شد، در نتیجه پروسه دعوتنامه به اشخاص خارجی بسیار سخت است.

اشخاص متقاضی که قصد اخذ اقامت روسیه از طریق کار را نیز دارند می بایست توسط ویزای دیگر رمز ورود خود را به کشور ایجاد کرده سپس با کارفرما قرارداد ببندد، پیشنهاد می شود افراد از راه آسان تحصیلی به کشور روسیه مهاجرت کرده سپس با پیدا کردن شغل ویزای خود را به کار تبدیل کنند تا درگیر پروسه سخت ویزای کار نشوند.

مجوز کار در اخذ اقامت روسیه از طریق کار

تعداد مجوز استخدام برای کارگران خارج از کشور، سالانه بر اساس مقررات دولتی بسته به شرایط اقتصادی و سیاست های دولت روسیه تعیین می شود که در سهمیه کلی، معیارهای خاصی برای مناطق روسیه در بخش های شغلی و ملیت های خارجی وجود دارد. توافق دولت برای تعداد استخدام خارجی ها در سال 2017 (177043) می باشد که نسبت به سال 2016 این رقم 17% افزایش یافته است. اگر شخصی موفق به دریافت ویزای کار و اجازه کار در روسیه شود، این اجازه حداکثر به مدت یک سال معتبر می باشد و فرد می بایست پس از 6 ماه پس از دریافت ویزای کارفعلی شروع به درخواست اقامت کاری مجدد در کشور روسیه را بدهد.

مجوز کار در اخذ اقامت روسیه از طریق کار

واجدین شرایط اخذ ویزای روسیه

از سال 2015 شهروندان کشورهای مشترک المنافع (CIS) نیازی به ویزا برای ورود به کشور روسیه و همچنین پیشنهاد شغلی از سمت کارفرمای روسی برای اخذ ویزای کار روسیه را ندارند. (افراد نمی توانند، ویزا دیگری به جز ویزای کاری روسیه، به عنوان مثال ویزای تجاری یا ویزای توریستی، اخذ کنند و شروع به کار کنند. فرد باید از کشور خارج شود و مجددا با ویزای کار یا تحصیلی وارد روسیه شود.

 • شهروندان روسیه که قبلا مجوز اقامت دائم روسیه را اخذ کردند.
 • اتباع خارجی که به طور موقت برای یک شرکت خارجی کار می کنند، می توانند درخواست ویزای کار به مدت یک سال را بدهند (در صورت داشتن دعوت نامه از شرکت تجاری از روسیه)
 • کارکنان و مأموران دیپلماتیک یا کنسولگری کشورهای خارجی در روسیه همراه با کارمندان خصوصی همراهان
 • روزنامه نگاران معتبر مدعو از سوی دولت روسیه
 • دانش آموزان با ویزای تحصیل معتبر روسیه که در زمان تعطیل یا در حین تحصیل اجازه کار دارند.
 • افرادی که به روسیه برای آموزش به موسسات آموزشی دعوت شده اند.

مراحل اخذ اقامت روسیه از طریق کار در 2021

اخذ اقامت روسیه از طریق کار در سال 2021 از روند مختص به خود نیز برخودار می باشد که در لیست زیر نیز به مراحل این پروسه به اختصار آورده شده است که عبارتند از:

 • درخواست الکترونیکی سالانه برای نیروی انسانی خارجی نیازمند سیستم اطلاعات خودکار مهاجرت می باشد.
 • وجود فرصت شغلی و خالی بودن موقعیت شغلی در استخدام عمومی
 • معرفی و بررسی توسط پلیس مهاجرت
 • دریافت کارت مجوز کار از داره مهاجرت
 • دعوت نامه معتبر از سمت کارفرمای خارجی
 • دریافت یک ویزای کار یک بار ورود برای 90 روز از کنسولگری روسیه
 • ثبت هویت و بررسی ویزا در اداره پلیس مهاجرت
 • اطلاع دادن از آغاز کار یک نیروی خارجی در روسیه که به پلیس مهاجرت ارسال شده باشد.
 • تمدید اعتبار و تایید اعتبار اقامت کاری و تبدیل ویزای تک ورود به چند بار ورود

اخذ اقامت روسیه از طریق کار برای نیروی متخصص

کشور روسیه ویزای کاری مختص نیروی کار متخصص دارد که افراد باتوجه به رشته و مهارت واجد شرایط دریافت می شوند که این ویزا نیروی متخصص کار به افراد دارای کارفرما از روسیه با شرایط خاص اعطا می گردد. بدین صورت که پیش فرض حقوق برای این ویزا بیش از دو میلیون روبل در هر سال برای یک خارجی بر اساس تجربه و مهارت وی خواهد بود. مجوز اخذ ویزای چند بار ورود به مدت 3 سال به اشخاص نیز اعطا می گردد که قابل در خود روسیه بدون خارج شدن از کشور نیز می باشد و کارفرما نیاز به اجازه از GUVM برای دریافت معافیت و درخواست از مرکز استخدام و نیز دریافت اجازه برای استخدام کارگران خارجی ندارد. امکان تمدید ویزا بدون نیاز به ترک خاک کشور روسیه در اداره مهاجرت و اداره پلیس نیز وجود دارد.

در مقاله بالا که متعلق به موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت می باشد سعی شده است تا در مورد شرایط اخذ اقامت روسیه از طریق کار به شما عزیزان اطلاع داده شود. اما همانطور که مطالعه فرمودین اخذ اقامت از طریق کار در روسیه به دلیل شرط کارفرما روسی امری دشوار است. در صورتی که این ویزا در کشورهایی مانند آلمان، اتریش و کشور آفریقای جنوبی بدون نیاز به کارفرما به صورت جستجوی کار انجام پذیر است.

1/5 - (1 امتیاز)

4 دیدگاه برای “اخذ اقامت روسیه از طریق کار

 1. علی گفت:

  سلام ببخشیدمن میخوام یک کشوری که شرایط تحصیل خوبی داشته باشه و بتونم اقامت اون کشور رو بگیریم یا با تحصیل یا باازدواج به نظر شما چیگار کنم میشه راهنمایی کنین ممنون میشم

  1. داوری گفت:

   درود بر شما
   برای اینکه بتونید به کشوری مهاجرت تحصیلی یا هرنوع مهاجرت دیگه ای داشته باشید اول از همه باید شرایطتون بررسی بشه که مشخص شه امکانپذیر هست یا خیر
   پیشنهاد میکنم که با مشاورین موسسه تماس بگیرید

 2. حسن دشتی گفت:

  سلام من میخوام برم کشور روسیه ازطریق کار آیا وجود دارد

  1. ف.فرجی گفت:

   سلام و عرض ادب خدمت شما اگر از روسیه کارفرما داشته باشید میتونید اقدام کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

67  +    =  68