مهاجرت سرمایه گذاری در اتریش

اخذ اقامت سرمایه گذاری در اتریش

اخذ اقامت سرمایه گذاری در اتریش

یکی از راه‌ های اخذ اقامت کشور اتریش که مزایای ویژه و منحصر به فردی دارد و مورد توجه بسیاری از افراد قرار می گیرد، اخذ اقامت سرمایه گذاری در اتریش است. بسیاری از کشورهای دنیا برای پیشرفت اقتصاد خود از سرمایه گذاران خارجی استفاده می‌نمایند. سرمایه گذاران در این صورت می‌توانند تابعیت یا اقامت کشور مورد نظر را اخذ نمایند. بزرگ ترین مزیتی که مهاجرت از این طریق دارد، این است که امکان مهاجرت دسته جمعی برای تمام افراد خانواده علیرغم تمام تفاوت های سنی و تحصیلاتی شان با یکدیگر وجود دارد.

 • برای اخذ ویزای سرمایه گذاری اتریش به چه مبلغی نیاز خواهد بود؟
 • شرایط اقامت از طریق سرمایه گذاری در اتریش چیست؟
 • بهترین مسیر سرمایه گذاری در اتریش چیست؟
 • سرمایه گذاری در اتریش چه امتیازاتی را به همراه دارد؟
 • آیا می توان با خودحمایتی در اتریش اقامت این کشور را به دست آورد؟

کشور اتریش نیز از کشورهایی است که در قبال سرمایه گذاری خارجی در این کشور، امکان اقامت در آن را به فرد سرمایه گذار اعطا می کند. البته مقدار و نحوه سرمایه گذاری و سایر جزئیات آن، تابع قوانین اختصاصی این کشور است که نیاز به تبیین و توضیح دارد. موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت بهترین مشاور شما در خصوص سوالات راجع به اقامت از راه سرمایه گذاری در این کشور خواهد بود.

شرایط سرمایه گذاری در اتریش 2021

اتریش یکی از کشورهای بسیار جذاب در جهان برای زندگی است. یعنی در واقع می توان اتریش را در سال 2021 ترکیبی از ثبات اقتصادی، محیط ایمن و سالم و زیرساخت های مدرن تصور کرد که این کشور را به مکانی بسیار ایده آل تبدیل می کند. دولت اتریش برای افراد تمکن دار و افراد تحت دسته مدیران کلیدی فرصتی جهت اخذ اقامت اروپایی و ناحیه شینگن می دهد آنهم با کمترین هزینه و حداقل شرایط بروکراتیک. اما امتیازات این نوع اقامت اتریش از این قرار است:

امتیازات سرمایه گذاری در اتریش

اما فعلا افراد از دو طریق می توانند برای اخذ اقامت سرمایه گذاری در اتریش اقدام کنند. روش اول از طریق تمکن مالی و روش دوم از طریق ویزای اقامت و کار اتریش به عنوان مدیر کلیدی است. شما در جدول زیر می توانید با شرایط اصلی هر یک از دو روش فوق آشنا شوید:

روش ها شرایط
دسته افراد متمکن داشتن تمکن مالی کافی حدود 40000€ (یورو) برای هر بزرگسال و حدود 10000€ (یورو) برای فرزند زیر 18 سال
داشتن مدرک مهارت زبان آلمانی در سطح A1
دسته مدیر کلیدی انتصاب به عنوان مدیر یک شرکت اتریشی
استخدام با حداقل حقوق ماهیانه 2500€ (یورو)

مروری بر روش های سرمایه گذاری در اتریش

پس از اطلاع درباره اهمیت و امتیازات سرمایه گذاری در اتریش 2021، اکنون با همدیگر به بررسی و تحلیل روش های مختلف سرمایه گذاری در اتریش می پردازیم. البته با علم بر اینکه هیچ یک از این روش ها به اخذ مستقیم اقامت دائم یا تابعیت اتریشی افراد منجر نمی گردد. در واقع دولت اتریش اصلا برنامه ای بنام برنامه ویزای طلایی یا Golden Visa ندارد. بلکه سرمایه گذاری در اتریش می تواند منجر به اخذ اقامت موقت اما قابل تمدید اتریش گردد. با این توضیح به بررسی انواع شیوه های سرمایه گذاری در اتریش می پردازیم:

انواع شیوه های سرمایه گذاری در اتریش

اخذ اقامت سرمایه گذاری در اتریش

برای استفاده از پروژه‌های دولت اتریش، حساب تضمین شده دولت راه اندازی شده است. پول واریزی متقاضی گرفتن اقامت سرمایه گذاری در اتریش، در حساب دولت مسدود می‌شود. کسی حق برداشت این پول را نخواهد داشت. در صورت اخذ تابعیت و دریافت پاسپورت، حساب مورد نظر برای استفاده در پروژه‌های دولت باز و قابل استفاده می‌شود. در صورت رد درخواست تابعیت، حساب ذکر شده برای فرد باز می‌شود و قابلیت بازگشت به شخص متقاضی را خواهد داشت.

حدود 4 الی 12 ماه، انجام پروسه سرمایه گذاری به طول می‌انجامد. مدت زمان انجام کارها به ارسال مدارک در زمان تعیین شده و بسته به پیگیری موارد خواسته شده از متقاضی دارد. با داشتن تابعیت و اخذ اقامت سرمایه گذاری در این کشور، شما هیچ اجباری برای زندگی در این کشور ندارید. با اخذ اقامت و تابعیت اتریش متقاضی، یک شهروند اتریشی محسوب می‌شود. فرد اکنون حق کار، حق تحصیل و هر نوع فعالیت تجاری با اخذ تابعیت در کشور اتریش را بدست می­ آورد. به عنوان یک تبعه اتریشی، حق خرید و فروش ملک و هر کار قانونی دیگر را به طور کاملا آزاد دارد.

سرمایه گذاری از طریق خرید ملک در اتریش

در کنار ثبت شرکت و روش تمکن مالی، راه دیگری که برای سرمایه گذاری در اتریش وجود دارد خرید ملک است. البته از آن جایی که خرید ملک در هر کشوری با قوانین عامره و نظم عمومی آن کشور سر و کار دارد، برخی از کشورهای دنیا برای خرید ملک از سوی خارجی ها محدودیت هایی قائل شده اند یا بعضا حتی آن را ممنوع دانسته اند. از جمله این کشورها می توان به رومانی اشاره نمود که تنها به شهروندان کشورهای اتحادیه اروپا اجازه خرید ملک را می دهد. اما اتریش چنین محدودیتی برای ایرانی ها ندارد؛ به این ترتیب ایرانی ها اجازه خواهند داشت در اتریش ملک خریداری نمایند. نرخ خرید ملک با توجه به شهر و امکانات آن ملک متفاوت خواهد بود اما در سال 2021 به طور میانگین به شرح ذیل است:

نوع مسکن متوسط قیمت خرید در اتریش به یورو
یک متر مربع آپارتمان در شهرهای بزرگ اتریش €7620
یک متر مربع آپارتمان در شهرهای کوچک اتریش €4160

شرایط شهروندی اتریش

یک بیگانه یا فرد خارجی برای تبدیل شدن به یک شهروند اتریشی، باید به طور مداوم به مدت ده سال در این کشور اقامت داشته باشد. سرمایه گذاران خارجی می‌توانند با دور زدن این قانون، اخذ تابعیت کشور اتریش را اخذ نمایند. سرمایه گذاری خارجی در اتریش می‌تواند به عنوان یک راهکار برای کوتاه کردن این مسیر به کار گرفته شود. متقاضی می‌تواند در هر بانک اتریش یا در بانک های سرتاسر جهان، حساب یا کارت اعتباری باز نماید. برای صدور چک و کارت اعتباری در بانک‌های متخلف، شرایط متفاوتی وجود دارد. متقاضی با اخذ اقامت سرمایه گذاری در اتریش، برای همیشه شهروند یا تبعه این کشور خواهد بود. این نوع تابعیت و اخذ اقامت هرگز باطل نمی‌شود. پاسپورت که مدرک مسافرت است نیز هر بار فقط با 45$ (دلار آمریکا) تمدید می‌شود، بنابراین همیشه حق دریافت پاسپورت اتریشی وجود دارد.

درخواست شهروندی در اتریش با توجه به مقایسه با سایر کشورهای عضو اتحادیه، آسان و ساده است. این درخواست نیازی به ارائه مدرک زبان آلمانی یا دانش امتحان آزمون دولتی ندارد. اما برای تأیید درخواست شهروندی نیاز به مدارک و ارائه فرم‌های تکمیل شده است. متقاضی باید اطلاعات بیوگرافی در مورد سرمایه گذار و خانواده، مدارک عدم سابقه کیفری و غیره را ارائه نماید.

مزایای اخذ اقامت سرمایه گذاری در اتریش

مزایای اخذ اقامت سرمایه گذاری در اتریش

یکی از مزایای گرفتن اقامت سرمایه گذاری در اتریش، اخذ اقامت همراه برای خانواده (همسر و دو فرزند تحت تکفل) است. دیگر مزایای گرفتن پاسپورت اتریشی عبارت است از:

 • سفر به تمامی کشورهای اتحادیه اروپا و عضو شنگن با اخذ اقامت اتریش و بدون نیاز به ویزا
 • تحصیل رایگان در اتریش
 • اشتغال به کار در اتریش
 • افتتاح حساب بانکی در کشور اتریش
 • عدم محدودیت در تجارت
 • استفاده از تسهیلات بانکی تمامی کشورهای عضو اتحادیه اروپا
 • استفاده از امکانات رایگان پزشکی و رفاهی
 • امکان خرید ملک در اروپا و اتریش
 • سهولت در اخذ ویزا برای کشورهای آمریکا، انگلستان و کانادا

انتقال دارایی ها به صورت منفعل در کشور اتریش

برخلاف بسیاری از کشورهای اروپایی، اتریش فاقد ویزای طلائی برای سرمایه گذاری های منفعل است. سرمایه گذاری در اسپانیا، پرتغال و مالتا از این طریق بسیار شناخته شده است و خرید ملک یکی از رایج ترین روش های دسترسی به این ویزا در این کشورهاست.چنین سرمایه گذاری به کمترین ارتباط با یک کشور نیاز خواهد داشت اما اجازه سفر آزاد در حوزه شنگن را به فرد می دهد و در نهایت منجر به اخذ اقامت دائم می شود.

اتریش چنین برنامه ای را ارائه نمی دهد با این حال امکان اخذ اقامت این کشور از طریق سرمایه گذاری وجود دارد. سرمایه ای که از طرف شهروند خارجی وارد کشور اتریش می شود باید مستقیما به اقتصاد این کشور ورود کند و در زمینه ایجاد کار نیز موثر واقع شود. حداقل ورود پول باید 10 میلیون یورو باشد و در صورتی که به صورت مستقیم به دولت وارد شود، 3 میلیون یورو می تواند کفایت کند.

اخذ اقامت سرمایه گذاری در این کشور یکی از راه‌های قانونی اخذ اقامت اتریش است که امتیازات ویژه خود را دارد. با این حال، پروسه سرمایه گذاری همچنین حساسیت ها و ظرافت های خود را دارد. بدین منظور، بهره گیری از مشاوران حرفه ای در دو زمینه تجاری و حقوقی، بسیار مهم و حیاتی است. برای استفاده از مشاوره در زمینه اخذ اقامت سرمایه گذاری در اتریش، با وکلا و کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس حاصل نمایید.

سوالات پرتکرار در خصوص اخذ اقامت سرمایه گذاری در اتریش

متقاضیانی که تمایل به سرمایه گذاری در اتریش دارند موارد زیر را مطرح می نمایند:

 • چرا سرمایه گذاری در اتریش برای افراد خارجی حائز اهمیت است؟ زیرا این کشور در سطح اروپا از رفتار اقتصادی زیادی برخوردار است و صنعتی فردی دارد، همچنین سرمایه ‌گذاران با سرمایه‌ گذاری در این کشور می توانند اقامت و تابعیت برای خود و خانواده خود دریافت کنند.
 • انواع روش های سرمایه گذاری در اتریش 2021 چیست؟ دسته افراد متمکن و دسته مدیران کلیدی دو دسته مهاجرت سرمایه گذار در اتریش می باشد.
 • شرایط سرمایه گذاری در اتریش چیست؟ سرمایه گذاری در اتریش فقط به صورت نقدی امکان پذیر است و امکان پرداخت غیر نقدی وجود ندارد. علاوه بر این سرمایه‌ گذار باید اثبات کند که سرمایه مورد نظر را از چه طریقی به دست آورده است، زیرا دولت اتریش به سرمایه های غیرقانونی اجازه کار نمی دهد.
 • حداقل میزان سرمایه برای سرمایه ‌گذاری و اخذ اقامت در کشور اتریش چقدر است؟ حداقل میزان سرمایه ای که اتریش در مقابل آن به سرمایه گذاری اقامت میدهد مبلغ 3 میلیون یورو است که از این طریق سرمایه گذار می تواند برای همراهان خود هم اقامت دریافت کند.
 • مزیت های اخذ اقامت در اتریش از طریق سرمایه گذاری چیست؟ از این طریق می ‌توان به تمامی کشورهای اروپایی و حوزه شنگن بدون نیاز به ویزا سفر کرد، به علاوه امکان تحصیل رایگان و اشتغال به کار و همچنین افتتاح حساب بانکی در کشور اتریش برای فرد و خانواده او ایجاد شده و در امر تجارت محدودیتی برای افراد وجود نخواهد داشت.
 • چگونه میتوان در اتریش درخواست شهروندی داد؟ ارائه درخواست شهروندی در اتریش نیاز به مدرک زبان و امتحان آزمون دولتی ندارد اما باید مدارک مربوط به شهروندی تکمیل شود و عدم سابقه کیفری فرد و خانواده او اثبات گردد.
5/5 - (3 امتیاز)

2 دیدگاه برای “اخذ اقامت سرمایه گذاری در اتریش

 1. بهار گفت:

  سلام 3 میلیون یورو به تومان چقدر هست؟
  و اینکه از همان ابتدا همراه و خانواده سرمایه گزار اجازه ورود به اتریش دارند و اقامت میگیرن؟

  1. داوری گفت:

   سلام
   این مبلغ به یوروی امروز که حدودا 30 هزارتومنه حساب کنید که چقدر میشه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *