مهاجرت سرمایه گذاری در مالتا

اخذ اقامت مالتا از طریق سرمایه گذاری

اخذ اقامت مالتا از طریق سرمایه گذاری

اخذ اقامت مالتا از طریق سرمایه گذاری در سال 2021 یکی از راه هایی می باشد که این روزها در میان مردم، مقصدی امن برای مهاجرت و اقامت است. نکته ای که افراد برای اقدام از طریق ویزای سرمایه گذاری باید به آن دقت نمایند این است که چون سرمایه گذاری با مبالغ بالای سرمایه و پول اتفاق می افتد اگر موفقیت آمیز نباشد فرد ریسک زیادی کرده و تمکن مالی زیادی را از دست خواهد داد، پس در نتیجه پیشنهاد می شود قبل از هر اقدامی با وکلای خبره و کارشناسان ارشد مشورت نمایید تا راهی درست را انتخاب نمایید. موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در ارتباط با اخذ اقامت مالتا از طریق سرمایه گذاری در خدمت شما می باشد.

اقتصاد کشور مالتا در 2021

اقتصاد کشور مالتا در سال 2021 وابسته به بازرگانی بین المللی و تولیدات عمده پارچه، سبزی، میوه و فرآورده های دامی است. همچنین در صنعت در صنایع کشتی سازی، جهانگردی و لوازم الکترونیکی و در واردات نفت و خودرو بسیار قوی می باشد. به همین دلایلی که ذکر شد این روزها کشور مالتا دارای مخاطبین زیادی برای سرمایه گذاری می باشد. کشور مالتا به خوبی توانسته از پس بحران مالی و اقتصادی بربیاید و همین موضوع باعث شده این کشور تحت تاثیر کشورهای صنعتی مانند آلمان که قوی ترین کشور از نظر اقتصادی در منطقه یورو € می باشد را به خود جلب کند. بانک های کشور مالتا که ارائه دهنده سهام و اوراق قرضه به افراد خارجی می باشند در رتبه 5 جهانی قرار دارند.

برنامه اخذ اقامت مالتا از طریق سرمایه گذاری

اولین برنامه شهروندی سرمایه گذاری در مالتا توسط کمیسیون اروپا معروف به IPP در سطح جهانی ارائه و به رسمیت شناخته شد، مجری اجرایی اتحادیه اروپا به طور رسمی قانونی بودن برنامه را برای مسیر موفقیت خود به رسمیت شناخته است. شهروندی مالتا با فرآیند درخواست سرمایه گذاری بسیار کارآمد است و دولت مالتا متعهد به بالاترین استانداردهای رسیدگی و ارزیابی متقاضیان سرمایه گذار است که اطمینان حاصل می کند.

شرایط اخذ اقامت مالتا از طریق سرمایه گذاری

اخذ اقامت مالتا از طریق سرمایه گذاری، برای اشخاص امکان پذیر می باشد که از شرایط زیر نیز برخوردار باشند. برای شخص سرمایه گذار گواهی تحت نظر برنامه GRP صادر خواهد شد. از جمله شرایط اخذ اقامت این کشور از طریق سرمایه گذاری عبارتست از:

  • داشتن حداقل سن 18 سال
  • ارائه بیمه درمانی و بهداشتی
  • ارائه گواهی عدم سو سابقه کیفری
  • ارائه سندی معتبر برای سفر و ورود به کشور
  • فرد باید ملیت یک کشور ثالث داشته باشد (ملیت غیر اتحادیه اروپا)
  • فرد باید مطابق با الزامات برنامه ریزی شده توسط برنامه اقامت از طریق تمکن نالی مالتا پیش برود.
  • داشتن درآمد سالیانه حداقل 100000€ (یورو) یا سرمایه ای به مبلغ 500000€ (یورو)

شرایط اخذ اقامت مالتا از طریق سرمایه گذاری

قوانین اخذ اقامت مالتا از طریق سرمایه گذاری

از جمله مواردی که در باب اخذ اقامت این کشور از طریق سرمایه گذاری حائز اهمیت نیز می باشد، مشخص بودن هدف فرد از سرمایه گذاری در مالتا است. زمانی که فرد برای اخذ ویزای سرمایه گذاری به سفارت و یا کنسولگری در مالتا مراجعه می کند دلیل انتخاب این کشور از میان کشورهای دیگر و انگیزه سرمایه گذاری او در مصاحبه او تاثیر زیادی برای اعطای ویزا دارد. ارائه گواهی دال بر تاییدیه سلامتی که متقاضی باید نشان دهند که عاری از هرگونه بیماری مسری می باشد.

فرد اصلی و خانواده او می بایست به عنوان ویزای همراه که درخواست برای اخذ اقامت مالتا از طریق سرمایه گذاری را دارند، سهم قابل توجه پول را به صندوق توسعه ملی و اجتماعی که توسط دولت مالتا مشخص و تنظیم شده است و توسط هیئت امنا اداره می شود را پرداخت نماید، این مبالغ مربوط به هزینه های دولتی برای سرمایه گذاری، بهداشت عمومی، آموزش پرورش، ایجاد شغل و غیره خواهد بود.

مبالغ مورد نیاز سرمایه گذاری در مالتا

مبالغ مورد نیاز سرمایه گذاری در مالتا برای اشخاص خانواده نیز متغیر است. شخص سرمایه گذاری می بایست با در نظر گرفتن اقدام برای اعضای خانواده و سنین اشخاص این مبالغ را در نظر بگیرد. در جدول زیر نیز می توانید از این مبالغ آگاهی داشته باشید.

مبالغ مورد نیاز سرمایه گذاری در مالتا هزینه به یورو
 Main applicant (نفر اصلی)  650000€
 Spouse (همسر)  25000€
Minor children (فرزندان غیر رشید)  25000€
Children 18-26 unmarried (فرزندان بین سن 18 تا 26 سال مجرد)  50000€
Dependent parents & grandparents (پدر و مادر وابسته به شخص اصلی و پدربزرگ و مادربزرگ)  50000€
(Adult children (physically or mentally challenged (فرزندان رشید که از لحاظ جسمی یا روحی مشکل دارند)  50000€

سایر طرق سرمایه گذاری در مالتا

برنامه های سرمایه گذاری در مالتا (IIP) از سال 2014 شروع به کار کرده است. طبق این برنامه ها این امکان برای اشخاص مختلف از سرتاسر جهان نیز مهیا می باشد که از طریق برنامه های مختلف سرمایه گذاری نسبت به اخذ اقامت این کشور اقدام نمایند.

شرایط اقامت برای ساکنان در مالتا

اقامت و شهروندی برای افرادی که در کشور مالتا ساکن نیستند به این صورت می باشد که به آنها پیشنهاد می گردد حداقل به مدت 12 ماه در این کشور سکونت یابند و هرچه سریعتر کارهای شهروندی خود در مالتا را آغاز کنند و پس از شروع اقامت متقاضی اصلی باید برای خود به مبلغ 5000€ (یورو) و برای خانواده خود به مبلغ 1000€ (یورو) در حساب صندوق توسعه اجتماعی و ملی به عنوان سهمی از دولت قرار دهد.

در نهایت همانطور که در بالا گفته شد ویزاهای سرمایه گذاری به دلیل مصرف مبالغ بالا از ریسک قابل توجهی برخوردار هستند و پیشنهاد می شود قبل از هر اقدامی اول راه های مهاجرت به مالتا و همچنین راه های ارزان مهاجرت مانند ویزای کالج زبان به مالتا که از نوع ویزای تحصیلی در مالتا می باشد را بشناسید، در این زمینه می تونید از مشاوره موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت برخوردار شوید.

5/5 - (2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *