مهاجرت به کشور ارمنستان

اخذ تابعیت ارمنستان از طریق تولد

اخذ تابعیت ارمنستان از طریق تولد

تعداد زیادی از والدین سعی بر اخذ تابعیت ارمنستان از طریق تولد برای فرزندان خود دارند به این منظور متقاضیان باید از قوانین و شرایط تابعیت ارمنستان آگاه باشند. بر همین اساس مقاله زیر از سوی موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تهیه شده تا در اختیار شما عزیزان قرار گیرد تا از این طریق بتوانید به قوانینی که در امر دریافت تابعیت ارمنستان وجود دارد آگاه شوید. به طور کلی تابعیت بر اساس اصل خون، اصل خاک و در برخی از کشورهای دنیا بر اساس اصل خون و خاک به افراد اعطاء می شود. در کشور ارمنستان تابعیت بر اساس اصل خون به افراد اعطاء می شود که در ادامه به طور کامل به بررسی این موضوع می پردازیم.

 • شرایط دریافت تابعیت ارمنستان چیست؟
 • آیا می توان ارمنستان را به عنوان مقصد مهاجرت انتخاب کرد؟
 • شرایط دریافت تابعیت کشور ارمنستان از طریق تولد چیست؟
 • آیا ارمنستان از قانون خون تابعیت می کنند؟

شرایط اخذ تابعیت ارمنستان از طریق تولد

همانطور که گفته شد تابعیت در کشور ارمنستان بر اساس سیستم خون به طفل متولد شده تعلق می گیرد یعنی در زمان تولد باید پدر و مادر یا حداقل یکی از والدین دارای تابعیت کشور ارمنستان باشد تا فرزند جزء اتباع این کشور محسوب شود. همچنین اگر فرزندی در خاک کشور ارمنستان از پدر و مادری نامعلوم متولد شود جزء اتباع کشور ارمنستان محسوب می شوند. اگر در زمان تولد یکی از والدین دارای تابعیت کشور ارمنستان باشد و دیگری دارای تابعیت خارجی باشد باید برای اخذ تابعیت کشور ارمنستان رضایت نامه والدین ارائه شود در صورتی که رضایت نامه کتبی توسط پدر و مادر ارائه نشود تابعیت به طفل متولد شده تعلق نمی گیرد.

قانون تابعیت در کشور ارمنستان در درجه اول بر اساس اصل قانون ملیت استوار است که در 6 نوامبر سال 1995 تصویب شد که در سال 2007 تغییراتی بر آن اعمال شد و اصلاح شد. بر اساس اصلاحات انجام شده در قوانین تابعیت اجازه تابعیت مضاعف به متقاضیان داده شده است. مهاجرانی که قصد دارند تابعیت کشور ارمنستان را کسب کنند باید دارای شرایطی باشند که عبارتند از: سن آن ها بیشتر از 18 سال باشد، به طور قانونی و مستمر به مدت 3 سال در کشور ارمنستان اقامت داشته باشند، به زبان ارمنی تسلط داشته باشند و با قوانین کشور ارمنستان آشنا باشند.

اخذ پاسپورت و تابعیت ارمنستان از طریق تولد

در رنکینگ جهانی پاسپورت ارمنستان در جایگاه 64ام جای گرفته است، با دریافت پاسپورت این کشور فرد می تواند بدون اخذ ویزا به 62 کشور در دنیا (مثل: ایران، مولداوری، اوکراین، قزاقستان، قرقیزستان، سنگاپور، تاجیکستان، ترکمنستان، ازبکستان و غیره) سفر کند و برای ورود به برخی از کشورها باید در هنگام ورود به فرودگاه آن کشور ویزا دریافت کنند. متقاضیان خارجی و بین المللی پس از اخذ تابعیت و پاسپورت کشور ارمنستان می توانند برای همسر و فرزندان زیر 18 سال خود نیز پاسپورت این کشور را دریافت کنند. با توجه به اینکه تابعیت مضاعف در کشور ارمنستان مجاز است متقاضیان در صورت تمایل می توانند علاوه بر پاسپورت کشور ارمنستان پاسپورت پیشین خود را نیز حفظ کنند.

اخذ پاسپورت و تابعیت ارمنستان از طریق تولد

مدارک ثبت و اخذ تابعیت ارمنستان از طریق تولد

برای ثبت تولد در کشور ارمنستان لازم است پدر و مادر مدارک و مستنداتی ارائه کنند که عبارتند از:

 • شناسنامه پدر و مادر
 • دریافت فرم درخواست و تکمیل آن
 • اسناد تولد طفل
 • سند تولد کودک که توسط بیمارستان پر شده است.
 • اسنادی که برای تکمیل اطلاعات پدر در شناسنامه طفل لازم است مثل: گواهی فوت پدر، سند ازدواج یا سند طلاق
 • سند پر شده توسط بیمارستان در هنگام تولد فرزند خدمات پزشکی ارائه شده در آن ثبت شده است.
 • در صورتی که طفل خارج از مرکز پزشکی متولد شده باشد باید فرم تولد توسط پزشک بر اساس قوانین کشور ارمنستان تکمیل شده و ارائه شود.
 • در صورتی که طفل خارج از بیمارستان و بدون مراقبت های پزشکی متولد شده باشد باید بیانیه ای کتبی توسط شخص بازدید کننده در هنگام تولد تکمیل شود.

پس از ارائه مدارک و مستندات به ثبت احوال اولین پرونده و مدارک قانونی برای طفل صادر می شود و پس از آن کودک می تواند از خدمات و امکانات دولتی و حقوق شهروندی بهره مند شود. لازم به ذکر است که برای ثبت تولد و انجام مراحل قانونی لازم نیست هیچ هزینه ای پرداخت شود.

راه های اخذ اقامت و تابعیت کشور ارمنستان

افرادی که قصد مهاجرت به ارمنستان را دارند و سعی دارند اقامت و تابعیت این کشور را به دست بیاورند میتوانند از راه های مختلف اقامت این کشور را کسب کنند که عبارتند از:

 • مهاجرت کاری به ارمنستان (برای اطلاع از شرایط کار در این کشور به مقاله اقامت از طریق کار در ارمنستان رجوع کنید)
 • سرمایه گذاری در ارمنستان از طریق خرید ملک یا ثبت شرکت
 • ازدواج با فردی با تابعیت ارمنستان

مهاجرت از هر یک از طرق نامبرده شده با رعایت قوانین و مقررات در نهایت منجر به اخذ اقامت دائم و تابعیت کشور ارمنستان می شود. مهاجرت تحصیلی به کشور ارمنستان یکی از رایج ترین راه های مهاجرت به این کشور است اما دقت داشته باشید که با مهاجرت از این طریق می توانید به صورت موقت در کشور ارمنستان اقامت داشته باشید. اگر فردی قصد داشته باشد از این طریق اقامت ارمنستان را دریافت کند باید پس از فارغ التحصیلی از دانشگاه از طریق کار یا سرمایه گذاری اقدامات لازم را برای اقامت در این کشور انجام دهد. علاوه بر این فرد می تواند طی ازدواج با فردی با تابعیت ارمنستان اقامت دائم این کشور را به دست بیاورد.

امیدواریم پس از مطالعه این مقاله پاسخ سوالات خود را در خصوص اخذ تابعیت ارمنستان از طریق تولد کسب کرده باشید. کشور کانادا و بیشتر کشورهای آمریکا جنوبی تابعیت را بر اساس اصل خاک به افراد اعطاء می کنند برای اطلاع از شرایط اخذ تابعیت از طریق تولد در کشور کانادا مقاله اقامت کانادا از طریق تولد را مطالعه کنید. برای کسب اطلاعات تخصصی در رابطه با شرایط اخذ تابعیت از طریق تولد در کشورهای مورد نظر خود می توانید همه روزه با کارشناسان و وکلای موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در تماس باشید و از مشاوره های رایگان در نظر گرفته شده بهره مند شوید.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.