مهاجرت به کشور اسلوونی

اخذ تابعیت اسلوونی

اخذ تابعیت اسلوونی

اخذ تابعیت اسلوونی بعد از سکونت مستمر چند ساله امکان پذیر است و موجب بهره مند شدن متقاضیان از حقوق شهروندی این کشور خواهد شد. ممکن است بخواهید مقیم و تابع کشور اسلوونی شوید، پس در نظر داشته باشید که برای انجام این کار باید مدت مشخصی را در اسلوونی سپری کنید. تابع شدن در کشور اسلوونی می تواند از روش های مختلفی صورت گیرد.

 • مهم ترین مزیت دریافت تابعیت کشور اسلوونی چیست؟
 • ساده ترین مسیر دریافت پاسپورت اسلوونی چیست؟
 • هزینه دریافت تابعیت کشور اسلوونی چیست؟
 • تحصیل در اسلوونی چه امتیازاتی را به همراه دارد؟
 • شرایط ازدواج در کشور اسلوونی چگونه است؟
 • آیا می توان در اسلوونی اقامت کاری دریافت کرد؟

شایان ذکر است که زندگی در اسلوونی بسیار آسان می باشد و اگر شغل مناسبی داشته باشید، می توانید از عهده تمام هزینه های زندگی برآیید و همچنین اندکی پس انداز داشته باشید. مقیم شدن در کشور اروپایی اسلوونی، مزایای بسیار زیادی به همراه دارد که یکی از آن ها سفر به تمام کشورهای حوزه اتحادیه اروپا و شنگن بدون نیاز به روادید می باشد. مهاجرت به اسلوونی و سکونت 5 ساله در این کشور یکی از مهم ترین موارد برای اخذ اقامت و سپس اخذ تابعیت اسلوونی می باشد. در این مقاله موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت راجع به اخذ تابعیت این کشور در سال 2021 توضیحاتی ارائه می کنند.

شرایط دریافت اقامت بلند مدت اسلوونی در 2021

کسب تابعیت کشور اروپایی اسلوونی برای از راه تولد فرزند شرایط خاصی دارد. برای دریافت تابعیت از این راه، یکی از والدین فرزند متولد شده باید اهل اسلوونی باشد. اگر هم پدر و هم مادر فرزند متولد شده اهل اسلوونی باشند اما فرزندشان خارج از اسلوونی به دنیا بیاید، باز هم امکان دریافت تابعیت وجود دارد. اما به یاد داشته باشید که اخذ تابعیت اسلوونی با داشتن ارتباط واقعی با دولت اسلوونی، رعایت تمامی مقررات و قوانین این کشور و همچنین سپری کردن مدت مشخص در خاک اسلوونی، امکان پذیر خواهد بود.

در سال 2021 همانند گذشته برای انجام این امر باید فرم تقاضانامه توسط متقاضی تکمیل شود. در صورتی که بخواهید تابع کشور اسلوونی شوید، باید شرایط زیر را داشته باشید:

 • مقیم شدن در اسلوونی به مدت 5 سال و بیشتر
 • استفاده درست از حقوق شهروندی و داشتن رفتار مناسب
 • در نظر گرفتن شرایط منفعت عمومی و منفعت شخصی شما
 • کسب امتیازهای علمی، تحصیلی، ملی، تجاری و یا غیره
 • داشتن سن قانونی
 • نداشتن سوابق کیفری
 • داشتن توان مالی کافی
 • داشتن 10 سال سابقه سکونت در اسلوونی، 5 سال به صورت مستمر
 • داشتن تسلط بر زبان رسمی کشور اسلوونی
 • پرداخت عوارض مورد نظر
 • ارائه تمامی سوابق تحصیلی و همچنین شرایط زندگی

نکات مهم در خصوص اخذ تابعیت اسلوونی

نکات مهمی درباره اخذ تابعیت این کشور وجود دارد که باید به آن ها اشاره کرد. در صورتی که متقاضیان بیش از 10 سال در خاک اسلوونی اقامت داشته باشند، می توانند تابعیت ساده این کشور را بدست آورند. ترک تابعیت اسلوونی همانند اخذ تابعیت اسلوونی ممکن می باشد. برای انجام کارهای اخذ تابعیت اسلوونی متقاضیان باید به وزارتخانه این کشور مراجعه کنند. اخذ تابعیت اسلوونی فقط با تکمیل فرم اولیه ممکن خواهد بود.

کشور اسلوونی دارای آب و هوای فوق العاده ای می باشد. مهاجرت تحصیلی به اسلوونی در سال های اخیر افزایش یافته است؛ زیرا این کشور دانشگاه های باکیفیتی دارد. همچنین بورسیه تحصیلی در اسلوونی نیز یکی از دلایل بالا رفتن تعداد متقاضیان تحصیل در این کشور می باشد. با مقیم شدن در اسلوونی، می توانید راهی کشورهای اروپایی عضو اتحادیه اروپا و شنگن شوید. رفاه اجتماعی و سطح بالای امنیت هم از مهم ترین موارد زندگی در اسلوونی می باشد.

نکات مهم در خصوص اخذ تابعیت اسلوونی

2 راه عمده جهت اخذ تابعیت اسلوونی

2 راه عمده برای اخذ تابعیت اسلوونی تابعیت به موجب تولد و تابعیت پس از چند سال اقامت است. تولد از والدین اهل اسلوونی در خارج یا داخل اسلوونی موجب کسب اقامت و تابعیت این کشور خواهد شد. در صورتی که تنها یکی از والدین اهل اسلوونی باشد نیز فرزند متولد شده می تواند پاسپورت اسلوونی را اخذ کند. در غیر این صورت، یعنی وقتی هیچ کدام از والدین فرد اسلوونیایی نباشند، تولد در این کشور منجر به اخذ تابعیت اسلوونی نمی شود.

چنین فردی باید از راه اقامت سرمایه گذاری، تحصیلی و غیره ابتدا اقامت و سپس تابعیت اسلوونی را اخذ کند. سرمایه گذاری و تاسیس کمپانی در اسلوونی یکی از روش های مقیم و یا تابع شدن در این کشور می باشد که می تواند به طور فردی یا با خانواده باشد. شرایط تاسیس کمپانی در اسلوونی عبارت است از:

 1. کسب کد شناسایی
 2. کسب کد مالیاتی شرکت
 3. داشتن وکیل
 4. پرداخت 8000€ (یورو) جهت شروع پروسه تاسیس کمپانی

استخدام افراد اهل اسلوونی در کمپانی و پرداخت حقوق و مالیت به طور منظم می تواند باعث کسب تابعیت و اقامت در اسلوونی شود. پروسه استخدام افراد اهل اسلوونی برای کار در کمپانی از 2 تا 6 ماه طول می کشد.

اخذ تابعیت کشور اسلوونی از روش تحصیلی

دانشجویان بین المللی می توانند با اخذ پذیرش در اسلوونی وارد دانشگاه های این کشور اروپایی شوند و سپس بعد از اتمام دوران تحصیلی در دانشگاه های این کشور، مقیم اسلوونی شوند. برای انجام پروسه اقامت بعد از تحصیل در اسلوونی تغییر روادید الزامی می باشد. روادید دانشجویان باید از نوع تحصیلی به نوع کاری تبدیل شود. پس از سپری کردن 5 سال، امکان دریافت اقامت دائم و سپس اخذ تابعیت این کشور وجود دارد.

اخذ پاسپورت از طریق ازدواج با شهروند اسلوونی

ازدواج در اسلوونی نیز ممکن است موجب دریافت اقامت و همچنین اخذ تابعیت این کشور شود. پروسه این روش با ارسال دعوتنامه از فرد اهل اسلوونی به فرد خارجی صورت می گیرد. در این روش، متقاضیان باید با ارائه مدارک بانکی، نشان دهند که توان مالی کافی دارند. همچنین مسلط بودن به زبان رسمی کشور اسلوونی و خانه مناسب در این کشور ضروری می باشد. لازم به ذکر است که در سال 2015 ازدواج همجنسگرایان در کشور اروپایی اسلوونی تایید و قاونی شد.

متقاضیان این نوع ازدواج نیز می توانند با انجام امور کسب اقامت و اخذ تابعیت اسلوونی، موفق به مقیم شدن در این کشور و یا تابع شدن در اسلوونی شوند. به طور کلی همانطور که در این مقاله گفته شد، اخذ تابعیت اسلوونی و مقیم شدن در این کشور از راه های مختلفی ممکن می باشد. تابع شدن در اسلوونی به متقاضیان مجوز سفر به تمام کشورهای اروپا بدون نیاز به روادید را می دهد. برای اخذ اطلاعات بیشتر پیشنهاد میکنیم با موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس حاصل نمایید.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.