مهاجرت به کشور ایرلند

اخذ تابعیت ایرلند از طریق تولد

اخذ تابعیت ایرلند از طریق تولد

اخذ تابعیت ایرلند از طریق تولد در خاک این کشور ممکن نیست؛ چرا که ایرلند در سال 2021 همانند گذشته تابع سیستم خاک نمی باشد. برای مهاجرت و یا اخذ اقامت کشور ایرلند راه ­های مختلفی وجود دارد که می­توان به مهاجرت از طریق کار، تحصیل، سرمایه گذاری و غیره اشاره کرد.

 • نظام حقوقی ایرلند بر پایه سیستم خون حاکم است یا خاک؟
 • با تولد در این کشور پاسپورت ایرلندی اعطا میشود؟
 • چه کودکانی واجد شرایط دریافت تابعیت کشور ایرلند از طریق تولد هستند؟
 • چه کسانی می توانند از طریق تولد در ایرلند اقامت دریافت کنند؟
 • هزینه های زایمان در ایرلند چقدر است؟

این کشور، یکی از کشورهای عضو حوزه اقتصادی اروپا می­باشد و سیستم خون را برای اخذ تابعیت از طریق تولد برگزیده است. بر اساس سیستم خون، اگر فرزندی خارج از خاک ایرلند متولد شود و پدر و مادر کودک، ایرلندی باشد، به کودک تابعیت کشور ایرلند اعطا می­گردد. مشاورین موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت آماده اطلاع رسانی در مورد طرق اخذ اقامت و مهاجرت به کشور ایرلند، انگلستان، دانمارک، آلمان، اتریش، کانادا و غیره می باشند.

زندگی در کشور ایرلند

کشور ایرلند در شمال غرب قاره اروپا قرار دارد و از سمت شمال با کشور ایرلند شمالی هم مرز می­باشد و به همین دلیل کشور ایرلند به ایرلند جنوبی نیز معروف است. این کشور، یکی از کشورهای ثروتمند اروپا است و از نظر تولید ناخالصی داخلی و شاخص توسعه انسانی در رده پنجم دنیا قرار گرفته است. رئیس حکومت این کشور، رئیس جمهور می­باشد که برای دوره­ 7 ساله انتخاب می شود و این کشور دارای 2 مجلس سنا و ملی ­می­باشد، همچنین انتخابات مجلس نیز هر 7 سال یک بار برگزار می­گردد.

سیستم خون برای اخذ تابعیت ایرلند از طریق تولد

اخذ تابعیت از طریق تولد که جزو اصلی ترین انواع روش های اخذ تابعیت به شمار می­ آید و در جمهوری ایرلند از طریق والدین ایرلندی اعطا می­گردد. این موضوع حاکی از آن است که تولد در این کشور به خودی خود باعث کسب تابعیت ایرلندی نمی­ شود، همچنین این مورد، نشان می­دهد که اخذ تابعیت ایرلند از طریق تولد طبق اصل یا سیستم خون می ­باشد.

یکی از نکات مهم در این رابطه این است که والدین غیر ایرلندی که فرزندی توسط آنها به دنیا آمده است، برای ادامه سکونت در در این کشور، می­بایست مجوز اقامت خود را تمدید نمایند. برای تمدید اقامت متقاضیان غیر ایرلندی، این افراد می­بایست ابتدا فرم درخواست inis را تکمیل نمایند، این فرم درخواست در رابطه با والدین غیر ایرلندی و فرزند تازه متولد شده در جمهوری ایرلند می­باشد.

سیستم خون برای اخذ تابعیت ایرلند از طریق تولد

شرایط اخذ تابعیت ایرلند از طریق تولد

حق تابعیت و مجوز اقامت فرزند متولد شده در خاک کشور ایرلند و حق تابعیت والدین غیر ایرلندی، بعد از یک اقامت 3 ساله به این افراد اعطا می­گردد که با توجه به شرایط خاص و موقعیت مناسب، این اقامت می­تواند افزایش پیدا نماید. در صورتی که متقاضیان علاقه مند به تمدید مجوز اقامت و اخذ تابعیت ایرلند و زندگی در این کشور می­باشند، ابتدا به هیچ وجه نباید محکومیت جنایی داشته و مرتکب جرمی شده باشند. مهاجرت متقاضیان به جمهوری ایرلند میبایست همراه با فرزند متولد شده باشد و در شهر دوبلین و یا در نزدیک ترین اداره مهاجرت، اقدام به ارائه مستندات و مدارک بپردازند. ذکر این نکته نیز لازم می­باشد که متقاضیان می­بایست 2 هفته زودتر و قبل از انقضای مجوز اقامت فعلی، نسبت به اخذ تابعیت خود اقدام نمایند.

مدارک لازم برای اخذ تابعیت ایرلند از طریق تولد

اسناد و مدارک مورد نیاز جهت اخذ تابعیت ایرلند از طریق تولد به شرح زیر می­ باشد:

 • گذرنامه هویت ملی اصلی
 • کارت GNIB
 • مدارک و شواهدی مبنی بر اقامت مستمر در کشور ایرلند مانند قبض آب، برق و غیره
 • ارائه آدرس فعلی محل سکونت در ایرلند
 • ارائه شواهدی مبنی بر کودک متولد شده، فرزند متقاضی می­باشد مانند نامه­ای از پزشک و غیره
 • ارائه مدارک و شواهدی مبنی بر نقش فرزند متولد شده که این کودک به متقاضی وابسته است.

در صورتی که متقاضیان قادر به زندگی همراه با کودک متولد شده در کشور ایرلند نباشند یا مدارک فوق را نتوانند تکمیل نمایند، این افراد می­بایست برای اداره مهاجرت کشور ایرلند، دلایل محکمی ذکر نمایند. اگر به هر نحوی دلایل متقاضیان مورد قبل واقع نشود، تمدید مجوز اقامت رد خواهد شد. در صورت عدم تمدید مجوز اقامت والدین و کودک متولد شده در کشور ایرلند، متقاضیان مجوز زندگی و مجوز مشروع دیگری نظیر حق رای در این کشور را نخواهند داشت.

شرایط تمدید Ibc و اطلاعات فرد در ایرلند

بر اساس تصمیمات وزیر جمهوری ایرلند، مجوز اقامت مجدد برای 3 سال زمانی اعطا می­گردد که متقاضیان واجد شرایط ذیل برای اخذ تابعیت ایرلند از طریق تولد باشند:

 • متقاضیان می­ بایست به طور دائم در کشور ایرلند مستقر باشند و یک نقش فعال به عنوان والدین فرزند متولد شده داشته باشید.
 • متقاضیان می ­بایست به قوانین این کشور آگاه باشند و فعالیت جناحی نداشته باشند.
 • فعالیت مناسب در کسب و کار و کمک به رشد اقتصادی ایرلند، در کسب تابعیت تأثیر زیادی خواهد داشت.
 • پذیرفتن کسب مجوز اقامت به عدم حق رای یا مشورت

ذکر این نکته نیز لازم می­باشد که اخذ اقامت دائم یا تابعیت هنگامی محقق می­گردد که والدین غیر ایرلندی و کودک متولد شده در خاک کشور ایرلند، کلیه شرایط فوق را قبول داشته باشند و اگر یکی از شرایط فوق پذیرفته نشود، در هنگام اعطای مجوز موقت منجر به باطل شدن اقامت می­گردد.

مزایای اخذ تابعیت ایرلند در 2021

از جمله مزایای اخذ تابعیت ایرلند از طرق مختلف از جمله تولد می توان به بالا بودن امنیت این کشور اشاره نمود. وضعیت امنیت و جرم و جنایت در ایرلند طی سال 2021 در نمودار ذیل نشان داده شده است:

وضعیت امنیت در ایرلند

از دیگر مزایای ایرلند می توان به بالا بودن قدرت خرید مردم، نرخ پایین بیکاری، عضویت در پادشاهی متحد (UK) و غیره اشاره نمود. اگر متقاضیان خواستار مهاجرت به ایرلند یا برترین کشورهای جهان باشند کارشناسان مجرب ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت که از معتبرترین موسسه مهاجرت کشور است، می­توانند شما را در این امر یاری دهند.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  +  25  =  31