مهاجرت به کشور نروژ

اخذ تابعیت نروژ از طریق تولد در نروژ

اخذ تابعیت نروژ با تولد در کشور نروژ

اتباع خارجی جهت اخذ تابعیت نروژ از طریق تولد در نروژ بایستی یکی از پدر یا مادر دارای تابعیت نروژی باشد تا بتوان برای فرزند هم پاسپورت نروژی گرفت. شما در ابتدا و پس از تولد (به محض دریافت گواهی تولد) بایستی برای اجازه اقامت درخواست دهید. در همین زمینه مقاله زیر نگارش شده که توصیه میکنیم این مقاله رو با دقت خوانده تا به ابهامات در این زمینه پاسخ داده شود، همچنین شما عزیزانی که قصد مهاجرت به این کشور و یا سایر کشورهای تراز اول دنیا را دارید می توانید سوالات خود را با مشاورین ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در میان بگذارید.

آیا دانشجویی که در حال تحصیل در نروژ است، تولد فرزند تاثیری در اقامت او خواهد داشت؟

در صورت تولد فرزند آیا برای پدر و مادر آن فرزند هم امکان اخذ اقاممت و تابعیت می باشد؟

درخواست پناهندگی از طریق تولد در نروژ

شما می توانید برای پناهندگی کودک خود در نروژ درخواست دهید. اگر سند حمایت از فرزند به او داده شود، یک سند مسافرتی برای پناهندگان دریافت خواهد کرد (این سند سبز رنگ است). پس از آن کودک می تواند از کشور اصلی والدین دیدن کند. اگر در سال 2019 در یک مرکز پذیرش پناهندگی زندگی کنید، لطفا به کارکنان مرکز اطمینان دهید که تولد  فرزند شما در مرکز پناهندگی رخ داده است. مرکز پذیرش پناهندگان در مرحله بعدی این مهم را به اداره منطقه ای UDI ارسال می کند و UDI یک درخواست برای کودک ثبت می کند. اگر در یک مرکز پذیرش پناهندگی زندگی نمی کنید، لطفا به پلیس محل زندگی خود بروید و تأییدیه تولد که در بیمارستان به شما داده شده است، را به آنها بدهید. پلیس پس از آن یک درخواست برای کودک ثبت خواهد کرد.

شما می توانید درخواست اقامت برای مهاجرت خانوادگی همراه با فرزند خود که در نروژ متولد شده است بدهید این امر یکی دیگر از راه های اخذ تابعیت نروژ از طریق تولد در نروژ است. اگر به کودک اجازه اقامت برای مهاجرت خانوادگی داده شود، والدین به طور معمول باید با گذرنامه خود از کشور خود برای گذراندن دوره اقامت در نروژ استفاده کنند. اگر کودک چنین پاسپورتی داشته باشد، می تواند از کشور اصلی والدین دیدن کند.اگر تماس والدین با مقامات یا سفارت خانه هایشان خطرآفرین باشد، می توانید برای اخذ گذرنامه مهاجر نروژی (آبی) برای کودک درخواست دهید.

کودکان با مادر یا پدر نروژی

اگر در تاریخ 1 سپتامبر 2006 یا بعد از آن به دنیا آمده اید و یک مادر یا پدر نروژی دارید، به طور خودکار به هنگام تولد به یک شهروند نروژی تبدیل شده اید. این موضوع صرف نظر از اینکه شما در نروژ یا خارج از کشور متولد شده اید و صرف نظر از این که والدین شما ازدواج کرده اند یا خیر اخذ تابعیت نروژ از طریق تولد در نروژ را مقدور می سازد. در صورتی که واجد چنین شرایطی هستید با موسسه سفیران سروش سعادت تماس بگیرید.

برای اخذ تابعیت نروژ از طریق تولد در نروژ متولدین قبل از سال 2006 راه هایی وجود دارد. اگر قبل از 1 سپتامبر 2006 متولد شدید، در هنگام تولد، شهروند نروژ محسوب شده اید اگر: مادر شما نروژی بود، یا پدر شما نروژی بود و زمانی که شما متولد شدید، با مادرتان ازدواج کرده باشد. پدر شما که یک شهروند نروژی بوده قبل از اینکه به دنیا آمده اید فوت کرده باشد و پیش از مرگ با مادرتان ازدواج کرده باشد.

اگر پدرتان تابعیت نروژ را داشته باشد اما در زمان تولد شما با مادرتان ازدواج نکرده باشد شما به طور خودکار به یک شهروند نروژی تبدیل نخواهید شد. با این حال، اگر شما زیر 18 سال سن دارید، می توانید به راحتی به شهروندی نروژی تبدیل شوید که این امر منوط به ارسال درخواست از سوی شما به اداره تابعیت نروژ است.

متولد سال 1979 برای تابعیت نروژ

اگر قبل از سال 1979 متولد شدید و در هنگام تولد اخذ تابعیت نروژ از طریق تولد در نروژ را به دست نیاورده اید، می توانید برای اطلاعات بیشتر با UDI تماس بگیرید. اگر شما الزامات لازم برای تبدیل شدن به یک شهروند نروژی را نداشته باشید، می توانید برای اقامت در نروژ در صورتی که والدینتان نروژی باشند درخواست خود را ارسال نمایید.

اخذ تابعیت نروژ از طریق تولد در نروژ

والدین نروژی که کسب تابعیت کرده اند

اگر والدین شما شهروندان سوئد، دانمارک، فنلاند یا ایسلند باشند و با ارسال درخواست کسب تابعیت قبل از 18 سالگی به شهروند نروژی تبدیل شدند، شما به صورت خودکار اخذ تابعیت نروژ از طریق تولد در نروژ را به دست آورده اید اگر: در نروژ زندگی می کنید و ازدواج نکرده یا یک شریک زندگی غیر نروژی دارید در همان زمان شهروندی سابق خود را از دست داده باشیداگر والدین شما برای ترک تابعیت پیشین شما اقدام نکرده باشند و یا تابعیت پیشین خود را به طور خودکار از دست نداده باشید، والدین شما باید درخواست خود را به کشور خود ارسال کنند تا شما ترک تابعیت قبلی نمایید و بدین ترتیب شما می توانید به صورت خودکار شهروندی نروژی کسب نمایید.

شرایط اخذ تابعیت نروژ از طریق تولد در نروژ

اگر بعد از 1 سپتامبر 2006 تابعیت نروژ را کسب کرده باشید به صورت خودکار شهروند نروژ تلقی خواهید شد اگر:

  • زیر 18 سال سن داشته باشید.
  • مقامات نروژی مجوز تحصیل تابعیت را را صادر کرده باشند.
  • اگر قبل از 1 سپتامبر 2006 درخواست کسب تابعیت را ارسال کرده باشید ممکن است شهروندی نروژی شما قبول یا رد شود.
  • اگر شما به یک شهروند نروژ نیستید و هنوز زیر 18 سال سن دارید، اکنون می توانید با با ارسال درخواست به اداره تابعیت این کشور به یک شهروند نروژی تبدیل شوید. لطفا برای اطلاعات در مورد آنچه شما باید انجام دهید برای تبدیل شدن به نروژی با UDI تماس بگیرید.

کودکان متولد شده از لقاح مصنوعی در نروژ

اخذ تابعیت نروژ از طریق تولد در نروژ از طریق لقاح مصنوعی نیز امکان پذیر می باشد. لقاح مصنوعی بدان معنی است که یک زن (مادر جایگزین) موافقت می کند که یک کودک را به دنیا آورده و رحم خود را به فرد دیگر واگذار کند. در نروژ، لقاح مصنوعی مجاز نیست، اما برخی از مردم همچنان تصمیم به انعقاد قراردادهای لقاح مصنوعی با زنان در کشورهای دیگر دارند.

هیچ قانون خاصی برای تعیین تکلیف در خصوص کسب تابعیت فردی که ناشی از لقاح مصنوعی، اهدا و تخمک جایگیزین به دنیا می آید وجود ندارد. این بدان معنی است که زنانی که فرزند را به دنیا می آورند، مادر کودک تلقی می شوند و همانطور که در قانون کودکان تعریف شده است، پدر و مادر این شخص نیست افرادی هستند که اسپرم و تخمک از آن آنها است. مطالبی که بیان شد مختصری در خصوص اخذ تابعیت نروژ از طریق تولد در نروژ بود اما برای کسب اطلاعات تکمیلی در این زمینه می توانید با موسسه سفیران سروش سعادت تماس بگیرید و یا به سایر مقالات مرتبط از جمله تحصیل رایگان در نروژ مراجعه نمائید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *