مهاجرت کاری آذربایجان

اخذ ویزای کار در کشور آذربایجان

اخذ ویزای کار در کشور آذربایجان

شرایط اخذ ویزای کار در کشور آذربایجان به گونه ای است که متقاضیان در ابتدا نیازمند داشتن پیشنهاد کاری از این کشور جهت ورود به کار هستند. به عبارت دیگر، کارفرمای آذربایجانی مسئول درخواست ویزای کار آذربایجان است. بایستی به این نکته توجه کرد که مدت اعتبار ویزای کار آذربایجان منطبق با مدت اعتبار ویزای اقامت موقتی است و مدارک مورد نیاز برای درخواست ویزای کار کشور آذربایجان نیز همان مدارک مورد نیاز برای درخواست اقامت این کشور می باشد.

افرادی صلاحیت درخواست ویزای کار آذربایجان را دارند که اولا شرایط سنی آنها متناسب با قانون کار آذربایجان باشد و ثانیا برای پست شغلی درخواستی هیچ شهروند آذربایجانی صلاحیتداری وجود نداشته باشد. ویزای کاری آذربایجان توسط وزارت امور خارجه آذربایجان و در عرض 30 روز پس از درخواست متقاضیان صادر می شود و در صورت رد درخواست پیامی پس از 5 روز بعد از درخواست ویزا به متقاضیان ارسال می شود. اما مدت اعتبار این نوع ویزا برای یک سال بوده و در صورت احراز صلاحیت اولیه قابل تمدید برای سال بعدی می باشد. برای مشاوره بیشتر و اخذ سریع ویزای کار آذربایجان، توصیه می شود که حتما با کارشناسان مجرب ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در تماس باشید.

 • شرایط کار در آذربایجان به چه صورت است؟
 • آیا شهروندان خارجی می توانند ویزای کاری آذربایجان را به دست آورند؟
 • متوسط درآمد در کشور آذربایجان چقدر است؟
 • مزایای دریافت ویزای کاری کشور آذربایجان چیست؟
 • مهمترین ویژگی های ویزای کاری آذربایجان چیست؟
 • قوانین کار در آذربایجان چیست؟
 • شرایط بازنشستگی در آذربایجان چگونه است؟
 • آیا می توان از طریق کار در آذربایجان اقامت این کشور رابه دست آورد؟

وضعیت بازار کار کشور آذربایجان در 2022

توسعه اقتصادی پایدار آذربایجان به فاکتوری اصلی برای افزایش فرصت های کاری موجود در اقتصاد رو به رشد و رقابتی این کشور تبدیل شده است. بخش انرژی و صنایع نفت و گاز کشور آذربایجان اولین عرضه رقابتی برای کاریابی متخصصان خارجی است. بخش سلامت و رشته های پزشکی نیز جزء لیست مشاغل مورد نیاز آذربایجان هستند. در جایگاه بعدی، بخش مهندسی و فناوری آذربایجان قرار دارد که دارای بازار کار پر رونقی است. بنابراین در سال 2022، در وضعیت کنونی 3 بخش زیر از بازار کار آذربایجان جزء بخش هایی هستند که با کمبود نیروی کار ماهر مواجه هستند و سیاست دولت آذربایجان جذب متخصصان خارجی و اعطای اقامت برای این دسته از صاحبان مشاغل می باشد:

 • بخش انرژی
 • علوم اقتصادی
 • بازاریابی
 • خدمات
 • بخش سلامت
 • بخش مهندسی

شرایط کار و اخذ ویزای کار در کشور آذربایجان

برای کار در کشور آذربایجان اطلاع از شرایط کار در این کشور جزء الزامات اساسی هر متقاضی محسوب می شود. اولا باید دانست که قانون کار کشور آذربایجان شرایط سنی خاصی را برای کار در این کشور در نظر گرفته است. بر این اساس، محدوده سنی متقاضیان کار در آذربایجان بین 18 الی 65 سال می باشد و افراد در سن 65 سالگی می توانند بازنشسته شوند. کلیه کارفرماها و کارکنان داخلی و خارجی در کشور آذربایجان ملزم به رعایت ساعت کاری (حدود 40 ساعت در هفته) هستند. هفته کاری آذربایجانی ها از دوشنبه شروع و در روز جمعه به پایان می رسد. علاوه بر کشور آذربایجان، روسیه نیز از محبوب ترین گزینه های مهاجرتی می باشد و متقاضیان می توانند با کسب اطلاعات درباره شرایط مهاجرت به روسیه به این کشور مهاجرت کنند.

شرایط کار و اخذ ویزای کار در کشور آذربایجان

نحوه اخذ ویزای کار در کشور آذربایجان

متقاضیان کار برای اخذ ویزای کار در کشور آذربایجان در ابتدا و پیش از هر چیزی نیازمند داشتن پیشنهاد کاری هستند. اما آنها مسئول مستقیم درخواست ویزا محسوب نمی شوند بلکه کارفرمای آذری به عنوان اسپانسر متقاضی خارجی مسئول ارائه درخواست ویزای کار یا work permit به وزارت کار و تامین اجتماعی آذربایجان می باشد. برای صدور مجوز لازم، نشر آگهی استخدام توسط کارفرما برای پست شغلی مربوطه در جراید کثیرالانتشار آذربایجان امری الزام آور است. پس از ارسال تاییدیه است که متقاضیان می توانند برای اخذ ویزای کار در کشور آذربایجان به سفارت این کشور در تهران مراجعه نمایند. متقاضیان می توانند جزئیات ویزای کاری آذربایجان را در جدول زیر مشاهده کنند:

آیتم شرح
عنوان ویزا ویزای کار آذربایجان
مدت اعتبار ویزا یک سال
قابلیت تمدید دارد
شرط اخذ ویزا داشتن پیشنهاد کاری

اما کارکنان دیپلماتیک، ملوانان، بازرگانان و تجاری که قصد اقامت کمتر از 3 ماه در آذربایجان را دارند، کارکنان آموزشی، کارفرمایان، کارکنان رسانه های جمعی از جمله افرادی هستند که برای ورود به کشور آذربایجان نیازی به درخواست ویزای کاری ندارند. مهندسان طراح و مشاغل پزشکی هم جزء آن دسته از مشاغلی هستند که نیازمند اخذ ویزای خاص هستند. اما متقاضیان رشته های پزشکی توجه کنند که آنها برای اخذ ویزای کار در کشور آذربایجان نیازمند دریافت تاییدیه پزشکی هستند. این تاییدیه هم حتما بایستی در آذربایجان صادر شود تا معتبر محسوب شود. برای همین منظور، متقاضیان می توانند برای اخذ تاییدیه خود به 2 مرکز زیر در باکو مراجعه نمایند:

 • مرکز تشخیصی جمهموری به آدرس خیابان تفلیس 3166، باکو
 • مرکز پزشکی بین المللی به آدرس خیابان ملا جوما 11 B A، باکو

مدارک لازم برای اخذ ویزای کار در کشور آذربایجان

پس از اطلاع در خصوص بازار کار و شرایط استخدام و نیز اطلاع درباره شرایط و نحوه اخذ ویزای کار در کشور آذربایجان، در مرحله آخر متقاضیان بایستی نسبت به تدارک مدارک مورد نیاز برای این کار اقدام نماند. مطابق اطلاعات به دست آمده از وزارت امور خارجه آذربایجان، مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای کار در کشور آذربایجان (2022) به شرح ذیل می باشد:

 • فرم درخواست ویزا
 • مدارک شناسائی متقاضی
 • اصل پاسپورت معتبر
 • عکس پاسپورتی
 • پیشنهاد کاری (قرارداد کار امضا شده به نحوی که درآمد پیشنهادی آن پاسخگوی هزینه های زندگی فرد در آذربایجان باشد)
 • مدارک شناسایی همسر و فرزندان زیر 18 سال
 • گواهی عدم سوء پیشینه کیفری
 • گواهی تمکن مالی
 • ترجمه رسمی مدارک تحصیلی و مدرک سابقه کار برای حداقل 5 سال گذشته
 • مدرک سکونتی در آذربایجان
 • گواهی سلامت پزشکی
 • رسید پرداخت هزینه ویزا: مبلغ 45$ (دلار آمریکا) برای فرآیند رسیدگی عادی که 3 روز کاری طول می کشد و یا 75$ (دلار آمریکا) برای فرآیند رسیدگی سریع که 2 روز کاری زمان می برد.

آنچه که از نظر گذشت شرح جامعی از جزئیات نحوه اخذ ویزای کار در کشور آذربایجان می باشد. اما اگر شما علاقه مند دریافت مشاوره های حرفه ای کارشناسان در هر زمینه مهاجرتی از جمله کار در آذربایجان با مدرک فنی حرفه ای هستید، توصیه ما حضور در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت با هماهنگی قبلی می باشد.

4.3/5 - (3 امتیاز)

32 دیدگاه برای “اخذ ویزای کار در کشور آذربایجان

 1. رستمى گفت:

  سلام من رشته مامايى هستم و سابقه يكسال و نيم در بيمارستان و شش ماه در بهداشت را دارا ميباشم
  ميتونم ويزاي كار بگيرم از اذربايجان؟؟؟

  1. امیر جلالی گفت:

   سلام
   باید یک پیشنهاد کاری از این کشور دریافت کنید

 2. نرگس گفت:

  سلام ببخشید من تو رشت دکوراتور کیک‌ و شیرینی و لاریستا هستم مدرک فنی حرفه ای هم دارم ، خواستم بدونم چطور میتونم اونحا ویزای کاری بگیرم؟ من که با مارفرمایی در ارتباط نیستم

  1. امیر جلالی گفت:

   سلام
   شما باید از سایت های کاریابی توی این کشور دنبال کار بگردید و اولین پیشنهاد کاری که به دست میارید رو قبول کنید تا بتونید ویزای کاری دریافت کنید

 3. میلاد گفت:

  سلام
  یکی از دوستانم در باکو که اصالتا هم آذربایجانی هست میگه که با پرداخت ۸۰۰ دلار برای من میتونه اقامت یا همون ویزای کار یکساله بگیره ، میخواستم بدونم شدنیه ؟

  1. امیر جلالی گفت:

   سلام
   این 800 دلار رو برای چه منظوری دریافت می کنند؟

   1. میلاد گفت:

    ۷۲۰ دلار بابت هزینه های دولتی
    ۸۰ دلار هم کارمزد خودشون

    1. امیر جلالی گفت:

     متاسفانه در این رابطه اطلاعات دقیقی در دسترس ما نیست بهتر است بیشتر جستجو کنید تا این مبلغ رو که با توجه به درامد شما در آذربایجان بسیار زیاد خواهد بود بیخود از دست ندید

 4. نیکی گفت:

  سلام من تیچر زبان انگلیسی تو مدارس ترکیه هستم و ویزای کار ترکیه دارم.. ایا بنظرتون میتونم تو باکو کار پیدا کنم؟ چجوری میشه؟

  1. امیر جلالی گفت:

   سلام
   شما تقریبا باید مراحل مشابهی رو برای رسیدن به کار توی این کشور صرف کنید ولی می تونید به کار پیدا کردن امیدوار باشید

 5. مهدی روش نژاد گفت:

  سلام خسته نباشین من سنگ کارم ایا میتوان کار پیدا کنم شخص در ازربیجان

  1. امیر جلالی گفت:

   سلام
   بله میشه. باید با استفاده از ویزای توریستی به این کشور مراجعه کنید و دنبال کار بگردید و ویزای خودتون رو به ویزای کاری تبدیل کنید

 6. روح اله گفت:

  سلام من نقاش مبل هستم میتوانم ویزای توریستی بگیرم بعد برم دنبال کار بگردم

  1. امیر جلالی گفت:

   سلام
   بله این امکان وجود داره اما زمانی که پیشنهاد کاری دریافت کردید، باید به ایران برگردید و ویزای کاری این کشور رو دریافت کنید.

 7. کیا گفت:

  سلام من شغلم نصب سیستم های حفاظتی و امنیتی هستش(دوربین‌‌،دزدگیر،کرکره،جک) آیا آذربایجان به همچین شغلی نیاز داره و ویزا میده؟

  1. داوری گفت:

   سلام
   همه جا شغل شما رو نیاز دارن اما برای اینکه بتونید در این زمینه در آذربایجان کار کنید باید به صورت مستقیم به این کشور سفر کنید تا بتونید در اونجا به کار برسید

 8. ساسان گفت:

  سلام بنده کناف کار هستم میخوام بدونم ایا بدون ویزای کار میتونم اونجا مشغول به کار بشم و هر ماه برگردم و ویزامو تمدید کنم؟

  1. داوری گفت:

   سلام
   قاعدتا این مطلب که میفرمائید امکانپذیر نیست چون کارفرمایی قبول نمیکنه که شما به این شکل بخواین کار کنید و نیازبه ویزای کاری هم خواهید داشت

 9. مهدیه گفت:

  سلام من اگه کار فرما داشتم و به اذربایجان دعوت شدم
  اونا هزینه خانه و…میدن یا باید خودمان خانه بگیریم؟؟

  1. داوری گفت:

   سلام
   معمولا خودتون با درآمدی که خواهید داشت باید این موارد رو تهیه کنید

 10. سجاد گفت:

  ببخشید هزینه ویزای کار آذربایجان چقدره؟

  1. داوری گفت:

   سلام و درود
   شما بایستی دعوتنامه کاری داشته باشید تا ویزای کار دریافت کنید

 11. حسین.h گفت:

  سلام وقتتون بخیر.
  برای دریافت ویزای کار از کجا باید شروع کرد؟

  1. داوری گفت:

   سلام و درود
   مشخصا برای اخذ ویزای کار آذربایجان باید برای خودتون یک کارفرما داشته باشید که با شما قرارداد کاری امضا کنه
   برای اطلاعات بیشتر با مشاورین ما تماس بگیرید

 12. ف.مقیمی گفت:

  سلام من مدرک خیاطی دارم آیا در این کشور شرایط کاری برای این شغل وجود دارد

  1. ف.فرجی گفت:

   سلام و عرض ادب خدمت شما باید از کشور آذربایجان کارفرما داشته اما برای ویزای کار آلمان بدون کارفرما میتونید اقدام کنید که معروف به ۲۰۲۰ یا آسبیلدونگ هست برای اطلاعات بیشتر تماس بگیرید

 13. محم گفت:

  سلام. خسته نباشید. در صورتی که بخواهیم برای شرکتهای خارجی که در آذربایجان پروژه دارند کار کنیم مثل British petroleum چگونه باید اقدام کنیم. با فرض اینکه شرکت خارجی خواستار تخصص ما می باشد.

  1. ف.فرجی گفت:

   سلام و عرض ادب خدمت شما یا با ویزای توریستی و مراجعه حضوری و یا از طریق مکاتبات ایمیلی

   1. محمد گفت:

    سلام. منظورم اینه ایا اخذ ویزای کار در اینصورت فرق داره یا باید اون شرکت خارجی دعوتنامه بفرسته؟

    1. ف.فرجی گفت:

     سلام و عرض ادب خدمت شما بله حتما باید از شرکتی در آذربایجان باشه

 14. محمد گفت:

  با سلام در مورد ویزای کاری مربیان ورزشی ازتون سوال داشتم‌.آیا این کشور شرایط خاصی برای مربیان و ورزشکاران دارد.

  1. ف.فرجی گفت:

   سلام و عرض ادب خدمت شما خیر شرایط خاصی نیست باید شما هم کارفرما داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

7  +  2  =