مهاجرت تحصیلی فنلاند

ادامه تحصیل در مقاطع مختلف در فنلاند

تحصیل در مقاطع مختلف در فنلاند

متقاضیان برای ادامه تحصیل در مقاطع مختلف در فنلاند باید در دانشگاه هایی مشغول به تحصیل شوند که توسط وزارت علوم و بهداشت ایران تایید شده باشند. به طور کلی هزینه های زندگی در فنلاند قابل پرداخت می باشند و نسبت به کشور هایی مانند سوئیس، زندگی در فنلاند مخارج کمتری به همراه دارد اما قبل از هر اقدامی برای اخذ ویزای تحصیلی فنلاند از شرایط زیر اطلاع پیدا کرد:

 1. ادامه تحصیل در مقاطع مختلف در فنلاند برای متقاضیان خارجی به چه صورت میباشد؟

 2. مخارج دانشجویی در فنلاند چقدر میباشد؟

ادامه تحصیل در مقاطع مختلف در این کشور می تواند در دانشگاه های مختلف انجام شود، دانشگاه های فنلاند سطح بالایی دارند و مدرک این دانشگاه ها در جهان نیز اعتبار زیادی دارد. موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در تمامی امور مهاجرتی در ایران و خارج از ایران پیشرو می باشد.

دانشگاه ها جهت ادامه تحصیل در مقاطع مختلف در فنلاند

در کشور فنلاند 12 دانشگاه دولتی و 2 دانشگاه خصوصی وجود دارد. بیش از 300 هزار نفر در دانشگاه های معتبر این کشور به ادامه تحصیل می پردازند. بیش از  60% مخارج دانشگاه ها و مراکز تحصیلی دولتی توسط موسسه های مختلف و دولت فنلاند کاور می شوند.

دوره لیسانس در فنلاند

این دوره توسط دانشگاه های دولتی، غیر دولتی و دانشگاه پلی تکنیک برگزار می شود. تحصیل در دوره لیسانس در دانشگاه های فنلاند حداکثر 3 سال به طول می انجامد، اما در دانشگاه پلی تکنیک حداکثر 4.5 سال به طول می انجامد. اساتید و مقامات این دانشگاه مقررات ویژه دانشگاه را تعیین می کنند. روش تدریس و متدهای ارائه دروس در رشته های مختلف نیز طبق تصمیمات اساتید می باشند.

رشته های تحصیلی در فنلاند

متقاضیان می توانند در رشته های تحصیلی زیر در دانشگاه های فنلاند مشغول به تحصیل شوند:

الهیات اقتصاد کشاورزی و جنگلداری دندانپزشکی موسیقی
علوم انسانی روانشناسی علوم ورزشی علوم بهداشتی هنر و طراحی
حقوق علوم آموزشی مهندسی و معماری دامپزشکی تئاتر و رقص
علوم اجتماعی علوم طبیعی پزشکی داروسازی هنرهای زیبا

دوره فوق لیسانس در فنلاند

برای تحصیل در این دوره باید مدرک دوره ی لیسانس توسط دانشجویان ارائه شود.ذتحصیل در دوره فوق لیسانس معمولا 2 سال به طول می انجامد. مدرک تحصیل در دوره فوق لیسانس در دانشگاه های فنلاند آیلتس با نمره حداقل 6 می باشد. دانشجویان برای ورود به دوره فوق لیسانس حتما باید به دانشگاه مورد نظر مراجعه کنند و مدرک لیسانس خود را ارائه دهند. برای ورود به دانشگاه پلی تکنیک و تحصیل در دوره فوق لیسانس دانشجویان باید بیش از 3 سال تجربه کار داشته باشند و مدرک لیسانس خود را به این دانشگاه ارائه دهند. تحصیل در دوره فوق لیسانس در دانشگاه های مختلف فنلاند به صورتی می باشد که هر دانشگاه پلن های تحصیلی مستقل و جداگانه خود را اعمال می کند.

دوره دکترا در فنلاند

برای تحصیل در این دوره دانشجویان باید مدرک فوق لیسانس داشته باشند. تحصیل در دوره دکترا در دانشگاه های فنلاند حداکثر 4 یا 5 سال به طول می انجامد. تحصیل در دوره دکترا به طور کلی با ارائه پروژه های تحقیقاتی و ارزیابی آگاهی و دانش دانشجو صورت می گیرد. این دوره با ارائه یک پایان نامه بسیار مطلوب به پایان می رسد. رشته های زیر در دوره دکترا باید به صورت عملی اثبات توانایی شوند:

 • رشته موسیقی
 • رشته تئاتر
 • رشته رقص

کسب قبولی برای تحصیل در دوره دکترا به چه صورت انجام می شود؟ متقاضیان برای کسب قبولی در این دوره باید تمامی مدارک قبلی خود را به همراه ریز نمرات ارائه دهند. معدل و نمرات دانشجویان در تایید شدن آن ها برای تحصیل در این دوره الزامی می باشد. در صورت تمایل برای دریافت اطلاعات در باب ویزای فنلاند به لینک مربوطه مراجعه بفرمایید.

برای ورود به این دوره میزان دانش دانشجو ارزیابی می شود؛ در صورت نیاز، دانشجو باید دوره های مخصوصی را سپری کند. جهت ورود به دانشگاه های کشور فنلاند برای تکمیل تحصیلات خود می توانید با تماس با کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت اطلاعات کافی بدست آورید.

اقامت تحصیلی در فنلاند

دریافت اقامت تحصیلی در کشور فنلاند رایگان می باشد. ورود به دانشگاه های این کشور نیاز به داشتن مدرک زبان و همچنین دانش کافی دارد. دانشجویان خارجی باید در دانشگاه های مختلف کشور فنلاند جهت ادامه تحصیل شهریه دانشجویی به همراه هزینه های سکونت در خوابگاه را پرداخت کنند.

ادامه تحصیل در مقاطع مختلف در این کشور و سپس کسب مدرک دانشگاهی از دانشگاه های این کشور، باعث ورود به بازار کار کشور های مختلف می شود؛ زیرا مدرک دانشگاه های این کشور در تمامی نقاط جهان معتبر می باشد. رشته های تحصیلی که دانشجویان می توانند با آنها به ادامه تحصیل در مقاطع مختلف در فنلاند بپردازند، به صورت زیر می باشند:

رشته های مرتبط با فلسفه رشته های مرتبط با پزشکی
رشته های مرتبط با حقوق رشته های مرتبط با هنر
رشته های مرتبط با علوم طبیعی رشته های مرتبط با دامپزشکی
رشته های مرتبط با علوم اجتماعی

شایان ذکر است رشته های زیادی برای ادامه تحصیل در فنلاند وجود دارد. در صورت تمایل برای دریافت اطلاعات در باب تحصیل رایگان در فنلاند به لینک مربوطه مراجعه بفرمایید.

مخارج ادامه تحصیل در مقاطع مختلف در فنلاند

برای ادامه تحصیل در مقاطع مختلف در این کشور شما باید پول کافی داشته باشید. مخارج ماهانه یک دانشجوی در ماه به 1000€ می رسد و این مقدار با انجام کار در زمان تحصیل قابل پرداخت است. در صورت تمایل برای دریافت اطلاعات در باب هزینه زندگی در فنلاند به لینک مربوطه مراجعه بفرمایید. 

ادامه تحصیل در مقاطع مختلف در فنلاند

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای تحصیلی فنلاند

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای تحصیلی فنلاند عبارتند از:

 • برای اخذ ویزای تحصیلی در مقطع کارشناسی ارائه ترجمه مدرک اتمام دوره دیپلم و پیش دانشگاهی به همراه ریز نمرات
 • برای اخذ ویزای تحصیلی در مقطع کارشناسی ارشد ارائه ترجمه مدرک اتمام دوره کارشناسی به همراه ریز نمرات
 • برای اخذ ویزای تحصیلی در مقطع دکترا ارائه ترجمه مدرک اتمام دوره کارشناسی ارشد به همراه ریز نمرات
 • انگیزه نامه SOP و سه عدد توصیه نامه
 • رزومه CV
 • ترجمه از صفحات شناسنامه و پاسپورت
 • نامه پذیرش از دانشگاه مورد نظر
 • ارائه مدرک زبان انگلیسی، GREوGMAT در صورت نیاز
 • نامه تمکن مالی

ادامه تحصیل در مقاطع مختلف در فنلاند

برای ورود به دانشگاه های فنلاند از دانشجویان امتحان زبان انگلیسی و فنلاندی گرفته می شود. در صورتی که دانشجو در این امتحان کسب قبولی نکند، باید در دوره های مخصوص زبان شرکت کند. دانشجویان و متقاضیان گرامی به یاد داشته باشید که ادامه تحصیل در مقاطع مختلف در این کشور نیاز به داشتن دانش کافی و همچنین زبان مورد نظر می باشد. شرایط مهاجرت به فنلاند از سایر کشور های اسکاندیناوی متفاوت می باشد. اگر مایل به ادامه تحصیل در مقاطع مختلف در فنلاند هستید، می توانید با مشاورین موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در ارتباط باشید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × سه =