مهاجرت تحصیلی امارات

ارزان ترین دانشگاه امارات

ارزان ترین دانشگاه امارات

ارزان ترین دانشگاه امارات توجه علاقه مندان را جلب میکند. چراکه زندگی در امارات گران است و افراد به دنبال کاهش هزینه های خود هستند. امارات متحده عربی کشوری در همسایگی عمان و عربستان سعودی است که با قطر و ایران نیز مرز دریایی دارد. لازم به ذکر است با توجه به توریستی شدن این کشور و وجود فرصت های شغلی متعدد، از حدود 9.5 میلیون نفر جمعیت امارات تنها 1.4 میلیون نفر اماراتی بوده و مابقی همه مهاجر هستند. البته ذکر این نکته ضروری است که امارات اگرچه به خارجی ها اقامت کاری و تحصیلی می دهد، برخلاف آلمان، اتریش و غیره، پس از چند سال اقامت قانونی، خارجی ها را به عنوان شهروند خود نخواهد شناخت و صدور پاسپورت جنبه استثنایی دارد.

دین اسلام و زبان عربی در کشور امارات متحده عربی رسمی بوده و این کشور با توجه به دارا بودن ششمین ذخایر عظیم نفتی و هفتمین منابع گازی در دنیا ثروت هنگفتی دارد. البته با توجه به سرمایه گذاری های عظیمی که در شهر دوبی انجام گرفته است تعداد توریست ها و همچنین سرمایه گذاری های بین المللی در این شهر بیشتر شده است. نتیجتا وابستگی امارات به نفت و گاز نسبت به گذشته کاهش پیدا کرده و این کشور مسیر ترقی را با سرعت زیادی می پیماید. همین مسئله سبب شده برخی افراد بخواهند به امارات مهاجرت کنند منتهی باید توجه داشته باشند هزینه تحصیل و زندگی در این کشور زیاد است. در این مقاله که توسط تیم ترجمه موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تهیه شده به سوالات ذیل پاسخ داده شده است:

  • ارزان ترین دانشگاه امارات در سال 2020 کدام است؟
  • هزینه زندگی در امارات و نرخ تورم آن چقدر است؟

معرفی ارزان ترین دانشگاه های امارات

میزان دقیق شهریه دانشگاه های امارات نیز همانند سایر کشورهای دنیا بستگی به رشته انتخابی و مقطع تحصیلی دارد. منتهی به طور کلی هزینه تحصیل در امارات را می توان (بدون احتساب هزینه زندگی) در مقطع کارشناسی سالانه بین 37500AED تا 70000AED (درهم امارات) دانست. شهریه دانشگاه ها در مقطع کارشناسی ارشد نیز سالانه 55000AED تا 75000AED (درهم امارات) است. همچنین می توان ارزان ترین دانشگاه امارات را دانشگاه ابوظبی دانست که شهریه سالانه آن حدود 11780$ (دلار آمریکا) می باشد. در جدولی که در ادامه ترسیم شده است؛ تعدادی از ارزان ترین دانشگاه های امارات با توجه به متوسط شهریه ای که از دانشجویان دریافت می کنند معرفی شده اند:

ردیف ارزان ترین دانشگاه های امارات متوسط شهریه سالانه (دلار آمریکا)
1 University of Sharjah $13600
2 United Arab Emirates University $16300
3 Khalifa University $27000
4 Ajman University $13600
5 Abu Dhabi University $11780

معرفی ارزان ترین دانشگاه های امارات

توضیحاتی راجع به ارزان ترین دانشگاه امارات

ارزان ترین دانشگاه امارات یعنی دانشگاه ابوظبی با توجه به رشته و مقطع تحصیلی شهریه متفاوتی را از دانشجویان اخذ می کند. این دانشگاه که در سال 2003 تاسیس شده است کیفیت فوق العاده بالایی در آموزش بین کشورهای عربی دارد و بزرگ ترین ساختمان آن نیز در شهر دوبی قرار گرفته است. همچنین اگرچه حتی از زمان تاسیس دانشگاه ابوظبی حتی 20 سال هم نگذشته است، این دانشگاه ارزان قیمت دانشجویان محلی و بین المللی زیادی را جذب می کند. یه عنوان مثال در حال حاضر بیش از 8000 دانشجو در حال تحصیل در مقطع کارشناسی دانشگاه ابوظبی هستند. از دیگر دانشگاه های ارزان امارات که البته در مقایسه با دانشگاه ابوظبی شهریه آن ها کمی بالاتر است می توان به دانشگاه شارجه اشاره نمود.

دانشگاه شارجه در سال 1997 تاسیس شده یکی از بهترین دانشگاه ها برای دانشجویان بین المللی در امارات است. به همین دلیل است که در حال حاضر حدود 10% دانشجویان دانشگاه مزبور را دانشجویان بین المللی تشکیل داده اند. از دیگر دانشگاه های ارزان قیمت امارات همچنین می توان دانشگاه امارات متحده عربی را معرفی نمود. دانشگاه امارات متحده عری در سال 1976 تاسیس شده و به دلیل برنامه های آموزشی خوب و اساتید نمونه در سطح بین المللی نیز مطرح گشته است. لازم به ذکر است که در طبقه بندی دانشگاه هایی که طی 50 سال اخیر ساخته شده اند، رتبه جهانی دانشگاه امارات متحده عربی 48 است.

پرداخت هزینه تحصیل در ارزان ترین دانشگاه امارات

همان طور که مشاهده شد حتی ارزان ترین دانشگاه امارات نیز در مقایسه با دانشگاه های ترکیه، فرانسه، ایتالیا، مجارستان و غیره، گران قیمت است. پس دانشجویان باید شهریه خود را از قبل کنار گذاشته باشند و برای ارتقای شانس ویزا پس از اخذ پذیرش، شهریه را نیز از 1 سال جلوتر بپردازند. نکته مهمی که علاقه مندان به تحصیل در امارات باید به آن توجه کنند این است که برخلاف غالب کشورهای دنیا از جمله انگلیس، کانادا، سوئد و غیره، در امارات همانند ژاپن، دانشجویان اجازه کار حین تحصیل ندارند. البته این امکان وجود دارد که دانشجویان بین المللی پس از فارغ التحصیل شدن شغلی در امارات پیدا کنند و اقامت خود را تمدید نمایند.

هزینه زندگی در امارات

علاوه بر شهریه دانشگاه ها، هزینه زندگی در امارات نیز در سال 2020 نسبتا بالا می باشد. البته شهر محل اقامت و سبک زندگی هر فرد تا حدی تعیین کننده میزان دقیق هزینه زندگی وی خواهد بود با این حال متوسط هزینه زندگی در امارات را ماهانه می توان بین 750$ تا 1000$ (دلار آمریکا) دانست. البته با توجه به پایین بودن نرخ تورم، قیمت ها در امارات به مرور زمان افزایش عمده ای نخواهد داشت. برای بررسی بهتر این موضوع در نمودار ذیل نرخ تورم در امارات طی چند سال بررسی شده است:

نرخ تورم در امارات

این در حالی است که اگرچه هزینه زندگی در کشورهای دیگر منطقه از جمله ترکیه پایین تر و ماهانه 250$ تا 400$ (دلار آمریکا) می باشد، ممکن است نرخ تورم آن ها بالاتر باشد. به عنوان مثال در سال 2020 نرخ تورم در ترکیه حدودا 13% است؛ هرچند دانشجویان با تبدیل پول خود به دلار آمریکا یا یورو به جای لیر، می توانند تا حد زیادی از دستخوش شدن سرمایه خود به دلیل تورم جلوگیری کنند. در این مقاله که توسط موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت برای علاقه مندان به مهاجرت به امارات تهیه شده در خصوص ارزان ترین دانشگاه امارات در سال 2020 توضیحاتی ارائه گردید.

3/5 - (2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *