مهاجرت سرمایه گذاری در استرالیا

استارت آپ استرالیا

استارت آپ استرالیا

با توجه به موقعیت جغرافیایی استرالیا و همچنین بازار کار مطلوب، افراد زیادی جهت راه اندازی استارت آپ استرالیا به این کشور مهاجرت می کنند. همچنین باید خاطرنشان کرد که این سرزمین به دلیل انگلیسی زبان بودن مردم و کیفیت بسیار بالای آموزش همواره به عنوان یکی از مقاصد اصلی برای مهاجرت شناخته شده است. استرالیا که مانند جزیره ای بزرگ در اقیانوس آرام قرار گرفته است، از نظر زمین شناسی جزء کهن ترین خشکی های جهان به شمار می آید.

از مزایای زندگی در استرالیا می توان به وضعیت اقتصادی مطلوب عموم شهروندان و درصد پایین فقر در کنار توسعه یافتگی، جغرافیا و طبیعت زیبا، فرصت های شغلی متعدد، امنیت بالا و حمایت از کارآفرینان جهت ایجاد کسب و کار تازه اشاره نمود. کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت مقاله حاضر را برای آن دسته از عزیزانی که قصد ایجاد استارت آپ در کشور استرالیا را دارند ارائه می دهند.

  • شرایط کارآفرینی در استرالیا چگونه است؟
  • برترین استارت آپ ها در استرالیا کدام اند؟
  • مهاجرت به استرالیا از طریق Startup به چه شرحی است؟
  • متوسط هزینه اخذ ویزای استارت آپ در استرالیا چه میزان برآورد شده است؟

اینفوگرافیک استارت آپ استرالیا

استرالیا و راه اندازی استارت آپ

آب و هوای استرالیا بدلیل وسعت زیاد قاره در هر نقطه متفاوت بوده و بسیار متاثر از جریانات اقیانوسی می باشد. از جمله رنک های کشور استرالیا در رتبه بندی های جهانی مرتبط با علوم اقتصاد می توان به بزرگ ترین صادر کننده گوشت، نهمین کشور صادر کننده گندم و بزرگ ترین تولید کننده طلا اشاره کرد.

درباره استرالیا
جمعیت 24 میلیون و 777 هزار
حکومت پادشاهی_ دموکراسی پارلمانی
واحد پول دلار استرالیا
شهرهای مهم ملبورن، بریزبن، پرت، ادلاید، داروین
کالاهای صادراتی ماشین آلات، آلومینیوم، ذغال سنگ، طلا و آهن

استرالیا همواره در زمینه جذب افراد خلاق و نخبه پیشتاز بوده است؛ استارت آپ ها در استرالیا به عنوان شرکت های دارای ایده های نو و دانش بنیان شناخته می شوند. شرکت های دانش بنیان نیازمند سرمایه به مراتب کمتری در مقایسه با شرکت های معمولی می باشند. کار آفرینی در استرالیا و همچنین سرمایه گذاری در این کشور باعث می شود افراد بتوانند در بازه زمانی کوتاه تری مقیم استرالیا شوند. کارآفرینی در استرالیا در سال 2021 یکی از بهترین روش های مهاجرت به این کشور و کسب اقامت و تابعیت استرالیا شناخته شده و در همین راستا از برترین استارت آپ ها در استرالیا می توان به scouta (شرکت استخدام فناوری مشترک)، boundlss (ترکیبی از یادگیری ماشین، داده های حسگر، هوش مصنوعی)، cribber (سایت های کاری بدون در نظر گرفتن مکان، کارمندان را بهم متصل می کند) و sprout stack (شرکت نوآورانه سازگار با محیط زیست) اشاره کرد.

اخذ ویزای استارت آپ استرالیا

اخذ ویزای استارت آپ استرالیا

اخذ ویزای استرالیا و به دنبال آن اقامت دائم استرالیا با ثبت شرکت در این کشور امکان پذیر می باشد؛ شایان ذکر است با ویزای استارت آپ متقاضیان قادرند به مدت 4 سال در این کشور اقامت نمایند. از موارد موردنیاز جهت اخذ ویزای استارت آپ در استرالیا می توان به داشتن سن کمتر از 45 سال، دانش زبان انگلیسی، وجود کسب و کار موفق و تعهد به مسائل مالی اشاره نمود. از آنجایی که هدف دولت استرالیا تمرکز بر فعالیت کارآفرینان در جنوب این سرزمین می باشد، مهاجرت Startup با عنوان ویزای استارت آپ استرالیا جنوبی یا SISA معرفی می شود.

برنامه Startup نیازمند وجود سرمایه اولیه چندانی نبوده و در حال حاضر وزارت امور داخلی استرالیا از ایده های نو در برنامه استارت آپ حمایت مالی به عمل می آورد. هزینه در خواست پروسه ویزا نیز طبق سایت مهاجرت استرالیا $310 (دلار استرالیا) به ازای هر فرد می باشد.

قوانین سرمایه گذاری و استارت آپ استرالیا

کشور استرالیا به شدت به کشاورزی و سرمایه گذاری خارجی وابستگی داشته و با این حال به عنوان یک اقتصاد منظم و دارای نیروی کار بسیار ماهر از شهرت بین المللی نوآوری برخوردار است. ثبات زیاد اقتصاد در استرالیا موجب گشته تا نرخ سرمایه گذاری در این کشور افزایش یابد. بخش استارتاپ فناوری استرالیا قادر به تامین 109 میلیارد دلار یا چهار درصد از تولید ناخالص داخلی این کشور بوده و به فراخور آن دولت استرالیا از سرمایه گذاری خارجی به دلیل مزایای چشمگیر آن حمایت می کند که این مزایا شامل ایجاد مشاغل جدید، دسترسی به بازارها و رقابت بین صنایع می باشند.

سرمایه گذاری و اخذ اقامت دائم در استرالیا دارای روش های زیادی از جمله سرمایه گذاری نقدی،خرید سهام و خرید و فروش طلا می باشد. از جمله موارد مهم جهت سرمایه گذاری در استرالیا شاخص های اقتصادی مانند تورم است. در ادامه به بررسی میزان تورم در سال های متوالی در استرالیا می پردازیم.

بررسی میزان تورم کشور استرالیا

مزایا و معایب Startup استرالیا

شایان ذکر است که در گزارش اخیر، اکوسیستم سیدنی و ملبورن در رتبه بندی جهانی بهترین شهرها جهت کسب و کارهای نوپا قرار گرفته اند. از مزایا استارت آپ و ثبت شرکت در استرالیا می توان به عدم نیاز به سرمایه و بودجه زیاد، رشد شبکه حرفه ای، افزایش پتانسیل حقوق اشاره کرد. از مزایای اصلی پیوستن به یک Startup وجود سلسله مراتب مسطح در مورد ساختار شرکت است. از بزرگترین معایب برنامه استارت آپ می توان به طولانی بودن زمان بررسی در خواست های مختلف اشاره کرد. همچنین از آنجایی که امکان ثبت استارت آپ در استرالیا جنوبی امکان پذیر است تا 2 سال امکان ثبت Startup در شهرهای دیگر استرالیا وجود ندارد. در پایان علاقه مندان به کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه می توانند با کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس حاصل نمایند.

سوالات کلیدی درباره استارتاپ استرالیا

طبیعی است که متقاضیان استارتاپ در کشور استرالیا سوالاتی را در خصوص این پروسه مهاجرتی مطرح نمایند که برخی از آن ها را پاسخ داده ایم.

  • چرا برای استارتاپ می توان کشور استرالیا را انتخاب کرد؟ استرالیا به شهروندان خارجی از این طریق اقامت اعطا می کند و امکان دریافت کمک هزینه های خمایتی نیز بسیار زیاد است.
  • مهم ترین محدودیت دریافت ویزای استارتاپ در کشور استرالیا چیست؟ افرادی که بیش از 55 سال سن داشته باشند قادر به استفاده از این روش نخواهند بود.
  • برای شروع استارتاپ در کشور استرالیا به چه سرمایه ای نیاز است؟ همه چیز به نوع تجارت شما بستگی دارد اما برای این کار حداقل به 200000$ (دلار استرالیا) کمک هزینه از طرف سایر حمایت کنندگان نیاز خواهید داشت.
  • آیا می توان بدون ثبت شرکت در استرالیا به ویزای استارتاپ دست پیدا کرد؟ بله به شرط آن که 30% از سهام یک شرکت به نام شما باشد.
5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.