مهاجرت کاری اتریش

استخدام نیروی کار در اتریش

استخدام نیروی کار در اتریش

از بهترین راه های مهاجرت به اروپا می توان به استخدام نیروی کار در اتریش اشاره کرد که در سال 2021 بسیار مورد استقبال بسیاری قرار گرفت. امروزه بسیاری از علاقه مندان و متقاضیان مهاجرت به اروپا و کار در اروپا از روش اخذ ویزا به کمک استخدام نیروی کار در اتریش اقدام می کنند تا بدین وسیله این امکان را داشته باشند که آزادانه در حوزه اتحادیه اروپا به کمک ویزای شنگن رفت و آمد داشته باشند.

کشور اتریش به علت شرایط مطلوب برای زندگی و شرایط اقلیمی جوی و سیاسی مطلوبی که دارد همواره از کشورهایی است که در کانون توجه برای مهاجرت قرار دارد. هرساله افراد زیادی اتریش را برای کار به علت فرصت های شغلی مطلوب و یا برای تحصیل به علت نظام آموزشی مطلوب انتخاب می کنند. جهت انجام ارزیابی اولیه و تعیین صلاحیت برای اخذ انواع ویزای کاری اتریش حتما با موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در ارتباط باشید.

 • شرایط کار در اتریش چیست؟
 • آیا می توان به عنوان شهروند خارجی در کشور اتریش به کار مشغول شد؟
 • شرایط مهاجرت به عنوان نیروی کار در اتریش چگونه است؟
 • آیا برای کار در اتریش باید مدرک دانشگاهی در اختیار داشت؟
 • چگونه می توان بدون تجربه کار در اتریش مشغول به کار شد؟

مقایسه اتریش و سایر کشورهای اروپایی

در میان کشورهای اروپایی سه کشور زیر براساس شرایط متعددی همچون شرایط زندگی شرایط جوی و شرایط سیاسی حاکم و همین طور اقتصاد رو به پیشرفت همواره در کانون توجه متقاضیان مهاجرت قرار دارد.

 • کشور اتریش
 • کشور آلمان
 • کشور دانمارک

با توجه به نوع کار شما و رشته تحصیلی شما هریک از این سه کشور می تواند گزینه مناسبی برای انتخاب جهت استخدام به عنوان نیروی کاری باشد. به طور مثال کشور آلمان به علت صنعت رو به پیشرفتی که دارد همواره انتخابی ایده آل برای مهندسین به شمار می آید. اما در این مقاله تلاش شده منحصرا در مورد استخدام نیروی کار در اتریش مطالب مورد نیاز شما مورد بحث و بررسی قرار گیرد.

کارت قرمز- سفید- قرمز اتریش چیست؟

قبل از پرداختن به شرایط استخدام نیروی کار در اتریش، لازم است توضیحات آپدیت و به روزی درباره کارت اقامت دائم اتریش یا همان کارت قرمر- سفید- قرمز اتریش بدانید. این کارت دقیقا سازوکاری مشابه کارت آبی اتحادیه اروپایی دارد اما در خیلی از موارد با آن متفاوت است. برای درخواست این کارت، متقاضیان بایستی حائز شرایط خاصی باشند تا بتوانند به این کارت اقامت اتریش دست یابند. این شرایط هم از این قرار است:

شرایط دریافت کارت قرمز- سفید- قرمز اتریش

بدیهی است که این افراد می توانند با دریافت کارت قرمز- سفید- قرمز به مدت 24 ماه در کشور اتریش کار و زندگی کرده و یا اعتبار آنرا مجددا تمدید کنند و یا اینکه برای کارت قرمز- سفید- قرمز پلاس یا Red-White-Red Card Plus اقدام نمایند. تفاوت این کارت با کارت قبلی در این است که این کارت اجازه کار در هر شرکت اتریشی را به دارنده آن می دهد.

شرایط استخدام نیروی کار در اتریش

کشور اتریش کشوری است در قلب اروپای مرکزی که این کشور از سمت شمال با کشور آلمان و جمهوری چک و از سمت جنوب با کشورهای ایتالیا و اسلوونی همجوار است.از سمت شرق نیز همجوار کشورهای اسلواکی و مجارستان می باشد. سوئیس و لیخن اشتاین نیز مرزهای مشترک با این کشور را از سمت غرب تشکیل می دهند. اتریش در بین کشورهای عضو اتحادیه شنگن از کشورهای کم جمعیت به شمار می آید. زبان رسمی مردم این کشور آلمانی است و در صورتی که تمایل به استخدام در این کشور دارید، از حیاتی ترین امور پیش روی شما تسلط به زبان آلمانی می باشد.

کشور اتریش از نظر اقتصادی از ثبات بالایی برخوردار است به طوری که این کشور می توان گفت در ردیف کشورهایی قرار دارد که پایین ترین نرخ تورم را دارند. از طرفی هزینه های اجاره مسکن و محیط کار در اتریش به نسبت سایر کشورهای حوزه شنگن بسیار به صرفه می باشد. کشور آلمان همواره به عنوان اصلی ترین شریک اقتصادی اتریش به شمار می آید و علاقه مندان می توانند زمینه فعالیت در کشور آلمان را نیز با فعالیت در اتریش فراهم کنند.

روش های استخدام نیروی کار در اتریش

از الزامات استخدام در این کشور می توان به لزوم داشتن مدرک لیسانس اشاره کرد. شرط دوم داشتن دعوت نامه کاری می باشد که به دنبال داشتن یک پیشنهاد کاری، کارفرمای یک دعوتنامه کاری برای شما ارسال می کند و به موجب این دعوتنامه این امکان برای شما فراهم خواهد شد نسبت به اخذ ویزای کاری اقدام نمایید.کارفرمای شما باید در کشور اتریش کشور معتبری داشته باشد و همین طور با این دعوتنامه برای شما به مدت دوسال ویزای کاری صادر می شود و به مدت دوسال در کشور مد نظر استخدام خواهید بود. همچنین تمامی کشورهای حوزه شنگن از قوانین کاری مشابهی بهره می برند. با وجود این قوانین می توان گفت یافتن کارفرما برای اخذ دعوتنامه کار بسیار دشوار و حتی محال به نظر می رسد به همین دلیل می توانید شانس های دیگر خود را برای مهاجرت به این کشور و استخدام نیروی کار اتریش امتحان کنید.

برای یافتن کار در اتریش راه های متعددی وجود دارد به طور مثال بسیاری از افراد به علت پایین بودن هزینه تحصیلی در اتریش نسبت به اخذ ویزای تحصیلی در این کشور اقدام می کنند سپس تمامی زمان تحصیل خود را برای یافتن فرصت کاری مناسب زمان خواهند داشت از طرفی جست و جوی کار برای فردی که فارغ التحصیلی از یکی از دانشگاه های اتریش را در پرونده خود دارد بسیار راحت تر خواهد بود.

دومین راه استخدام نیروی کار در اتریش

راه دوم پیش روی متقاضیان کار در اتریش استفاده از ویزای جستجوی کار کشور اتریش است. با دریافت 70 الی 100 امتیاز در سفارت و با تایید نهایی وزارت کار به مدت شش ماه وارد کشور اتریش شوید و به جستجوی کار بپردازید. پس از کسب حد نصاب نمره و دریافت تاییدیه وزارت کار وارد خاک اتریش می شوید و در حوزه تخصص و مدرک خود به جست و جوی کار می پردازید و پس از دریافت کار و ثبت آن در وزارت کار می توانید ویزای خود را به ویزای کاری تمدید کنید و اقامت طولانی تری در این کشور داشته باشید.

دومین راه استخدام نیروی کار در اتریش

مدارک لازم برای اخذ ویزای کار اتریش

برای کار در اتریش افراد باید حتما حداقل هایی را رعایت کنند که از آن جمله می توان به موارد ذیل اشاره نمود:

 1. داشتن مدرک کارشناسی مرتبط با حوزه کاری
 2. حداقل 3 سال سابقه کار مرتبط
 3. سن زیر 40
 4. مدرک زبان آلمانی

در این شرایط فرد می تواند در صورتی که پیشنهاد شغلی داشته باشد مستقیما برای اخذ ویزای کاری اتریش اقدام کند اما در صورت نداشتن پیشنهاد شغلی نیز امکان اخذ ویزای جستجوی کار را دارد. مهم ترین مدارک برای اخذ ویزای کاری اتریش در سال 2021 به شرح ذیل است:

 • CV
 • مدرک زبان آلمانی یا انگلیسی (ترجیحا آلمانی)
 • قرارداد کاری (برای کسانی که قصد دارند ویزای جستجوی کار اتریش را اخذ کنند لازم نیست)
 • گواهی عدم سوء پیشینه کیفری
 • ترجمه مدارک تحصیلی به زبان آلمانی
 • ترجمه سابقه کار به زبان آلمانی
 • بیمه معتبر در اتریش
 • تمکن مالی
 • محل اقامت در اتریش تهیه شده باشد
 • هزینه بررسی مدارک یعنی visa fee

بدین جهت پیشنهاد می شود در خصوص ویزای کار اتریش و ویزای جستجوی کار اتریش نیز تحقیق بیشتری نمایید و در نهایت در صورت هر گونه پرسشی با کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در مورد استخدام نیروی کار در اتریش مشورت نمایید.

سوالات پرتکرار درباب استخدام نیروی کار در اتریش

افرادی که متقاضی کار در اتریش می باشند سوالات زیر را مد نظر قرار می دهند:

 • کشور اتریش برای استخدام نیروی کار چه ویزاهایی را در نظر گرفته است؟ اولین ویزا، ویزای کاری است که با جاب آفر اخذ میشود و ویزای دوم ویزای جستجوی کار آلمان است که نیازی به جاب آفر ندارد.
 • ویزای جستجوی کار اتریش که نیاز به قرارداد کاری ندارد با چه مولفه ای اخذ میشود؟ مشخصا فرد متقاضی باید از مولفه هایی چون سن، مدرک زبان، مدرک تحصیلی و سابقه کار امتیاز جمع آوری نماید.
 • امتیازبندی ویزای جستحوی کار اتریش به چه نحوی است؟ باید متقاضی تلاش کند تا از سقف امتیاز 100 برای خود 70 امتیاز را بدست آورد.
 • با اخذ ویزای جستجوی کار اتریش متقاضی چه مدتی مهلت برای رسیدن به کار خواهد داشت؟ نیروی کار در اتریش مشخصا 6 ماه مهلت زمانی خواهد داشت.
 • اگر کسی بتواند ویزای جستجوی کار را بدست آورد با رسیدن به کار در اتریش چه اتفاقی برای وی خواهد افتاد؟ کارت قرمز سفید قرمز اتریش را بدست می آورد و بعد از چند سال اقامت دائم اتریش را خواهد داشت.
5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
Enter Captcha Here :