ویزای کاری

استخدام Front End Developer در نروژ

استخدام Front End Developer در نروژ

مطمئنا فارغ التحصیلان و کارشناسان رشته های علوم کامپیوتر می توانند از طریق استخدام Front End Developer در نروژ به اقامت دست یابند. و با این کار آنها می توانند علاوه بر دست یابی به یک زندگی پر درآمد و مرفه در نروژ همچنین از استاندارد بالای زندگی در این کشور اروپایی نیز بهره گیرند. بنابراین از امتیازات استخدام متخصصان در این رشته هر چه بگوییم باز کم است.

اما متقاضیان و کارجویان محترمی که قصد جستجوی کار در بازار کار رشته Front End Developer در نروژ را دارند بایستی بدانند که راز اصلی موفقیت در این بازار کاری داشتن یک رزومه کاری پربار و کارآمد می باشد تا آنها از این طریق بتوانند نظر کارفرماهای نروژی را نسبت به صلاحیت خود جلب کنند. تیم کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در این مقاله قصد دارند تا شما را از سیر تا پیاز این موضوع یعنی از مرحله جستجوی کار تا مرحله اخذ ویزای اقامت نروژ برای کارگران ماهر آشنا کنند. پس تا پایان همین مقاله با ما همراه باشید.

شرایط استخدام Front End Developer در نروژ چیست؟

متخصصان Front End Developer در نروژ به متخصصانی می گویند که وظیفه اصلی آنها طراحی و ایجاد بخش فرونت اند سایت ها و نیز اپلیکیشن های وب می باشد. در اصل همین متخصصان هستند که با دانش و مهارتی که در کاربرد زبان های وب دارند به ساخت وب سایت ها و اپلیکیشن های درخواستی شرکت های نروژی می پردازند. اما این متخصصان برای ورود به بازار کاری این رشته و استخدام در شرکت های نروژی بایستی دارای شرایط زیر باشند:

مدرک آکادمیک: از اصلی ترین پیش نیازهای استخدام Front End Developer در نروژ برخورداری از مدرک لیسانس یا مدارک بالاتر در رشته های مهندسی کامپیوتر و یا فناوریهای اطلاعات IT می باشد. همان طوری که در نمودار زیر هم مشاهده می شود، حدود 100% استخدام شدگان رشته Front End Developer در نروژ دارای مدرک لیسانس هستند:

میزان تحصیلات متخصصان Front End Developer در نروژ

مهارت های حرفه ای: همان طوری که در ابتدای بحث نیز گفته شد متخصصان رشته Front End Developer در نروژ برای هم موفقیت استخدامی و هم جهت افزایش سطح حقوق خود نیازمند داشتن مهارت های مهم زیر هستند:

مهارت های متخصصان Front End Developer در نروژ

سابقه کاری مفید: برای متخصصان رشته Front End Developer در نروژ داشتن سابقه کاری نیز خیلی مهم است چون که سابقه کاری هم باعث بالا بردن شانس استخدام آنها در شرکت های نروژی می شود و هم اینکه سطح دستمزدی آنها را بالا می برد. همان طوری که در نمودار زیر هم ملاحظه می شود، بیشترین درصد افزایش حقوق برای این متخصصان با 36% متعلق به متخصصانی با 5 تا 10 سال سابقه کاری است:

تاثیر سابقه کار بر درآمد متخصصان Front End Developer در نروژ

کاریابی برای استخدام متخصص Front End Developer در نروژ

مرحله کاریابی برای کارجویان رشته Front End Developer در نروژ بسیار مهم و سرنوشت ساز است. به همین دلیل به کارجویان این رشته در کشور نروژ توصیه می شود تا در این مورد نهایت دقت و وسواس عمل را به خرج دهند. چرا که از یک طرف بازار کار رشته های کامپیوتر در نروژ از نوع بازارهای کاملا رقابتی است. و از طرف دیگر کارفرماها یا همان شرکت های نروژی در گزینش نیروی خود در این رشته نهایت سخت گیری را اعمال می کنند.

اولین موضوع مهم در خصوص کاریابی جهت استخدام Front End Developer در نروژ نیز همچنان تهیه یک رزومه یا CV طلایی است. توجه داشته باشید که CV که قرار است به کارفرمای نروژی ارائه شود بایستی موجز و خلاصه ولی کامل باشد. همچنین سعی کنید که همراه CV همچنین کپی از مدارکتان را نیز داشته باشید. با تنظیم این CV اکنون می توان به کاریابی، ارسال درخواست و بالاخره حضور در جلسه مصاحبه شغلی پرداخت. فلذا از جمله معروفترین سایت های جستجوی کار در اختیار کارجویان رشته Front End Developer در نروژ عبارتند از:

  • EURES.COM
  • Linkedin.com
  • Jobsinoslo.com
  • Monster.com
  • Indeed.com
  • Lifeinnorway.net
  • Workinnorway.no و غیره

کاریابی برای استخدام متخصص Front End Developer در نروژ

ویزا برای استخدام شدگان رشته Front End Developer در نروژ

پس از مرحله یافتن کار و دست یابی به توافق نهایی با کارفرمای نروژی اکنون متخصص/ مهندس Front End Developer در نروژ می تواند برای اخذ ویزای کاری یا همان ویزای اقامت نروژ برای کارگران ماهر اقدام کند. این ویزا به متخصصان رشته Front End Developer اجازه اقامت و کار در نروژ به مدت 2 سال را می دهد. منتها متقاضیان برای اخذ این نوع ویزای اقامت نروژ از اداره مهاجرت این کشور موسوم به UDI نیازمند شرایط زیر هستند:

ویزا برای استخدام شدگان رشته Front End Developer در نروژ

علاوه بر شرایطی که در بالا به آنها اشاره شد، ارائه مدارک زیر به سفارت نروژ و از آن طریق ارسال به UDI جهت انجام بررسی های بیشتر و صدور مجوز اقامت الزامی است:

شرایطتوضیحات
فتوکپی گذرنامه معتبر ملیاز کلیه صفحات مشخصات
فرم درخواست ویزای کاری نروژتکمیل و چاپ شده از طریق وب سایت اداره مهاجرت نروژ (UDI)
عکس پاسپورتیدر دو قطعه عکس به صورت جدید و تمام رخ
گواهی اسکان در کشور نروژ
فرم پیشنهاد شغلیفرم مذکور در سایت UDI موجود بوده و می بایست که توسط کارفرمای نروژی تکمیل شود
قرارداد کارینشان دهنده مشخصات کار تخصصی و نیز دریافت حقوق مکفی
مدرک نشانگر سوابق کار حرفه ای
رزومه/ CV
رسید پرداخت هزینه درخواست ویزای کاری نروژبه مبلغ NOK6300 (کرون) معادل $690 (دلار)

واقعیت این است که مهاجرت به نروژ از طریق کار جزء بهترین راه های مهاجرت و اخذ اقامت اروپایی توسط کارگران ماهر و متخصصان ایرانی است. شما عزیزان برای ارزیابی شرایط مهاجرتی خود به نروژ 2022 می توانید به موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت مراجعه کرده و از مشاوره های وکلای مجرب ما در این موسسه بهره کافی را ببرید.

2/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *