مهاجرت به کشور اسلواکی

اسلواکی مقصدی جذاب برای مهاجرت

اسلواکی مقصدی جذاب برای مهاجرت

اسلواکی مقصدی جذاب برای مهاجرت است چه برای افرادی که قصد تحصیل در این کشور را دارند و چه برای افرادی که می خواهند سرمایه گذاری در این کشور را تجربه کنند. اگر بخواهیم به ویژگی های برجسته این کشور را بررسی کنیم می توانیم به عضویت این کشور در اتحادیه اروپا از سال 2004، تولید ناخالصی در حال رشد، کشوری با مناظر زیبا و چشم نواز، دموکراسی پارلمانی همراه با قوه مجریه، قوه مقننه و قوه قضایی اشاره کنیم. برای مهاجرت به کشور اسلواکی روش های مختلفی وجود دارد که برای اقدام از هر طریق باید ویزای مربوطه را دریافت کنید. تیم کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در این نوشتار تصمیم دارند به این سوال پاسخ دهند که چرا اسلواکی مقصدی جذاب برای مهاجرت است علاوه بر این به بررسی دقیق روش های مهاجرت به این کشور اشاره کنند.

  • شرایط زندگی در اسلواکی چگونه است؟
  • هزینه زندگی در اسلواکی چقدر است؟
  • محدودیت های مهاجرت به اسلواکی چیست؟
  • بهترین روش های مهاجرت برای ورود به اسلواکی چیست؟
  • آیا کار در اسلواکی سخت به دست می آید؟

اسلواکی مقصدی جذاب برای مهاجرت از طریق سرمایه گذاری

سرمایه گذاری در اسلواکی یکی از راه های جذاب برای مهاجرت به این کشور است هر ساله سرمایه گذاران زیادی از سراسر دنیا با توجه به شرایط اقتصادی مناسب در این کشور سرمایه گذاری در اسلواکی را تجربه می کنند. سرمایه گذاری از طریق ثبت شرکت و کارآفرینی در اسلواکی در بین مهاجران پر مخاطب و پر متقاضی است زیرا فرد می تواند با سرمایه اندک و ریسک کم وارد پروسه ثبت شرکت شود. برای ثبت شرکت در اسلواکی لازم است مبلغ 25000€ (یورو) در حساب اصلی شرکت موجود باشد علاوه بر این سرمایه گذار باید بابت هزینه مالیات و نگهداری سالانه مبلغ 8000€ تا 10000€ (یورو) در نظر داشته باشد.

یکی از موارد مهم برای ثبت شرکت در این کشور این است که فرد باید طرح توجیه اقتصادی یا بیزینس پلن قوی ارائه کند، در صورتی که طرح شما خاص و متفاوت باشد و مشخص شود که به اقتصاد کشور اسلواکی کمک می کند با ثبت شرکت موافقت می شود پس از آن می توانید با اخذ ویزای سرمایه گذاری وارد کشور اسلواکی شوید و سایر اقدامات را برای تاسیس شرکت انجام دهید. با گذشت 3 الی 5 سال از ثبت شرکت موفق در کشور اسلواکی می توانید اقامت دائم و تابعیت این کشور را به دست بیاورید.

اسلواکی مقصدی جذاب برای مهاجرت از طریق ازدواج و تولد

طبق قوانین وضع شده در کشور اسلواکی افراد خارجی و بین المللی طی ازدواج با فردی با تابعیت کشور اسلواکی می توانند اقامت دائم و پس از آن تابعیت این کشور را به دست بیاورند. به این منظور زوجین باید اثبات کنند که رابطه آن ها واقعی است و ازدواج صرفا جهت اخذ تابعیت کشور اسلواکی نیست. برای ازدواج با فردی با تابعیت اسلواکی شرایطی وضع شده است که می توان به ارائه مدارکی جهت اثبات روابط بین متقاضیان، اثبات تمکن مالی جهت آنکه مشخص شود توانایی پرداخت هزینه های زندگی خود و همسر را دارید و نیازی به کمک های دولت اسلواکی ندارید و مشخص شدن محل اقامت در کشور اسلواکی اشاره کرد. با گذشت 5 سال از ثبت ازدواج رسمی و قانونی فرد می تواند تابعیت کشور اسلواکی را دریافت کند.

تولد فرزند در برخی از کشورهای دنیا موجب اخذ تابعیت می شود زیرا این کشورها تابعیت را بر اساس اصل خاک به افراد اعطاء می کنند اما در کشور اسلواکی همانند بسیاری از کشورهای اروپایی تابعیت بر اساس اصل خون به افراد تعلق می گیرد یعنی در زمان تولد فرزند تابعیت والدین را اخذ می کند. پس با مهاجرت از طریق تولد فرزند در کشور اسلواکی نمی توانید تابعیت و پاسپورت این کشور را به دست بیاورید.

اسلواکی مقصدی جذاب برای مهاجرت از طریق ازدواج و تولد

شرایط مهاجرت کاری به کشور اسلواکی

یکی دیگر از روش های مهاجرت به کشور اسلواکی ورود به بازار کسب و کار این کشور است به این منظور متقاضی خارجی باید موفق شود از کارفرمایی معتبر در کشور اسلواکی دعوت نامه شغلی دریافت کند. لازم به ذکر است که کشور اسلواکی عضوء اتحادیه اروپا بوده و از قوانین استخدام نیروی خارجی وضع شده توسط اتحادیه پیروی می کند. پس از جست و جو و یافتن کاری که مرتبط با تخصص یا مدرک تحصیلی شما می باشد باید مدارک تعیین شده را برای بررسی دقیق درخواست به کارفرما مربوطه ارسال کنید. در صورتی که متقاضی واجد شرایط لازم برای شروع کار در موقعیت شغلی مورد نظر باشد برای وی دعوت نامه شغلی صادر می شود که به موجب آن متقاضی می تواند مراحل لازم برای اخذ ویزای کار را پشت سر بگذارد.

برای اطلاع از روند دریافت ویزای کار این کشور می توانید به مطالعه مقاله ویزای کاری اسلواکی بپردازید. اگر قصد کار در کشور اسلواکی را دارید پیشنهاد ما به شما این است که ابتدا از طریق مهاجرت تحصیلی که راهی آسان برای ورود به کشور اسلواکی است وارد این کشور شوید و پس از آن به دنبال شغل مورد نظر باشید، به یاد داشته باشید افرادی که از دانشگاه های کشور اسلواکی فارغ التحصیل شده اند شانس بیشتری برای ورود به بازار کسب و کار این کشور دارند.

اسلواکی مقصدی جذاب برای مهاجرت تحصیلی

متداول ترین روش برای مهاجرت به کشور اسلواکی و سایر کشورهای دنیا مهاجرت تحصیلی است، برای مهاجرت تحصیلی به اسلواکی به گواهی اخذ پذیرش از دانشگاه مورد نظر در این کشور نیاز دارید علاوه بر این برای اقامت در این کشور باید ویزای دانشجویی این کشور را از طریق سفارتخانه یا کنسولگری اسلواکی دریافت کنید. اما دقت داشته باشید که طول مدت اقامت شما در اسلواکی از طریق مهاجرت تحصیلی تا زمانی امکان پذیر است که مشغول به تحصیل هستید و از اتمام دوره تحصیلی باید این کشور را ترک کنید. اما اگر همچنان قصد اقامت در این کشور را دارید می توانید وارد بازار کسب و کار اسلواکی شوید و یا سرمایه گذاری در این کشور را تجربه کنید.

همانطور که مطالعه کردید در این مقاله به بررسی روش های مهاجرت به کشور اسلواکی پرداخته شد، اگر قصد مهاجرت و اقامت در کشورهای مطرح اروپایی را دارید کشور اتریش می تواند یکی از گزینه های مناسب برای متقاضیان محسوب شود برای کسب اطلاعات تکمیلی در این رابطه پیشنهاد می شود به مقاله اتریش مقصدی جذاب برای مهاجرت رجوع کنید. تیم مجرب و حرفه ای موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت آمادگی دارند تا اطلاعات تکمیلی برای مهاجرت را در اختیار متقاضیان قرار دهند و پرونده های مهاجرتی را با موفقیت به سر انجام برسانند.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *