مهاجرت به کشور اسپانیا

اسپانیا مقصدی جذاب برای مهاجرت

اسپانیا مقصدی جذاب برای مهاجرت

اسپانیا مقصدی جذاب برای مهاجرت در بین کشورهای اروپایی است. برای مهاجرت به این کشور همانند سایر کشورهای دنیا روش های مختلفی وجود دارد که فرد باید با توجه به شرایط خود و خانواده بهترین گزینه را انتخاب کند. اسپانیا در جنوب غربی قاره اروپا قرار دارد و دارای مرزهای زمینی مشترک با کشور پرتغال و کشور فرانسه می باشد و دارای 50 میلیون نفر جمعیت است. زبان رسمی و رایج در کشور اسپانیا زبان اسپانیایی است بیشتر شهروندان این کشور پیرو آیین مسیحیت هستند. اسپانیا یکی از اعضای اتحادیه اروپا و منطقه شنگن است از این رو واحد پول رایج در این کشور یورو می باشد. اسپانیا روش های متنوع و جذابی برای اعطای ویزای طلایی می باشد در ادامه با تیم موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت همراه باشید تا اطلاعاتی در زمینه روش های مهاجرت به این کشور اروپایی کسب کنید.

اسپانیا مقصدی جذاب برای مهاجرت از طریق تولد فرزند

اسپانیا همانند سایر کشورهای اروپایی تابعیت را بر اساس اصل خون به افراد اعطاء می کند یعنی در زمان تولد کودک صرف نظر از کشوری که در آنجا متولد شده است تابعیت والدین یا یکی از آن ها را دریافت می کند. پس متقاضیانی که قصد مهاجرت به کشور اسپانیا را دارند باید به این نکته توجه داشته باشند که مهاجرت به اسپانیا از طریق تولد فرزند منجر به اخذ تابعیت این کشور نمی شود. طبق قوانین کشور اسپانیا افرادی که دارای شرایط ذیل هستند تابعیت این کشور را اخذ می کنند.

  • اگر طفلی پیش از سن 18 سالگی توسط والدینی با تابعیت اسپانیا به فرزند خواندگی پذیرفته شود می تواند پس از سن 18 سالگی اقدامات لازم را در جهت اخذ تابعیت اسپانیا انجام دهد.
  • اگر کودکی در کشور اسپانیا متولد شود و تابعیت والدین نامشخص باشد طبق قوانین طفل تابعیت این کشور را اخذ می کند.
  • در صورت نامشخص بودن والدین طفل متولد شده در خاک اسپانیا جزء شهروندان این کشور محسوب می شود.

اسپانیا مقصدی جذاب برای مهاجرت از طریق سرمایه گذاری

یکی از محبوب ترین روش های مهاجرت به کشورهای اروپایی سرمایه گذاری است، سرمایه گذاری در اسپانیا طرفداران زیادی دارد به طوری که می توان گفت در بین کشورهای مورد علاقه برای سرمایه گذاری اسپانیا درجایگاه ششم قرار گرفته است. ثبت شرکت و کارآفرینی در اسپانیا رایج ترین روش سرمایه گذاری است به این منظور فرد باید علاوه بر تامین سرمایه لازم بیزینس پلن قوی ارائه کند، اگر با طرح شما موافقت شود می توانید با اقدامات لازم را در جهت اخذ ویزای سرمایه گذاری این کشور انجام دهید و پس از ورود به کشور اسپانیا اقدامات لازم را برای ثبت شرکت انجام دهید.

اما سرمایه گذاری از طریق خرید ملک یکی دیگر از روش های سرمایه گذاری در اسپانیا است، متقاضیان باید به این نکته توجه داشته باشند که با خرید هر ملکی نمی توانند اقامت دائم این کشور را به دست بیاورند و ملک باید دارای شرایط لازم باشد. اخذ اقامت اسپانیا از طریق خرید ملک به ویزای طلایی Golden Visa معروف است، متقاضی برای اخذ این ویزا باید ملکی به ارزش 500000€ (یورو) خریداری کند.

اسپانیا مقصدی جذاب برای مهاجرت از طریق سرمایه گذاری

مهاجرت به اسپانیا از طریق ویزای تحصیلی

یکی از روش های محبوب برای مهاجرت به کشور اسپانیا مهاجرت تحصیلی است که منجر به اقامت موقت فرد در این کشور می شود. کیفیت آموزشی عالی و تحصیل ارزان باعث شده که هر ساله افراد زیادی از سراسر دنیا برای ادامه تحصیل پذیرش یکی از دانشگاه های اسپانیا را به دست بیاورند حتی ساکنان بسیاری از کشورهای اروپایی ادامه تحصیل در دانشگاه های اسپانیا را ترجیح می دهند. برای مهاجرت تحصیلی به کشور اسپانیا به گواهی اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه مورد نظر در این کشور و ویزای دانشجویی اسپانیا نیاز دارید. دروس تحصیلی در دانشگاه های اسپانیا به زبان اسپانیایی و انگلیسی تدریس می شود برای تحصیل به زبان اسپانیایی باید بابت شهریه دانشگاه سالانه مبلغ 2000€ (یورو) و برای تحصیل به زبان انگلیسی باید سالانه مبلغی بین 8000€ الی 15000€ (یورو) پرداخت شود.

با مطالعه مقاله تحصیل به زبان انگلیسی در اسپانیا اطلاعات بیشتری در رابطه با شرایط تحصیل به زبان انگلیسی کسب می کنید. همانطور که گفته شد با مهاجرت تحصیلی به اسپانیا می توانید به صورت موقت در این کشور اقامت داشته باشید حال اگر فردی قصد دارد پس از فارغ التحصیلی همچنان در این کشور اقامت داشته باشد می تواند وارد بازار کسب و کار این کشور شود و یا در صورتی که دارای سرمایه لازم است می تواند سرمایه گذاری در اسپانیا را تجربه کند حتی شما می تواند طی ازدواج با فردی با تابعیت اسپانیا اقامت دائم این کشور را به دست بیاورید.

اسپانیا مقصدی جذاب برای مهاجرت کاری

کشور اسپانیا در طول سال های اخیر با مشکلات اقتصادی مواجه بوده است که ایت مشکلات باعث بالا رفتن نرخ تورم و نرخ بیکاری در این کشور شده است به طوری که در بین کشورهای اروپایی اسپانیا دارای بالاترین نرخ بیکاری است با این حال در برخی از موقعیت های کاری به نیروی ماهر و متخصص نیاز است. متقاضیانی که قصد مهاجرت کاری به این کشور را دارند باید بدانند که فرصت های شغلی در شهرهای بزرگ این کشور بیشتر از سایر شهرها است، بهترین شهرهای اسپانیا برای شروع کار و زندگی عبارتند از: بارسلونا، مادرید، سویله، زاراگوزا، والنسیا، گرانادا، پامپلونا، بیلبائو.

برای مهاجرت کاری به کشور اسپانیا شخص به کارفرمایی معتبر و دعوت نامه شغلی نیاز دارد به این منظور لازم است از طریق روش های مختلف مثل: آگهی شغلی، وب سایت های کاریابی و موسسات کاریابی معتبر به دنبال شغلی مرتبط با رشته تحصیلی و یا مهارت های خود باشید و با یافتن کار مدارک و مستندات لازم را جهت بررسی درخواست به کارفرما مربوطه ارسال کنید. با موفقیت در اخذ دعوت نامه شغلی می توانید ویزای کار اسپانیا را دریافت کنید و وارد بازار کسب و کار این کشور شوید و با گذشت مدت زمان مشخص اقامت دائم و پس از آن تابعیت این کشور را به دست بیاورید.

در این نوشتار کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت به بررسی موضوع روش های مختلف برای مهاجرت به کشور اسپانیا پرداختند، متقاضیان می توانند برای اطلاع از چگونگی اخذ تابعیت این کشور مقاله تبدیل اقامت به تابعیت در اسپانیا را با دقت مطالعه کنند. با مراجعه به وب سایت موسسه می توانید مقالات بیشتری در رابطه با روش های مهاجرت به اسپانیا یا سایر کشورهای مورد نظر مطالعه کنید همچنین می توانید برای انجام پرونده های مهاجرتی خود با وکلای مجرب ما در تماس باشید.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *