مهاجرت کاری کانادا

اسکیل ورکر کانادا

ویزای اسکیل ورکر کانادا

شرایط مهاجرت به کانادا از طریق روادید اسکیل ورکر کانادا که یکی از بهترین نوع ویزای کاری کانادا می باشد با سایر روش های مهاجرت به این کشور متفاوت است. متقاضیان باید با داشتن اطلاعات کافی و شرایط مورد نیاز اقدام به کسب این نوع روادید کنند تا دچار پشیمانی نشوند و پروسه مهاجرت خود را با موفقیت به اتمام برسانند. کشور کانادا در زمینه اقتصادی کشوری پیشرفته و بسیار قدرتمند محسوب می شود و همچنین از لحاظ رفاه اجتماعی وضعیت فوق العاده مناسبی دارد؛ به همین دلیل هر ساله افرادی زیادی به این کشور مهاجرت می کنند تا زندگی بهتری داشته باشند و از مزایای اقامت کشور کانادا بهره مند شوند.

 • شرایط ورود به کشور کانادا از طریق اسکیل ورکر چیست؟
 • ورود به کانادا از این طریق چند مرحله ای است؟
 • سیستم امتیاز بندی ورود به کشور کانادا از طریق نیروی کار متخصص چیست؟
 • استخر دوم ورود به کانادا چگونه برنامه ریزی شده است؟

شهروندان کشور پیشرفته کانادا با داشتن پاسپورت این کشور می توانند به اکثر کشورهای جهان سفر کنند و سپس به کشور خود بازگردند. لازم به ذکر است که برای شروع هر گونه پروسه مهاجرتی به کشور های مختلف، نیاز به کسب آگاهی کافی و لازم درباره مقصد و شرایط مهاجرت به کشور مورد نظر می باشد؛ برای انجام این امر شما عزیزان می توانید با کارشناسان و مشاوران موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت مشورت کنید و بهترین روش را برگزینید. روادید اسکیل ورکر کانادا به افردی ارائه می شود که توانایی و مهارت خاصی در انجام دادن یک کار مشخص دارند و می توانند به جای نیروی داخلی، مشغول به کار شوند و حقوق کافی برای سکونت و زندگی در کشور کانادا کسب کنند و از عهده هزینه زندگی در کانادا بر بیایند.

شرایط اسکیل ورکر کانادا (Skilled Worker)

متقاضیان و افرادی که می خواهند با روادید اسکیل ورکر وارد کشور کانادا شوند، همانطور که از اسم این روادید معلوم است، باید مهارت خاصی در انجام یک کار مشخص داشته باشند. اگر شما می خواهید روادید اسکیل ورکر کشور کانادا را کسب کنید، بهتر است بدانید که این نوع از روادید کاری کانادا، بر پایه امتیاز ارائه می شود. به طور کلی برای کسب روادید اسکیل ورکر کانادا دو مرحله باید سپری شود و متقاضی و یا فرد درخواست کننده باید در هر دو مرحله امتیاز کافی کسب کند. در ادامه اطلاعات بیشتری درباره مرحله اول و مرحله دوم دریافت روادید اسکیل ورکر کشور کانادا به شما عزیزان ارائه خواهد شد.

در مرحله اول کسب روادید اسکیل ورکر متقاضیان باید از صد امتیاز حداقل 67 امتیاز کسب کند تا وارد مرحله دوم کسب این روادید کاری شود. در مرحله دوم کسب روادید اسکیل ورکر کانادا متقاضیان باید از 1200 امتیاز حداقل 440 امتیاز کسب کنند. در صورتی که متقاضیان بتوانند در هر دو مرحله امتیازهای لازم را بدست بیاورند، دولت کانادا به این افراد گواهی اقامت همیشگی کشور کانادا را ارائه می دهد.

اسکیل ورکر کانادا بر اساس موارد زیر امتیاز بندی شده است:

 • Work Experience
 • Academic Degree
 • Compatibility Factor
 • Skill matching

سیستم Express Entry در کانادا

اکسپرس اینترای در واقع روش سریع ورود به خاک کشور کانادا برای کار می باشد و متقاضیانی که به عنوان متخصص شناخته شده اند می توانند با ارائه مدرک خود با روش اکسپرس اینترای به کشور کانادا سفر کنند. شایان ذکر می باشد که روش اسکیل ورکر کانادا از زیر مجموعه های روش ورود سریع می باشد که تمامی مراحل این روش به صورت اینترنتی باید سپری شوند تا شرایط و پرونده متقاضی تایید شود. زیر مجموعه های روش ورود سریع عبارتند از Skilled Worker ،Skilled Trade ،Canadian Experienced Class

SKILLED TRADE در کانادا

افرادی که به جای مدرک دانشگاهی، مدرک فنی برای کار در یک شغل خاص کسب کرده اند، می توانند با انتخاب این روش که یکی از شاخه های کاری نوع “b” از روش های ورود سریع به کانادا می باشد، به این کشور پیشرفته سفر کنند و مشغول به کار شوند. اداره کار کانادا مشاغل مختلف را به صورت زیر تقسیم کرده است:

Skill Type 0: این نوع مشاغل از نوع مدیریتی می باشند و بیشتر متقاضیان این دسته از مشاغل مدیران صنعتی، مدیران بازرگانی، مدیران باشگاه های فرهنگی و ورزشی، مدیران رستوران ها و غیره می باشند. Skill Level A: این نوع مشاغل از نوع تحصیلات آکادمیک می باشند؛ این بدان معناست که متقاضیان این دسته از مشاغل دارای مدرک های تحصیلی هستند مانند دکتر های زمینه های مختلفی، وکلا، مهندسان و غیره.

Skill Level B: این نوع مشاغل از نوع تحصیلات کالج می باشند؛ این بدان معناست که متقاضیان این دسته مشاغل دارای مدرک فنی و حرفه ای هستند مانند سر آشپز های رستوران های مختلف، برق کار، تاسیسات و غیره. Skill Level C: این نوع مشاغل از نوع تحصیلات دبیرستان یا کارورزی می باشند؛ این بدان معناست که متقاضیان این دسته مشاغل نیازی به داشتن مدرک دانشگاهی یا فنی ندارند و پس از اتمام دوره دبیرستان می توانند در مشاغلی چون رانندگی، قصابی، فروشندگی و غیره مشغول به کار شوند. Skill Level D: این نوع از مشاغل برای افرادی مناسب می باشد که می خواهند مشغول به نظافت، چیدن میوه و غیره شوند.

مراحل اسکیل ورکر کانادا

افرادی که می خواهند از طریق روادید اسکیل ورکر کانادا وارد این کشور شوند، باید از طرف یک کمپانی معتبر و یا کارفرمای کمپانی معتبر پیشنهاد کاری داشته باشند، اما به طور کلی مراحل کسب روادید اسکیل ورکر به این صورت است که متقاضی باید از طرف کارفرمای کانادایی جاب آفر دریافت کند سپس کارفرما باید این پیشنهاد را تمدید کند. کارفرمای متقاضی برای دریافت مجوز کاری به اداره کار کانادا مراجعه می کند، پس از صدور مجوز کاری، متقاضی می تواند روادید مربوطه را کسب کرده و برای کار در کانادا به این کشور مهاجرت کند.

اسکیل ورکر کانادا

اسکیل ورکر کانادا (First Pool)

در اولین مرحله امتیازبندی اسکیل ورکر کانادا، مهم ترین موارد به صورت زیر می باشند. مدرک زبان: در این بخش متقاضیان می توانند 28 امتیاز بدست آورد و معیارهای اصلی مهارت زبان به صورت مهارت های نوشتاری، مهارت های مکالمه، مهارت های شنوایی، مهارت های خواندنی می باشد. میزان تحصیلات: در این بخش متقاضی می تواند 25 امتیاز کسب کند و مهم ترین موضوع در این بخش معادل سازی مدرک تحصیلی می باشد که باید حتما انجام شود. پایین ترین امتیاز این قسمت مربوط به افرادی می باشد که مدرک دیپلم دارند و امتیاز آن ها 5 می باشد. بالا ترین امتیاز این قسمت مربوط به افرادی می باشد که مدرک دکترا دارند.

تجربیات کاری: در این بخش متقاضیان در صورتی که بیش از 6 سال تجربه کاری داشته باشند می توانند 15 امتیاز کامل را کسب کنند؛ اما در صورتی که متقاضیان کمتر از 6 سال تجربه کاری داشته باشند می توانند از 9 تا 13 امتیاز بدست آورند. سن: متقاضیان می توانند در صورتی امتیاز کامل (12) این بخش را کسب کنند که از 18 تا 35 سال سن دارند. لازم به ذکر است که متقاضیانی که به سن قانونی نرسیده اند و یا بیش از 47 سال سن دارند، امتیازی در این بخش نمی گیرند. پیشنهاد کاری: افرادی که از کمپانی های معتبر پیشنهاد کاری دارند، می توانند حداکثر 10 امتیاز در این بخش بدست آورند.

وضعیت تاهل: در صورتی که متقاضی ازدواج کرده باشد، همسر وی با داشتن شرایط خاص مانند داشتن مدرک زبان، مدرک تحصیلی، سابقه کار و غیره، می تواند حداکثر 10 امتیاز در این بخش کسب کند.

اسکیل ورکر کانادا (Second Pool)

در دومین مرحله امتیازبندی اسکیل ورکر کانادا، مهم ترین موارد به صورت زیر می باشند:

 • The main human factors
 • Spouse Factors
 • Matching skills
 • Extra points
 • Language skills
 • W.E

در صورتی که متقاضی بتواند در این مرحله بیش از 440 امتیاز بدست آورد، می توانند از مزایای اسکیل ورکر کانادا بهره مند شود. ورود به کشور کانادا از طریق اسکیل ورکر به متقاضیانی که توانایی خاصی در انجام کارهای متقاوت دارند اجازه کسب گواهی اقامت کانادا را می دهد. به طور کلی کار در کانادا بستگی به عواملی مانند توانایی ها، مدارک آکادمیک و فنی، مدارک زبان و غیره دارد. برای مطلع شدن از شرایط کاری در کشور کانادا، با متخصصان موسسه سفیران سروش سعادت که در امور مهاجرتی بسیار با تجربه می باشند، در تماس باشید. همچنین پیشنهاد می شود جهت اخذ اطلاعات تکمیلی نسبت به مطالعه مقاله هزینه اقامت در کانادا اقدام نمایید.

15 دیدگاه برای “اسکیل ورکر کانادا

 1. leilakk گفت:

  خیلی عالیه

 2. Ao گفت:

  آیا‌ کانادا به کارگران نیمه ماهر یا ساده هم ویزا میده؟

 3. امیرحسین گفت:

  با سلام
  مقاله خیلی خوب و مفیدی بود.

 4. سینا گفت:

  بسیار مفید و بروز

 5. e.farahani گفت:

  برای اسکیل ورکر کانادا چه امتیازی نیاز داریم؟

 6. ارمغان گفت:

  Ba Salam Va khaste Nabashid. Mamnon az maghale Mofideton

 7. عباس گفت:

  اسكيل وركر كانادا طولانيه راه بهتري هم داريد?

 8. علی نظری گفت:

  سلام اسکیل ورکر کاندا چه شرایطی داره برای مهاجرت ؟

 9. ترانه شایگان گفت:

  سلام خدمت شما آیا بودن در محیط کانادا مهم می باشد؟

 10. اسما گفت:

  بابت مطالب مفیدتون ممنونم

 11. صبا صابری گفت:

  سلام ممنون از سایت به روزتون

 12. v!da گفت:

  سلام
  بسیار از مقاله ها و موسسه خوبتون ممنونم
  من در زمینه استارتاپ 8 سال تجربه کاری مفید دارم و در یکی از کمپانی های معتبر در تبریز هم مشغول به کار هستم.من با سن 32 ایا میتونم برای اسکیل ورکر کانادا اقدام کنم؟

 13. علی رام رادین فر گفت:

  بابت مطلب جالبتون در مورد اسکیل ورکر کانادا تشکر می کنم اگه انکانش هست در مورد سرمایه گذاری در ایالت بریتیش کلمبیا هم مطلب بذارید

 14. علی قاسمی گفت:

  سلام، برای کانادا حتما سابقه بیمه نیازه؟

 15. علیرام نورائی گفت:

  با آیلتس ۵ هم امتیاز میاریم؟

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *