صفحه اصلی » کانادا » اسکیل ورکر کانادا

اسکیل ورکر کانادا

نوشته شده توسط newadmin | کانادا | دیدگاه ۱۵

شرایط مهاجرت به کانادا از طریق روادید اسکیل ورکر کانادا که یکی از بهترین نوع ویزای کاری کانادا می باشد با سایر روش های مهاجرت به این کشور متفاوت است و متقاضیان باید با داشتن اطلاعات کافی و شرایط مورد نیاز اقدام به کسب این نوع روادید کنند تا دچار پشیمانی نشوند و پروسه  مهاجرت خود را با موفقیت به اتمام برسانند. کشور کانادا در زمینه ی اقتصادی کشوری پیشرفته و بسیار قدرتمند محسوب می شود و همچنین از لحاظ رفاه اجتماعی وضعیت فوق العاده مناسبی دارد؛ به همین دلیل هر ساله افرادی زیادی به این کشور مهاجرت می کنند تا زندگی بهتری داشته باشند و از مزایای اقامت کشور کانادا بهره مند شوند.

شهروندان کشور پیشرفته کانادا با داشتن پاسپورت این کشور می توانند به اکثر کشور های جهان سفر کنند و سپس به کشور خود بازگردند. لازم به ذکر است که برای شروع هر گونه پروسه مهاجرتی به کشور های مختلف، نیاز به کسب آگاهی کافی و لازم درباره مقصد و شرایط مهاجرت به کشور مورد نظر دارد؛ برای انجام این امر شما عزیزان می توانید با کارشناسان و مشاوران موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت مشورت کنید و بهترین روش را برگزینید. روادید اسکیل ورکر کانادا به افردی ارائه می شود که توانایی و مهارت خاصی در انجام دادن یک کار مشخص دارند و می توانند به جای نیروی داخلی، مشغول به کار شوند و حقوق کافی برای سکونت و زندگی در کشور کانادا کسب کنند و از عهده هزینه زندگی در کانادا بر بیایند.

Skilled Worker 

متقاضیان و افرادی که می خواهند با روادید اسکیل ورکر کانادا وارد این کشور شوند، همانطور که از اسم این روادید معلوم است، باید مهارت خاصی در انجام دادن یک کار مشخص داشته باشند. اگر شما می خواهید روادید اسکیل ورکر کانادا را کسب کنید، بهتر است بدانید که این نوع از روادید کاری کانادا، بر پایه امتیاز ارائه می شود. به طور کلی برای کسب روادید اسکیل ورکر کانادا دو مرحله باید سپری شود و متقاضی و یا فرد درخواست کننده باید در هر دو مرحله امتیاز کافی کسب کند. در ادامه اطلاعات بیشتری درباره مرحله ی اول و مرحله ی دوم دریافت روادید اسکیل ورکر کانادا به شما عزیزان ارائه خواهد شد.

در مرحله ی اول کسب روادید اسکیل ورکر کانادا مقاضیان باید از صد امتیاز حداقل شصت و هشت امتیاز کسب کند تا وارد مرحله ی دوم کسب این روادید کاری شود. در مرحله دوم کسب روادید اسکیل ورکر کانادا مقاضیان باید از هزار و دویست امتیاز حداقل ششصد امتیاز کسب کنند. در صورتی که متقاضیان بتوانند در هر دو مرحله امتیاز های لازم را بدست بیاورند، دولت کانادا به این افراد گواهی اقامت همیشگی کشور کانادا را ارائه می دهد.

اسکیل ورکر کانادا بر اساس موارد زیر امتیاز بندی شده است:

 • Work Experience
 • Academic Degree
 • Compatibility Factor
 • Skill matching

Express Entry

اکسپرس اینترای درواقع روش سریع ورود به خاک کشور کانادا برای کار می باشد و متقاضیانی که که به عنوان متخصص شناخته شده اند می توانند با ارائه مدرک خود با روش اکسپرس اینترای به کشور کانادا سفر کنند. شایان ذکر می باشد که روش اسکیل ورکر کانادا از زیر مجموعه های روش ورود سریع می باشد که تمامی مراحل این روش به صورت اینترنتی باید سپری شوند تا شرایط و پرونده متقاضی تایید شود. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره روش های اکسپرس اینترای می توانید با هماهنگی های قبلی به دفتر موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت مراجعه کنید.

زیر مجموعه های روش ورود سریع به صورت زیر می باشند:

 • Skilled Worker
 • Skilled Trade
 • Canadian Experienced Class

SKILLED TRADE

افرادی که به جای مدرک دانشگاهی، مدرک فنی برای کار در یک شغل خاص کسب کرده اند، می توانند با انتخاب این روش که یکی از شاخه های کاری نوع “ب” از روش های ورود سریع به کانادا می باشد، به این کشور پیشرفته سفر کنند و مشغول به کار شوند.

کد مشاغل در کانادا

اداره کار کانادا مشاغل مختلف را به صورت زیر تقسیم کرده است:

Skill Type 0

این نوع مشاغل از نوع مدیریتی می باشند و بیشتر متقاضیان این دسته از مشاغل، مدیران صنعتی، مدیران بازرگانی، مدیران باشگاه های فرهنگی و ورزشی، مدیران رستوران ها و غیره می باشند.

Skill Level A

این نوع مشاغل از نوع تحصیلات آکادمیک می باشند؛ این بدان معناست که متقاضیان این دسته از مشاغل دارای مدرک های تحصیلی هستند مانند دکتر های زمینه های مختلفی، وکلا، مهندسان و غیره.

مثل دکتر ، دندان پزشک ، وکیل ، مهندس معماری و…

Skill Level B

این نوع مشاغل از نوع تحصیلات کالج می باشند؛ این بدان معناست که متقاضیان این دسته مشاغل دارای مدرک فنی و حرفه ای هستند مانند سر آشپز های رستوران های مختلف، برق کار، تاسیسات و غیره.

مثل سر آشپز ، لوله کش ، الکترونیک کار و …

Skill Level C

این نوع مشاغل از نوع تحصیلات دبیرستان یا کارورزی می باشند؛ این بدان معناست که متقاضیان این دسته مشاغل نیازی به داشتن مدرک دانشگاهی یا فنی ندارند و پس از اتمام دوره ی دبیرستان می توانند در مشاغلی چون رانندگی، قصابی، فروشندگی و غیره مشغول به کار شوند.

Skill Level D

این نوع از مشاغل برای افرادی مناسب می باشد که می خواهند مشغول به نظافت، چیدن میوه و غیره شوند.

مراحل اسکیل ورکر

افرادی که می خواهند از طریق روادید اسکیل ورکر کانادا وارد این کشور شوند، باید از طرف یک کمپانی معتبر و یا کارفرمای کمپانی معتبر پیشنهاد کاری داشته باشند. اما به طور کلی، مراحل کسب روادید اسکیل ورکر کانادا به صورت زیر می باشد:

 • متقاضی باید از طرف کارفرمای کانادایی جاب آفر دریافت کند.
 • سپس کارفرما باید این پیشنهاد را تمدید کند.
 • کارفرمای متقاضی برای دریافت مجوز کاری به اداره کار کانادا مراجعه می کند.
 • پس از صدور مجوز کاری، متقاضی می تواند روادید مربوطه را کسب کرده و برای کار در کانادا به این کشور مهاجرت کند.

First Pool – Skilled Worker

در اولین مرحله ی امتیاز گیری اسکیل ورکر کانادا، مهم ترین موارد به صورت زیر می باشند:

داشتن مدرک زبان انگلیسی یا زبان فرانسوی

در این بخش متقاضی می توانند بیست و هشت امتیاز بدست آورد و معیار های اصلی مهارت زبان نیز به صورت زیر می باشند:

 • مهارت های نوشتاری.
 • مهارت های مکالمه.
 • مهارت های شنوایی.
 • مهارت های خواندنی.

میزان تحصیلات

در این بخش متقاضی می توانند بیست و پنج امتیاز کسب کند و مهم ترین موضوع در این بخش معادل سازی مدرک تحصیلی می باشد که باید حتما انجام شود.

پایین ترین امتیاز این قسمت مربوط به افرادی می باشد که مدرک دیپلم دارند و امتیاز آن ها پنج می باشد. بالا ترین امتیاز این قسمت مربوط به افرادی می باشد که مدرک دکترا دارند و امتیاز آن ها بیست و پنج می باشد.

تجربیات کاری

در این بخش متقاضیان در صورتی که بیش از شش سال تجربه کاری داشته باشند می توانند پانزده امتیاز کامل را کسب کنند؛ اما در صورتی که متقاضیان کم تر از شش سال تجربه کاری داشته باشند می توانند از نه تا سیزده امتیاز بدست آورند.

سن متقاضیان

متقاضیان می توانند در صورتی امتیاز کامل این بخش (12) را کسب کنند که از هجده تا سی و پنج سال سن دارند. لازم به ذکر است که متقاضیانی که به سن قانونی نرسیده اند و یا بیش از چهل و هفت سال سن دارند، امتیازی در این بخش نمی گیرند.

پیشنهاد کاری

افرادی که از کمپانی های معتبر پیشنهاد کاری دارند، می توانند حداکثر ده امتیاز در این بخش بدست آورند.

وضعیت تاهل

در صورتی که متقاضی ازدواج کرده باشد، همسر وی با داشتن شرایط خاص مانند داشتن مدرک زبان، مدرک تحصیلی، سابقه کار و غیره، می تواند حداکثر ده امتیاز در این بخش کسب کند.

Second Pool – Skilled Worker

در دومین مرحله امتیاز گیری اسکیل ورکر کانادا، مهم ترین موارد به صورت زیر می باشند:

 • The main human factors.
 • Spouse Factors.
 • Matching skills.
 • Extra points.
 • Language skills.
 • W.E.
 • W.E.

در صورتی که متقاضی بتواند در این مرحله بیش از ششصد امتیاز بدست آورد، می توانند از مزایای اسکیل ورکر کانادا بهره مند شود.

اسکیل ورکر کانادا

ورود به کشور کانادا از طریق اسکیل ورکر کانادا به متقاضیانی که توانایی خاصی در انجام کار های متقاوت دارند اجازه ی کسب گواهی اقامت کانادا را می دهد. به طور کلی کار در کانادا بستگی به عواملی مانن توانایی ها، مدارک آکادمیک و فنی، مدارک زبان و غیره دارد. برای مطلع شدن از شرایط کاری در کشور کانادا، با متخصصان موسسه سفیران سروش سعادت که در امور مهاجرتی بسیار با تجربه می باشند، در تماس باشید. همچنین پیشنهاد می شود جهت اخذ اطلاعات تکمیلی نسبت به مطالعه مقاله هزینه اقامت در کانادا اقدام نمایید.

اسکیل ورکر کانادا
5 (100%) 10 votes
دیدگاه ها