ویزای تحصیلی

اعزام دانشجوی به لیختن اشتاین

اعزام دانشجو به لیختن اشتاین

اعزام دانشجوی به لیختن اشتاین شاید برای علاقمندان به اشتغال در اروپا می تواند مناسب باشد اما در مجموع گزینه مناسبی نیست. در شرایط کنونی باید به این نکته اشاره داشت که کشورهای زیادی در جهان وجود دارد که می توان آن ها را برای ادامه زندگی خود انتخاب کرد. باید دید که دلیل اصلی فرد برای انتخاب مقصد نهایی خود چیست. باید به این نکته اشاره کرد که لیختن اشتاین برای تحصیل گزینه مناسبی نیست. افرادی که این کشور را برای تحصیل خود انتخاب می کنند، روند سختی را برای دریافت ویزای تحصیلی طی می کنند. در چنین شرایطی منطقی نیست که فرد بخواهد آینده خود برای زندگی در خارج از کشور را تحت تاثیر خود قرار دهد.

 • مزایا و معایب اعزام دانشجو به این کشور چیست؟
 • آیا دانشگاه های خوبی در لیختن اشتاین برای تحصیل وجود دارد؟
 • محدودیت های تحصیل در لیختن اشتاین چیست؟
 • آیا هزینه های بالایی برای اعزام دانشجو به لیختن اشتاین باید پرداخت کرد؟

در شرایط کنونی باید به این نکته توجه داشت که انتخاب کشور مناسب برای تحصیل تمام اقدامی نیست که باید انجام شود. دانشجویان باید به دانشگاه خود نیز توجه داشته باشند. در بسیاری از کشورهای تراز اول جهان، دانشگاه های بدون کیفیت نیز دیده می شود. همین مسئله سبب می شود که انتخاب آن ها علاوه بر این که شرایط فرد را بهبود نبخشد، منجر به ضعف فرد در روند مهاجرت شود. در چنین شرایطی است که مشاورین ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت به بررسی روند اعزام دانشجو به این کشور کمتر شناخته شده می پردازند.

پروسه اعزام دانشجو به لیختن اشتاین

باید به این نکته نیز توجه کرد که شرایط کنونی برای مهاجرت تحصیلی کمی دشوارتر شده است. افرادی که قصد مهاجرت تحصیلی به خارج از کشور را دارند، روز به روز افزایش پیدا می کند. همین مسئله منجر به آن شده است که افراد نتوانند به سادگی کشورهای مورد نظر خود برای مهاجرت تحصیلی را انتخاب کنند.


برای این که فرد بتواند مهاجرت تحصیلی به لیختن اشتاین را تجربه کند، باید پروسه نسبتا دشواری را پشت سر بگذارد. اولین قدم پیدا کردن یک دانشگاه مناسب در این کشور است. متاسفانه در بین 10000 دانشگاه برتر جهان، فقط نام 2 دانشگاه از لیختن اشتاین دیده می شود که آن ها نیز رتبه های مناسبی در اختیار ندارند.

بهترین دانشگاه های لیختن اشتاین

در چنین شرایطی است که نباید از لیختن اشتاین انتظار دریافت مدرک معتبری را داشت. با این حال، علاقمندان به مهاجرت تحصیلی به این کشور باید از یکی از دانشگاه های این کشور پذیرش تحصیلی دریافت کنند. پس از آن است که می توانند برای دریافت ویزای تحصیلی خود در این کشور اقدام کنند. در مسیر دریافت ویزای تحصیلی لیختن اشتاین باید بتوان آفیسر سفارت این کشور را متقاعد کرد که چرا با وجود دانشگاه های بسیار بهتر در اروپا، فرد این کشور را برای تحصیل خود انتخاب کرده است.

شرایط کلی اعزام دانشجو به اتریش

مدارک لازم برای مهاجرت تحصیلی به لیختن اشتاین

افرادی که می خواهند آینده تحصیلی خود را مطابق استانداردهای موجود به پایان برسانند، باید به مدارک مورد نیاز خود توجه داشته باشند. لیختن اشتاین از جمله کشورهایی است که در این رابطه سخت گیری نشان می دهد. از همین رو باید با جزئیات بیشتری این پروسه را طی کرد.

شرایط اعزام دانشجو به سوئیس

مهم ترین مدارکی که برای تحصیل در لیختن اشتاین به آن نیاز خواهد بود عبارتند از:

 • مدرک تحصیلی آخرین دوره آموزشی
 • ترجمه کلیه مدارک تحصیلی
 • رزومه کاری و تحصیلی
 • هزینه های مربوط به درخواست ویزا و پذیرش
 • کلیه مدارک جانبی که می تواند به دریافت پذیرش فرد مرتبط باشد
 • مدرک زبان مرتبط با رشته تحصیلی
 • انگیزه نامه سفر به لیختن اشتاین به عنوان دانشجو
 • مدارکی که نشان دهد فرد پس از تحصیل خود به کشورش باز می گردد.

مدارک لازم برای مهاجرت تحصیلی به لیختن اشتاین

هزینه های کلی تحصیل در لیختن اشتاین

افرادی که قصد مهاجرت تحصیلی به خارج از کشور را دارند، باید حتما به هزینه های خود در کشور میزبان نیز توجه داشته باشند. هزینه هایی که دانشجویان به عنوان دانشجو در لیختن اشتاین پرداخت می کنند، معمولا در هر سال کمتر از 2000CHF (فرانک سوئیس) است. در این شرایط است که فرد می تواند تجربه خوبی از تحصیل خود در این کشور داشته باشند. با توجه به این که دانشجویان در این کشور امکان کار ضمن تحصیل را خواهند داشت، می توان به این نکته اشاره کرد که آن ها برای تامین هزینه های زندگی خود در این کشور نیز دچار چالش های اساسی نخواهند شد. در صورتی که تمایل به تحصیل در بهترین کشورهای جهان دارید، حتما با مشاورین ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در تماس باشید.

سوالاتی درباره اعزام دانشجوی به لیختن اشتاین

برخی از مهم ترین پرسش هایی که در این رابطه مطرح می شوند عبارتند از:

 • آیا لیختن اشتاین مقصد مناسبی برای تحصیل است؟ خیر بهتر است فرد کشورهای دیگری را برای تحصیل خود انتخاب کند.
 • آیا هزینه های اعزام دانشجو به لیختن اشتاین بالا است؟ خوشبختانه لیختن اشتاین یکی از کشورهای با کیفیت بالای زندگی و هزینه های معقول تحصیل است. هزینه های زندگی در این کشور شباهت های زیادی به سوئیس دارد.
 • مهم ترین چالش اعزام دانشجو به لیختن اشتاین چیست؟ باید به این نکته اشاره کرد که این کشور از نظر آموزش، دانشگاه های قدرتمندی در اختیار ندارد.
امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *