مهاجرت تحصیلی استرالیا

اعزام دانشجو به استرالیا

Rate this post

در سال‌های اخیر، تقاضای زیادی برای مهاجرت به استرالیا به منظور تحصیل وجود داشته است و اعزام دانشجو به استرالیا با روند چشمگیری مواجه بوده است. از همه نقاط دنیا، تعداد زیادی از دانشجویان متقاضی تحصیل در این کشور بوده اند. دلیل آن هم این است که این کشور از زیبایی های خاصی برخوردار است. علاوه بر این، سبک زندگی آمریکایی و توسعه اقتصادی بالایی که در استرالیا وجود دارد مورد توجه دانشجویان قرار گرفته است.

علاوه بر این موارد، نیاز این کشور به نیروی کار موجب شده که دانشجویان تمامی کشورها، خواهان آن باشند که در این کشور تحصیل کنند و به تبع آن بتوانند ویزای تحصیلی استرالیا را دریافت نمایند تا بتوانند اقامت این کشور را دریافت نمایند.

در سال 2018 شرایط خاصی برای اعزام دانشجو به کشور استرالیا به‌ وجود آمده است که این شرایط را در این مقاله شرح می دهیم. به علاوه شرایط اخذ ویزای تحصیلی استرالیا را بیان کرده و بررسی می نمائیم.

شرایط مورد نیاز اعزام دانشجو به استرالیا

پیش از آن که برای اخذ ویزای تحصیلی استرالیا اقدام شود، باید دانشجو در یکی از آموزشگاهای معتبر استرالیا به طور تمام وقت ثبت نام نماید و برای دانشجو یا دانش آموزی که زیر 18 سال می باشد، باید قبل از سفر، برنامه ریزی لازم جهت تامین هزینه های زندگی انجام شود.

طبق مدت اعتبار ویزا ، ویزای دانشجویی استرالیا به صورت زیر است:

مدت زمان تحصیلات دانشجو  زمان ارائه ویزا به دانشجو
بیش از 10 ماه تحصیل معمولا تا ماه مارچ سال بعد
بیش از 10 ماه و پایان آن تا اکتبر سال بعد بیش از 2 ماه بعد از پایان تحصیل
کمتر از 10 ماه تحصیل معمولا یک ماه بعد از تحصیل

طبق میزان زمانی که تحصیل در استرالیا به طول می انجامد، مدت زمان صدور ویزای دانشجویی نیز می تواند تا 5 سال متغیر باشد. برای یکسری از رشته ها زمان تحصیل متفاوت می باشد. به عنوان مثال برای دانشجویان پزشکی یا معماری تقریبا 6 سال یا بیشتر طول میکشد تا تحصیلات خود را به پایان رسانند.

مدت زمان اخذ ویزا

به طور معمول، 4 هفته طول میکشد تا روی پرونده های دانشجویی تصمیم گرفته شود. اضافه شدن این زمان ممکن است دلایل مختلفی داشته باشد. از جمله این عوامل می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • مدارک لازم تکمیل نباشد و یا اینکه مدارک مربوطه کم و ناقص باشد.
  • درصورتی که مدارک بیشتری از سوی افسر بررسی کننده پرونده درخواست شود.
  • درصورتی که افسر پرونده درخواست انگشت نگاری آزمایشات پزشکی بدهد.

دانشجو باید در یکی از دوره های CRICOS که مورد قبول قرار گرفته است ثبت نام کرده باشد و پذیرفته شده باشد. بعلاوه، اگر شخص خارج از کشور استرالیا اقدام کرده است، باید تاییدیه CoE نیز گرفته باشد.

همان گونه که گفته شد برای اعزام دانشجو به استرالیا برای سنین کمتر از 18 سال، باید ثابت شود که تمام هزینه های تحصیل و زندگی آن ها از قبل فراهم می شود و برای آن برنامه ریزی انجام شده است. مثلا اگر پدر و مادر دانشجو یا دانش آموز هزینه را تقبل میکند، باید مدارک آن ارائه شود.

هزینه ویزای تحصیلی استرالیا 

در کشور استرالیا، هزینه لازم برای ویزای تحصیل به صورت زیر است:

  • مبلغ ۵۵۰ دلار استرالیا برای هر متقاضی اصلی
  • مبلغ 410 دلار برای همراهان وی( بالای 18 سال)
  • مبلغ 135 دلار برای همراهان زیر 18 سال

نکته مهم این است که این مبالغ به هیچ وجه برگردانده نمی شود.

بررسی نمودن این امر که فرد برای اقامت میخواهد ویزای تحصیلی استرالیا را اخذ کند یا برای تحصیل، بر عهده افسر های اداره مهاجرت استرالیا می باشد. از طریق روند GTE این امر صورت می پذیرد. این احتمال نیز وجود دارد که اگر افسر پرونده متوجه شود که شخص قصد مهاجرت و اقامت در استرالیا را دارد( قصد او برای تحصیل نیست)، ویزای او رد گردد.

الزامات زبان انگلیسی

در صورت عدم ارائه مدرک زبان، گرفتن ویزا امکان پذیر نیست. نمره معادل 5.5 ایلتس حداقل نمره قابل قبول در بیشتر مراکز تحصیلی استرالیا می باشد. دانشجو باید این آزمون را حداکثر 2 سال قبل از اپلای کردن انجام داده باشد. اگر در آزمون نمره دانشجو 5 باشد، باید یک دوره 10 هفته ای را بگذراند. درصورتی که در آزمون نمره دانشجو 4.5 شود، باید یک دوره4 الی 5 ماهه را بگذراند.

گواهی عدم سوء پیشینه و گواهی پزشکی

گواهی عدم سوء پیشینه از جمله مدارکی است که دانشجو باید آن را ارائه نماید. اگر این گواهی به زبان غیر انگلیسی است، باید به زبان انگلیسی ترجمه شود. اگر دانشجو یکسال به بالا در دیگر کشور های دنیا اقامت داشته باشد، باید این گواهی را از آن کشورها نیز دریافت کند.

برای آن که اعزام دانشجو به استرالیا صورت پذیرد، آزمایشات پزشکی ویژه ای توسط پزشک معتمد انجام می شود. این آزمایشات برای خود دانشجو الزامی است. اگر آفیسر درخواست این آزمایشات را برای همراهان متقاضی بدهد، باید همراهان نیز انجام دهند. در غیر این صورت انجام آزمایشات برای همراهان الزامی نیست. مبلغ این ازمایشات نیز بستگی به آنکه در کدام کشور انجام می پذیرد، متفاوت خواهد بود.

هزینه های زندگی در استرالیا 

هزینه زندگی در استرالیا از تاریخ ۱ جولای ۲۰۱۶  اینگونه تعریف شده است:

  • مبلغ 20 هزار دلار استرالیا به منظور هزینه های زندگی باید کنار گذاشته شود.
  • مبلغ 10 هزار دلار استرالیا برای همسر و برای هر فرزند تقریبا 3000 دلار باید به سفارت ارائه شود.
  • مبلغ 8 هزار دلار برای فرزندی که قصد تحصیل دارد نیز باید در نظر داشت.

قصد ما بر این بوده است که در این مقاله موضوع اعزام دانشجو به استرالیا و شرایط و قوانین اخذ ویزای تحصیلی استرالیا را به طور کامل برای متقاضیان محترم توضیح دهیم. امید است که مطالب گفته شده برای شما عزیزان مفید بوده باشد. به صورت کلی مهاجرت به استرالیا از طریق تحصیل جزء پرهزینه ترین مسیرهای مهاجرت به استرالیا محسوب می شود.

متقاضیان محترم اگر در زمینه ی اعزام دانشجو به استرالیا سوالی دارند، می توانند با موسسه سفیران سروش سعادت تماس گرفته و از مشاورین ما در موسسه راهنمایی بگیرند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده − هفده =