مهاجرت تحصیلی قبرس

اعزام دانشجو به قبرس

اعزام دانشجو به قبرس

شاید مراجع مختلفی در ایران جهت اعزام دانشجو به قبرس وجود داشته باشد، که شما با تحقیقات کامل می توانید برای اخذ ویزای تحصیلی از آنها مشورت بگیرید. جهت اخذ ویزای تحصیلی قبرس همانند هر کشوری شرایط و قوانینی وضع شده است که موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در این مقاله تصمیم دارد به بررسی این موارد بپردازد، و اطلاعات دقیق و مفیدی را در اختیار متقاضیان قرار دهد، برای طی نمودن این مسیر شما در ابتدا نیاز به اخذ پذیرش در یک موسسه آموزشی یا دانشگاه های این کشور خواهید داشت تا وارد مرحله دوم یعنی اخذ ویزا گردید.

راه های مهاجرت به قبرس 

در سال های اخیر افراد زیادی تقاضا مهاجرت به این کشور را دارند، باید بدانید که روش های متفاوتی برای مهاجرت به این کشور وجود دارد که متقاضیان باید با توجه به شرایط خود بهترین روش را برای مهاجرت انتخاب نمایند. متقاضیان می توانند از طریق: تحصیل، سرمایه گذاری، کار، ثبت شرکت، ازدواج و تولد فرزند در سال 2019 به این کشور مهاجرت نمایند، اگر شما قصد دارید از طریق تحصیل به این کشور مهاجرت کنید و در دانشگاه های این کشور به ادامه تحصیل مشغول شوید پیشنهاد می شود این مقاله را که در رابطه با اعزام دانشجو به قبرس مطالعه نمائید.

شرایط اعزام دانشجو به قبرس 

در رابطه با اعزام دانشجو به قبرس باید به بررسی تحصیل و شرایط تحصیل در این کشور پرداخته شود. متقاضیان می توانند برای ادامه تحصیل در دانشگاه های این کشور در مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری مشغول به تحصیل شوند. یکی از مسائلی که برای دانشجویان وجود دارد مدرک زبان انگلیسی می باشد.

باید به این نکته اشاره کرد که برای تحصیل در قبرس نیازی به ارائه مدرک زبان انگلیسی نمی باشد و متقاضیان می توانند بدون مدرک زبان از دانشگاه های این کشور پذیرش دریافت نمایند. متقاضیانی که مدرک ندارند باید قبل از ورود به دانشگاه در دوره های زبان در نظر گرفته شده شرکت نمایند و مدرک IELTS 6 را دریافت نمایند و سپس وارد دانشگاه شوند. متقاضیان باید قبل از شرکت در دوره های زبان، دانشگاه و رشته تحصیلی خود را انتخاب نمایند و پذیرش دریافت نمایند. دانشجویان به این نکته توجه داشته باشند که تنها برای ادامه تحصیل در مقطع لیسانس امکان پذیرش بدون مدرک زبان وجود دارد. افرادی که قصد ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری را دارند باید مدرک زبان IELTS 6.5 و یا IELTS 7 را ارائه نمایید.

اعزام دانشجو به قبرس در مقطع کارشناسی

جهت اعزام دانشجو به قبرس برای تحصیل در دوره کارشناسی باید بدانید که مدت تحصیل در این دوره چهار سال می باشد، در این مقطع دروس به زبان انگلیسی تدریس می شود. برای تصیل در این دوره ارائه مدرک زبان نیز الزامی نمی باشد و متقاضیان می توانن بدون مدرک زبان در این دوره ثبت نام کرده و پذیرش دانشگاه را دریافت نمایند، اما قبل از ورود به دانشگاه دانشجو باید دوره های زبان را بگذراند و مدرک مورد نظر را دریافت نمایند، اما افرادی که تصمیم دارند مدرک زبان را در کشور شان دریافت نمایند، برای تحصیل در این مقطع باید مدرک IELTS 6.5 را ارائه نمایند. هزینه تحصیل برای هر ترم در این مقطع با توجه به رشته تحصیلی بین 3.500 تا 4.500 دلار می باشد. در ایم مقطع امکان اخذ بورسیه تحصیلی نیز وجود دارد.

اعزام دانشجو به قبرس در مقطع کارشناسی ارشد

برای اعزام دانشجو به قبرس و تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد متقاضیان باید به مدت دو سال به تحصیل بپردازند. دروس تحصیلی در این مقطع به زبان انگلیسی تدریس می شود. امکان اخذ بورسیه تحصیلی نیز در این مقطع برای دانشجویان وجود دارد، شهریه در نظر گرفته شده برای تحصیل در این مقطع تحصیلی با توجه به رشته های تحصیلی متفاوت می باشد اما به صورت کلی می توان گفت هزینه تحصیل مبلغی بین 4500 تا 5000 دلار می باشد. برای تحصیل در مقطع فوق لیسانس متقاضیان باید مدرک زبان ارائه نمایند. مدرک زبان مورد نیاز برای این مقطع IELTS 6.5 می باشد. شروع ترم های تحصیلی در این مقطع در ماه سپتامبر و ماه فوریه می باشد.

اعزام دانشجو به قبرس در مقطع کارشناسی ارشد

اعزام دانشجو به قبرس در مقطع دکتری

طول مدت تحصیل در این دوره سه سال می باشد. برای تحصیل در این مقطع تحصیلی نیز متقاضی باید مدرک زبان IELTS 7 ارائه نماید و امکان تحصیل بدون مدرک زبان انگلیسی در مقطع دکتری وجود ندارد. در مقطع دکتری دانشجویان نمی توانند بورسیه تحصیلی دریافت نمایند. جهت اعزام دانشجو به قبرس برای تحصیل دکترا در قبرس متقاضیان باید از هزینه های تحصیل نیز آگاه باشند. هزینه های تحصیل با توجه به رشته تحصیلی متفاوت می باشد ولی به طور میانگین می توان گفت شهریه هر ترم تحصیلی مبلغی بین 10000 تا 15000 دلار می باشد.

مدارک مورد نیاز جهت اخذ پذیرش قبرس

برای اخذ پذیرش از دانشگاه دانشجویان باید مدارک ارائه نمایند که در ادامه به بررسی این مدارک می پردازیم.

 • ارائه مدرک تحصیلی دیپلم و پیش دانشگاهی
 • ارائه ریز نمرات مدرک تحصیلی دیپلم و پیش دانشگاهی
 • ارائه پاسپورت معتبر
 • ارائه شناسنامه و ترجمه تمامی صفحات
 • ارائه گواهی تمکن مالی
 • ارائه انگیزه نامه

هزینه زندگی در قبرس

یکی از مواردی که برای مهاجران مهم می باشد هزینه های زندگی در قبرس می باشد. تمامی افراد می دانند که هزینه های زندگی با توجه به نوع زندگی و محل زندگی فرد متفاوت می باشد. اما در ادامه به صورت کلی به بررسی هزینه های دانشجویی در قبرس می پردازیم، دانشجویان باید در سال برای هزینه زندگی مبلغی بین 10000 تا 12000 یورو در نظر بگیرند. هزینه ماهانه اجاره آپارتمان تک خواب در مرکز شهر چهارصد یورو می باشد. برای اجاره آپارتمان یک خوابه در خارج از مرکز شهر فرد باید ماهانه مبلغ سیصد یورو بپردازد. اگر فردی قصد دارد آپارتمان دو خواب و سه خواب اجاره کند باید ماهانه حدودا 600 یورو بپردازد.

رشته های تحصیلی در دانشگاه های قبرس

در دانشگاه های این کشور امکان تحصیل در رشته های مختلفی وجود دارد. در ادامه به چند مورد از رشته های تحصیلی پرطرفدار در دانشگاه های قبرس اشاره خواهیم کرد.

 • رشته طراحی گرافیک
 • رشته مهندسی عمران
 • رشته مهندسی محیط زیست
 • رشته روابط بین الملل
 • رشته مهندسی سیستم های اطلاعاتی
 • رشته مدیریت گردشگری و مهمانداری
 • رشته زبان و ادبیات انگلیسی و آموزش زبان انگلیسی
 • رشته سیستم های مدیریت اطلاعات
 • رشته طراحی داخلی
 • رشته معماری

در این مقاله به بررسی اعزام دانشجو به قبرس و شرایط تحصیل در دانشگاه های این کشور پرداخته شد. برای مطالعه بیشتر می توانید به سایت موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت مراجعه کرده و مقالاتی مثل کار ضمن تحصیل در قبرس و تحصیل در قبرس را مطالعه نمائید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *