صفحه اصلی » کانادا » اعزام دانشجو به کانادا

اعزام دانشجو به کانادا

اعزام دانشجو به کانادا
نوشته شده توسط newadmin | کانادا | دیدگاه ۱

اعزام دانشجو به کانادا

مراجع اصلی اعزام دانشجو به کانادا در ایران را می شناسید؟ وکلا، موسسات حقوقی و دفاتر اعزام دانشجو چه نقشی در این زمینه ایفا می کنند؟

اگر هم اکنون قصد تحصیل در خارج از کشور را دارید و برای طی نمودن این پروسه علم و آگاهی لازم را ندارید بهترین مرجع و همراه شما برای اعزام دانشجو به کانادا موسساتی هستند که سال ها در این زمینه فعالیت قانونی کرده اند، شما می توانید با تحقیق و ارزیابی، بهترین آن ها را برای انجام پروسه مهاجرتی خود انتخاب نمائید.

در میان طرق مهاجرت، اخذ ویزای تحصیلی و تحصیل در کشورهای برتر می تواند شروع خوبی برای ورود به کشور مورد نظر باشد تا در نهایت متقاضی بتواند پس از اتمام تحصیل به اقامت دائم آن کشور دست یابد، حال این پروسه از کجا شروع می شود و نیاز به چه مدارک و شرایطی دارد؟

 

مهاجرت و اعزام دانشجو به کانادا

اگر به هر دلیلی به فکر مهاجرت افتاده اید حتما با رعایت اصول اولیه پا به این پروسه بگذارید، چرا که قوانین مهاجرتی و مخصوصا قوانین کشورهای انگلیسی زبان که سیل مهاجرت به سمت این کشورهاست، دست خوش تغییرات بسیاری می شوند و نمی توان شرایط را مانند سابق دانست به عنوان مثال اگر شخصی از دوستان یا اقوامتان در سال های اخیر موفق به اخذ ویزای تحصیلی شده است به این معنا نخواهد بود که شما هم می توانید این ویزا را دریافت نمائید.

دستیابی به ویزای تحصیلی در هر کشوری به شرایط سنی مناسب، تحصیلات و اعتبار دانشگاه، نمرات و معدل متقاضی، مدرک زبان فرد، شرایط مالی و بسیاری از موارد دیگر وابسته می باشد. همانطور که مطالعه فرمودید در صورتی که خود شما از نحوه اخذ پذیرش و دریافت ویزای تحصیلی کشوری نظیر کانادا آگاهی ندارید بهتر است این کار را با کمک یک وکیل و متخصص انجام دهید، موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت آماده ارائه هر نوع خدمات مشاوره ای برای دریافت پذیرش از دانشگاه های کانادا و اخذ ویزای تحصیلی این کشور می باشد.

 

کشور کانادا

کشور کانادا یکی از کشورهایی است که همواره بین بهترین گزینه های مهاجرتی قرار گرفته و از کشورهای مهاجر پذیر قلمداد می شود.

از جنبه های زیادی می توان این کشور را برای مهاجران مناسب دانست و دلایل زیادی می تواند این موضوع را اثبات نماید که شاید مهمترین دلیل آن نیاز این کشور به نیروی انسانی و مهاجر است.

افراد هر ساله بر اساس نیاز کشور کانادا به نیروی متخصص به این کشور مهاجرت می کنند که می توان گفت بهترین راه مهاجرت به کانادا نیز استفاده از چنین برنامه هایی می باشد که بتوان با کمترین هزینه به بهترین کشور دنیا مهاجرت کرد.

با توجه به آمار اخذ شده در سال های اخیر، کشور کانادا در صدر کشورهای انگلیسی زبان است که توانسته بیشترین میزان دانشجوی بین المللی را به خود جذب کند.

ناگفته نماند که این آمار بسیار مطلوبی برای کشور کانادا که دارای دانشگاه های رایگان نمی باشد، محسوب می شود، چرا که بسیاری از دانشجویان بین المللی مایل به ادامه تحصیل در کشورهایی با نظام آموزشی رایگان نظیر کشورهای فرانسه، نروژ، آلمان و اتریش می باشند.

حال برای اعزام دانشجو به کانادا باید از کجا شروع کرد؟ اولین قدم برای این امر اخذ پذیرش از یک مرکز آموزشی در کشور کاناداست، در این مرحله باید بسته به نوع برنامه تحصیلی متقاضی شرایط و مدارک لازم به کالج یا دانشگاه مورد نظر ارائه گردد.

 

تحصیل قبل از دانشگاه در کانادا

در حال حاضر یکی از برنامه های پر تقاضا در بحث اعزام دانشجو به کانادا، تحصیل در مدارس یا مقاطع پیش از شروع دانشگاه می باشد.

اگر والدین تمایل داشته باشند برای تحصیل فرزند خود در کشور کانادا پیش از دانشگاه اقدام نمایند، می توانند این کار را قبل از رسیدن سن فرزند به دانشگاه، از سن 6 تا 18 سالگی در کالج ها و مدارس کانادا شروع کنند. این مسیر می تواند در آینده شرایط اخذ اقامت را برای خانواده متقاضی نیز فراهم سازد.

افرادی که از طریق این نوع مهاجرت اقدام می نمایند معمولا دو دسته اند:

  • پدر و مادرهایی که خود قصد مهاجرت به کانادا را دارند اما شرایط آنها برای اقدام از طریق برنامه های مهاجرتی فراهم نیست
  • افرادی که از وسع مالی کافی برای پرداخت هزینه های تحصیل و زندگی بهره مند هستند و ترجیحشان این است که فرزندشان از سنین پایین در نظام آموزشی پایه این کشور درس بخوانند که به مراتب شرایط اقامت در آینده این فرزند بسیار مثبت خواهد بود.

اگر شما هم تمایل به تحصیل فرزند خود در کشور کانادا دارید پیشنهاد می شود از شرایط فعلی استفاده نمائید، چرا که فرزندان در این سن بهتر از هر شرایط دیگری ویزا می شوند و همچنین شرایط اداره مهاجرت کانادا جهت صدور ویزا برای ایرانیان مطلوب است.

 

اعزام دانشجو به کانادا پس از اخذ مدرک دیپلم

تحصیلات دانشگاهی

دانشجویانی که قصد تحصیل در دانشگاه دارند پس از اخذ دیپلم می توانند وارد مقطع ۴ ساله لیسانس در کانادا شوند که معدل مطلوب و سطح زبان متقاضی در اخذ پذیرش و ویزای فرد تاثیرگذار خواهد بود.

متقاضیان که نتوانسته اند مدرک زبان مناسب ارائه دهند یا از نظر آکادمیک در سطح قابل قبولی قرار ندارند می توانند وارد دوره آماده سازی یا پری بچلر ( Pre-bachelor) شوند.

دانشجویان می توانند با مدرک لیسانس، معدل مطلوب و سطح زبان مناسب (آیلتس ۶ یا ۶.۵) وارد دوره یک تا ۲ ساله فوق لیسانس شوند و به صورت ریسرچ یا کورس (یا ترکیبی از هر دو) به تحصیل در این کشور بپردازند. دانشجویانی که رزومه مناسب دارند می توانند از دولت کمک هزینه مالی دریافت کنند.

متقاضیانی که نتوانسته اند مدرک زبان مناسب ارائه دهند یا از نظر آکادمیک در سطح دوره فوق لیسانس نمی باشند، با ارائه مدرک لیسانس خود می توانند در دوره های پری مستر (Pre-master) شرکت کنند.

متقاضیان تحصیل در دوره دکتری با ارائه مدرک لیسانس و فوق لیسانس خود، معدل مطلوب و سطح زبان مناسب می توانند ۳ تا ۵ سال به تحصیل پرداخته و با ارائه پروژه خود مدرک دکتری دریافت نمایند. اعطای بورس یا کمک هزینه تحصیلی در این مقطع نسبت به سایر مقاطع بیشتر می باشد.

 

کالج های فنی

یکی دیگر از برنامه های تحصیلی در کانادا که پر درخواست می باشد تحصیل در دوره های یک یا دو ساله کالج ها برای ورود بهتر به بازار کار این کشور است، اگر شما علاقه ای به تحصیل بلند مدت در دانشگاه های کانادا ندارید می توانید دوره های آموزش حرفه ای و عملی در کالج های این کشور داشته باشید تا بتوانید سریع تر وارد بازار کار شوید، این دوره ها پس از اخذ مدرک دیپلم یا پس از اتمام مقطع کارشناسی برای متقاضیان قابل ارائه می باشد اما با توجه به شانس ویزا برای ایرانیان، بیشتر متقاضیان پس از اتمام تحصیل دوره کارشناسی خود برای ورود به این دوره ها اقدام می نمایند.

 

سایر دوره های تحصیلی در کانادا

علاوه بر دوره های مطرح شده در کشور کانادا، دانشجویان می توانند در دوره های زیر به تحصیل بپردازند:

  • دوره دیپلما در کانادا (graduate diploma۹)
  • دوره پست بک در کانادا/ لیسانس پیشرفته (post bac)
  • دوره سرتیفیکیت در کانادا (Certificate Programs)
  • دوره دیپلما در کانادا (Diploma Programs)
  • دوره ترکیبی در کانادا (Collaborative & Joint Degree Programs)
  • دوره کو آپ در کانادا (Co-op Programs)
  • دوره کارورزی در کانادا (Apprenticeship Programs)

توجه نمایید که شانس افراد برای پذیرش در دوره های مختلف کانادا و اخذ ویزا از این کشور به شرایط و رزومه هر شخص بستگی دارد که بهتر است قبل از اقدام از وکیل خود در مورد شانس دریافت پذیرش و ویزا مشاوره بگیرید.

پیشنهاد می کنیم برای دریافت اطلاعات دقیق تر در خصوص تحصیل در کانادا و شرایط ویزای تحصیلی کانادا بر روی لینک ارائه شده کلیک نمایید.

 

توصیه کارشناسان

با توجه به تجربه وکلای ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت که خوشبختانه در سال اخیر بیشترین تعداد ویزای تحصیلی کانادا را برای متقاضیان خود دریافت نموده است، پیشنهاد می شود به افراد و موسساتی اعزام دانشجو به کانادا که نسبت به آنها شناخت ندارید و از تجربه کاری آنها بی خبرید راحت اطمینان نکنید، چرا که در مواردی افرادی سودجو در خارج از کشور با اخذ پول های بسیار از متقاضیان، هیچ اقدامی در خصوص پرونده آن ها نکرده و موفق به اخذ ویزا نشده اند و یا افراد غیر متخصص در داخل ایران با مشاوره اشتباه و ارائه مدارک اشتباه امکان اخذ ویزا را برای متقاضیان این امر از بین برده اند.

شما می توانید از طریق تماس تلفنی با دفتر موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت از شرایط مهاجرت به کانادا و قوانین فعلی آن آگاه شوید و در صورت برآورده نمودن شرایط با ارائه بهترین مدارک و بالاترین شانس جهت اخذ ویزای تحصیلی کانادا اقدام نمائید.

اعزام دانشجو به کانادا
5 (100%) 5 votes
دیدگاه ها