ویزای تحصیلی

اعزام دانشجو به گرنادا

اعزام دانشجو به گرنادا

اعزام دانشجو به گرنادا که به عنوان جزیره ادویه نیز شناخته می شود، تاریخ و تجربه ای غنی را برای کسانی که به آن سفر می کنند ارائه می دهد. با سواحل گرم و شن ‌های نرم، جزیره ملت، که از مجموعه ‌ای از جزایر از جمله کاریاکو و مارتینیک تشکیل شده است، فرصت ‌هایی را برای کشف گنجینه‌ های طبیعی آن با غواصی در آب ‌های استوایی یا کاوش در اعماق جنگل‌ های بارانی‌ خود فراهم می ‌کند. در حالی که محیط آن برای همه کسانی که از آن بازدید می ‌کنند، آن را به یک شگفتی طبیعی تبدیل می ‌کند، سیستم ‌های حقوقی و سیاسی آن قدرت و عزم مردم و کشوری را نشان می‌دهد که هنوز در استقلال جدید اما از نظر فرهنگ و سنت قدیمی است. در سال 1498 کریستف کلمب و خدمه‌ وی با سانتا ماریا اولین اروپایی‌ هایی بودند که به جزیره نگاه کردند.

خلوص و زیبایی جزیره او را چنان تحت تأثیر قرار داد که نام آن را Concepcion گذاشت. مدت ‌ها قبل از کلمب، آمریکایی ‌های آراواک سواحل آمریکای جنوبی را ترک کردند و راه خود را به گرنادا پیدا کردند. آراواک ها جامعه ای پیشرفته و از اولین کسانی بودند که به دریاها رفتند. تقریباً 200 سال پس از آن که کلمب برای اولین بار گرنادا را دید، فرانسوی ها کنترل قبیله کارائیب را در دست گرفتند. با توجه به این که گرنادا از بهترین نقاط برای ادامه تحصیل و اعزام دانشجو بخصوص برای تحصیل در رشته های مختلف پزشکی می باشد، این نوشتار راهنمایی برای هموطنان عزیز جهت تحصیل و اعزام دانشجو می باشد که توسط کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تهیه شده است.

شرایط اعزام دانشجو به گرنادا

اعزام دانشجو به گرنادا و ادامه تحصیل در دانشگاه های این کشور برای متقاضیانی که در خارج از گرنادا زندگی می کنند و دانشجویان بین المللی به شمار می روند، با توجه به ملیت و پاسپورت آنها، دارای شرایط خاص می باشد. برای مثال، شهروندان آمریکایی، کانادایی و انگلستان برای مهاجرت تحصیلی و اقامت در گرنادا شرایط آسان تری نسبت به سایر مردم دنیا دارند.

در خصوص شهروندان ایرانی، تمامی متقاضیانی که مایل به اعزام دانشجو به گرنادا و ادامه تحصیل در دانشگاه های این کشور هستند، حتما باید ویزای تحصیلی معتبر کسب کنند و قبل از آن، با توجه به دانشگاه و برنامه تحصیلی که قصد دارند در آن شرکت کنند و مشغول به تحصیل شوند، باید با ارائه مدارک مورد نیاز به دانشگاه مربوطه، اقدام به اخذ پذیرش تحصیلی کنند تا موفق به نامه پذیرش تحصیلی معتبر از دانشگاه مورد نظر خود شوند. با توجه به طبیعت و مناظر بی نظیر، فرصت های مختلف کاری، امکان آشنایی با مردم و فرهنگ های مختلف، کمک هزینه های تحصیلی متفاوت و سایر مزایایی که اعزام دانشجو به گرنادا به همراه دارد، هر ساله به تعداد متقاضیان و دانشجویان بین المللی که اقدام به اخذ پذیرش تحصیلی در دانشگاه های این کشور می کنند، افزوده می شود.

در جدول زیر به تعداد دانشجویان دانشگاه های گرنادا اشاره شده است:

دانشجویان دانشگاه های گرنادا

بررسی هزینه تحصیل جهت اعزام دانشجو به گرنادا

یکی از اصلی ترین موضوعاتی که کشورهای مختلف جهان باید قبل از آغاز فرآیند اعزام دانشجو به گرنادا، مورد بررسی قرار دهند، هزینه تحصیل در گرنادا می باشد. هزنیه تحصیل در گرنادا با توجه به ارائه آموزش های پیشرفته در سطح بین المللی، از میزان بالایی برخوردار است. اما در نقطه مقال، هزینه تحصیل در گرنادا به نسبت اغلب کشورهای حوزه کارائیب پایین تر است. همچنین علاوه بر هزینه تحصیل، هزینه زندگی در گرنادا به طور قابل توجهی کمتر از سایر مکان های تحصیلی بین المللی مانند ایالات متحده آمریکا، فرانسه و انگلستان است. البته هزینه تحصیل در گرنادا بسته به سبک زندگی دانشجویان دراین کشور متفاوت خواهد بود.

در نمودار زیر می توانید بخش های کلیدی در هزینه های تحصیل دانشجویان اعزامی در گرنادا را مشاهده فرمایید:

بخش های کلیدی در هزینه های تحصیل دانشجویان اعزامی در گرنادا

شرایط پذیرش دانشگاه ها جهت اعزام دانشجو به گرنادا

شرایط پذیرش دانشگاه های گرنادا به نسبت اغلب کشورهای مدرن اروپایی و آمریکایی، بسیار ساده تر صورت می گیرد. زیرا دانشگاه های این کشور برای ثبت نام متقاضیان از بورکراسی های اداری پیچیده ای در این زمینه استفاده نمی کنند. همچنین الزامات پذیرش دقیق در گرنادا، توسط هر موسسه به صورت جداگانه تنظیم می شود که به بسته به نوع و محلی تحصیل شما در این کشور می تواند متفاوت باشد. با این حال برای پذیرش در دانشگاه های گرنادا الزامی است که دانشجویان باید تحصیلات متوسطه را به پایان رسانده باشند. یکی دیگر از شرایط پذیرش در دانشگاه های گرنادا شرکت در آزمون های زبان انگلیسی است. از سوی دیگر ممکن است نمرات مورد نیاز بین موسسات به خصوص در دروس زبان انگلیسی متفاوت باشد.

مراحل اعزام دانشجو به گرنادا

قبل از مهاجرت به گرنادا و اعزام دانشجو به این کشور، تمامی دانشجویان و متقاضیان بین المللی حتما باید از مراحل اعزام دانشجو به گرنادا اطلاعات کامل کسب کنند. همانند سایر کشورهای دنیا، اعزام دانشجو به گرنادا و مهاجرت تحصیلی به این کشور نیاز به اخذ پذیرش تحصیلی و جمع آوری مدارک مورد نیاز جهت درخواست ویزای تحصیلی گرنادا دارد.

در جدول زیر به تمامی مراحل اعزام دانشجو به گرنادا اشاره شده است:

مراحلامور
1جمع آوری مدارک برای اخذ پذیرش تحصیلی
2ارسال مدارک به دانشگاه مورد نظر برای اخذ پذیرش تحصیلی
3دریافت نامه پذیرش از دانشگاه مورد نظر در گرنادا
4رزرو وقت سفارت و جمع آوری مدارک و اسناد مورد نیاز برای درخواست ویزا
5پرداخت هزینه درخواست ویزا و تکمیل فرم ویزا با حضور در جلسه سفارت
6ثبت درخواست ویزا و انتظار برای دریافت ویزا
7دریافت ویزای تحصیلی گرنادا و سفر به این کشور

بعد از این که متقاضیان و دانشجویان وارد خاک گرنادا شدند، مجوز اقامت 1 ساله تحصیلی دریافت می کنند. شایان ذکر است که دانشجویانی که قصد دارند به صورت کوتاه مدت در دوره های مختلفی که تا 6 ماه به طول می انجامد شرکت کنند، نیازی به تمدید مجوز اقامت و ویزای تحصیلی خود نخواهند داشت. دانشجویانی که در برنامه های تحصیلی شرکت می کنند که از 4 تا 7 سال (برنامه های پزشکی و دکترا) به طول می انجامد، نیاز به تمدید مجوز اقامت و ویزای تحصیلی خود در گرنادا خواهند داشت و حتما باید حداقل 45 روز قبل از اتمام اعتبار مجوز اقامت و ویزای خود درخواست خود را برای تمدید آن اعلام کنند در غیر این صورت احتمال ریجکت شدن درخواست وجود دارد.

مراحل اعزام دانشجو به گرنادا

دلایل ترغیب متقاضیان تحصیل به گرنادا

با توجه به این که دلایل زیادی برای ادامه تحصیل در گرنادا وجود دارد، اما به دلیل تنوع و زیبایی فوق العاده این کشور، گرنادا یک مقصد عجیب و غریب برای افرادی می باشد که از کشورهای خارجی به این کشور سفر یا مهاجرت می کنند. آب و هوای زیبا، سبک زندگی آرام و مناظر زیبا، گرنادا را به مقصدی عالی برای مطالعه تبدیل کرده اند و هر ساله تعداد دانشجویان و متقاضیان بیشتری برای ادامه تحصیل وارد دانشگاه های این کشور می شوند. گرنادایی ‌ها آشکارا از تنوع استقبال می‌کنند و بسیاری از قومیت‌ ها، زبان ‌ها و فرهنگ‌ها به طور مسالمت ‌آمیز در این کشور همزیستی دارند. علاوه بر این، بسیاری از دانشگاه‌ های گرنادا چشم ‌انداز بین ‌المللی و ارتباطات جهانی دارند، به این معنی که برنامه ‌های آموزش انگلیسی بسیار رایج هستند و شرکت در برنامه تحصیلی که به انگلیسی تدریس می شوند بسیار آسان است.

برخی از برجسته ترین رشته های تحصیلی در دانشگاه های گرنادا که عامل جذب دانشجویان بین المللی هستند عبارتند از:

  • پزشکی
  • دندانپزشکی
  • داروسازی
  • دامپزشکی
  • مدیریت بهداشت و تجارت بین المللی
  • علوم و هنر

شرایط تحصیل پزشکی در گرنادا

به طور کلی، ادامه تحصیل هر کشور خارجی نیازمند اطلاعات کامل درباره کشور و دانشگاه مقصد می باشد و با بهره مندی از خدمات متخصصان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت، هموطنان عزیز می توانند اطلاعات کامل و مفید در هر زمینه مهاجرتی و حقوقی کسب کنند.

متداول ترین سوالات اعزام دانشجو به گرنادا

این بخش به پاسخ دهی پرتکرارترین سوالات شما اختصاص داه شده است:

  • شرایط پذیرش دانشگاه ها جهت اعزام دانشجو به گرنادا به چه صورت است؟ شرایط پذیرش دانشگاه های گرنادا به نسبت اغلب کشورهای مدرن اروپایی و آمریکایی، بسیار ساده تر صورت می گیرد. زیرا دانشگاه های این کشور برای ثبت نام متقاضیان از بورکراسی های اداری پیچیده ای در این زمینه استفاده نمی کنند. همچنین الزامات پذیرش دقیق در گرنادا، توسط هر موسسه به صورت جداگانه تنظیم می شود که به بسته به نوع و محلی تحصیل شما در این کشور می تواند متفاوت باشد. با این حال برای پذیرش در دانشگاه های گرنادا الزامی است که دانشجویان باید تحصیلات متوسطه را به پایان رسانده باشند. یکی دیگر از شرایط پذیرش در دانشگاه های گرنادا شرکت در آزمون های زبان انگلیسی است. از سوی دیگر ممکن است نمرات مورد نیاز بین موسسات به خصوص در دروس زبان انگلیسی متفاوت باشد.
  • بررسی هزینه تحصیل جهت اعزام دانشجو به گرنادا چگونه است؟ یکی از اصلی ترین موضوعاتی که کشورهای مختلف جهان باید قبل از آغاز فرآیند اعزام دانشجو به گرنادا، مورد بررسی قرار دهند، هزینه تحصیل در گرنادا می باشد. هزنیه تحصیل در گرنادا با توجه به ارائه آموزش های پیشرفته در سطح بین المللی، از میزان بالایی برخوردار است. اما در نقطه مقال، هزینه تحصیل در گرنادا به نسبت اغلب کشورهای حوزه کارائیب پایین تر است. همچنین علاوه بر هزینه تحصیل، هزینه زندگی در گرنادا به طور قابل توجهی کمتر از سایر مکان های تحصیلی بین المللی مانند ایالات متحده آمریکا، فرانسه و انگلستان است. البته هزینه تحصیل در گرنادا بسته به سبک زندگی دانشجویان دراین کشور متفاوت خواهد بود.
5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *