مهاجرت کاری آذربایجان

اقامت آذربایجان از طریق کار

اقامت آذربایجان از طریق کار

برای اقامت آذربایجان از طریق کار متقاضیان حتما باید از موضوعاتی چون بازار کار، شرایط کار و کسب ویزای کاری اطلاعات کافی داشته باشند. در ادامه هموطنان عزیز می توانند با همراهی متخصصان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت از تمامی شرایط کار در کشور آذربایجان، فرصت های شغلی برای مهاجران در آذربایجان، شرایط اقامت آذربایجان از طریق کار و سایر موارد مربوطه مطلع شوند.

کسب اقامت آذربایجان از طریق کار در صورتی امکان پذیر می باشد که متقاضیان خارجی شغل مناسبی داشته باشند و توان مالی خود را اثبات کنند. متقاضیان باید حداقل به مدت 2 سال در کشور آذربایجان مشغول به کار شوند و درآمد کافی کسب کنند تا بتوانند اقدام به کسب اقامت دائم آذربایجان از طریق کار کنند. بعد از کسب اقامت دائم، متقاضیان می توانند با 5 سال زندگی در کشور آذربایجان، تابعیت این کشور را بدست بیاورند. به یاد داشته باشید که برای کسب تابعیت کشور آذربایجان، شرایط سخت تر و پیچیده تر می باشد.

 • شرایط کار در جمهوری آذربایجان چیست؟
 • آیا نیروی کار آربایجان به درآمد خوبی دسترسی دارد؟
 • متوسط درآمد در آذربایجان چه نسبتی به هزینه های زندگی در این کشور دارد؟
 • شرایط مهاجرت کاری به آذربایجان چیست؟

بازار کار و نکات اقامت آذربایجان از طریق کار

تقریبا نیمی از نیروی کار در جمهوری آذربایجان در بخش خدمات، حدود 12% در صنعت و 38% در کشاورزی و جنگلداری فعالیت می کند. اتباع خارجی در جمهوری آذربایجان غالباً به دنبال مشاغل مهندسی، مشاغل بهداشتی، مشاغل تدریس، مشاغل ساختمانی، مشاغل فناوری اطلاعات، مشاغل حمل و نقل، مشاغل در صنعت نفت و گاز طبیعی هستند؛ زیرا این بخش ها دارای دیدگاه های چشمگیر هستند و تقاضای فزاینده ای برای کارمندان جدید دارند. کارگران خارجی معمولاً در مکان های کاری مانند کارخانه ها، شرکت های نفتی، مدارس، بیمارستان ها، اماکن ساختمانی و دفاتر مدرن در مناطق شهری آذربایجان مشغول به کار هستند.

قبل از شروع جستجوی شغل، توصیه می شود اولویت های خود را مانند مکان شرکت، محدوده حقوق مورد نظر، انتخاب مزایا تعریف کنید. بهتر است تا متقاضیان و مهاجران خارجی برای یافتن شغل مناسب در کشور آذربایجان کوچک و یا بزرگ بودن شرکت و یا زبان کارکنان و اشتغال در سازمان و یا ارگان مورد نظر را انتخاب کنند.

اطلاعات مهم کشور آذربایجان

جمهوری آذربایجان کشوری در آسیای غربی است که در منطقه قفقاز جنوبی در چهارراه اروپای شرقی و آسیای غربی واقع شده است. کشورهای هم مرز کشور آذربایجان عبارتند از: روسیه، گرجستان، ارمنستان و ایران. بخشی از آذربایجان استثنای نخجوان است که مرزهای زمینی با ارمنستان، ایران و ترکیه را در اختیار دارد. با مساحت 86.600 کیلومترمربع (33.400 مایل مربع) و جمعیتی نزدیک به 10 میلیون نفر، کشور کوچکی است اما از نظر نفت و گاز طبیعی بسیار غنی است. واحد پول رسمی در آذربایجان منات است و کلیه دستمزدها و حقوق به ارز محلی پرداخت می شود.

صنایع اصلی در جمهوری آذربایجان عبارتند از: صنعت نفت و گاز طبیعی، صنعت نفت، صنعت تجهیزات نفتی، تولید فولاد، آهن، مواد شیمیایی و صنایع سیمان و مواد غذایی. به دلیل اقتصاد سریع در حال توسعه، در آذربایجان از جمله مهندسین (ساخت و ساز، مکانیک و برق)، کارگران تولیدی، کارگران پشتیبانی، کارگران پشتیبانی، متخصصان فناوری اطلاعات، مدیران پروژه و سایرین، کمبود مداوم از کارگران ماهر در برخی حرفه ها در آذربایجان وجود دارد. قبل از شروع جستجوی کار، باید بدانید که برای چه موقعیتی می خواهید مهارت لازم را کسب کنید. اگر حرفه و موقعیت مورد نظر شما متناسب باشد، می توانید جهت اشتغال در کشور آذربایجان اقدام کنید.

فرصت های شغلی برای مهاجران در آذربایجان

فرصت های شغلی زیادی برای شهروندان خارجی برای اشتغال در آذربایجان وجود دارد. بسته به اهداف شغلی، برخی از افراد می خواهند به طور دائم برای اشتغال به آذربایجان حرکت کنند، در حالی که برخی دیگر برای مدت کوتاهی به دنبال مشاغل فصلی و موقت می مانند؛ مانند نگهدار کودک، پیشخدمت، جمع آوری میوه، نظافت، خدمتکار و غیره. شما می توانید با کمک یک سازمان واسطه ای با هزینه ای متوسط​​، یک شغل مناسب در زمینه مورد علاقه در کشور آذربایجان پیدا کنید.

جستجوی شغل، به ویژه برای افراد متقاضی کار خارجی فرایند خسته کننده ای است. اگر به دنبال شغل در کشور خارجی هستید، باید صرف تمام وقت صرفاً به دنبال اشتغال کنید. بهترین منابع برای متقاضیان شغل خارجی، آژانس های اشتغال و شرکت های استخدام در جمهوری آذربایجان و اطلاعات آنلاین مانند موتورهای جستجوگر شغلی، پرتال های شغلی که مخصوص جای خالی شغلی در آذربایجان و برخی موتورهای جستجو بین المللی در زمینه اشتغال در لیست های شغلی است. منابع آنلاین (موتورهای جستجوی شغلی، پورتال ها و کلاس های درس) منبع اصلی کسانی است که به دنبال شغل هستند اما وارد خاک جمهوری آذربایجان نشده اند.

اقامت آذربایجان از طریق کار و کاریابی در آن

اقامت آذربایجان از طریق کار و کاریابی در آن

در بخش زیر کمپانی های استخدام نیروی کار خارجی، آژانس های اشتغال و موتورهای جستجوگر شغلی در جمهوری آذربایجان معرفی شده اند:

 • Human Capital Baku
 • Smart Resources Group
 • The HR Company Baku
 • Azinka HR&CC
 • Human Resource Azerjobs
 • TEAS Recruitment Services
 • JobSearch
 • Rigzone
 • SmartStaff

از محبوب ترین مقاصد کاری در بین مهاجران و متقاضیان خارجی جهت اشتغال در کشور آذربایجان می توان به شهرهای باکو، گانجا، سومکاییت، سیروان و لنکران اشاره کرد. اکثر مهاجرانی که اقدام به کسب ویزای کاری کشور آذربایجان می کنند، قصد دارند در این شهرها مشغول به کار شوند و سپس پس از گذشت مدتی مشخص، اقدام به کسب اقامت آذربایجان از طریق کار کنند.

هفته کاری در جمهوری آذربایجان دوشنبه تا جمعه می باشد. مانند اکثر کشورهای دنیا، در کشور آذربایجان نیز روزهای شنبه و یکشنبه آخر هفته و تعطیلات محسوب می شوند. برخی از فروشگاه های خرده فروشی در طول تعطیلات آخر هفته به مدت چند ساعت مشغول به کار می شوند. جهت مطلع شدن از شرایط اقامت کاری در کشور ارمنستان می توانید به مقاله های اقامت از طریق کار در ارمنستان مراجعه کنید.

ویزا جهت اقامت آذربایجان از طریق کار در 2022

در سال 2022 مطابق قوانین آذربایجان اتباع خارجی که قصد پیدا کردن شغل بسیار خوب و مطلوب در زمینه کاری مورد علاقه در جمهوری آذربایجان را دارند، باید ویزای کاری معتبر دریافت کنند. ویزای کاری کشور آذربایجان (جمهوری آذربایجان) اجازه می دهد تا متقاضیان و مهاجران بین المللی جهت اشتغال در خاک این کشور به مدت 3 ماه مقیم آذربایجان باشند. آن دسته از کارگران خارجی که به طور دائم در آذربایجان کار می کنند مجبورند هر 3 ماه یک بار ویزای کار را تمدید کنند.

مقایسه کار در آذربایجان و آلمان

فرصت های شغلی در آذربایجان هم متعددند با این حال اخذ ویزای کاری این کشور دشوار است. برای اخذ ویزای کاری آذربایجان فرد باید الزاما از کارفرمایی در این کشور پیشنهاد شغلی داشته باشد. این در حالی است که کشور آلمان ویزایی 6 ماهه به نام ویزای جستجوی کار صادر می کند تا فرد بتواند به سادگی با حضور در خاک آلمان به دنبال کار بگردد و به این ترتیب شانس موفقیت خود را ارتقا دهد. مزیت دیگر آلمان به آذربایجان علاوه بر سطح بالای امکانات رفاهی و بهداشتی، تحصیل رایگان، عضویت در اتحادیه اروپا و حوزه شنگن، امید به زندگی بالا و شاخص توسعه انسانی بالا، سطح درآمد است که در جدول ذیل مقایسه شده است:

متوسط درآمد ماهانه در آذربایجان به دلار آمریکا متوسط درآمد ماهانه در آلمان به دلار آمریکا
$340 $2800

جمهوری آذربایجان یکی از شفاف ترین راه های دریافت ویزا را دارد. ویزای کار و اجازه کار برای کارمند معمولاً از طریق کارفرما تنظیم می شود. متقاضیان برای کسب ویزای کاری کشور آذربایجان حتما باید از طریق دعوت نامه کاری و یا سرمایه گذاری و کارآفرینی اقدام کنند. اگر قصد دارید برای کار، تحصیل، سرمایه گذاری و یا سایر امور ویزای کشورهای همسایه و یا کشورهای اروپایی و آمریکایی را کسب کنید، می توانید با هماهنگی های قبلی در جلسات مشاوره با مشاوران موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت شرکت کنید.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

26  +    =  33