اروپا, ویترین

اقامت اروپا با ثبت شرکت

اقامت اروپا با ثبت شرکت

اقامت اروپا با ثبت شرکت یکی از راه های جذاب و پر طرفدار برای اخذ اقامت اروپایی در بین سرمایه گذاران بین المللی محسوب می گردد. اما برای شروع یک شرکت تجاری یا توسعه کسب و کار در کشورهای اروپایی بایستی از قبل درباره شرایط و مقررات این کار اطلاع لازم را کسب کرد. مثلا متقاضیان بایستی هزینه ثبت شرکت، مراحل کار، انواع ساختار شرکت ها، درصد سهام موسسان شرکت، تهیه اساسنامه شرکت و غیره در کشور مبدا اطلاعات کاملی کسب کنند. وکلای موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت آماده ارائه مشاوره به هموطنانی هستند که مایل به شروع کسب و کار در اروپا و اخذ اقامت از این طریق می باشند. اما سوالات همراهان گرامی در رابطه با این موضوع مهم عبارتند از:

 • شرایط ثبت شرکت در اروپا چیست؟
 • شرایط سرمایه گذاری در اروپا 2023 به چه صورتی است؟
 • روش های سرمایه گذاری برای اخذ اقامت اروپا کدامند؟
 • مدارک لازم برای اخذ اقامت اروپایی از طریق ثبت شرکت چیست؟
 • بهترین کشورها برای ثبت شرکت در اروپا کدامند؟
 • امتیازات دریافت اقامت اروپایی از طریق ثبت شرکت چیست؟

دلایل سرمایه گذاری در اروپا

قبل از هر بحثی ابتداء لازم است خود قاره اروپا را از لحاظ اقتصادی تحلیل کنیم تا به دلایل سرمایه گذاری در این قاره پی ببریم. تقریبا 25% از ثروت جهانی متعلق به اروپاست و این همان دلیلی است که نشان می دهد چرا این قاره میزبان بزرگترین بازار مصرف کننده در جهان می باشد. علی رغم داشتن انگ ” مرد بیمار” ولی اروپا اقتصادی بزرگ مشتمل بر 27 اقتصاد اروپایی است. به همین دلیل نیز بر طبق برآورد بانک جهانی اروپا با گردش مالی 4 تریلیون $ (دلار) دارای بزرگترین بازار داخلی خدماتی در کل جهان است.

از این گذشته اروپا بهشت کارگران ماهر و متخصصان حرفه ای است که همواره آماده کار در شرکت های نوآور هستند. سرمایه گذاران نیز علاوه بر تامین نیروهای متخصص خود همچنین با راه اندازی بیرینس اشان در برخی از کشورهای اروپایی می توانند هزینه های تولید را به طور چشمگیری کاهش دهند. گذشته از تین کشورهای اروپایی تقریبا 25% از کل R & D جهانی را تشکیل می دهند.

از همین رو نیز اروپا در مورد توسعه صنایع پیشرفته در زمینه های زیر قاره پیشرویی است:

 • علوم زیستی
 • کشاورزی
 • تولید غذا
 • خودروسازی
 • هوافضا
 • نانوتکنولوژی
 • انرژی
 • اطلاعات و ارتباطات

روش های سرمایه گذاری برای اخذ اقامت اروپا

همان طوری که در مطالب فوق نیز گفته شد، اروپا بخش های مختلف و پیشرویی دارد که سرمایه گذاری در آنها می تواند برای سرمایه گذاران امتیازات عدیده ای به همراه داشته باشد. در این بین شاید مهمترین امتیاز سرمایه گذاری در اروپا، دست یابی به ویزاهای طلایی اروپا یا European Golden visa باشد. ویزایی که منجر به اخذ اقامت دائم اروپا برای خود سرمایه گذار و خانواده می گردد.

اما روش های سرمایه گذاری و مقدار سرمایه لازم برای اخذ این نوع اقامت اروپا به کشورهای اروپایی بستگی دارد:

روش های سرمایه گذاری برای اخذ اقامت اروپا

در لیست زیر می توان با کشورهای اروپایی صادر کننده ویزا و پاسپورت طلایی آشنا شد:

 • اسپانیا
 • پرتغال
 • یونان
 • ایتالیا
 • مالتا
 • سوئیس
 • اتریش
 • بلژیک
 • آلمان
 • بلغارستان
 • ایرلند

بهترین کشورها جهت اقامت اروپا از طریق ثبت شرکت

یکی از مسائل اصلی و دلمشغولی های متقاضیان ثبت شرکت در اروپا یافتن بهترین کشور برای انجام این نوع سرمایه گذاری است. به همین منظور و برای تعیین بهترین کشور جهت اخذ اقامت اروپا با ثبت شرکت ما در این مقاله از رتبه بندی انجام بیزینس (Doing Business Ranking) بانک جهانی استفاده می کنیم. بر این اساس 3 کشور برتر اروپایی برای انجام بیزینس و ثبت شرکت به ترتیب شامل دانمارک، گرجستان و بریتانیا می باشد. در کمال ناباوری گرجستان دومین کشور آسان برای راه اندازی بیزینس جدید و ثبت شرکت در اروپا محسوب می شود:

برترین کشورهای اروپایی برای انجام بیزینس

در ادامه همین بحث، ما به صورت تکمیلی به بررسی و تجزیه و تحلیل شرایط اقامت اروپا با ثبت شرکت در این 3 کشور می پردازیم.

اقامت اروپا با ثبت شرکت در دانمارک

اگر متقاضی مایل به شروع بیزینس خود در کشور دانمارک باشد، او بایستی شرکت خود را نخست در آژانس شرکت ها و بازرگانی دانمارک ثبت کند. کل فرآیند ثبت شرکت در دانمارک کمتر از 8 روز کاری طول می کشد. همچنین متقاضیان می توانند شرکت خود را در دانمارک به صورت آنلاین و از طریق وب سایت virk.dk نیز ثبت کنند. پس از ثبت شرکت، متقاضی شماره ثبت شرکت مرکزی (شماره CVR) دریافت می کند. در واقع شماره CVR شماره شناسائی شرکت شماست که بایستی به هنگام بازرسی مسئولان و یا صدور صورت حساب الزامی است. پس از انجام این مراحل، اطلاعات شرکت به طور اتوماتیکی به اداره مالیات دانمارک (SKAT) ارسال شده و VAT (مالیات بر ارزش افزوده شرکت) ثبت می شود. اما انواع ساختار شرکت در کشور دانمارک و شرایط هر یک عبارتند از:

انواع ساختار شرکت در کشور دانمارک

اما اخذ اقامت اروپا با ثبت شرکت در دانمارک از طریق درخواست ویزای استارت آپ (Start-up visa scheme) عملیاتی است. متقاضیان به عنوان اشخاص خویش کارفرما بایستی تحت برنامه استارت آپ دانمارک، مجوز کار و اقامت دانمارک را درخواست دهند. اقامت اروپایی اعطایی از این طریق با اعتبار 2 ساله اما قابل تمدید می باشد. از مهمترین امتیازات این نوع اقامت اروپایی عدم نیاز به سرمایه قبلی بوده و شرط اصلی آن داشتن تمکن مالی کافی سالیانه با شرایط ذیل می باشد:

پارامترمیزان هزینه
متقاضی اصلی (در دانمارک و بدون خانواده)DKK135384 (کرون)
همسر همراهDKK270768 (کرون)
همسر و یک یا چند فرزندDKK315300 (کرون)

اقامت اروپا با ثبت شرکت در گرجستان

یکی از بهترین راه های سرمایه گذاری در کشور گرجستان از طریق ثبت شرکت با بهره بالا و معافیت مالیاتی می باشد. اما امتیاز اصلی ثبت شرکت در واقع مالکیت 100% شرکت توسط موسس خارجی و عدم نیاز به شریک گرجی می باشد. اما از بین انواع ساختار شرکت در گرجستان بهترین نوع آن شرکت با مسولیت محدود یا LLC است که دامنه وسیعی از کسب و کارها را با هزینه ثبت پایین پوشش می دهد. اما فرآیند ثبت شرکت و اخذ اقامت گرجستان در سال 2021 از قرار ذیل می باشد:

مرحلهمدت زمان لازمهزینه (لاری گرجستان)
پرداخت هزینه ثبت1 روز/ فوریGEL 100/ GEL 200
ثبت شرکت در اداره ثبت کارآفرینی و اخذ شماره شناسائی و گواهی ثبت دولتی و مالیاتی1 روزبدون هزینه
افتتاح حساب شرکت در بانک1 روزاز GEL 10 تا GEL 100 بسته به بانک مورد نظر

معمولا فرآیند اقامت اروپا با ثبت شرکت در گرجستان فرآیندی 2 تا 3 ماهه می باشد که نهایتا منجر به اخذ اقامت موقت و سپس اقامت دائم این کشور می گردد. معمولا اقامت اعطایی به موسسان شرکتها در ابتداء حداکثر تا 5 سال معتبر بوده اما در صورت احراز صلاحیت های لازم این اقامت به شرط حفظ سرمایه گذاری در طی این مدت نهایتا به اقامت دائم (PR) گرجستان تبدیل می شود. اما شرایط اخذ ویزای اقامت گرجستان با ثبت شرکت در سال 2023 عبارت است از:

پارامترشرح
حداقل سرمایه برای درخواست اقامت دائم300000$ (دلار)
شرایط حداقل درآمدیماهیانه در حدود 315$ (دلار) برای هر متقاضی
شرایط حداقل فروش یا حجم معاملاتسالیانه حدود 15000$ (دلار) برای هر متقاضی
پرداخت مالیاتالزامی

اقامت اروپا با ثبت شرکت در گرجستان

اقامت اروپا با ثبت شرکت در انگلستان

ثبت شرکت در انگلستان به سبب سیاست های تشویقی دولت، آزادای های مالیاتی، فساد مالی و اداری پایین و وجود فضای رقابتی در این کشور طرفداران بسیاری از سراسر دنیا دارد. اما شرایط اقامت اروپا با ثبت شرکت در انگلستان کمی متفاوت از بقیه کشورهای اروپایی است و افراد برای اخذ ویزای کارآفرین Tier1 لازم است تا از ارزیابی امتیازمحور انگلستان پذیرفته شوند. این ارزیابی امتیازی معمولا بر اساس معیارهایی همچون فاندهای سرمایه گذاری، مهارت زبان انگلیسی و فاندهای پشتیبان می باشد. متقاضیان برای دریافت این نوع اقامت به حداقل 95 امتیاز تحت ویژگی های سرمایه گذاری به صورت زیر نیازمند هستند:

دسترسی به فاندهای سرمایه گذاریامتیاز
دسترسی به فاند بیش از 200000£ (پوند)25 امتیاز
نگهداشت فاندها در 1 یا چند موسسه مالی معتبر25 امتیاز
فاندهای در اختیار یا قابل مصرف در انگلستان (آزاد برای خرج)25 امتیاز
زبان انگلیسیامتیاز
صحبت به زبان انگلیسی معیار10 امتیاز
تمکن مالیامتیاز
داشتن پول کافی برای زندگی در انگلستان (به میزان 3310£ پوند به مدت 3 ماه)10 امتیاز

نکته مهم در اینباره اینکه متقاضیان با ویزای Tier 1 انگلستان می توانند به مدت 4 سال و 3 ماه اقامت خانوادگی در انگلستان دریافت کنند. اما امتیازات اقامت اروپا از طریق ثبت شرکت در انگلستان متعدد است. متقاضیان می توانند برای کسب مشاوره درخصوص شرایط مهاجرت به انگلستان 2023 با موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در ارتباط باشند.

امتیازات اقامت اروپا از طریق ثبت شرکت در انگلستان

سوالات متداول درباره اقامت اروپا از طریق ثبت شرکت

اما در این بخش از مقاله به سوالات کلیدی متقاضیان ثبت شرکت در اروپا میرسیم:

 • بهترین کشورهای اروپایی برای شروع بیزینس آسان کدامند؟ بر طبق گزارش بانک جهانی در سال جدید بهترین کشورها برای سرمایه گذاری و ثبت شرکت کشورهای دانمارک، گرجستان و انگلستان می باشد.
 • آیا گرجستان کشور مناسبی برای ثبت شرکت می باشد؟ گرجستان یکی از کشورهای اوراسیایی متصل کننده شرق قاره اروپا به غرب قاره آسیا است. از مهمترین صنایع این کشور می توان به کشاورزی و اکتشاف معدن اشاره نمود. در مورد گرجستان باید بدانید که این کشور دارای رژیم تجاری آزادی است که به بازار 1$ بیلیون دلاری دسترسی دارد. همچنین گرجستان به لحاظ سیاسی با ثبات بوده و دارای مالیات های پایین و فساد پایین می باشد.
 • هزینه ثبت شرکت در سه کشور فوق به چه میزانی است؟ هزینه شروع بیزینس در گرجستان حدود 49.84$ (دلار)، دانمارک 97.63$ (دلار) و انگلستان در حدود 49.75$ (دلار) است.
 • ویزای اقامت اعطایی انگلستان برای کارآفرینان جهت ثبت شرکت در این کشور از چه نوعی است؟ ویزای کارآفرین Tier 1 ویزای صادره دولت انگلستان برای کارآفرینان جهت اقامت اروپا با ثبت شرکت می باشد.
 • چرا سرمایه گذاری در اروپا بهترین گزینه پیش روی سرمایه گذاران خارجی است؟ چرا که آنها از این طریق به راحتی می توانند به ویزا و پاسپورت طلایی اروپا دست یابند.
 • روش های سرمایه گذاری در اروپا برای اخذ ویزای طلایی اروپا چیست؟ خرید ملک، ثبت شرکت، خرید اوراق قرضه و نیز اشتغالزایی از آنجمله روش هاست.
 • حداقل سرمایه لازم برای دریافت ویزای طلایی اروپا چیست؟ حداقل سرمایه لازم در حدود EUR 250000 (یورو) مربوط به خرید ملک یا سرمایه گذاری در صندوق ملی پرتغال می باشد.
4.8/5 - (6 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *