مهاجرت تحصیلی اروگوئه

اقامت اروگوئه از طریق تحصیل

اقامت اروگوئه از طریق تحصیل

اقامت اروگوئه از طریق تحصیل از راحت ترین و رایج ترین راه ها برای مهاجرت به این کشور محسوب می شود که تنها منجر به اقامت موقت دانشجو در این کشور می شود. تحصیل در کشور اروگوئه رایگان نیست اما باید به این موضوع دقت داشته باشید که هزینه های تحصیل و زندگی در این کشور ارزان و معقول است علاوه بر این برای دانشجویان امکان اخذ بورس تحصیلی و کار در طول دوران تحصیلی وجود دارد، همه این موارد از مزایای تحصیلی در دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی اروگوئه هستند.

موقعیت جغرافیایی کشور اروگوئه، جاذبه های گردشگری و شرایط جوی این کشور از دیگر مواردی می باشد که موجب محبوبیت این کشور در بین گردشگران و مهاجران شده است. موضوعی که کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در این مطلب به بررسی آن می پردازند اقامت اروگوئه از طریق تحصیل است، اگر متقاضی ادامه تحصیل در دانشگاه های این کشور هستید تا پایان ما را همراهی کنید.

 • شرایط تحصیل در اروگوئه چیست؟
 • متوسط درآمد در اروگوئه برای دانشجویان چقدر است؟
 • هزینه تحصیل در اروگوئه چقدر است؟
 • فرایند مهاجرت به اروگوئه از طریق تحصیل چیست؟
 • بهترین رشته های تحصیلی در اروگوئه کدامند؟

شرایط کلی اقامت در اروگوئه از طریق تحصیل

تحصیل در دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی کشور اروگوئه در مقطع لیسانس، فوق لیسانس و دکتری برای دانشجویان خارجی امکان پذیر است به این نکته توجه داشته باشید که اخذ پذیرش تحصیلی در مقاطع لیسانس و فوق لیسانس آسانتر از مقطع دکتری است. اگر قصد تحصیل در رشته های فنی و مهندسی را دارید باید پس از پایان تحصیل در دوره های کارآموزی شرکت کنید تا موفق به اخذ مدرک تحصیلی شوید علاوه بر این دانشجویان رشته های پزشکی باید در طول دوره تحصیلی دوره های کارآموزی و عملی را بگذرانند. رشته های تحصیلی مثل: گرایش های پزشکی، مدیریت، حسابداری، گرایش های فنی و مهندسی، ریاضیات، علوم طبیعی، معماری و علوم انسانی جزء رشته های تحصیلی پر مخاطب در دانشگاه های اروگوئه محسوب می شوند.

جهت اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه های اروگوئه آزمون ورودی در نظر گرفته نشده است و دانشجویان می توانند به راحتی وارد دانشگاه شوند و ادامه تحصیل دهند. به منظور اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه های اروگوئه ارائه مدارک تحصیلی سال های قبل، ریز نمرات دریافت شده در طول دوران تحصیلی، نوشتن انگیزه از تحصیل در دانشگاه های اروگوئه، مدرک توانایی مالی، اسکن مدارک شناسایی و پاسپورت معتبر و ترجمه رسمی و تایید شده مدارکی که به زبان اسپانیایی یا انگلیسی نیستند الزامی است. پس از ارسال مدارک درخواست شما در طول مدت زمان مشخص بررسی شده و اگر واجد شرایط لازم برای تحصیل باشید گواهی اخذ پذیرش از دانشگاه برای شما ایمیل می شود.

نحوه اخذ ویزا جهت اقامت اروگوئه از طریق تحصیل

دانشجویانی که شهروند کشور اروگوئه نیستند باید برای تحصیل در دانشگاه های این کشور علاوه بر اخذ پذیرش تحصیلی ویزای دانشجویی این کشور را نیز دریافت کنند. برای اخذ ویزای تحصیلی اروگوئه ارائه گواهی اخذ پذیرش از دانشگاه الزامی است در واقع شما پس از اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه مورد نظر در اروگوئه می توانید اقدامات لازم را در جهت اخذ ویزای دانشجویی انجام دهید و درخواست خود را به سفارتخانه اروگوئه اعلام کنید. با توجه به اینکه سفارتخانه اروگوئه در شهر تهران واقع شده است متقاضیان ایرانی می توانند به راحتی اقدامات لازم را برای دریافت ویزا انجام دهند. مدارک و مستندات لازم برای دریافت ویزای دانشجویی اروگوئه عبارتند از:

 • گواهی اخذ پذیرش از دانشگاه مورد نظر در کشور اروگوئه
 • ارائه گذرنامه معتبر با حداقل 6 ماه اعتبار
 • ارائه مدارک شناسایی
 • تکمیل فرم اخذ ویزای دانشجویی
 • گواهی تمکن مالی
 • ارائه رزرو از بلیط رفت و برگشت به کشور اروگوئه و کشور مبدا
 • رزرو خوابگاه دانشجویی یا اجاره نامه آپارتمان
 • ارائه سوابق تحصیلی
 • پرداخت هزینه های مربوط به اخذ ویزای تحصیلی و ارائه رسید
 • مدرک معتبر زبان جهت مشخص شدن تسلط دانشجو به زبان تحصیلی انتخاب شده

با مطالعه مقاله بهترین شهرهای اروگوئه برای تحصیل می توانید بهترین شهرهای دانشجویی این کشور را بشناسید.

نحوه اخذ ویزا جهت اقامت اروگوئه از طریق تحصیل

شهریه دانشگاه و اقامت اروگوئه از طریق تحصیل

برای دانشجویانی که تصمیم دارند در کشور اروگوئه ادامه تحصیل دهند اطلاع از شهریه دانشگاه امری مهم و ضروری تلقی می شود. شهریه دانشگاه بر اساس نوع دانشگاه و رشته تحصیلی متغیر است مسلما برای تحصیل در رشته های پزشکی باید هزینه های بیشتری در مقایسه با تحصیل در رشته های غیر پزشکی پرداخت کنید. دانشجویان برتری که موفق به اخذ بورس تحصیلی شوند می توانند تحصیل رایگان در دانشگاه های اروگوئه را تجربه کنند. به طور معمول برای تحصیل در موسسات آموزش عالی اروگوئه باید در هر ترم مبلغی بین 2770$ الی 5000$ (دلار) پرداخت کنید.

شرایط اقامت پس از تحصیل در اروگوئه

همانطور که در ابتدا مقاله اشاره شد با مهاجرت تحصیلی تنها امکان اقامت به صورت موقت برای متقاضیان وجود دارد، افرادی که قصد دارند با پایان دوره تحصیلی همچنان در این کشور اقامت داشته باشند و زندگی کنند می توانند با توجه به شرایط خود اقامت کاری یا سرمایه گذاری در این کشور را تجربه کنند. همچنین متقاضی می تواند طی ازدواج با فردی با تابعیت کشور اروگوئه پس از گذشت 5 سال از ازدواج رسمی و ثبت شده تابعیت کشور اروگوئه را به دست بیاورد. اما رایج ترین راه برای اقامت پس از دوره تحصیلی ورود به بازار کسب و کار اروگوئه است زیرا افرادی که از دانشگاه های این کشور فارغ التحصیل شده اند شانس زیادی برای یافتن کار دارند.

حقوق و دستمزد نیروی کار در اروگوئه

حقوق و دستمزد ماهانه در اروگوئه در مشاغل و موقعیت های شغلی مختلف متغیر است علاوه بر این دستمزد بر اساس عوامل مختلفی مثل: سوابق کاری، مدرک تحصیلی و تخصص فرد پرداخت می شود. نا گفته نماند حقوق و دستمزد پزشکان در کشور اروگوئه در سطح بالایی قرار دارد و هر ساله با 21% افزایش همراه است. حداقل حقوق و دستمزد پرداخت شده در کشور اروگوئه 8340UYU (پزوی اروگوئه) و حداکثر دستمزد پرداختی 147000UYU (پزوی اروگوئه) می باشد. در جدولی که در ادامه مشاهده می کنید به حقوق و دستمزد در برخی از مشاغل در اروگوئه اشاره می کنیم.

عنوان شغل حقوق و دستمزد ماهانه در سال 2022
مدیر حسابداری 49100UYU (پزوی اروگوئه)
تحلیلگر مالی 40500UYU (پزوی اروگوئه)
مهندس هوافضا 41300UYU (پزوی اروگوئه)
معمار 40600UYU (پزوی اروگوئه)
مهندس برق 31800UYU (پزوی اروگوئه)

اکوادور یکی از کشورهای آمریکای جنوبی است که شرایط برای تحصیل دانشجویان خارجی و بین المللی را هموار کرده است، متقاضیانی که دانشگاه های آمریکای لاتین را برای ادامه تحصیل انتخاب کرده اند می توانند با مطالعه مقاله اقامت اکوادور از طریق تحصیل اطلاعات بیشتری در رابطه با شرایط تحصیل در این کشور کسب کنند. تیم مجرب و حرفه ای موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت همه روزه آمادگی دارند تا اطلاعات تخصصی در خصوص مهاجرت تحصیلی به کشورهای مختلف در دنیا را در اختیار متقاضیان قرار دهند.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.