مهاجرت به کشور اسلوونی

اقامت از طریق تولد در اسلوونی

دریافت اقامت از طریق تولد در اسلوونی

تولد در اسلوونی در سال 2019 رشد روز افزونی به خود گرفت. اقامت از طریق تولد در اسلوونی مقررات مختص به خود را دارد و با سایر کشورهای اروپایی یکسان نمی باشد. برای کسب گواهی این کشور، اول باید برای مهاجرت به اسلوونی، مسیر و روش مناسب انتخاب کنید. اقامت از طریق تولد در اسلوونی در صورتی اتفاق می افتد که فرزند متقاضی در این کشور به دنیا بیاید. در ادامه اطلاعات بیشتری درباره این موضوع به شما عزیزان ارائه خواهد شد.

کشور اسلوونی یک کشور زیبا و پیشرفته در قاره ی توسعه یافته اروپا می باشد. پایتخت اسلوونی، شهر لیوبلیانا، یکی از بهترین شهر های این کشور می باشد. بیش از 55% مردم اسلوونی مسیحی هستند. اکثر ساکنان این کشور به 2 زبان اسلوونیایی و انگلیسی مسلط می باشند. لازم به ذکر است که زبان روسی با درصد کمی در این کشور رواج دارد. کشور اروپایی اسلوونی، در سال 1991، مستقل شد. این کشور کم تر از 3000000 نفر ساکن دارد و تمامی امور بازرگانی آن بر اساس واحد پول € (یورو) انجام می شود.

دریافت اقامت از طریق تولد در اسلوونی

افرادی که به فکر مهاجرت به اسلوونی هستند، می بایست در نظر داشته باشند که اگر فرزند خود را در خاک اسلوونی متولد شود و همسر وی تابع این کشور باشد، موفق به دریافت تابعیت اسلوونی برای فرزند خود خواهند شد. در صورتی که کودک دو والدین اسلوونیایی در خاک اسلوونی به دنیا نیاید، می تواند تابع اسلوونی شود. اما اگر پدر یا مادر فرزند اسلوونی نباشد، این امر امکان پذیر نخواهد بود. افرادی که در اسلوونی به دنیا نمی آیند و همچنین تنها یکی از والدینشان اهل اسلوونی باشد، به 2 شیوه قادر خواهند بود تا تابع کشور اسلوونی شوند. این دو روش به صورت زیر می باشد:

  • متقاضی بودن تابعیت کشور اروپایی اسلوونی (قبل از 36 سالگی)
  • زندگی مستمر تا 18 سالگی (به مدت 18سال) در کشور اسلوونی

اقامت از طریق تولد در اسلوونی برای افرادی که پدر و مادر آن ها اهل اسلوونی هستند و یا فقط پدر و فقط مادر آن ها اهل اسلوونی باشد، با روش های ذکر شده مممکن می باشد. دریافت اقامت از طریق تولد در اسلوونی برای افرادی که والدین اهل اسلوونی ندارند، کار سختی می باشد. این امر ممکن است بسیار پیچیده به نظر بیاید اما ممکن می باشد.

اقامت ساکنین اسلوونی

افرادی که 10 سال در اسلوونی ساکن باشند و نصف این مدت زمان را به طور مستمر در اسلوونی زندگی کنند، با داشتن شرایط زیر می بتوانند تابع کشور اسلوونی شوند.

عدم داشتن تابعیت در یک کشور دیگر داشتن سن قانونی (بالای 18 سال)
داشتن مهارت و مسلط بودن به زبان رسمی کشور اسلوونی عدم داشتن سوابق کیفری

دریافت گواهی تابعیت اسلوونی

دریافت گواهی اقامت در کشورهای مختلف جهان بر اساس خون، خاک و یا هر 2 مورد صورت می گیرد. افرادی که در کشور اسلوونی به دنیا می آیند اما والدین آنها اهل اسلوونی نیستند، اقامت به آنها تعلق نمیگیرد. در صورتی که والدین فرزند اهل اسلوونی باشند و حتی فرزند خود را خارج از این کشور به دنیا بیاورند، می توانند برای فرزند خود اقامت و تابعیت این کشور را کسب کنند. تابعیت از طریق تولد فرزند در اسلوونی در این کشور شرایط خاصی دارد. این شرایط بدین صورت می باشد، افرادی که 10 سال در اسلوونی ساکن باشند و نصف این مدت زمان را به طور مستمر در اسلوونی زندگی کنند، با داشتن شرایط زیر می بتوانند تابع کشور اسلوونی شوند.

اخذ اقامت از طریق تولد در اسلوونی

موارد لازم جهت کسب تابعیت اسلوونی

موارد و شرایط مورد نیاز جهت کسب تابعیت اسلوونی به قسمت های زیر تقسیم می شوند:

  • عدم داشتن سوابق کیفری
  • داشتن سن قانونی (بالای 18 سال)
  • عدم داشتن تابعیت در یک کشور دیگر
  • داشتن مهارت و مسلط بودن به زبان رسمی کشور اسلوونی

افرادی که 10 سال در اسلوونی ساکن باشند و نصف این مدت زمان را به طور مستمر در اسلوونی زندگی کنند، با داشتن شرایط زیر می بتوانند تابع کشور اسلوونی شوند. لازم به ذکر است که در صورتی که والدین فرزند متولد شده در اسلوونی در کشور اسلوونی اهل این کشور نباشند، باید شرایط ویژه ای داشته باشند تا موفق به دریافت اقامت و تابعیت برای فرزند خود شوند. اقامت از طریق تولد در اسلوونی برای اتباع این کشور بسیار آسان می باشد.

مخارج سکونت در کشور اسلوونی

مخارج زندگی و سکونت در کشور زیبای اسلوونی، بسیار کم تر از سایر کشور های اروپایی می باشد. فردی که قصد زندگی در کشور اروپایی اسلوونی را دارد، باید در نظر داشته باشد که حداقل هزینه زندگی برای وی در این کشور 351 € (یورو) در ماه می باشد. همچنین اجاره کردن یک آپارتمان 75 متری، برای یک خانواده کم جمعیت، هر ماه 600 € (یورو) هزینه خواهد داشت. همچنین مخارج اصلی مانند تغذیه، پوشاک، رفت و آمد و غیره در این کشور پیشرفته بسیار ناچیز و مقرون به صرفه می باشند.

قوانین اقامت از طریق تولد در اسلوونی

ممکن است به فکر اقامت در اسلوونی باشید اما بهترین راه را نتوانند انتخاب کنند. اگر می خواهید اقامت از طریق تولد در اسلوونی را دریافت کنید، باید مراحل مختلفی را سپری کنید. امروزه بیشتر کشور های جهان، دریافت گواهی اقامت و یا تابعیت از راه تولد را حذف کرده اند. این موضوع بدان معناست که در صورتی که فرزند شما در خاک کشوری مانند استرالیا به دنیا بیاید، تابع یا مقیم آن کشور شناخته نخواهد شد.

اما کشور اسلوونی، هم اکنون اقامت از راه تولد را با شرایط بسیار خاصی می پذیرد. هزینه تحصیل و زندگی در اسلوونی بسیار کم است. به همین دلیل متقاضیان زیادی می خواهند به این کشور مهاجرت کنند تا آینده بهتری داشته باشند. اقامت از طریق تولد در اسلوونی تنها یکی از راه های مقیم شدن در این کشور زیبا می باشد. برای کسب آگاهی بیشتر درباره ی راه های سفر و مقیم شدن در اسلوونی، می توانید با کارشناسان موسسه سفیران سروش سعادت در تماس باشید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × پنج =