مهاجرت به کشور فنلاند

اقامت از طریق تولد در فنلاند

Rate this post

مقیم شدن در کشور فنلاند راه های بسیاری دارد اما اقامت از طریق تولد در فنلاند شرایط خاصی دارد که متقاضیان و هموطنان عزیز می توانند با مراجعه به دفتر موسسه سفیران سروش سعادت از مزایا، معایب و مراحل این نوع اقامت اطلاعات مورد نیاز را کسب کنند تا در مراحل مختلف مهاجرتی دچار مشکلات نشوندکشور فنلاند یک کشور اروپایی و همچنین اسکاندیناوی می باشد و افرادی که شهروند فنلاند محسوب می شودن می توانند بدون نیاز به روادید به کشور هایی سفر کنند که عضو حوزه شنگن و اتحادیه اروپا می باشند

اگر به فکر مهاجرت به کشور های مختلف می باشید، باید با انجام تحقیقات لازم و بدست آوردن اطلاعات مورد نیاز، بهترین راه را برای مهاجرت انتخاب کنید.

مهاجرت به کشور های اروپایی از راه ها و روش های زیر ممکن می باشد:

·         مهاجرت به کشور های اروپایی جهت تحصیل در دانشگاه های معتبر این قاره مانند دانشگاه هلسینکی فنلاند برای کسب مدرک مورد نیاز.

·         مهاجرت به کشور های اروپایی برای تجارت، سرمایه گذاری و ثبت برند و توسعه کسب و کار شخصی.

·         مهاجرت به کشور های اروپای برای یافتن شغل مناسب و مشغول به کار شدن در کشور های این قاره.

·         مهاجرت به یک کشور اروپایی برای ازدواج با شهروند کشور مورد نظر.

کشور اروپایی فنلاند

فنلاند یک کشور اسکاندیناوی محسوب می شود و در بخش شمالی قاره اروپا واقع شده است که با کشور هایی مانند کشور نروژ، سوئد و روسیه همسایه می باشد. بیشتر مردم و ساکنین کشور فنلاند به دلیل نزدیکی این کشور به کشور سوئی، به غیر از زبان مادری خود ( فنلاندی )، به زبان سوئدی نیز تسلط دارند. تمامی معاملات تجاری و امور بازرگانی کشور فنلاند بر اساس واحد پول یورو صورت می گیرد و مهم ترین شهر و همچنین پایتخت سیاسی و اقتصادی این کشور هلسینکی نام دارد. 

در اتحادیه اروپا از کشور فنلاند به عنوان کم جمعیت ترین کشور یاد می شود زیرا با در نظر گرفتن مساحت این کشور، جمعیت بسیار کمی در آن ساکن می باشند. مخارج و هزینه زندگی در فنلاند مانند سایر کشور های جهان بستگی به چند مورد اصلی دارد:

·         شهر سکونت متقاضی در کشور مورد نظر.

·         محل سکونت یا خانه متقاضی در شهر مورد نظر.

·         عادات شخصی متقاضی.

·         خوراک و تغذیه متقاضی.

·         پوشاک و نوع لباس پوشیدن متقاضی.

موارد زیادی هستند که میزان هزینه متقاضی را تعیین می کنند؛ برای مثال روش های رفت و آمد نیز در هزینه های زندگی افراد موثر میباشندافرادی که با وسایل حمل و نقل عمومی مانند مترو یا اتوبوس رفت و آمد می کنند طبیعتا از مخارج زندگی آن ها کاسته خواهد شددر صورتی که میخواهید گواهی اقامت از طریق تولد در فنلاند را کسب کنید، می توانید با مشورت با مشاوران موسسه سفیران سروش سعادت به طور کامل از مراحل آن مطلع شوید. در صورت تمایل برای کسب اطلاعات در مورد ویزای تحصیلی فنلاند به لینک مربوطه مراجعه نمایید. 

کسب اقامت و تابعیت

 تمامی راه های ذکر شده موجب مقیم شدن و تابع شدن متقاضیان در کشور اروپایی مورد نظر می شوند؛ اما مهم ترین نکته این است که افراد باید بیش از پنج سال در کشور اروپایی مورد نظر سکونت داشته باشندیکی دیگر از راه های اقامت و تابعیت در یک کشور تولد می باشد که این روش بستگی به سیستم خون و سیستم خاک کشور مورد نظر داردکسب گواهی اقامت از طریق تولد در فنلاند با در نظر گرفتن قوانین و مقررات تعیین شده در این کشور قانونی و ممکن می باشد.

به طور کلی کشور های مختلف جهان دو نوع معیار برای ارائه تابعیت به متقاضیان و افرادی که در خاک آن کشور به دنیا می آیند دارند

  •  سیستم خاک
  •  سیستم خون

کشور هایی که بر اساس سیستم خاک به متقاضی اقامت یا تابعیت ارائه می دهند، طبق محل زاده شدن فرد عمل می کننددر صورتی که فرد در کشوری به دنیا بیاید که سیستم ارائه اقامت و تابعیت آن بر اساس خاک باشد، می تواند به راحتی مقیم یا تابع آن کشور شوداما در صورتی که فرد در کشوری به دنیا بیاید که سیستم ارائه اقامت و تابعیت آن بر اساس خون باشد، مقیم شدن و تابع شدن در کشور مربوطه بستگی به تابعیت والدین او دارد.

مدارک مورد نیاز

در صورتی که فرزند متولد شده به سن قانونی نرسیده باشد، جهت کسب اقامت از طریق تولد در فنلاند، تحویل مدارک زیر ضروری می باشد:

شرایط افرادی که حداقل پانزده سال سن دارند:

سکونت و زندگی کردن در کشور فنلاند بیش از چهار و نیم سال و همچنین داشتن تسلط بر زبان های سوئدی و فنلاندی.

شرایط افرادی که حداقل هفت سال سن دارند:

این افراد باید به صورت مستمر بیش از دو و نیم سال در هفت سال گذشته در کشور پیشرفته فنلاند سکونت داشته باشند. در صورت تمایل برای کسب اطلاعات در مورد راه های مهاجرت به فنلاند به لینک مربوطه مراجعه نمایید. 

یکی از مهم ترین نکات اقامت از طریق تولد در فنلاند این موضوع می باشد که متقاضیان و افراد می توانند همزمان دو نوع تابعیت داشته باشند و دولت کشور فنلاند نیز با این موضوع هیچ مشکلی نخواهد داشت زیرا مقررات و قوانین مرتبط با این امر در توسط دولت کشور فنلاند ثبت و تایید شده اند و هیچ مشکلی برای متقاضیان بین المللی به وجود نخواهد آمد. در صورتی که افراد بخواهند تابعیت فنلاندی را ترک کنند، می توانند با مراجعه به اداره های مربوطه این کار را انجام دهند.

اقامت از طریق تولد در فنلاند

فردی که می خواهد برای کسب اقامت از طریق تولد در فنلاند اقدام کند، باید مادر یا پدر وی اهل فنلاند باشد زیرا کشور فنلاند از سیستم خون برای ارائه اقامت و تابعیت پیروی می کند. در صورتی که فقط مادر فرزند اهل کشور فنلاند باشد و فرزند وی در هر نقطه ی جهان که به دنیا بیاید، می تواند اقامت این کشور پیشرفته را دریافت کند. در صورتی که فقط پدر فرزند اهل فنلاند باشد و فرزند وی در فنلاند به دنیا بیاید، فرزند به طور خودکار تابع فنلاند محسوب می شود. در صورت تمایل برای کسب اطلاعات در مورد ازدواج در فنلاند به لینک مربوطه مراجعه نمایید. 

در صورتی که فقط پدر فرزند اهل فنلاند باشد و فرزند وی خارج فنلاند به دنیا بیاید و ازدواج پدر و مادرش رسمی نباشد، تا سن هجده سالگی در صورتی می تواند برای اقامت و تابعیت فنلاند اقدام کند که ازدواج والدینش به طور رسمی شناخته شود. اگر قصد مهاجرت به فنلاند را دارید، می توانید انجام امور مهاجرتی خود را به متخصصان با تجربه و کاردان موسسه سفیران سروش سعادت بسپارید. 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست − ده =