مهاجرت کاری کانادا

اقامت از طریق ویزای کار در کانادا

اقامت از طریق ویزای کار در کانادا

کشور کانادا از کشورهای انگلیسی زبان و مهاجرپذیر می باشد که اولویت اول افراد برای اخذ اقامت از طریق ویزای کار در کانادا یا تحصیل و غیره بوده است. افراد از راه های مختلف مانند ویزای تحصیلی، کاری، سرمایه گذاری، ازدواج و تولد فرزند (به علت تبعیت از سیستم خاک) به این کشور مهاجرت می کنند. از جمله بهترین نوع ویزاهای این کشور تحصیلی و کاری می باشد که ما در این مقاله به توضیح مختصر اقامت از راه ویزای کار در کانادا می پردازیم. شما عزیزان می توانید برای اطلاعات بیشتر در زمینه انواع ویزاهای مختلف با موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس حاصل فرمایید.

اخذ اقامت از طریق ویزای کار در کانادا در 2021

با توجه به توسعه یافته بودن و مهاجرپذیری کانادا این کشور طرفداران زیادی دارد. سطح درآمد و رفاه اقتصادی کانادا را می توان با مشاهده نمودار ذیل که تخصیص به تولید ناخالص داخلی این کشور دارد، بررسی نمود:

تخصیص تولید ناخالص داخلی در کانادا

اقامت از طریق ویزای کار در کانادا در سال 2021 به حالت های مختلفی تقسیم می شود، زمانی که افراد به صورت ویزای تحصیلی وارد کشور کانادا می شوند، اجازه کار قانونی به صورت نیمه وقت ساعت در هفته دارند و یا اینکه بعضی افراد از کشور کانادا کارفرما دارند که می توانند به صورت مستقیم برای اجازه کار و اقامت دائم اقدام نمایند و یا ویزای کار امتیازبندی که معروف به اکسپرس اینتری Express Entry می باشد که راهی مرسوم تر است را انتخاب نمایند اما باز برای ایرانی ها از این طریق محدودیت های وجود دارد که پیشنهاد می شود افراد راه آسان تحصیل را انتخاب نمایند که ما در ذیل این مقاله علت را تعیین میکنیم. برای ورود سریع به این صورت است که باید مراحل زیر بررسی شود.

مرحله اول ویزای کار در کانادا

چه اشخاص واجد شرایط ویزای کار در کانادا می باشند؟ این سوال از جمله سوالاتی می باشد که این روزه ذهن افراد زیادی را به خود مشغول کرده است. افراد می بایست با بررسی شرایط نسبت به این امر اقدام نمایند. در پاسخ به این سوال به اطلاعاتی نظیر ملیت، سن، توانایی زبان، اعضای خانواده، تحصیلات، تجربه کاری و پیشنهاد شغلی می توان اشاره نمود. اکسپرس اینتری 3 برنامه Federal Skilled Worker Program و Federal Skilled Trades Program و Canadian Experience Class را مدیریت می کند.

مرحله دوم ویزای کاری کانادا

همان طور که می دانید اقامت از طریق ویزای کار در کانادا از شرایط مختص به خود نیز برخوردار می باشد. در این مرحله برای آماده سازی اسناد مورد نیاز می توان به موارد زیر اشاره کرد.

 • گذرنامه یا سند سفر
 • نتایج آزمون زبان
 • ارزیابی مدارک تحصیلی
 • پیشنهاد کار شغلی از کارفرما در کانادا
 • گواهینامه های پلیس
 • امتحانات پزشکی
 • اثبات بودجه

مرحله سوم ویزای کاری کانادا

فرد مشخصات خود را برای ورود به استخر (Pool) ارسال می نماید. اگر فرد واجد شرایط اقامت از طریق ویزای کاری کانادا باشد و کاندیدای خود را دریافت کرد با استفاده از یک سیستم مبتنی بر امتیاز، در استخر اکسپرس وارد می شود. این ابزار به اشخاص کمک می کند که نمره کلی سیستم رتبه بندی (CRS) امتیازات خود را بر اساس پاسخ هایی که در زیر در ارائه می دهید محاسبه کنید. CRS یک سیستم مبتنی بر امتیاز است که ما برای ارزیابی و رتبه بندی مشخصات شما استفاده می کنیم و آن را در استخر اکسپرس اینتری رتبه بندی می کنیم، که مواردی چون مهارت ها، تحصیلات، توانایی زبان، تجربه کاری، پیشنهاد شغلی، وضعیت تاهل و غیره در امتیاز بندی بسیار مهم می باشند.

امتیاز کلی فرد شامل امتیاز اصلی + امتیاز اضافی می باشد. نقاطی که از CRS دریافت می کنند عبارتند از یک مجموعه اصلی از امتیازات تا 600 و نمره کل فرد از 1200 است. امتیاز اصلی تا 600 امتیاز بر اساس عوامل مهارت و تجربه و عوامل تاثیر گذار همسر قانونی یا شریک عاطفی همانند مهارت های زبان همسر شخص اصلی و مدارک نیز می باشد. امتیازات اضافی در روند (کمکی) تا 600 امتیاز می باشد که عبارتند از:

 • مدارک دیپلم از کانادا
 • پیشنهاد شغلی معتبر
 • نامزد شدن از یک استان یا قلمرو در کانادا
 • یک خواهر یا برادر که در کانادا زندگی می کند (داشتن اقوام درجه 1)
 • مهارت های قوی زبان فرانسه

مرحله چهارم ویزای کاری کانادا

دریافت دعوت نامه و درخواست اقامت دائم؛ کشور کانادا دعوت نامه ها را برای اعطای کاندیداهای با بالاترین نمره در استخر ارسال می کند. اگر فرد امتیازات لازم را دریافت کند، پس از 60 روز برای درخواست اقامت دائم می تواند اقدام نماید و پردازش مدارک هم به مدت 6 ماه زمان می برد. سپس افراد با کار کردن به مدت 3 سال می توانند اقامت دائم خود را تبدیل به پاسپورت کنند.

مدارک تحصیلی برای اقامت از طریق ویزای کار در کانادا

امتیاز مدارک تحصیلی برای ویزای کاری کانادا عبارتند از:

مدرک تحصیلیامتیاز
مدرک دکتری25
مدرک کارشناسی ارشد23
مدارک پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی و دامپزشکی23
مدرک کارشناسی22
مدرک دیپلم در دوره های 3 ساله21
مدرک دیپلم برای دوره های 2 ساله19
مدرک دیپلم برای دوره های 1 ساله15
مدرک دیپلم 12 ساله دبیرستان5

مدارک تحصیلی برای اقامت از طریق ویزای کار در کانادا

سابقه کاری برای اقامت از طریق ویزای کار در کانادا

امتیاز تجربه کاری برای اخذ اقامت از طریق ویزای کار این کشور عبارت است از:

سابقه کاریامتیاز
1 سال سابقه کاری9
2 الی 3 سال سابقه کاری11
4 الی 5 سال سابقه کاری13
6 سال سابقه کاری یا بیشتر15

امتیاز سن برای اقامت از طریق ویزای کار در کانادا

امتیاز سن برای ویزای کاری کانادا بدین صورت نیز می باشد:

شرایط سنیامتیاز
زیر 18 سال0
18 الی 35 سال12
36 سال11
37 سال10
38 سال9
39 سال8
40 سال7
41 سال6
42 سال5
43 سال4
44 سال3
45 سال2
46 سال1
47 سال به بالا0

زبان انگلیسی برای اقامت از طریق ویزای کار در کانادا

مهارت زبان انگلیسی برای ویزای کاری کانادا بدین صورت نیز می باشد:

آیتمامتیاز هر مهارت
CLB9 با امتیاز هر مهارت 624امتیاز listening 8/ reading7/writing7/speaking7
CLB8 با امتیاز هر مهارت 520امتیاز listening 7.5/ reading6.5/writing6.5/speaking6.5
CLB7 با امتیاز هر مهارت 426امتیاز listening 6/ reading6/writing6/speaking6
CLB 5 با امتیاز4 امتیاز listening 5/ reading4/writing5/speaking5

واجدین شرایط برای اخذ ویزای کاری کانادا

چه کسانی واجد شرایط و مقدور به این ویزا هستند:

 • افرادی که رشته آن ها در لیست مشاغل مورد نیاز کانادا باشد
 •  مهارت مورد رضایت و تایید کارفرماهای کانادایی
 • داشتن پیشنهاد شغلی و کارفرما از کانادا
 • داشتن حداقل یک سال سازگاری با محیط کانادایی و بودن در محیط کانادایی
 • داشتن مدارک دانشگاهی یا فنی حرفه ای از کانادا
 • داشتن حداقل مهارت CLB7 در زبان انگلیسی
 • داشتن مدرک زبان فرانسه برای امتیاز کمکی
 • تاییدیه مدارک دانشگاهی و یا مدارک فنی و حرفه ای افراد از ECA کانادا قبل از ورود به استخر
 • داشتن نامه عدم سوء پیشینه
 • ارزیابی مدنی از کانادا
 • داشتن گواهی پزشکی سلامتی

بالا بردن شانس اخذ اقامت دائم کانادا

با توجه به این که بالاترین امتیاز در پروسه ورود سریع به کانادا یا همان Express Entry در مرحله دوم به قابلیت انطباق پذیری افراد تعلق می گیرد و این امتیاز به کسانی داده می شود که سابق کار یا تحصیل در کانادا را دارند، معمولا در صورت داشتن تمکن مالی و شرایط سنی لازم، ابتدائا رمز ورود خود به کانادا را از طریق تحصیل قرار می دهند. با توجه به این که نرخ بیکاری در کانادا در سال 2021 تنها 8.5% است، با تسلط به زبان انگلیسی یا فرانسوی هم حین تحصیل و هم پس از فارغ التحصیلی به راحتی می توان شغلی در این کشور پیدا کرد. البته کسانی که در دانشگاه های مطرح کانادایی تحصیل می کنند شانس بهتری دارند. برخی از بهترین دانشگاه های کانادا عبارت هستند از:

 • دانشگاه تورنتو
 • دانشگاه مونترآل
 • دانشگاه کبک
 • دانشگاه مک گیل
 • دانشگاه پرنس ادوارد
 • دانشگاه کلگری

در نهایت به شما عزیزان پیشنهاد می کنیم اگر که کانادا یکی از مقاصد اصلی شما می باشد سعی کنید راه های سریع تر مانند ویزای تحصیلی کانادا را انتخاب نمایید. زیرا که اقامت از طریق ویزای کار در کانادا بیشتر شامل حال افرادی خواهد شد که از قبل در محیط کانادا حضور پیدا کرده اند و با داشتن کارفرما از محیط و همچنین سازگاری با محیط اولویتی برای اخذ اقامت از طریق ویزای کار در این کشور را دریافت نمایند. موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت قادر است با داشتن کادر مجرب شما را در گرفتن اقامت از طرق مختلف یاری رساند، برای اطلاعات بیشتر می توانید از مشاوره ما برخوردار شوید.

سوالات پرتکرار درباب اقامت از طریق ویزای کار در کانادا

متقاضیان اخذ اقامت در کانادا از راه ویزای کاری سوالات زیر را عنوان می نمایند:

 1. آیا مهاجرت از طریق ویزای کار منجر به اقامت دائم کانادا می شود؟ این امکان وجود دارد که اتباع بیگانه ابتدا با اجازه کار موقت به کانادا بیایند و سپس بعدا برای اقامت دائم خود بعد از 3 سال اقدام کنند.
 2. با کارت اقامت دائم در کانادا چند ساعت می توان کار انجام داد؟ افراد قبل از اخذ اقامت دائم کانادا باید حداقل 3 سال در کانادا کار کرده باشند و بعد از 3 سال طی 12 ماه حداقل 30 ساعت در هفته کار کرده تا به آنها pr تعلق بگیرد.
 3. کارگر ماهر در کانادا به چه فردی گفته می شود؟ یک کارگر ماهر از نظر دولت کانادا فردی است که دارای مهارت های آموزشی و فنی حرفه ای در کار خود باشد و حتما باید در کالج و یا دانشکده های فنی و در دوره های کارآموزی شرکت کرده باشد.
 4. حداقل امتیاز مورد نیاز ویزای کار کانادا چیست؟ برای واجد شرایط بودن برای مهاجرت باید حداقل 67 امتیاز از حداکثر 100 امتیاز کسب شود که امتیازات از مدارک تحصیلی، سابقه کار، مدرک زبان و سن محاسبه می شود.
 5. مشاغل غیر ماهر کانادا کدامند؟ عمدتا زیر رده کارگران مزرعه، کارمندان مواد غذایی، خدمتکاران هتل، نظافتچی ها، کارگران کابینت سازی و شیرآلات و ماشین آلات می باشند.
4.9/5 - (36 امتیاز)

3 دیدگاه برای “اقامت از طریق ویزای کار در کانادا

 1. مهراد گفت:

  برای اقامت در کانادا میشه از طریق ویزای تحصیلی هم رفت و بعد به کار رسید و ویزای کار گرفت؟

  1. داوری گفت:

   سلام و عرض ادب
   بله خیلی ار افرادی که امکان کار ندارن ابتدا تحصیلی میرن و بعد برای کار اقدام میکنن
   لطفا مقاله کار پس از تحصیل در کانادا رو در این زمینه مطالعه بفرمائید
   و برای اطلاعات بیشتر با مشاورین ما تماس بگیرید

 2. آتوسا گفت:

  ممنون از مطالب مفیدتون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *