مهاجرت کاری اوکراین

اقامت از طریق کار در اوکراین

اقامت از طریق کار در اوکراین

اخذ اقامت از طریق کار در اوکراین از اهمیت بالایی در خصوص مهاجرت به این کشور برخوردار می باشد که مورد استقبال متقاضیان قرار گرفته است. اوکراین کشوری در شرق اروپا است که در همسایگی کشورهای بلاروس، روسیه، لهستان، اسلواکی، مجارستان و رومانی قرار دارد و زبان رسمی مردم این کشور اوکراینی می ­باشد. یافتن شغل مناسب حتی برای اتباع اوکراینی نیز کار ساده ای نمی ­باشد. اما اتباع خارجی که تصمیم جدی برای انجام کار در این کشور را دارند می­ توانند با مراجعه به موسسات معتبرکاریابی در اوکراین شغل مورد نظر خود را بیابند.

به دلیل مزایای بسیار مناسب انجام کار در اوکراین، اکثر اتباع خارجی، این کشور را جهت مهاجرت کاری انتخاب می­ نمایند. دوستان عزیز شما هم می­ توانید با ارتباط با مشاورین مجرب موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت از تمامی مزایای مهاجرت به اوکراین مطلع شده و در کمترین زمان نسبت به اخذ اقامت از طریق کار در اوکراین اقدام نمایید.

شرایط کار در کشور اوکراین

اتباع خارجی که متقاضی انجام کار در اوکراین می ­باشند، باید در ابتدا نسبت به دریافت پیشنهاد کاری از سوی کارفرمایانی در اوکراین اقدام نمایند. کارفرمایان در اوکراین در صورتی اجازه ارسال دعوتنامه کاری به کارکنان خارجی را دارند که نیروی مورد نظر خود را در کشور اوکراین پس از 90 روز آگهی در اوکراین نیابد. با این اوصاف یافتن شغل مناسب در این کشور دشوار خواهد بود. متقاضیان انجام کار در اوکراین پس از یافتن شغل مورد نظر در اوکراین می­ بایست قرارداد کاری با کارفرمای مورد نظر خود منعقد نمایند. قراردادهای کاری میان کارفرمایان و کارکنان به سه دسته تقسیم می­ شوند:

نوع قرارداد شرح
قراردادهای کاری بلند مدت و نامحدود این نوع قراردادهای کاری معمولاً بصورت شفاهی صورت می ­گیرد و افراد می­ توانند بصورت بلند مدت با این کارفرمایان همکاری نمایند.
قراردادهای کاری بلند مدت و ثابت این نوع قراردادهای کاری بصورت کتبی منعقد می­ گردد و می­ باید نام تمامی کارکنان و تاریخ شروع کار، وظایف هر یک از کارکنان مشخص گردد.
قرادادهای کاری خاص افراد برای عقد این نوع قراردادهای کاری ابتدائاً باید یک دوره کارآموزی که معمولاً 90 روز طول می­ کشد را سپری نماید، در صورت توافق طرفین قرارداد کاری امضا خواهد شد.

ویزای کاری کشور اوکراین

متقاضیان انجام کار در اوکراین پس از عقد قرارداد می­ توانند به سفارت اوکراین جهت اخذ ویزای کار اوکراین مراجعه نماید. بدین صورت فرد باید مدارک زیر را به اداره مربوطه در این کشور ارائه نمایند:

 • پاسپورتی معتبر که دارای حداقل 6 ماه اعتبار باشد.
 • عکس
 • تکمیل نمودن فرم انجام کار در اوکراین
 • ارائه بیمه سلامت
 • ارائه مدارکی که نشان دهنده تمکن مالی فرد برای زندگی در اوکراین

مزایای اخذ اقامت از طریق کار در اوکراین

مزایای اخذ اقامت از طریق کار در اوکراین

انجام کار در کشور اوکراین دارای مزایای بسیاری می­ باشد. از همین رو افراد زیادی بدنبال اقامت از طریق کار در اوکراین می­ باشند. این مزایا عبارتند از:

 • امکان تردد به تمامی کشورهای اروپایی بدون اخذ روادید
 • امکان استفاده از تحصیل رایگان در کشورهای اروپایی
 • افتتاح حساب بانکی در تمام بانک های کشورهای اروپایی و عضو معاهده شنگن
 • استفاده از تمامی خدمات بهداشتی و رفاهی رایگان در کشورهای اروپایی

علاوه بر مزایای فوق متقاضیان اقامت از طریق کار در اوکراین می­ توانند پس از 5 سال انجام کار در این کشور اقامت دائم و سپس تابعیت این کشور را اخذ نمایند، اما اخذ این اقامت کاری نسبتاً دشوار است. مشاورین با تجربه موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تمامی عزیزان را در این زمینه یاری نموده و اطلاعات لازم در زمینه هزینه تحصیل و زندگی در اوکراین را در اختیار تمامی عزیزان قرار خواهند داد.

مجوز کار در کشور اوکراین

افرادی که موفق به اخذ دعوت نامه کاری در کشور اوکراین شده اند، می­ باید مجوز کار این کشور را نیز دریافت نمایند. اتباع خارجی در این کشور به 3 دسته تقسیم می­ شوند. دسته ویژه، دسته کارکنانی که قصد اخذ پناهندگی اوکراین را دارند و دسته سوم دیگر شهروندان خارجی می­ باشند. منظور از دسته ویژه، آن دسته از افرادی هستند که دارای مهارت و حرفه ای خاص هستند و با انجام کار در این کشور حقوق و دستمزدهای بالایی را دریافت می­نمایند. این افراد معمولاً متخصصان IT و فارغ التحصیلان دانشگاه های برتر در جهان می­ باشند. شرایط و اعتبار مجوز کار اوکراین برای متقاضیان هر یک از افراد فوق با یکدیگر متفاوت است. مدت زمان اعتبار مجوز کار برای گروه های ویژه 3 سال و برای دیگر شهروندان خارجی 1 سال می­ باشد.

مدارک لازم جهت اقامت از طریق کار در اوکراین

متقاضیان انجام کار در اوکراین جهت اخذ مجوز کار این کشور می ­باید مدارک خود را به مرکز استخدامی کشور اوکراین ارسال نمایند. این اداره تمامی مدارک متقاضیان را بررسی و ارزیابی خواهند نمود. متقاضیان علاوه بر ارسال مدارک، باید مشخصات کارفرمای خود را نیز ارائه نمایند. اگر اداره مذکور درخواست کارکنان را تأیید نماید، کارفرمای مربوطه باید ظرف مدت 10 روز هزینه صدور مجوز کار برای کارمند خود را به شماره حساب این اداره واریز نماید. مدارک مورد نیاز جهت اخذ مجوز کار اوکراین عبارتند از:

 • یک قطعه عکس 3 در 4
 • ارائه یک نسخه کپی پاسپورت معتبر
 • کپی از قرارداد کاری طرفین

توجه داشته باشید آن دسته از افرادی که قصد اقامت از طریق کار در اوکراین را دارند، در صورتیکه از مهارت زبان اوکراینی و یا زبان انگلیسی برخوردار باشند، شانس بیشتری برای یافتن کار در این کشور خواهند داشت. برای اخذ اطلاعات بیشتر در خصوص مهاجرت به اوکراین پیشنهاد می کنیم با کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت مشاوره نمایید و بهترین روش را برگزینید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *