مهاجرت کاری مکزیک

اقامت از طریق کار در مکزیک

اقامت از طریق کار در مکزیک

افراد از راه های مختلفی به کشور مکزیک مهاجرت می­ نمایند و اقامت از طریق کار در مکزیک از جمله راه هایی است که می توان از آن طریق اقامت گرفت. مکزیک از جمله کشورهای ثروتمند در جهان است که از شرایط اقتصادی بسیار مناسبی برخوردار می ­باشد. افراد زیادی علاقه مند به انجام کار در کشور مکزیک هستند. اتباع خارجی که تمایل به انجام کار در مکزیک را دارند باید ابتدا ویزای کاری و سپس مجوز کار کشور مکزیک را دریافت نمایند. بدین منظور باید ابتدا برای دریافت پیشنهاد کاری از سوی کارفرمایی معتبر در مکزیک اقدام نمایند.

 • آیا با ارسال رزومه کاری به موسسات کاریابی می توان از این کشور پیشنهاد کاری به دست آورد؟
 • اگر برای تحصیل در مکزیک باشیم امکان اخذ ویزای کاری پس از تحصیل در این کشور وجود دارد؟

راه های زیادی برای اخذ دعوتنامه کاری از مکزیک وجود دارد. یکی از این راه ها مراجعه به موسسات کاریابی معتبر در مکزیک است که از طریق سایت های کاریابی مکزیک امکانپذیر می باشد. همچنین کارشناسان مجرب موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت مشاوره های مفیدی را در این زمینه در اختیار عزیزان قرار می ­دهند.

از راه های جستجوی کار و دریافت دعوتنامه کاری مراجعه به روزنامه ها و هفته نامه های مکزیک را می­توان اشاره نمود. بیشترین درآمد کشور مکزیک بر پایه تولید و صادرات تجهیزات الکترونیکی، کشاورزی، محصولات نفتی و گازی، تولیدات کارخانه ای و تجهیزات مخابراتی و رایانه ای می ­باشد. هزینه های زندگی در کشور مکزیک خیلی ارزان نمی­باشد اما در مقایسه با دیگر کشورهای آمریکایی همچون کانادا بسیار مناسب تر و به صرفه تر است. این کشور از آب و هوای بسیار مطبوعی برخوردار است و افراد زیادی برای گذراندن اوقات فراغت و گردشگری به این کشور سفر می­نمایند.

اجازه کار و اقامت از طریق کار در مکزیک

پس از اینکه افراد با کارفرمایی در مکزیک برای انجام کار به توافق رسیدند، کارفرمای مربوطه باید برای مجوز کار برای شخص اقدامات لازم را انجام دهد. برای این منظور کارفرما درخواستی را به اداره مهاجرت مکزیک ارسال می­ نماید. این اداره مدارک و پروند فرد را بررسی و پس از ارزیابی های لازم نتیجه را پس از 45 روز به کارفرما اعلام می­ نماید. در صورتیکه این اداره مجوز کار برای فرد را تأیید نماید، فرد مورد نظر باید در طی 3-6 ماه برای ویزای کاری مکزیک درخواست خود را به سفارت این کشور ارائه نماید. ویزای کاری مکزیک تنها پس از گذشت 3-4 روز از درخواست برای فرد صادر خواهد شد.

تغییر وضعیت مهاجر از بازدیدکننده به وضعیت کار در مکزیک

افرادی که با اخذ ویزای توریستی به مکزیک سفر نموده اند می ­توانند اقامت خود را به اقامت کاری مکزیک تبدیل نمایند. البته ملزم به انجام مراحل اداری و اخذ مجوز کار این کشور می ­باشد. البته شخص مورد نظر می­تواند در حین انجام کار کارهای اداری مربوط به اخذ مجوز کار مکزیک به انجام کار نیز بپردازد. پس از اینکه فرد مجوز کار خود را از اداره INM یا اداره مهاجرت در مکزیک اخذ نمود باید برای ویزای کاری یا FM3 این کشور نیز اقدامات لازم را انجام دهد.

انواع ویزای کار در مکزیک در 2021

کشور مکزیک در سال 2021 دو نوع ویزا برای افرادی که قصد اخذ اقامت از طریق کار در مکزیک را دارند صادر می­ نماید که به شرح زیر می­ باشد:

 • ویزای FM2: این ویزا برای اتباع خارجی که ارتباط خانوادگی با افرادی که در مکزیک هستند و یا افرادی که بیش از 5 سال در این کشور زندگی نموده اند و قصد انجام کار در مکزیک را دارند صادر می ­گردد.
 • ویزای FM3: این ویزا برای افرادی صادر می ­شود که از طریق پیشنهاد کاری قصد انجام کار در مکزیک را دارند صادر می­ گردد. این دسته افراد با اخذ این ویزا می ­توانند به همراه سایر اعضای خانواده خود به مکزیک سفر نمایند.

فرآیند کلی اخذ اقامت از طریق کار در مکزیک

فرآیند کلی اخذ اقامت از طریق کار در مکزیک

بطور کلی افرادی که قصد دریافت اقامت از طریق کار در مکزیک را دارند، ابتدا باید حامی و یا کارفرمایی در مکزیک درخواست مجوز کار مکزیک را برای این دسته از افراد به اداره INM در مکزیک نمایند. پس از دریافت تأیید از سوی این اداره به فرد مورد نظر اعلام خواهد شد تا برای اخذ ویزای کاری یا اقامت کاری مکزیک اقدام نموده وبه این کشور سفر نماید.

شرایط عمومی دریافت مجوز کار در مکزیک

کارفرمایانی که قصد دریافت مجوز کار برای نیروهای خارجی که با اخذ ویزای FM3 قصد مهاجرت به مکزیک را دارند می­باید خود دارای شرایط زیر باشند:

 • کارفرمای مربوطه خود باید به اداره مهاجرت برای اخذ مجوز کار برای استخدام تبعه­ی خارجی مدارکی را ارائه نماید که پرداخت بموقع مالیات شرکت را ثابت نماید.
 • مجوز کار برای نیروی مورد نظر در صورتی صادر می­گردد که وی علاوه بر برخوردای از مدارک و تحصیلات دانشگاهی در زمینه مورد نظر از مهارت و تخصص لازم نیز برخوردار باشد.

مدارک مورد نیاز شرکت مکزیکی برای صدور مجوز کار

اداره INM که مسئول صدور مجوز کار برای اتباع خارجی می­باشد. از کارفرمایانی که بدین منظور اقدام نموده اند مدارک زیر را درخواست می ­نماید:

 • ارائه یک نسخه کپی از اساسنامه و اصلاحات شرکت کارفرما
 • مدارکی که پرداخت بموقع حداقل 3 ماه مالیات شرکت را بیان می نماید.
 • یک نسخه کپی از مدرک هویتی سهامداران شرکت
 • معرفی نامه ای که توسط نماینده قانونی شرکت به امضا رسیده است.

کارفرمایان در مکزیک به هنگام استخدام اتباع خارجی در شرکت خود علاوه بر ارائه مدارک بیان شده در بخش قبل باید نامه ای که کارفرما اجازه استخدام تبعه­ خارجی را دارد و از لحاظ قانونی به صورت محضری تأیید شده است را نیز به اداره مربوطه ارائه نماید.

مدارک اخذ مجوز جهت اقامت از طریق کار در مکزیک

تبعه­ خارجی که قصد دریافت اقامت از طریق کار در مکزیک را دارد باید مدارک زیر را به کارفرمای خود ارسال نماید تا وی بتواند برای اخذ مجوز کار اقدامات لازم را انجام دهد:

 • اصل و یا کپی مدارک تحصیلات دانشگاهی کارمند مورد نظر
 • رزومه کاری و تحصیلی کارمند مورد نظر
 • ارائه قرارداد کاری بین کارمند و کارفرما که می­باید جزئیات تمامی موارد از جمله میزان حقوق دریافتی به فرد و جزئیات شغلی و غیره بیان شده باشد.
 • گواهی تولد کارمند
 • گواهی ازدواج کارمند مورد نظر

تمدید ویزای کار مکزیک

مدت زمان اعتبار ویزای FM3 در ابتدا یک سال است که امکان تمدید آن سالانه وجود دارد. اما بطور کلی فرد می­ تواند 5 سال این ویزا را تمدید نماید. در مورد کار در مکزیک نیز می توانید در لینک مربوطه اطلاعات جامع تری به دست آورید.

کارشناسان و مشاورین موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت پاسخگو و راهنمای عزیزان در مهاجرت کاری به مکزیک خواهند بود و همچنین از شرایط مهاجرتی اکثر کشورها با شما سخن خواهند گفت، در حال حاضر برخی پروسه ها از قبیل مهاجرت کاری، مهاجرت بدون مدرک زبان، تحصیل رایگان در اروپا و غیره خیلی بیشتر مورد درخواست افراد است.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *