ویزای کاری

اقامت از طریق کار در یونان

اقامت از طریق کار در یونان

یکی از روش های اقامت در یونان، اقامت از طریق کار در یونان می باشد؛ هرچند یونان با توجه به نرخ بیکاری بالا در 2024 برای کار و زندگی مناسب نیست. همه ساله مهاجرین زیادی از ایران برای کار، یونان را مقصد مهاجرتی خود قرار می دهند. اولین گام در این مسیر، بحث اقامت از طریق کار در یونان می باشد. در مقاله حاضر که توسط موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تهیه شده، ما تلاش میکنیم که اقامت از طریق کار در یونان را شرح دهیم. در همین راستا، ما به شرح جزییاتی درباره روادید اقامت، شرایط و انواع آن می پردازیم.

در مورد روادید اقامت یونان چه می دانید؟ این سوال و سوالات متعدد دیگر، ممکن است که در ذهن شما نقش بسته باشد. ما در این مقاله ابتدا به تعریف روادید اقامت یونان و انواع آن می پردازیم. اقامت از طریق کار در یونان از چه نوع اقامتی است و شرایط و مدارک لازم برای اخذ آن چیست. روادید اقامت یونان به خارجی ها امکان اقامت در خاک یونان و مسافرت آزادانه در کل ناحیه شنگن را می دهد، اما حق کار را تهیه نمی کند. انواع متعدد روادید اقامتی بسته به شرایط متقاضی وجود دارد (خود-اشتغالی، مشاور،کارمند و مدیر).

اشخاص علاقه مند به اخذ روادید اقامت در یونان می توانند یکی از روش های کلی زیر را انتخاب کنند:

روادید یونان برای اشخاص مستقل مالی و سرمایه گذار املاک

گزینه اول اخذ روادید اقامتی یونان برای اشخاص مستقل مالی در دسترس است که معیارهای زیر را تامین کند:

 • ویزای خاص از کنسولگری – سفارت یونان اخذ کرده باشند. توسط آن بتواند شواهد اعتبارات کافی 2000€ (یورو) در ماه را به صورت درآمد سالانه نشان دهد.
 • پوشش بیمه سلامت کامل منتشره از یک سازمان بیمه خصوصی را داشته باشد.
 • روادید اقامتی اخذ شده توسط شخص مستقل مالی برای دو سال معتبر است و هر 3 سال تمدید می شود.

روادید اقامتی اخذ شده بر مبنای تملک های املاک برای شخص سرمایه گذار در املاک موجود است اگر:

 • ویزای خاص از کنسولگری – سفارت یونان اخذ کرده باشند. قانونا مالک ملک مستقر در یونان با ارزش حداقلی 25000€ (یورو) باشد.
 • پوشش بیمه سلامت کامل منتشره از یک سازمان بیمه خصوصی را داشته باشد.
 • روادید اقامتی اخذ شده بر پایه تملک های املاک برای 5 سال معتبر است. مادامیکه شهروند غیراتحادیه اروپایی مالکیت ملک یا قراردادها را حفظ کند.

گزینه سوم ثبت شرکت یا تاسیس شعبه ای از یک شرکت خارجی را در یونان فرض می کند. در این مورد، متقاضی بایست که:

 • ویزای خاص از کنسولگری – سفارت یونان اخذ کرده باشد.
 • پوشش بیمه سلامت کامل منتشره از یک سازمان بیمه خصوصی را داشته باشد.
 • این نوع روادید هم به مدت 2 سال معتبر است و ممکن است که با قبول تداوم شرایط تمدید شود.

اخذ اقامت از طریق کار در یونان

آیا می توان از طریق کار اقامت یونان را در سال 2024 اخذ کرد؟ جواب، بله است. در صورتیکه شما خویش- کارفرما باشید، لازم است که گواهی از ادارات مالیاتی را ارایه دهید. این گواهی برای نمایش این امر است که قصد راه اندازی کسب و کاری را در یونان دارید و یک گواهی از دادگاه محلی تهیه می کنید. این گواهی نشانگر آنست که شروع به کار بیزینستان قانونی بوده و اعلام شده است. اگر کارتان شامل تهیه غذا یا کار با کودکان باشد، می بایست که همچنین گواهی پزشکی معتبری را هم ارائه بدهید.

اخذ اقامت از طریق کار در یونان

انواع روادید اقامت از طریق کار در یونان

اخذ روادیدها در خصوص کار در یونان برای شهروندان غیر اروپایی خیلی مشکل است. یک زمانی روادیدها از هم جدا بودند، اکنون روادید کار و اقامت همگی یکی هستند. این بدان معناست که روادیدهای اقامتی می تواند شامل حق کار هم باشد روادیدهای کار در یونان برای شهروندان خارجی عبارتند از روادید خاص – کارفرما (اگرچه می تواند استثنائاتی وجود داشته باشد). روادید خاص – محل. یک کارگر غیراروپایی برای اقامت از طریق کار در یونان بایست که 2 مرحله زیر را تا اخذ اقامت یونان طی کند.

 • ویزای ورود یا Entry visas
 • روادید کار Work permit/ روادید اقامت Residence permit
نوع ویزاشرایطمدارک
Entry visas، ویزای ورود (نوع D)بایست ویزایی برای کار برای هر ملیت غیراروپایی اخذ شود که قصد دارد تا 90 روز در یونان بماند و کار کند. این ویزا قبل از ورود به یونان از کنسولگری یونان اخذ می شود.پاسپورت معتبر
قرارداد کار
بیمه درمانی کامل
عدم سوسابقه کیفری
روادید کار Work permit و روادید اقامت Residence permitدر عرض 30 روز از ورود به یونان، دارنده ویزا بایست که شخصا روادید اقامت/کار را در شهرداری محلی اخذ کند. قبل از درخواست مجوز اقامت، اخذ شماره مالیاتی و شماره تامین اجتماعی الزامی است.ویزا
پاسپورت به اضافه فتوکپی ها
گواهی بیمه درمانی
مدرک آدرس محلی
مدرک توانایی ساپورت شغل-خود یا منابع خود
مدرک پرداخت هزینه لازم به اداره مالیات ملی

برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه به مقاله مدارک لازم جهت اخذ ویزای کار در یونان مراجعه نمایید.

امتیازات اخذ روادید اقامت از طریق کار در یونان

از امتیازات اخذ روادید اقامتی در یونان عبارت است از زندگی در یونان بدون محدودیت ها در طی مدت اعتبار روادید بدون تعهد، مسافرت آزادانه در داخل ناحیه شنگن و زندگی به مدت 90 روز هر 6 ماه، بهره مندی از خدمات بهداشتی و درمانی در یونان.

هزینه صدور روادید یونان شامل جدول زیر می شود:

نوع روادیدهزینه / یورو
Entry visa€190
روادید اقامت پنج ساله€600
روادید اقامت الکترونیک€20

در راستای اقامت از طریق کار در یونان، گردآوری مدارک، آماده سازی فرم های لازم و تحویل آِنها به نهادهای مربوطه بخشی از فرآیند اخذ اقامت یونان است. مشاورین مجرب موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت بر پایه دانش به روز مهاجرتی و اقامتی خود، یاریگر شما می باشند.

سوالات مهم در خصوص اقامت از طریق کار در یونان

در بخش پایانی مقاله اقامت از طریق کار در یونان به سوالات مهم شما پاسخ می دهیم:

 • آیا می توان از طریق کار اقامت یونان را در سال 2024 اخذ کرد؟ جواب، بله است. در صورتیکه شما خویش- کارفرما باشید، لازم است که گواهی از ادارات مالیاتی را ارایه دهید. این گواهی برای نمایش این امر است که قصد راه اندازی کسب و کاری را در یونان دارید و یک گواهی از دادگاه محلی تهیه می کنید. این گواهی نشانگر آنست که شروع به کار بیزینستان قانونی بوده و اعلام شده است. اگر کارتان شامل تهیه غذا یا کار با کودکان باشد، می بایست که همچنین گواهی پزشکی معتبری را هم ارائه بدهید.
 • انواع روادید اقامت از طریق کار در یونان کدام اند؟ اخذ روادیدها در خصوص کار در یونان برای شهروندان غیر اروپایی خیلی مشکل است. یک زمانی روادیدها از هم جدا بودند، اکنون روادید کار و اقامت همگی یکی هستند. این بدان معناست که روادیدهای اقامتی می تواند شامل حق کار هم باشد روادیدهای کار در یونان برای شهروندان خارجی عبارتند از روادید خاص – کارفرما (اگرچه می تواند استثنائاتی وجود داشته باشد)
5/5 - (2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *