مهاجرت به کشور بلغارستان

اقامت بلغارستان

اقامت بلغارستان

افرادی که قصد مهاجرت و اخذ اقامت بلغارستان را دارند، می توانند از روش های مختلفی نسبت به این امر اقدام کنند که در این مقاله به آن اشاره میکنیم. از سوی موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت پیشنهاد می گردد این مقاله را مطالعه بفرمایید. اشخاصی که تقاضای دریافت اقامت بلغارستان را دارند، می توانند از روش های مختلفی نسبت به این امر اقدام کنند. این روش ها در زیر آورده شده است که هر فرد می تواند با توجه به شرایط فعلی خود یکی از آنها را انتخاب نموده و اقدامات لازم را انجام دهد:

  • اقامت از طریق خرید اوراق قرضه
  • از طریق ثبت شرکت با جذب حداقل 10 نیروی بلغارستانی به مدت حداقل 6 ماه
  • از طریق سرمایه گذاری در املاک و مستغلات با مبلغ حداقل 312000 €
  • از طریق تمکن مالی مختص افرادی که بازنشسته هستند
  • از طریق الحاق به خانواده در بلغارستان
  • از طریق سرمایه گذاری در بلغارستان
  • از طریق ثبت نمودن دفتر نمایندگی تجاری یک خارجی در این کشور

اخذ کارت آبی اتحادیه اروپا در اقامت بلغارستان

برای اقامت بلغارستان نیاز به کارت آبی این کشور است. به منظور دریافت این کارت و این که بتوانید از امکانات کارت برخوردار شوید می بایست شرایطی را دارا باشید. برخی از این شرایط به شرح ذیل است: فرد متقاضی باید دارای مدرک تحصیلات مانند مدرک دانشگاهی کسب نموده باشد. دارا بودن حداقل 5 سال سابقه کار در تخصص و مهارت خاص نیز از سوی سفارت این کشور مورد قبول می باشد. از آنجا که کارت آبی برای کارفرمایان و کارگران دارای استقلال صادر نمی گردد، لذا ضروری است فرد متقاضی سمت کارمند داشته و دارای حقوق کارمندی در حال کار باشد.

بالا بودن درآمد سالانه ناخالص فرد متقاضی (حداقل 5/1 برابر میانگین حقوق ملی). دارا بودن قرارداد شغلی برای مدت یک سال و یا پیشنهاد کاری از سوی کارفرمای بلغارستانی برای فرد متقاضی الزامی است.  فرد متقاضی این الزام را دارد که برای خود و همراهانش در بلغارستان بیمه درمانی اخذ نماید و مدارک کافی و لازم برای سفر به این کشور را در دست داشته باشد.  اثبات این که شرایط قانونی و رسمی جهت فعالیت تخصصی و حرفه ای در بلغارستان را دارد.

انواع ویزا جهت اقامت بلغارستان

ویزای نوع D بلغارستان: این نوع ویزا، ویزای بلند مدت بلغارستان است که در دو نوع از سوی سفارت صادر می گردد

ویزای بلند مدت با اعتبار 6 ماهه: این نوع ویزا برای افراد خارجی صادر می گردد که قصد دارند در بلند مدت و حتی به صورت دائمی در این کشور اقامت داشته باشند. با این ویزا مجاز به اقامت به مدت 180 روز می باشند.

ویزای بلند مدت با اعتبار یک ساله: این ویزا مختص افراد خارجی صادر می گردد که به قصد تحقیقات علمی، انجام امور کاری یا سرمایه گذاری به نمایندگی از شرکت خارجی، گذراندن دوره های تحصیلی یک ساله، گذراندن دوره های کارآموزی و دانشمندان وارد این کشور می شوند. اطلاعات دقیق تر را از کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت پیگیری نمایید.

مزایای اخذ اقامت بلغارستان

افرادی که موفق به دریافت اقامت بلغارستان و شهروندی این کشور می شوند، مشمول مزیت هایی می گردند که برخی از آنها به شرح ذیل است:

سرعت پردازش و بررسی پرونده های دریافت اقامت کشور بلغارستان به سرعت انجام می گیرد و نهایتا به مدت 7 الی 9 ماه طول می کشد. افراد متقاضی اقامت در کشور بلغارستان برای دریافت اقامت نیازی به حضور فیزیکی در این کشور ندارند. فرد به راحتی می تواند جهت تحصیل، کار و یا زندگی به سایر کشورهای اروپایی که عضو اتحادیه اروپا هستند، تردد داشته باشد. امکان تحصیل رایگان در کشورهای اتحادیه اروپا وجود دارد.

امکان بهره مندی از بیمه های بهداشتی به صورت رایگان در این کشور و کشورهای اتحادیه اروپا وجود دارد. افراد می توانند بدون دریافت ویزا، به کشورهای آمریکا و کانادا سفر کنند. حفاظت حقوقی در کشورهای اتحادیه اروپا برای فرد وجود دارد. فردی که دارای کارت اقامت بلغارستان است مجاز است بدون دریافت ویزا، به مدت 3 ماه در هر 180 روز در کشور رومانی، قبرس و کرواسی، قانونا اقامت کند. با در دست داشتن کارت اقامت بلغارستان می توان به اقامت دائم در این کشور دست یافت.

اقامت بلغارستان

سرمایه‌ گذاری جهت اخذ اقامت بلغارستان

در سال 2009 میلادی، برنامه سرمایه گذاری در بلغارستان به جهت دریافت اقامت بلغارستان و سپس تابعیت این کشور تاسیس گردید. این برنامه توسط اقدامات قانونی دولت بلغارستان با هدف ایجاد انگیزه و جذب سرمایه گذاران بین المللی و پیشرفت اقتصادی بلغارستان انجام گرفت. طبق برنامه مذکور، سرمایه گذاران خارجی به همراه خانواده خود قادر خواهند بود اجازه اقامت بلغارستان به صورت دائمی را دریافت کنند. مشروط بر این که مبلغ تعیین شده از سوی دولت بلغارستان به عنوان سرمایه را پرداخت نمایند. در این صورت می توانند به شهروندی بلغارستان نیز دست یابند.

شرایط سرمایه گذاری در بلغارستان

همان طور که گفته شد از طریق برنامه سرمایه گذاری در بلغارستان می توان به اقامت بلغارستان و تابعیت این کشور دست پیدا کرد. اما مبلغ تعیین شده ای برای این امر از سوی دولت وجود دارد که می بایست توسط فرد سرمایه گذار پرداخت گردد. این مبلغ معادل 180000 € می باشد که قابلیت استرداد و برگشت ندارد. انجام این فرآیند به مدت 7 الی 9 ماه می باشد. مدت اعتبار اولیه کارت اقامت بلغارستان به صورت موقتی، یک ساله می باشد و قابلیت تمدید به مدت 5 سال را نیز دارد. اما شرایط خاصی برای تمدید این کارت وجود دارد که شامل موارد ذیل است: پرداخت به موقع مالیات های مربوطه در مدت مذکور. عدم ارتکاب جرم (عدم سابقه کیفری و سوء پیشینه).

همان طور که در ابتدای مقاله گفته شد، برای مهاجرت به بلغارستان بایستی اقامت این کشور را به دست آورد. شرایط و مواردی که در این موضوع مورد نیاز است، در این مقاله ذکر گردید. اما سایر موارد و جزئیات کامل مانند نحوه مهاجرت و هزینه زندگی در بلغارستان را از کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت پرس و جو نموده و با آگاهی کامل نسبت به مهاجرت اقدام نمایید. دستیابی به مشاوره های تخصصی و حرفه ای از طریق تماس تلفنی به صورت رایگان و یا مراجعه حضوری شما عزیزان امکان پذیر خواهد بود.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *