مهاجرت کاری استرالیا

اقامت دائم استرالیا از طریق ویزای 190

Rate this post

کسانی می توانند اقامت دائم استرالیا از طریق ویزای 190 را دریافت نمایند که از روش اخذ ویزای کار به استرالیا سفر کرده باشد و شرایط آن را احراز نمایند. این افراد از همان ابتدا که وارد این کشور شدند با داشتن اقامت دائم مشغول به کار، زندگی و تحصیل می شوند. طرح درمان ملی نیز شامل شخص دارای ویزای اقامت دائم استرالیا می شود و در صورت داشتن شرایط موردنیاز تقاضای شهروندی استرالیا دهند.

جهت دریافت ویزای 190 استرالیا از داخل و خارج این کشور می شود اقدام کرد و نیازی به کارفرما نیست. کسانی که قصد مهاجرت به استرالیا را دارند، با استفاده از اسپانسر ایالتی مایل به انجام این کار می باشند. طبق امتیاز شخص درخواست کننده، تقاضای این ویزا بررسی می شود. در خصوص امتیازبندی می توان به حداکثر امتیاز 60 امتیاز اشاره داشت. متقاضی در این ویزا باید حداقل 55 امتیاز شخصی کسب نماید و 5 امتیاز توسط ایالت اسپانسر به شخص تعلق داده می شود که مجموعاً می شود 60 امتیاز.

طبق قانون هر ایالت، دارندگان این ویزا به مدت مشخص (اغلب دوسال) باید در ایالت اسپانسر شده زندگی و کار نمایند. برای اخذ این ویزا، درخواست کننده باید شرایط لازم را احراز نماید. دریافت اقامت دائم استرالیا از طریق ویزای 190 براساس سایت امور مهاجرت این کشور معمولاً 7 الی 13 ماه زمان میبرد که تحت برخی شرایط امکان تغییر دارد.

شرایط لازم برای ویزای ۱۹۰ استرالیا

شرایط لازم جهت کسب ویزای ساب کلاس 190 استرالیا شامل موارد زیر می باشد:

 • متقاضی باید زیر 45 سال سن داشته باشد.
 • یکی از سه شروط ذکر شده در زیر را در سه سال قبل برای زبان داشته باشد: کسب حداقل نمره 7 در 4 مهارت آیلتس. کسب حداقل 12 امتیاز برای گوش دادن، 21 امتیاز جهت نوشتن، 13 امتیاز برای خواندن و 18 امتیاز برای مکالمه در مهارتهای تافل. کسب مجموعاً 169 امتیاز در امتحان CAE (از ابتدای ژانویه سال 2015 متقاضی باید شرکت کرده باشد).
 • داشتن اسپانسر ایالتی و درخواست خود را در یکی از شغل های ایالتی مورد نیاز دولت استرالیا مطرح کرده باشد.
 • تهیه تائیدیه لازم از مراکز ارزیابی شغلی مشخص با ارائه مدارک تحصیلی شغلی.

متقاضی باید شرایط اختصاصی ایالت اسپانسر کننده را نیر داشته باشد، شرایط فوق برای وی بطور کلی می باشد. هر ایالت شرایط (شامل سابقه کار، لیست رشته و زبان) مخصوص خود را دارا می باشد.

 مراحل دریافت ویزای ۱۹۰ استرالیا

در مرحله اول فرد متقاضی باید توسط نهادهای تأیین شده سوابق تحصیلی و شغلی خود را مورد ارزیابی قرار دهد. هزینه ارزیابی مدارک در شرکت ها متفاوت است و براساس نوع آن بین یک الی چهار ماه طول میکشد. متقاضی در مرحله دوم نام ایالت انتخابی خود به منظور ایالت اسپانسرکننده اعلام و جهت تکمیل EOI باید اقدام نماید.

پس از بررسی فرم تکمیلی توسط شما دولت استرالیا برای شما دعوتنامه ای ارسال می نماید. علامت زدن هر ایالت در مرحله EOI نشان دهنده اشتیاق شما جهت اسپانسر شدن توسط این ایالات می باشد. دعوتنامه در این مرحله از طریق ایمیل برای شما ارسال می گردد. در صورت دریافت اسپانسر شیپ، قبل از ثبت EOI و اقدام برای ثبت EOI پس از آن بدلیل آنکه دارای اسپانسر شیپ هستید ایالت بلافاصله برایتان دعوتنامه ارسال می نماید.

مدت زمان اخذ ویزای 190 استرالیا

در صورتی که EOI را ثبت کرده و بعد از آن شما توسط ایالت اسپانسر شوید مدت زمان ارسال دعوتنامه یک روز الی شش ماه می باشد که از طریق ایمیل انجام می شود. پس از دریافت دعوتنامه در هر دو صورت 60 روز فرصت دارید جهت دریافت ویزای اقامت دائم استرالیا از طریق ویزای 190 اقدام نمایید. برای کامل نمودن مدارک بعد از دریافت دعوتنامه متقاضی 60 روز فرصت دارد. در این مرحله پلیس چک نفر اصلی و همراهان و تست های پزشکی صورت می گیرند. ویزای اقامت دائم پس از یک الی سه ماه پس از تکمیل و ارسال مدارک صادر می شود.

متقاضی برای دریافت 5 امتیاز باید به دنبال درخواست اسپانسر ایالتی یا دعوت نامه خود در ایالاتی باشد که رشته وی در آن وجود دارد. در صورتی که علامت ایالت مورد نظر خود را در زمان ثبت EOI انتخاب کرده باشید در برخی از ایالات نیازی به یافتن اسپانسرشیپ نیست و از سیستم EOI خود ایالت برای افراد دعوتنامه ارسال می نماید.

مدارک لازم ویزای ۱۹۰ استرالیا

متقاضیان محترم جهت دریافت لیست کامل مدارک لازم جهت اخذ این ویزا می توانند با مشاوران مؤسسه حقوقی سفیران سروش سعادت ارتباط برقرار نمایند.

 • مدرک زبان انگلیسی.
 • شناسنامه و پاسپورت (مدارک شناسایی).
 • در صورت متأهل بودن ارائه عقدنامه.
 • برای آقایان کارت پایان نظام وظیفه.
 • مدارک پرداخت هزینه ها.
 • عکس.
 • ارئه یکسال سابقه کاری تمام وقت در دو سال اخیر.
 • ارائه قراردادها، مالیات، پرداخت ها و تمامی شواهد کاری.
 • فیش دریافت حقوق مخصوصاً مشاغل دولتی.
 • ارائه گواهی اشتغال به کار در سربرگ رسمی شرکت مهر شده توسط شرکت و امضای مدیر مربوطه با ذکر مقام، وظایف، زمان و حقوق با جزئیات.
 • ارائه گواهی های سوء پیشینه و سلامت شخص و همراهان.
 • ارائه کلیه مدارکی که صلاحیت کاری شما را ثابت می نماید.(شامل دوره ها، دیپلم ها، مدارک تحصیلی و…).

همراهان ویزا در ساب کلاس ۱۹۰

شرایط مهاجرت به استرالیا به این نکته اشاره دارد که همراهان متقاضی شامل افراد واجد شرایط از جمله همسر متقاضی و در صورت داشتن فرزند به همراه فرزندان و همچنین افراد تحت تکفل مالی فرد متقاضی در یکسال اخیر که شامل پدربزرگ، مادربزرگ، والدین، برادران و خواهران والدین و فرزندانشان می شود، می توانند برای دریافت اقامت این کشور اقدام نمایند.

هزینه ای که به دولت استرالیا جهت اقامت دائم استرالیا از طریق ویزای 190 توسط فرد متقاضی باید پرداخت شود حداقل 1670 دلار می باشد. 1835 دلار برای کسانی که در خانواده بالای 18 سال سن دارند و 920 دلار برای افرادی که کمتر از 18 سال سن دارند.

متقاضی باید قبل از زمان تأیین شده توسط افسر پرونده پس از اخذ ویزای اقامت دائم 190 استرالیا وارد این کشور شود، در غیر این صورت ویزای متقاضی باطل می گردد. متقاضی به مدت 5 سال بدون محدودیت پس از اولین سفر می تواند به استرالیا رفت و آمد نماید.

اقامت دائم استرالیا از طریق ویزای 190

پس از 2 سال زندگی در ایالتی که متعهد هستید می توانید در سایر ایالت های استرالیا نیز به صورت دلخواه سکونت داشته باشید. به کسانی که از طریق ویزای 190 به این کشور مهاجرت می نماید Permanent Resident گفته می شود که شامل مزایایی از جمله درصورت به دنیا آمدن فرزندشان در استرالیا، فرزندشان شامل دریافت پاسپورت این کشور می شود، می توانند در این کشور مشغول به کار شوند.

این افراد می توانند بطور رایگان در سیستم پزشکی استرالیا می توانند ثبت نام نمایند، فرزندانشان در مدارس رایگان تحصیل کنند، به دست آوردن شهروندی استرالیا با کسب شرایط موردنیاز، استفاده از وام مسکن جهت خرید خانه در استرالیا، به کارگیری ویزای اقامت 190 و سفر به داخل و خارج استرالیا بدون محدودیت به مدت پنج سال، پس از دریافت اقامت، همسر و فرزندانشان نیز می توانند به استرالیا مهاجرت نمایند و همچنین دریافت وام های بلندمدت جهت تحصیل خود و خانوده متقاضی اشاره نمود.

با توجه به انواع ویزای کاری استرالیا می توان گفت در صورت احراز شرایط ویزای کار استرالیا بهترین مسیر مهاجرت به استرالیا مهاجرت از طریق اخذ ویزای کاری استرالیا می باشد زیرا شما با صرف کم ترین هزینه می توانید اقامت خود و خانواده خود را دریافت نمائید.

سیستم امتیاز بندی مهاجرت کاری به استرالیا به شما این امکان را می دهد که شرایط خود را برای انواع ویزای کاری این کشور بسنجید و در صورت احراز شرایط اقامت کشور را دریافت نمائید. در صورت نیاز به اطلاعت بیشتر می توانید با موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس حاصل فرمائید و اطلاعات لازم را در این زمینه دریافت نمائید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × 4 =