مهاجرت به کشور سوئد

اقامت دائم سوئد

اقامت دائم کشور سوئد
Rate this post

برای یک تبعه خارجی اخذ اقامت دائم سوئد به روش های متفاوتی اتفاق می افتد که هر کدام نیازمند ابزار مورد نیاز و مدت زمان خاص خود می باشد. کشور سوئد را می توان یکی از پر درخواست ترین گزینه ها مهاجرتی در اروپا در میان ده گزینه ابتدایی قرار داد. اتباع ایرانی  امکان مهاجرت به این کشور را با ویزای تحصیلی، سرمایه گذاری، کاری و سایر ویزاها خواهند داشت. بهتر است در مورد روال اجرایی هر برنامه ای از قبل با وکیل مشورت نمود. مشاورین ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت پاسخگوی سوالات مهاجرتی شما عزیزان می باشند.

معرفی کشور سوئد

سوئد کشوری است در شمال اروپا در شبه‌ جزیره اسکاندیناوی. این کشور از غرب با کشور نروژ، از شمال شرق با کشور فنلاند، از شرق با خلیج بوتنی، از جنوب شرق با دریای بالتیک و از جنوب غرب با کشور دانمارک همسایه ‌اس. سوئد با مساحتی بیش از 450 هزار کیلومتر مربع، چهارمین کشور بزرگ اروپا از نظر مساحت می ‌باشد.

سوئدی ‌ها جز شهروندانی در جهان هستند که از کیفیت بالای زندگی برخوردار می باشند. نرخ بیکاری آن پایین است و اقتصاد آن بر پایه مشارکت مردم در سرمایه‌گذاری ‌ها استوار است. تورم در این کشور حدود 4% است. با دریافت اقامت اروپا از طریق سوئد، از مزایای شهروندی سوئد و اتحادیه اروپا برخوردار خواهید شد و فرد میتواند در کل کشورهای اتحادیه اروپا و حوزه شینگن سفر نموده و یا به کار، تحصیل و زندگی بپردازید.

به محض دریافت کارت اقامت سوئد می توانید از مزایای شهروندان اروپایی همچون استفاده از بیمه، افتتاح حساب در بانک های معتبر بین المللی، خرید ملک و وام بانکی، تسهیلات دانشگاهی و خدمات درمانی بهره مند شود. همچنین درخواست دریافت ویزا برای کشورهای آمریکا، کانادا، استرالیا و انگلیس برای دارندگان اقامت اروپا به سهولت انجام می شود.

چگونگی اخذ اقامت دائم سوئد

بنا بر قوانین مهاجرتی کشور سوئد، افرادی با سابقه مدیریت یک تجارت شخصی و یا مدیریت شرکتی با دارا بودن حداقل 50% از سهام آن، در صورتی که توانایی برقراری ارتباط و انجام امور تجاری به زبان سوئدی یا انگلیسی را دارا باشند، با داشتن شرایط زیر می توانند اقامت دائم سو رائد برای خود و خانواده خود دریافت نمایند:

  • داشتن طرح کاری (Business Plan) مناسب و اخذ تائیدیه از اداره مهاجرت سوئد
  • دارا بودن مبلغی حدودا بین 65.000 تا 130.000 $ در یک حساب بانکی خارج از ایران
  • دارا بودن مبالغ زیر در حساب بانکی خارج یا داخل ایران برای تامین مخارج زندگی طی 2 سال در سوئد:
برای فرد متقاضی 26.000 $
برای همسر 13.000 $
برای فرزندان زیر 18 سال 6.500 $

در صورت احراز شرایط فوق از طرف اداره مهاجرت سوئد، به فرد متقاضی و خانواده وی، اقامت 2 ساله سوئد اعطا می گردد. در صورتی که فرد متقاضی طی مدت این 2 سال طبق Business plan تائید شده عمل کند و با ثبت شرکت در سوئد اقدام به اجرایی کردن آن کند، به آنها اقامت دائم سوئد اعطا خواهد شد.

اقامت دائم سوئد

سوالات متداول اقامت دائم سوئد

اگر تجارت پس از 2 سال به سود دهی لازم برسد، اقامت دائم سوئد به فرد و خانواده وی اعطا خواهد شد؟ بله، در صورت تامین مخارج زندگی پس از 2 سال از طریق تجارت، پرداخت به موقع مالیات و نداشتن جرایم کیفری، اقامت دائم اعطا خواهد شد. منظور از خانواده چه کسانی هستند؟ همسر و فرزندان زیر 18 سال. حداقل مدت اعتبار گذرنامه ایرانی فرد متقاضی و همراهان، جهت اقدام برای این روش مهاجرتی چقدر باید باشد؟ 2 سال

شرایط تائید Business Plan مورد اشاره چیست؟ نشان دهد که پس از ثبت شرکت، حداقل بخشی از کالا یا خدمات تولید یا ارائه شده، در سوئد به فروش یا ارائه خواهند رسید، نشان دهد که پس از 2 سال، این تجارت به حداقل سود دهی لازم برای تامین مخارج زندگی فرد متقاضی و افراد تحت تکفلش خواهد رسید، نشان دهد که حداقل 50% مدیریت و مالکیت تجارت مورد نظر در اختیار فرد متقاضی خواهد بود. حداقل سرمایه لازم در هنگام ثبت شرکت چقدر است؟ مبلغ 6500 $ در هنگام ثبت شرکت باید به حساب شرکت واریز شود.

در این نوشتار سعی شد تا به صورت مختصر در مورد اقامت دائم سوئد به شما عزیزان توضیحاتی داده شود و همانطور که متوجه شدید راه های اقامت دائم سوئد متفاوت می باشد و از پر مخاطب ترین این راه ها، اقامت دائم از طریق ویزای تحصیلی سوئد، اقامت دائم از طریق ویزای کاری سوئد و سرمایه گذاری می باشد که می توانید با مراجعه به سایت موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت از اطلاعات جانبی برخوردار شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × 5 =