مهاجرت به کشور مجارستان

اقامت دائم مجارستان

اقامت دائم مجارستان

کسب گواهی اقامت دائم مجارستان در این کشور موارد مثبت بسیاری به همراه دارد و شما می توانید گواهی اقامت دائم مجارستان را با بکارگیری روش های مختلف کسب کنید. در این مقاله به بررسی شرایط اخذ اقامت در کشور مجارستان می پردازیم و روش ها و نکات مربوط به آن را بیان می نماییم. به طور کل روش های کسب اجازه و گواهی اقامت دائم کشور مجارستان به چند بخش تقسیم می شوند:

 • تاسیس شرکت در خاک کشور مجارستان
 • خریدن یک خانه، مسکن، زمین و یا ملک در خاک این کشور
 • ازدواج با تبعه مجارستانی
 • مشغول به کار شدن بعد از تحصیل
 • سرمایه گذاری های مختلف در شرکت های متفاوت واقع در کشور اروپایی مجارستان

مهاجرانی که به مجارستان مهاجرت می کنند، طی 5 سال نخست، مقیم موقتی محسوب می شوند. اما برای کسب گواهی اقامت دائم مجارستان مهاجران باید بیش از 6 سال مقیم مجارستان باشند.

اخذ اقامت دائم کشور مجارستان

برای مقیم شدن به صورت دائمی در کشور پیشرفته مجارستان، موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت به شما روش تاسیس کمپانی در مجارستان را توصیه می کند. متقاضیان بعد از تاسیس کمپانی در مجارستان، طی 24 هفته می توانند اقامت مجارستان را بدست آورند. اقتصاد کشور مجارستان در وضعیت بسیار مطلوبی قرار دارد. با تاسیس کمپانی در مجارستان، خانواده و افراد خانواده درجه یک موسس کمپانی، می توانند در مجارستاندرس بخوانند، کار کنند و از تمام حقوق بهره مند شوند.

مقیم شدن در مجارستان می تواند مجوزی برای سفر به کشورهای اروپایی بدون نیاز به ویزا باشد. در صورتی که شخصی بیش از 5 سال مقیم مجارستان شوید، زبان این کشور را بلد باشد، می تواند گذرنامه مجارستان را بدست آورید. تاسیس کمپانی به متقاضیان اجازه خرید خانه را نیز خواهد داد.

مهاجرت تجاری به مجارستان

جهت مهاجرت به مجارستان برای تاسیس شرکت و شروع تجارت، فرد مورد نظر باید بیش از 24000 € (یورو) سرمایه داشته باشد. روند مهاجرت تجاری به کشور اروپایی مجارستان، سریع تر از سایر کشورها صورت می گیرد. افرادی که در این کشور فعالیت تجاری شروع می کنند، از مالیات و عوارض کم می توانند، بهره مند شوند. مجارستان یکی از از اعضای حوزه شنگن می باشد و تاجران این کشور می توانند به راحتی در این حوزه و همچنین در کشورهای حوزه اتحادیه اروپا کسب و کار جدید راه اندازی کنند. شایان ذکر است که همه ی افراد و تاجران از هر قوم و ملیتی قادر اند، در مجارستان کسب و کار راه اندازی کنند. در صورتی که بخواهند در این کشور شرکت یا کمپانی تاسیس کنید و یا بیزنس راه اندازی کنند، می توانند بدون داشتن شریک این کار را انجام دهند.

شروع کسب و کار در کشور مجارستان به افراد مجوز ورود به بازار کار اروپا را می دهد. در صورتی که افراد با ایجاد کسب و کار اقامت دائم مجارستان را بدست آورند و در نهایت تبعه این کشور شوند، می توانند از مزایای واردات و صادرات بازرگانی در این کشور بهره ببرید. اقامت دائم مجارستان در صورتی قابل اخذ می باشد که افراد بیش از 5 سال در این کشور ساکن باشند. متقاضیانی که در مجارستان کمپانی تاسیس می کنند، می توانند به عنوان رئیس شرکت و همچنین کارمند شرکت مشغول به کار شوند. مخارج و هزینه مهاجرت تجاری به مجارستان و کسب اقامت دائم مجارستان بسیار کمتر از سایر کشورهای حوزه شنگن می باشد. به عنوان مثال با حدود 50000 € (یورو) می توانند شرکت ثبت کنند در حالیکه این کار در اتریش با 100000 € (یورو) اتفاق می افتد.

اقامت دائم با تاسیس شرکت در مجارستان

اقامت دائم با تاسیس شرکت در مجارستان

مدیریت و پایدار نگه داشتن کمپانی در کشور مجارستان بسیار ساده می باشد. در صورتی که فردی در مجارستان کمپانی تاسیس کند، می تواند برای کمپانی خود یک حساب بانکی جداگانه باز کند. در کنار افتتاح حساب بانکی، متقاضیان می توانند از سایر خدمات بانکی نیز برخوردار شوند. پس از رونق یافتن کسب و کار نیز آن شخص می تواند برند مختص به خود را در اروپا داشته باشد. یکی دیگز از موارد مثبت این امر، این است که افراد می توانند به راحتی به کشور آمریکا سفر کنند. بستگان و خانواده شخص نیز می توانند به همراه وی اقامت دائم مجارستان را کسب کنند.

مدارک لازم برای تاسیس شرکت در مجارستان

برای تاسیس کمپانی یا شرکت در کشور اروپایی مجارستان، متقاضیان و موسسان کمپانی باید مدارک و اسناد پرونده خود را کامل کنند. تکمیل کردن مدارک لازم به متقاضیان کمک می کند تا زود تر به مقصد برسند. همچنین ناقص بودن پرونده متقاضی باعث مشکلات مهاجرتی می شود و روند مهاجرت کند تر می شود. موسسان کمپانی در کشور پیشرفته مجارستان، باید مدارک زیر را حتما تهیه کنند و تحویل اداره مهاجرت دهند:

 • مدارکی برای ثابت کردن نداشتن سوابق کیفری و جرم های مختلف
 • ارائه آی دی کارت، کارت ملی و شناسنامه
 • ارائه تمامی اسناد و مدارک ازدواج و وجود فرزندان در صورت نیاز
 • ارائه اسناد و مدارک برای ثابت کردن داشتن یک ملک و یا مسکن
 • داشتن گذرنامه معتبر و قانونی
 • تمامی اطلاعات شخصی مانند آدرس، شماره ی تماس و غیره
 • چاپ گردش مالی بانک 4 ماه اخیر
 • داشتن پول کافی در حساب بانکی برای انجام تمام امور تجاری و بازرگانی و تاسیس کمپانی

سرمایه لازم جهت تاسیس شرکت در مجارستان

به طور کلی اشخاص برای تاسیس کمپانی و شروع یک کسب و کار جدید در کشور پیشرفته مجارستان، باید حداقل 50000 € (یورو) سرمایه داشته باشند. افراد می بایستبه یاد داشته باشند که 12000 € (یورو) از این 50000 € (یورو) برای ثبت کمپانی باید پرداخت شود. همچنین 25000 € (یورو) برای سرمایه گذاری و ایجاد کسب و کار باید پرداخت شود. در کل، این مبلغ برای پرداخت هزینه های زیر باید ارائه شود:

عنوان هزینه توضیحات
ثبت شرکت در مجارستان ثبت شرکت در مجارستان شامل مواردی مانند عوارض و مالیات، ثبت نام، ثبت اسناد به زبان های مختلف و غیره
پرداخت هزینه های دفتر اداری این مورد شامل محل و آدرس دفتر کاری و همچنین ساخت ایمیل برای کمپانی می باشد.
طرح تجاری یا Business Plan برای تاسیس شرکت و آغار یک بیزنس جدید، می بایست طرح تجاری ارائه گردد.
اقدام به بدست آوردن اقامت دائم مجارستان
کد عوارض
هزینه های امور مهاجرتی در ایران و مجارستان

همانطور که در این نوشتار ذکر شد، مقیم شدن همیشگی در کشور زیبای مجارستان، راه های مختلفی دارد. با مهاجرت به مجارستان از طریق تحصیل نیز می توانید مقیم این کشور شوید. شما می توانید شرایط تحصیل در مجارستان را در مقاله مربوطه مطالعه فرمایید. اما شایان به ذکر است که برای مقیم شدن بعد از اتمام دوره های تحصیلی، باید روادید تحصیلی خود را به ویزای کاری مجارستان تبدیل کنید. اگر مایل به مهاجرت به کشورهای مختلف اروپایی و یا سایر نقاط جهان هستید، با موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس حاصل فرمایید.

9 دیدگاه برای “اقامت دائم مجارستان

 1. صبا صابری گفت:

  سلام

  ممنون از مطالب خوب و مفیدتون

 2. صبا صابری گفت:

  سلام

  ممنون از مطالب خوب و مفیدتون و سایت به روزتون

 3. ناصر زارعی گفت:

  تضمین شغلی در مجارستان به چه شکل هست؟

 4. مهراد گفت:

  من می تونم پس از شش تحصیل پزشکی برای اقامت دائم اقدام کنم ؟ باید حتما به کار برسم؟ یا با سال اقامت مسمر امکان اخذ اقامت دائم هست؟

 5. امیر عباس گفت:

  بابت مطلب خوبتون در مورد اقامت دائم مجارستان تشکر می کنم اگه امکانش هست در ورد کار ذر مجارستان هم مطلب بذارید

 6. امیرحسین گفت:

  مقاله خیلی خوب و مطالب مفیدی بود.

 7. رامبد گفت:

  شرایط اخذ اقامت دائم چیه؟ آیا به پاسپورت هم منتهی میشه؟

 8. Deniz گفت:

  سلام میشه در مورد تفاوت اقامت و تابعیت مجارستانی توضیح تکمیلی بدین. مرسی

 9. قربان کوچک زاده گفت:

  اقامت دائم مجارستان با سرمایه گذاری در این کشور امکان پذیره؟

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *