مهاجرت به کشور دانمارک

اقامت دانمارک

اقامت دانمارک

کسب اقامت دانمارک 2021 با مزایای بسیاری همراه میباشد و متقاضیانی که به فکر دریافت اقامت می باشند باید از قوانین آن بصورت کامل آگاه باشند. دانمارک یکی از بهترین و مناسب ترین کشورهای دنیا جهت زندگی، کار، تحصیل و همچنین ایجاد کسب و کار می باشد. کشور دانمارک در زمینه اقتصادی کم ترین فساد را دارا می باشند و لازم به ذکر است که این کشور یکی از صادر کننده های کشتی، نفتکش، دارو، اسباب بازی، سمور، روباه و همچنین فرآورده های لبنی و گوشتی میباشد.

(مزایا + هزینه ها + تضمین)

 • راه های کسب اقامت دانمارک چیست و شرایط اقامت این کشور به چه صورتی می باشد؟
 • شرایط اخذ اقامت سرمایه گذاری در دانمارک چگونه است؟
 • آیا سرمایه گذاری در کشور دانمارک منجر به اخذ اقامت دائم و تابعیت این کشور می گردد؟
 • هزینه های رفتن به دانمارک سکونت در این کشور چه میزان است؟
 • تضمین این راه توسط موسسه سفیران سروش سعادت چیست؟
 • مزایای دانمارک نسبت به دیگر کشورهای اروپایی چیست؟

مردم کشور دانمارک به زبان دانمارکی صحبت می کنند و یکی از فاکتورهای کسب اقامت این کشور، داشتن تسلط بر زبان رسمی می باشد. بیش از 5 میلیون نفر در کشور دانمارک ساکنند. کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت با ارائه این نوشتار قصد دارند تا متقاضیان عزیز را از شرایط و روش های کسب اقامت دانمارک مطلع سازند.

انواع اقامت در کشور دانمارک

کشور پادشاهی دانمارک عضوی از اعضای کشورهای اتحادیه اروپا (EU) و ناحیه شنگن است. با این حساب مبرهن است که سیاست ویزایی دانمارک کاملا منطبق با سیاست ویزایی شنگن است. اما دو نوع ویزای شنگن برای زندگی در کشور دانمارک وجود دارد که شرایط آنها بدین صورت است:

نوع اقامت متقاضیان صلاحیتدار شرایط لازم هزینه ویزا به کرون دانمارک
کوتاه مدت (نوع C) توریست ها، محققان و تجار صرفا برای بازدید 3 ماهه هزینه (توریست و ورود): 1410DKK
بلند مدت (نوع D) دانشجویان و کارگران اقامت پیوسته 8 ساله در دانمارک هزینه کار یا تحصیل: 6960DKK
سایر: 4930DKK

شرایط کسب اقامت دانمارک

مهاجرت و کسب اقامت این کشور، به دلیل بالا بودن رفاه اجتماعی، جاذبه ها و طراحی های ساختمان های بی نظیر، دانشگاه ها و سیستم آموزشی با کیفیت و همچنین شرایط اقتصادی مطلوب رویای بسیاری از متقاضیان و مهاجران خارجی می باشد. اما به یاد داشته باشید که ورود به خاک کشور دانمارک تنها به خرید بلیط هواپیما ختم نمی شود و متقاضیان می بایست شرایط و مدارک خاصی دارا باشند. به یاد داشته باشید که شهروندان کشورهای خارج از اتحادیه اروپا شرایط سخت تری برای کسب اقامت خواهند داشت. شهروندان کشورهای حوزه اتحادیه اروپا و کشورهای اسکاندیناوی می توانند بدون نیاز به کسب مجوز، در کشور دانمارک اقامت داشته باشند و مشغول به کار شوند. این افراد در صورتی نیاز به کسب مجوز اقامت خواهند داشت که مدت زمان سکونت آن ها از 6 ماه بیشتر باشد.

شهروندان کشورهای خارجی و کشورهای غیر اتحادیه اروپا در صورتی که بخواهند بیش از 3 ماه ساکن کشور دانمارک شوند، حتما باید 3 ماه قبل از ورود به خاک این کشور اقدام به کسب مجوز اقامت و همچنین ویزای کشور دانمارک کنند. مهاجرت به این کشور جهت کسب اقامت می تواند از راه ها و روش های مختلفی انجام شود. از رایج ترین روش های ورود به خاک کشور دانمارک و مقیم شدن در این کشور می توان به کسب ویزای تحصیلی، ویزای کاری، سرمایه گذاری و ایجاد کسب و کار و همچنین ازدواج کشور دانمارک اشاره کرد.

 

شرایط کار در کشور دانمارک

قبل از پرداختن به موضوع اصلی این مقاله، بهتر است کمی درباره شرایط کار در کشور دانمارک گفته شود. بازار کار دانمارک امسال هم به روی متخصصان و کارگران ماهر خارجی باز است. این بازار در بین کشورهای حوزه اسکاندیناوی شرایط خاص و منحصر بفردی دارد. از یک طرف نرخ بیکاری 4.6% آنرا برای نیروی کار جذاب ساخته و از طرف دیگر نیز شرایط درآمدی ایده آل (ماهانه 5458€ (یورو)) نه تنها دانمارک را در بین کشورهای اسکاندیناوی بلکه از آلمان هم پیش می اندازد. نمودار زیر نشانگر مقایسه سطح درآمدی کارگری در آلمان و کشورهای اسکاندیناوی است:

مقایسه متوسط درامد ماهانه در کشورهای اسکاندیناوی به یورو

یکی از رایج ترین روش هایی که متقاضیان و مهاجران خارجی می توانند با انتخاب آن به کشور دانمارک مهاجرت کنند، کسب ویزای کاری این کشور می باشد. کسب ویزای کاری کشور دانمارک در صورتی امکان پذیر می باشد که متقاضیان خارجی اقدام به کاریابی در این کشور کنند. موسسات کاریابی در دانمارک بهترین منابع جهت یافتن شغل مناسب در این کشور می باشند. بعد از یافت شغل مناسب، متقاضیان می بایست از کارفرمای کمپانی معتبر در کشور دانمارک دعوت نامه کاری کسب کنند.

ارائه دعوت نامه کاری، پاسپورت، مدارک تحصیلی و پزشکی، پرونده سابقه های کاری، بیمه درمانی و همچنین مدارک مورد نیاز جهت مشخص کردن محل سکونت در کشور دانمارک از مهم ترین موارد جهت کسب ÷ به شمار می روند. لازم به ذکر است که کار کردن در کشور دانمارک با عقد قرارداد رسمی انجام می شود و متقاضیان می توانند بعد از مهاجرت کاری و سپری کردن دوره پنج سال، اقامت این کشور را دریافت کنند.

اقامت بعد از تحصیل در کشور دانمارک

سیستم آموزشی کشور دانمارک یکی از مدرن ترین و پیشرفته ترین سیستم های آموزشی در جهان به شمار می رود و هر ساله به تعداد دانشجویان بین المللی دانشگاه های این کشور افزوده می شود. طبق قوانین تصویب شده توسط دولت کشور دانمارک، متقاضیانی که از دانشگاه های این کشور فارغ التحصیل می شوند، به مدت 24 هفته فرصت کاریابی را خواهند داشت. در صورتی که فارغ التحصیلان شغل مناسبی پیدا کنند و با کمپانی مورد نظر قرارداد رسمی امضاء کنند، قادر خواهند بود تا اعتبار مجوز اقامت خود را تمدید کنند و سپس اقامت تحصیلی خود را به اقامت کاری تغییر دهند. داشتن درآمد کافی و همچنین شرایط مورد نیاز جهت سکونت و کسب اقامت در کشور دانمارک الزامی می باشد.

اقامت از طریق تحصیل در دانمارک، یک روش اقامتی موقت و کوتاه مدت است که بلافاصله پس از دریافت مدرک آموزشی فرد به پایان می رسد و متقاضیان علاقمند به کاریابی در این کشور باید نوع اقامت خود را تغییر دهند. به یاد داشته باشید که یکی دیگر روش های کسب اقامت در کشور دانمارک بعد از اتمام دوره های تحصیلی، سرمایه گذاری در دانمارک می باشد و فارغ التحصیلان در صورتی که سرمایه کافی داشته باشند می توانند بعد از اتمام دوره های تحصیلی در زمینه های مختلف تجاری در کشور دانمارک سرمایه گذاری کنند.

اقامت بعد از تحصیل در کشور دانمارک

سرمایه گذاری در کشور دانمارک

سرمایه گذاری در کشور دانمارک یکی از بهترین روش های کسب اقامت این کشور می باشد. متقاضیان می توانند در زمینه های مختلفاز جمله صنایع شیمیایی،تولید دارو، غذا، فناوری، زیست شناسی، خودرو سازی و غیره در کشور دانمارک سرمایه گذاری می کنند. سرمایه گذاری در کشور دانمارک در زمینه های خرید ملک، اوراق قرضه، تاسیس کمپانی و همچنین کارآفرینی امکان پذیر می باشد. مزایای کشور دانمارک بسیار بالاست و عملا زندگی در شاد ترین کشور دنیا مزایای فراوانی دارد.

پارامتر شرح
نام ویزا ویزای تجاری نوع C و D
هزینه اخذ ویزا 2100DKK (کرون دانمارک)
مدت زمان رسیدگی به درخواست ها تا یک سال
حداقل سطح سرمایه لازم 100000€ تا 100000000€ (یورو)

نکته مهم؛ متقاضیان عزیز توجه داشته باشند که از طریق اقامت سرمایه گذاری در دانمارک امکان دریافت اقامت دائم پس از 5 سال و اخذ پاسپورت دانمارکی تا 9 سال فراهم است.

روش اقامت کارآفرینان در دانمارک

همانند دیگر کشورهای شمال اروپا، دانمارک نیز چیزی به عنوان ویزای طلایی یا ویزای سرمایه گذار ندارد. اما در عوض آن، دانمارک به کارآفرینان بین المللی مسیر کارآفرینی و اخذ ویزای استارت آپ را نشان می دهد. در حقیقت، ویزای استارت آپ دانمارک را می توان بهترین گزینه برای درخواست اقامت دانمارک دانست. این برنامه توسط دولت دانمارک و از 1 ژانویه سال 2015 شروع شده و به کارآفرینان با استعداد اجازه مهاجرت به کشور دانمارک جهت راه اندازی استارت آپ های عملکرد بالا را می دهد.

از محاسن این برنامه این است که دو نفر همزمان می توانند از این برنامه برای تاسیس شرکت خود استفاده کنند. معمولا هم بیزینس پلن متقاضیان توسط کارگروه تخصصی مورد ارزیابی قرار می گیرد. در صورت تایید کارگروه مذکور، شما صلاحیت آنرا پیدا می کنید که به عنوان یک کارآفرین خود اشتغال برای درخواست مجوز اقامت و کار دانمارک اقدام نمائید. معمولا مدت اعتبار این ویزا تا 2 سال بوده ولی احتمال تمدید تا 3 سال را هم دارد.

شرایط اقامت دانمارک

به عنوان یک شهروند خارجی اگر قصد اقامت در دانمارک را خواهید داشت، باید یک سند اقامت اتحادیه اروپا (که به عنوان گواهی ثبت نام نیز شناخته می شود) درخواست دهید. شما می توانید برای اقامت اتحادیه اروپا در دانمارک بر اساس یکی از موارد زیر درخواست دهید:

 • کارگر
 • دانش آموز
 • فرد خوداشتغال
 • با بودجه کافی برای حمایت از خود
 • ارائه دهنده خدمات ارسال شده برای یک شرکت اتحادیه اروپا
 • یکی از اعضای خانواده یک شهروند اتحادیه اروپا/ منطقه اقتصادی اروپا یا سوئیس

برای درخواست هر کدام ار انواع این اقامت باید دارای نیازمندیهای خاص هر برنامه باشید. شما در این نمودار میزان اقامت های صادر شده در دانمارک برای شهروندان خارجی را ملاحظه می فرمایید.

تعداد اقامت دانمارک در 10 سال گذشته

شرایط و ضوابط اخذ ویزای کارآفرین دانمارک

اخذ ویزای کارآفرین دانمارک یا ویزای استارت آپ دانمارک نیازی به سرمایه ندارد. فقط و فقط شما نیازمند یک بیزینس پلن خلاقانه با عملکرد عالی دارید. اکنون از شرایط اخذ این ویزای اقامت دانمارک در سال 2021 بشنوید که:

 • نیازی به سرمایه قبلی نیست.
 • این ویزا مخصوص اشخاص خود اشتغال غیر اروپایی است.
 • اتباع غیر اروپایی می توانند باهم یا با یک تبعه اروپایی بیزینس پلن شرکتشان را ارائه دهند اما برای درخواست ویزای کار و اقامت باید تکی اقدام کنند (تبعه اروپایی نیازی به اخذ این ویزا ندارد)
 • توجه کنید که استارت آپ دانمارکی بایستی نوآورانه، مقیاس پذیر و ترجیحا از نوع بیزینس های فناورانه همراه با پتانسیل رشد دائمی باشد. پس بیزینس هایی مثل رستوران، شرکت های مشاوره، فروشگاه خرده فروشی و شرکت های صادرات واردات معمولا قبل از رفتن به روی میز کارگروه ارزیابی رد می شود.
 • گواهی اثبات تمکن مالی به میزان سالانه حدود 131616 DKK (کرون) الزامی است.
 • رسید پرداخت هزینه درخواست ویزا به مبلغ حدود 2110 DKK (کرون دانمارک)

توجه کنید که بیزینس پلن خود را طی 6 هفته تحویل کارگروه تخصصی (Expert Panel) دهید. به محض تایید این کارگروه، آژانس کار بین المللی دانمارک به درخواستتان در عرض 4 هفته رسیدگی و پاسخ نهایی را منعکس می کند. اما شرایط مالی در این برنامه برای به همراه آوردن اعضای خانواده و اقامت آنها در دانمارک عبارتند از:

افراد میزان تمکن مالی به کرون
متقاضی اصلی در دانمارک بدون خانواده 135384DKK
همسر همراه متقاضی 270768DKK
همسر بعلاوه یک یا چند فرزند همراه 315300DKK
فرزند اضافی 179916DKK

مزایای اقامت در دانمارک

دانمارک یکی از کشورهای پیشرفته در جهان است و جمعیت قابل توجهی از سراسر جهان تمایل به اخذ اقامت این کشور دارند. اما باید دید که مزایای اصلی اقامت در این کشور چیست که توجه بسیاری را به خود جلب کرده است. در زیر برخی از مهم ترین مزیت های اقامت در دانمارک ذکر شده است:

 • امکان سفر به کلیه کشورهای حوزه شنگن
 • امکان اخذ تابعیت کشور دانمارک
 • فرصت اخذ اقامت برای همسر و فرزندان
 • امکان تحصیل رایگان در دانمارک
 • امکان کار برای تمامی کارفرمایان دانمارکی بدون محدودیت
 • سهولت مهاجرت مجدد به سایر کشورهای جهان

سوالات پرتکرار در خصوص اقامت دانمارک

هموطنان عزیزی که به فکر دریافت مجوز اقامت از کشورهای پیشرفته اروپایی و آمریکای می باشند می توانند جهت مطلع شدن از هزینه ها و شرایط امور مربوطه با هماهنگی های قبلی به موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت مراجعه کنند. تضمین اجرای قرارداد توسط موسسه ما اینگونه است که در صورت عدم موفقیت مبلغ پرداختی قرارداد شما عودت میشود و این یعنی خدمات منحصر به فرد. متقاضیان اخذ اقامت این کشور سوالات زیر را مورد توجه قرار می دهند:

 1. شرایط اقامت تحصیلی در دانمارک چیست؟ افراد می توانند از طریق تحصیل در دانشگاه ها برای اقامت اقدام نمایند و پس از تحصیل اقدام به کاریابی به مدت 24 هفته نمایند.
 2. شرایط اقامت کاری در دانمارک چیست؟ اخذ اقامت از طریق کار بدین صورت می باشد که افراد یا باید پیشنهاد کاری داشته باشند یا شغل آنها در لیست مشاغل مورد نیاز باشد. بهترین طریق اخذ اقامت از طریق تحصیل می باشد.
 3. اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری در دانمارک به چه صورت است؟ اخذ این اقامت مستلزم داشتن طرح تجاری می باشد و حداقل سرمایه لازم به میزان 1000€ الی 1000 میلیون یورو می باشد.
 4. مدارک لازم برای اخذ اقامت از طریق کار در این کشور چیست؟ دعوت نامه کاری، پاسپورت، مدارک پزشکی، بیمه درمانی، اثبات محل اقامت، مدارک تحصیلی.
 5. شرایط اخذ اقامت دانمارک چیست؟ اخذ اقامت دائم این کشور پس از 5 سال امکان پذیر است و پس از 9 سال افراد می توانند نسبت به اخذ تابعیت اقدام نمایند.
4.9/5 - (29 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  +  2  =  6